• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červencovky 2012 sem!

15. října 2014 
@yesu No tady neprší,ale já si ven asi sama opravdu netroufnu :frowning2:! Dala jsem si na balkón houpačku a asi se do ní ponořím a budu si číst. Já už nevím nudou co dělat a dny se tak vlečou. Já vím,teď mi zase napíšeš ať si to ještě užívám,ale mě už to vyloženě s...re :grinning: !!!
Nakonec ti budou muset ty hemeroidy ambulantně odstranit,to dělali mojí kamarádce,protože se jí po porodu nechtěly zatáhnout :frowning2:! Moje sestřenice je má od porodu taky venku a to rodila císařem,tak to dost dobře nechápu,ta se ale k dr stydí,tak je má venku pořád :cry: .
25. črc 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
to s tím režimem by mě taky zajímalo :angry: :grinning:
25. črc 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu fakt užívej klidu :slight_smile: já se ted nestíhám ani najíst a když jdu na koně,tak jen když kojím :grinning:
25. črc 2012 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ajuse21 tak tři hodiny je fakt málo?a venku v kočárku nespí?
@golymetr ta mastička faktu mi nepomohla a tu dubovou kůru sem zkoušela v gelu. jak mám ten odvar udělat?a jako potírat?
25. črc 2012 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajuse21 Ale kušuj :stuck_out_tongue_closed_eyes:, já už nechci klid!!! No a že se nestihnu najíst,to bude jen ku prospěchu,aspoň rychle shodím těch 20 kilíček :wink: ! A na koně se určitě taky občas dostanu,není nad to,když si to člověk umí dobře zorganizovat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. črc 2012 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu přijeď k nám, já si to s tebou na den klidně vyměním :wink: no já je nemám venku, ale uvnitř :frowning2: a k doktorovi se mi teda taky nechce, ale na tom záchodě fakt trpím :frowning2:
25. črc 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu tak to se pak předvedeš s tím organizováním, se mile ráda přiučím :grinning: :grinning:
25. črc 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@teddylu :grinning: já tě chápu,taky jsem se těšila...ted bych brala občas chvíli ticho :grinning: a klídek.Já doma nemám zorganizovaný nííc...bordel v bytě štastné dítě,to ted u nás platí :slight_smile: jinak se taky ráda nechám poučit s organizací času a úklidu a taak :D
@yesu jo v kočárku usne,ale jen venku a to bych s ním musela lítat celej den po venku :D ted je vzhůru,tak ho ustrojím a jdu vozit..snad usne
25. črc 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@yesu Aha vevnitř,to pak teda hodně tlačí a bolí viď? Já bych k tomu doktorovi šla,stud není na místě,přeci nebudeš pořád trpět :cry: :cry: :cry: ! Oni je vyříznou ambulantně a budeš mít klid,nebolí to :slight_smile: !
Jo jo to budete čučet!! V pižamu ještě ve 3 odpoledne a s malou na ruce :grinning: :grinning: :grinning: ! Bez jídla,bez procházky,neuvařeno,neuklizeno,to bude režim panečku :stuck_out_tongue_closed_eyes: !
25. črc 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ajuse21 No ale jinak je to mateřství krásnýýýý nééééé :grinning: ????
Jak jsem psala yesu,já na tom budu ještě hůř neboj,ale přítel je skvělej a že nebude mít co jíst mu vadit nebude :grinning: :grinning: :grinning: !
25. črc 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. črc 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu můj už si taky zvykl, že je sem tam hlady :grinning:
25. črc 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yesu No vidíš ať si zvykaj :grinning:! Když má hlad,tak má taky ručičky,tak ať si uvaří sám a když mu bude vadit bordel,tak může i uklidit,však mi se nějak domluvíme :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. črc 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak jsem dneska byla v porodnici poprvé v rizikové poradně a pokud se nerozrodím sama, tak mám na pátek naplánovaný porod. Budem vyvolávat. Tak jsem z toho trošku špatná, protože jsem tam potkala jednu mamku z kurzu a ta byla vyvolávat v pátek. Dneska ji pouštěli a říkala, že mě prý nebude štrašit, ale že to byl docela masakr. Malý měl přes 4kg a to jim říkali, že budou mít prý drobné miminko:slight_smile:. No, ale zase říkala, že to byl fofr, tak aspoň něco. Já pořád doufám, že se to rozjede samo, protože už od včera poslíčkuju a celou noc, dokonce jsem si musela dát vanu, ale na KTG mě ty moje obr kontrakce nic moc neukázaly :frowning2: .
Podle ultrazvuku by měl mít malý do 3,5kg, ale tak ty odhady jsou opravdu jen odhady, ještě se snad nikomu netrefili. Tak uvidíme až se vyklube, jaké budou míry:slight_smile:
25. črc 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu přítel taky nemá co jíst...minulý týden měl dovču,tak jsme denně jedli v restauraci a včera měl pizzu :grinning: dnes nevim co bude k jídlu..možná něco udělám,pokud mě Domík nechá :grinning:
25. črc 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajuse21 Já jsem ráda,že přítel umí vařit a skoro bych řekla,že víc jídel než já :grinning: :grinning: :grinning: ! Včera večer třeba uvařil koprovku a udělal i domácí kynutý knedlíky,on je prostě zlatej :slight_smile:! Teď se o vaření tak nějak střídáme,ale po porodu říkal,že to vezme na sebe :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: !
25. črc 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@teddylu To ti závidím...ten můj vařit neumí..no spíš se mu nechce,nějaký základní jídlo si umí taky udělat a ted mu nic jinýho občas nezbyde :slight_smile: Když budu mít odpolko čas,sepíšu článek o porodu..dokud to mám v živé paměti :grinning:
25. črc 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka28 No jo,co se dá dělat. Zase to bude po vyvolání určitě rychlejší :wink: :wink: :wink: ! Hlavně klid,já věřím,že se ti to ještě rozjede samo :slight_smile: ! Musíš tomu sama věřit!!!!!!!!!!!
25. črc 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajuse21 No to bys mohla,ať si zase počtu :wink: ! A nepiš tam žádný drasťárny OK :grinning: :grinning: :grinning: !
25. črc 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Já taky nic moc nestíhám,ale zatím to moc neřeším,ten pravej mazec nastane až v září až začne mladej chodit do školy,čeká nás 1.třída.Teď mám určitým způsobem veget,protože nemusím vařit.Vedle v baráku bydlí mamka a ta je už v důchodu a každej den pro sebe a pro bráchu vaří,takže teď vaří i pro nás.Chci si samozřejmě zase začít vařit sama,ale teď přes ty prázdniny jsem za tuto úlevu moc ráda.
S tím režimem nevím jak to mají ostatní,ale já vím že u Domči jsme na nějaký pravidelný režim začli najíždět až tak kolem třetího měsíce,teď je to ještě asi docela brzo.
25. črc 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu Díky za podporu, já tomu veřím :slight_smile:
25. črc 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky vůbec vás nestíhám dočítat

@teddylu Takže :slight_smile: Po tom pondělíním hamiltonu (asi) mě začalo v šest večer bolet břicho...asi tak po 15 až 20 minutách, ale nebylo to nic strašnýho, tipovala jsem to na poslíčky. V pohodě jsem usnula, v jednu jsem se vzbudila na záchod a už jsem bolestma neusnula. Tak jsem většinu času cestovala po bytě, aby se Honzík vyspal a nebylo mu špatně. Chodila jsem, dýchala, snažila se uvolnit pánevní dno..a pořád si myslela, že jsou to poslové, protože ve sprše to vždycky přešlo. Až kolem 3:30 to ve sprše nepřešlo tolik a tak jsem si řekla, že radši do tý porodnice vyrazíme. Dala jsem si banán (blbka, kdybych tušila, tak se najím pořádně) a v pět jsme vyrazili. V porodnici na mě mrkli a výsledek byl - otevřená na 2 prsty a pomalu se rozbíhající porod. V devět jsem byla otevřená na 3 a při bolesti na 5cm...ovšem pořád chyběly kontrakce a malá nesestupovala...V 10 mi íchli vodu s tím, že by se měly kontrakce rozběhnout...nic :-/ Jíst mi zakázali hned jak jsem tam přijela a v 9 mi zakázali i pít, kdybych kvůli těm slabým kontrakcím musela rodit císařem. Ve 13:15 mi nakonec dali kapačku s glukózou a oxytocinem. No a to se to rozběhlo.
Baru nebudu ti říkat, že to nebolelo, ale pravda je, že už o tom po týdnu fakt skoro nevím ;) Jo a upozorňuju -monitor mi točili asi 7krát a pokaždý tragédie :grinning:
Asi někdy v 15:30 jsem si už přešla na porodní sál (předtím tam akorát jedna paní porodila, tak jsem to měla v přímém přenosu :frowning2: ) Kontrakce už téměř neustávaly, primář mě nechal stát u tý porodní "kozy", ale malá líp sklouzla do pánve, tam už to byla asi nejdelší 50minutovka mýho života :grinning: Ale manžel byl celý den a celou dobu se mnou a byl fakt zlatej!!! Asi nikdy nezapomenu na ten jeho útrpnej výraz, když jsem měla bolesti :grinning: Chudák, jako by je měl taky :slight_smile:
No a najednou jsem ucítila, že malá vstoupila do porodního kanálu, povídám to primáři a on že to snad ještě ne a ať netlačím...druhá kontrakce a já povídám, že fakt myslím, že rodím, že už nejde netlačit!!!
Tak mi pomohli na to lehátko, rozhodili mi nohy, protože to jsem už fakt nedokázala a jako že o, že je to tady :slight_smile: Teď jsem myslela hlavně na to, jak jsme na cvičení s naší PA nacvičovaly dýchání u kontrakce a moc se mi to hodilo. Na cca 6 nebo 7 zatlačení byla Natálka venku. Měla omotanou pupeční šňůru, ale volně, takže naštěstí OK. No a apar skóre 10-10-10 :slight_smile:
První noc a první den jsme zmákly v pohodě, ale druhý den ráno nejen zežloutla, což bylo extrémně brzo, ale taky měla zvýšené nějaké hodnoty (pravděpodobně jsem totiž měla streptokoka a kultivace ho neukázala - prý se to stává - a malá to při porodu chytla). Takže se Natálka 3 dny svítila kvůli žloutence, nosili mi ji jen na kojení, které se mi naštěstí v pátek ráno začalo rozbíhat a teď kojím jako fík :slight_smile: Protizánětlivé složky v krvi jí začaly klesat, ale udělali jí výtěr z ouška, jestli tak toho streptokoka nemá a zítra budou výsledky, tak kdyžtak budeme kapat kapičky :slight_smile:

Jinak net vůůůbec nestíhám a zítra odjíždíme odpoledne k našim, takže se budu snažit ty poslední porody neprošvihnout :slight_smile: Držím palce, fakt to stojí za tu trochu bolesti...

Jo a abych nezapomněla - střihli mě, mám 4 stehy, do soboty jsem musela sedět na kruhu, ale od té doby je to pořád lepší a od pondělí už o tom pořádně ani nevím, takže klídek ;)
25. črc 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@evinka28 tak zku vsechno co se doporucuje, prochazky, sexik, tepla vana, cervene vinko.... to by bylo aby se to nerozjelo, drzim pesti :slight_smile:
25. črc 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikkaja Jojo zkoušíme všechno, ale dneska si sexík nedokážu představit po tom vyšetření a hlavně těch poslíčcích :frowning2: .
25. črc 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snuflinka No tak když to tedy shrneme,nebylo to nejhorší :wink: :wink: :wink: :wink: ! Tak hlavně že vím,že se mám ještě doma pořádně nadlábnout,kdyby náhodou hrozil císař :wink: ! To dýchání mi ještě musíš popsat,páč já na kurzu nebyla a jak prodýchat kontrakce opravdu nevím :cry: !
No a taky nevím co je to to apar skóre i když to tu vidím u holek často :unamused: :unamused: :unamused: !
U vašich si to pěkně užijte a neboj,nás neprošvihneš,my s Barčou rodíme až v srpnu :grinning:!
Kruh už mám v tašce do porodky a už se nástřihu nebojím :slight_smile: !
25. črc 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka28 Přítel si včera večer myslel,že taky bude milováníčko,ale já nějak na něj neměla náladu,prostě to s tím břichem není ono a já pořád myslím při tom na malou,jestli jí tam nějak němačkáme :cry: :cry: :cry: !
25. črc 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu Je fakt, že s tím melounem je to fakt komické a taky mám myšlenky všelijaké, ale nemusíš se bát, samozřejmě se chlap nesmí moc rozvášnit, ale miminku to neublíží :slight_smile:
25. črc 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka28 Co chlap,rozvášněná jsem byla spíš já,on se bál :grinning: :grinning: :grinning: !
25. črc 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu hihi, ale zase, když se člověk bojí, tak se to nemá lámat přes koleno. Ono to stejně nepomáhá, zkrátka porod určuje dítě a ne matka, takže se můžeme stavět i na hlavu a stejně si to prďoši udělají po svém :grinning:
25. črc 2012 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Holky, čemu byste nerozuměli na větě "Až to bude, tak se ozveme". Mě připadá, že mám kolem sebe samé s prominutím dementy, protože jinak si nedovedu vysvětlit, že jeden den někomu řeknete tuto větu, a on na druhý den volá znova :angry: :confounded: :rolling_eyes: . Mě to tak dokáže s prominutím nas..t!!!!!!! Já už na to prostě nemám nervy, copak si to ti lidi neuvědumujou, že nás tím akorát stresujou? Já už ty telefony neberu, ať si každý naprdne!!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak jsem si ulevila :slight_smile: :wink:
25. črc 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek