• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červencovky 2012 sem!

15. října 2014 
@bajule
Tak to je fajn,kolik ted odstříkáš,máš tu mechanickou nebo ruční odsavačku?To víš,že jo,musíme to udělat,tak jak to půjde,není to jednoduchý.Já mám ted přítele i Dandu doma,tak jsem ráda,i tak je to mazec,snaží se dělat kolem baráčku a ještě je úkoluju :grinning: ,jsou to zlatíčka,ikdyž přítel občas vystrkuje růžky :frowning2: :wink: :grinning: .
23. črc 2012 ve 12:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yesu
Malá je ráček,ale já si myslím,že určitě v tom hraje roli povaha + výchova,já bych to moc neřešila :wink: .To je malý hodný,malá je dnes taka zlatíčko i večer,tak uvidíme :wink: .Jsem ráda,že je hezky,jen si užij na chatě sluníčka,hned je to veselejší s kočárkama.To je supr,že jsi večer kojila a po jaký době malý přes noc chtěl papat?Já jsem teď doodsávala ajdu rychle uvařit,tak snad to stihnu :grinning: .Přikrmuješ přes den?
23. črc 2012 ve 13:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliskarenca Teď zrovna jsem doodstříkala a z obou prsou jsem dala 140ml. Naštěstí malá ještě pije hodně málo, asi jí to stačí, páč pěkně přibírá, dneska jdem vážit :slight_smile: Odsávačku jsem si koupila elektrickou, s mechanickou bych se zbláznila... No jo, každej chlap vystrkuje růžky, tak se mu musej vždycky zase zatlačit zpátky :grinning:
23. črc 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliskarenca takže 2 děti? Já si na to třetí asi ještě počkám, po monitorech a kontrole je vše ok, jen se nějak málo otvírám ,asi to bude fakt až na konci července :wink: Ve středu do porodnice na KTG, pokud nebude nic jinak tak stále jen kontroly, a kdyby jooo nic, tak v pondělí mi doktor opět navrhl vyvolávku, držení za ruku a nadstandartní služby v jeho režiji :grinning:
23. črc 2012 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikkaja tak tomu se říká experiment :astonished: spíš bych šla do toho lněného semínka,to je zaručené, není to nebezpečné, léty prověřené,ale mě se to všechno uklidnilo, takže si to s tím bříškem ještě užívám :wink: Je mi fajn, jen na KTG mi sestřička tleskala u břicha :grinning: :grinning: :grinning: joo, když se spí tak se spí :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
23. črc 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evinka28 odpovídej jako já `LETOS` uvidíš že se tě už nezaptají :dizzy_face:
23. črc 2012 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@teddylu já bych do toho taky šla kdybych měla po termínu, vždyt jsem mu to taky řekla, on nabídku zopakoval, příští pondělí držení za ruku pokračuje, ale ted prostě nejsem tak nachystaná jak by to mělo být, tvrdnutí není tak časté jak by mělo být, prostě ve středu do porodnice na kontrolu, třeba se to pohne. Takto si myslím že by to byl drasťák na dlouho.. :wink:
23. črc 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@evinka28 tak zas tak jednoduse jsem to kojeni samorzejme nevidela :wink: ale byl to pro me mensi strasak nez porod a ono to asi bude jinak. tak uvidim, rikam si bud to pak pujde nebo. hlavne se tim clovek nesmi nechat vystresovat, nebo se to prenese i na mimi a pak je problem.
23. črc 2012 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari ja uz teda asi 3tydny popijim caj z maliniku a vyluh z lneneho seminka, tak jsem zvedava, jeslti to k necemu bude. ale porad si rikam, ze je lepsi zkouset tyhle babsky rady nez se rovnou smirit s vyvolanym porodem. s tim ricinovym kokteljem pockam do pulky pristiho tydne. ted ve stredu mam kontrolu, tak tajne doufam, ze uz se to do te doby rozjede, prece nejsem slon, abych ho nosila do Vanoc:slight_smile: taky uz ted radsi vsem odpovidam, ze bezpecne porodim letos a teoreticky stiham i v lete :grinning:
23. črc 2012 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Holky ještě, že to člověk může napsat sem, kde máme všechny stejné starosti nebo normální člověk by to drmolení o porodu a miminkách pořád dokola neustál :grinning: . Já už teď nemelu o ničem jiném a chudák manža to musí furt poslouchat, ale je statečný má se mnou trpělivost. On se taky samozřejmě těší na malého, ale bere to trošku jinak než ženská a nemusí to tak rozebírat do podrobna, jak mi holky :sunglasses:
23. črc 2012 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@teddylu
@bajule
Kamarádka mi zatím půjčila mechanickou odsávačku. Moc mi to s ní nejde, ale vypracuju si aspoň pořádný biceps :grinning:. Zatím jsem odsávala dvakrát, včera jsem vysála cca 25 ml z obou prsů a dneska jenom takový plivanec. Tak uvidím, jak s tou elektrickou. Dneska jsem tu měla na návštěvě dětskou doktorku, která mi řekla, ať malého nevážím před a po kojení, že se tím akorát stresuju (což je pravda), ať zvážím tak jednou za 2 - 3 dny, když už vůbec. Taky mi říkala, ať přes den jenom kojím, přikládám podle potřeby (kterou ale on skoro nemá) a ten nutrilon ať dám večer, aby líp spal. Že prý přes noc nemám na kojení budit, ať si aspoň trochu odpočinu. Takže to dneska vyzkouším a od zítřka začnu odsávat motorově a pak to snad poteče :slight_smile:.
23. črc 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evinka28 No já jsem rodila v porodnici, která měla nějaký ten certifikát, že podporují kojení a kdesi cosi... jako nestěžuju si, všechno mi tam asistentky vysvětlily, ale můj malý je asi extrémně lenošný - vždycky ho přiložím k prsu, on se teda bez problémů chytí (pořádně se zakousne, jak říkám, bolí to jako prase :slight_smile: ), ale cucá tak minutu a pak usne a nemůžu ho probudit. Radili mi všechno možné - lechtat na noze, na zádech, za uchem, dráždit na bradě, nakonec i omývat mokrou plenkou obličej, ale všechno je na prd. Já ho pozlobím, on dvakrát ucucne a už zase spí. Zase kdyby asi trpěl takovým hladem, tak doufám, že bude víc řvát a víc se snažit. Je fakt, že má trochu žloutenku (už odeznívá) a to prý jsou děti víc spavé... no, on je spavý přes den, přes noc řve.
Taky má náklad skoro v každé plínce, tak si říkám, že kdyby ode mě nevysál vůbec nic, že by snad tolik nečůral a nekadil.
Takže PA do terénu je super, ale nemůžu ji volat ke každému kojení, ať mi malého budí.
23. črc 2012 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajule To je fakt... mně taky každá ta PA radila něco trochu jiného, někdy dokonce úplně protichůdné rady, jako například budit důsledně i v noci na kojení po třech hodinách a naopak v noci nebudit. No, všechny radily, abych se hlavně nestresovala, byla v pohodě, snažila se hodně spát a tak. Jako by to šlo :grinning:.
23. črc 2012 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna Budeš za tu elektrickou děkovat bohu:grinning: Já než mi přišla odstříkávala růčo a myslela jsem, že se po... Držim ti palce, ať to jde! :sunglasses:
23. črc 2012 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=41530831 Holky, tady jsem koupila ty kapičky BioGaia, zítra by mě měli přijít... Tak kdyby jste sháněli levněji...
23. črc 2012 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari Já pořád věřím v to,že by se mi mohl porod rozjet dnes v noci,když mi odešla ta zátka,asi jsem naivní co :grinning: ? Zatím tomu nic nenasvědčuje :cry: ! Přítel jí chce večer po vínku a vaně zase trošku popošťouchnout ven,tak třeba,možná,snad.....Do toho vyvolání taky nepůjdu,pokud tedy nebudu přenášet těch deset dní :angry: :angry: :angry: ! Nechám to na přírodě :wink: . Holt jak mi tu psaly holky,těch pár dní to v tý porodnici budu muset vydržet,jen z jediného mám strach,aby mi dr,když nás tam třeba bude rodit víc,neodflákl to šití a neměla jsem tam nějakou hrůzu :cry: :cry: :cry: !
23. črc 2012 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna Já fakt sleduju,že to kojení je opravdový boj :cry: :cry: :cry: ! Úplně se toho děsím! Už jsem příteli říkala,že bude asi nutnost elektrická odsávačka,no uvidím kolik budu,nebo nebudu mít mlíčka. Ta moje kamarádka,co teď porodila má taky problémy s kojením. Prsa se jí skoro přes noc nalily na pětky a stejně jim to nejde,malej se taky přisaje jak pijavice,ale vypije tak 15ml a už nechce a řve a řve. Dnes jí měli pustit z porodnice,ale protože šel dolů o půl kila,tak si jí tam ještě nechali,než se to trošku srovná a dokrmujou nutrilonem.
23. črc 2012 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
dneska nás pustili,malá dostala už po dni a půl žloutenku, tak jsme to měli komplikovaný :frowning2: Kojení se naštěstí rozběhlo, ale jinak jsem z ní hotová, jak byla pořád na tom svícení, tak se tepve od včera trochu sžíváme, tak jsem zvědavá na první noc doma...budu asi ráno zralá na prášky....
Kdo se všechno ještě narodil? Zaregistrovala jsem Viléma ve stejný den jako jsme my :slight_smile: @zlatelevizeedna Gratuluju moc moc moc :slight_smile: Ať ti malý dělá jen samou radost :slight_smile:

No a porod - už na to špatný začínám zapomínat, ale je fakt, že jsem to čekala mnohem mnohem horší :slight_smile: A ten výsledek za to stojí...jen se to všechno teď naučit :slight_smile:
23. črc 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@teddylu
@zlatelevizeedna Mě elektrickou přiveze zítra sestrenka,mám taky jen mechaniku a vzhledem k tomu,ze odstrikavam po každém kojeni jedno prso cca 100ml,tak čekám,ze dostanu zánět slach..tak jsem zvedava,prý je super,ale má větší tah,nemám se leknout,tak snad mi to neurve bradavky:wink: to jsem měla strach,ze budu mit málo mléka a mám ho plný mrazak,dostává ho pes a ještě schranuju v mrazaku máme pro králíky:wink:
23. črc 2012 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@bajule
Já jsem si prvně koupila od Chicca mechanickou a byl to mazec a ke všemu 2.den nešla,netěsnila,tak je na reklamaci a dou fám,že nám vrátí peníze,protože 2.by nám byla k prdu.A teď mám el.od Medely a ta je supr,taky za ty peníze :confounded: :wink: .A kolik Ti malá vypije a po jaký době?Mně malá už dnes bumbá cca po 2-3hod.8Oml,tak jsem zvědavá ve čtvrtek na váhu.Dnes celé odpo kojím normálně a na noc odstříkám.
23. črc 2012 v 19:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari
neboj,dočkáš se i 3 mrňouska :grinning: .Takže jsi dnes odmítla vyvolávačku?Konec července už je za chvilku :wink: ,ikdyž teď už se počítá každý den,viď?Jinak jsi pořád v poho?Máš supr doktora,to je fajn :wink: .Já budu asi zítra volat zubařce,nechala mi otevřený zub,prý mi nerv udumřel,ale nevypadá to,bolí to jak čert,ani dotknout se ho nemůžu a běda jak o něj zavadím :angry: .Jinak malinká je zlatíčko,včera i dnes supr,tak uvidíme dnes v noci :slight_smile: ?
23. črc 2012 v 19:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliskarenca Malá mi pije po třech hoďkách, po Nutrilonu čtyři - v noci... Pije různě, někdy 90ml a někdy jen 50ml... Ale nabírá, tak to nevadí prej...
23. črc 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snuflinka Ahoj tak jsem ráda,že už jste holky doma,tak se pořádně zžijte,ať vám to klape :wink: .
Jsem tu ještě tři ze stálic,co čekáme na porod @teddylu @alemari @lejlax(ta tu ale dlouho nebyla,kde tě máme:slight_smile:? A pak tu jsou další holčiny,které se k nám teď přidaly :slight_smile:!
No a o tom porodu nám určitě napíšeš něco víc né :sweat_smile: ? Měla jsi ho jako tvoje maminka??? Že to nebylo tak hrozné,potřebuji trošičku utěšit :wink: :wink: :wink:
A kde máme Natálky fotečku??????????
23. črc 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eliskarenca přes noc jak kdy, včera jedl v sedm, pak až ve dvě ráno a v pět....přes den zatím dokrmuju, uvidíme jak to bude dál, jestli se ještě rozkojím nebo třeba skončíme úplně na UM...
23. črc 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajule
To je hezký,je šikulka :slight_smile: .My jsme ted dopapali z prsu,ta jsem zvědavá,za jak dlouho se vzbudí,na noc si odstříkám a uvidím :wink: .
23. črc 2012 ve 20:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky malej byl dneska táák hodnej, miláček můj, byli sme na té chatě, tak sem si trošku odpočala :slight_smile: babičky chovaly tak se mu to líbilo :slight_smile: jo a mazec, kubík se dnes nějak haluzově přetočil ze zad na bříško :slight_smile: a jelikož to na břiše nesnáší, spustil řev jak blázen :grinning: no už ho vůbec nemůžu nechat samotnýho!
23. črc 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eliskarenca My zase nechcem spát...
23. črc 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu No vidíš jak je hodnej :slight_smile:! No a proč ho nemůžeš nechat samotného??? Jako aby někam nespadl,nebo že spustí ten řev :grinning: ? To víš,já jsem ještě nezkušená :cry: !
23. črc 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mikkaja všechny rady nad zlato, ale stejně, bez pohybu to ven nepůjde, chce to se fakt hýbat :wink: Já už vím co mě čeká, tak nemám kam spěchat, ven to jít musí :grinning: ale je fakt že ani u prvního jsem to nějak nehrotila, ale to mi to břicho tvrdlo dlooouho před porodem :wink:
23. črc 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snuflinka Moc gratuluju k mimču a sžijete se velmi rychle, my jsme s Tomáškem byli měsíc od sebe a teď jsme prima dvojka a vše máme vychytané. Přeju vám hlavně zdraví a pevné nervy mamince, alespoň do začátku,pak už zavládne pohoda :slight_smile:
23. črc 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek