• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červencovky 2012 sem!

15. října 2014 
@helen3 ahoj, já jsem Tomáška na kojení budila, přes den každé dvě až tři hoďky a v noci jsem ho nechala spát,ale stejně se budil jak přes den, teď šlape jak hodinky. Co se týká oblékání,tak ti neporadím, my máme doma rozmazlené inkubátorové miminko, které musí být v teple. Ale obecně platí vždy o jednu lehčí vrstvu víc než maminka. Taky ho zavinuju,ale spíš proto,že je ještě moc dráždivý a moc se leká, pomaličku ho zoceluju a zkouším bez zavinky,ale vždycky sebou škube,jak kdyby měl prsty v zásuvce :slight_smile: pokud ti malá neprotestuje,že má ručičky u těla,tak ji tak nechej, Tomáš se vždycky ozve, když je má podél těla, musí je mít buď pokrčené nebo venku,jinak se nekámoší....
Jinak přeju,ať vám to všechno klape jak má :slight_smile:
26. črc 2012 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@helen3 asi jo, přes den budit a v noci nechat, my měli porodní váhu už při odchodu z porodky, protože jsem kojit musela ze zdravotních důvodů co 2 hodky :wink: Jěště si to některá dr. hlídá podle počtu počůraných plíneček za den :slight_smile:
26. črc 2012 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lejlax tak jak jsi dopadla? Doufám že jsi měla taky mladého dr. i s nabídkou :grinning: :grinning: :grinning:
26. črc 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari No tak tvůj první porod stál taky za to :slight_smile: ale jak píšeš holkám, na to špatné zapomenem a pamatujem si jen to hezké (já třeba oči doktora, který mi sekci dělal :slight_smile: potkala jsem ho pak na chodbě před bufáčem,když už jsem v nemocnici ležela s malým a málem jsem omdlela :grinning: :grinning: :grinning:
S tím srdíčkem mě uklidňují všichni, můj chlap měl taky šelest a teď je zdravý a srdce má jak zvon :slight_smile: a prý to má hodně dětiček, tak snad ten náš Tomek bude mít srdíčko vpořádku. Vlastně si ani jinou možnost nepřipouštím :slight_smile:
26. črc 2012 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@teddylu u nás není vedro, taky už asi 6x pršelo, hraju velmi nezábavnou hru se sušákem na prádlo, balkon- chodba :grinning: :grinning: :grinning: ty jdeš taky zítra na KTG?
26. črc 2012 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gable ani jsem to tu neměla psát, měla jsem ti to napsat do ip...v dobré víře jsem tě chtěla povzbudit :wink:
Já si pamatuju na ty ostré předloktí toho doktora co mi drtil žebra aby mi pomohl vytlačit tu hlavu!!! I ted když jsem ho ve středu potkala tak jsem si na to hned vzpoměla, že měl štěstí že já už neměla sílu mu jednu uvalit po té plešaté hlavě :grinning: :grinning: :grinning:
26. črc 2012 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Holky, jak řešíte to kojení, já jsem někde vyčetla v těch chytrých brožurkách, co jsme fasovali v porodce, že základem je víra, že dokážu kojit své dítě. Něco na tom bude, já jsem byla od začátku přesvědčená, že budu alespoň částečně kojit a dělala jsem pro to maximum, nenechala jsem si do toho nikým kecat a když jsem začala Toma kojit plně hned první den,co jsem za ním přijela do nemocnice,tak jsem byla šťastná jak blecha. Potom jsem měla mléčnou krizi, byla jsem z toho v prdeli,malý stál dva dny na váze a my byli dál a dál od propuštění. Tak jsem se pořádně vyřvala, naštvala jsem se,řekla jsem si,že to prostě dokážu, nakoupila černé pivo, odpočívala, malého jsem měla častěji u prsa a rozjelo se to,začal přibírat a teď saje jak pijavice.
Vím,že je to individuální,ale fakt se musí věřit, že to člověk zvládne. My to máme jako takový rituál, snažím se kojit v klidu, je to prostě záležitost jen nás dvou, tak si to užíváme :slight_smile:
26. črc 2012 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@gable a tak to je....maminka si musí věřit že to tak bude, být v klidu a užít si tu chvilku,je to jako sex, když budeš přemýšlat jestli uvaříš nebo uklidíš při akci, orgáč z toho nebude :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :dizzy_face: :slight_smile:
26. črc 2012 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@helen3
Souhlasím s alemari :wink: .Taky jsem řešila oblékání,malá má ručičky docela studený.Dávám v telpe body + dupačky nebo bavlněný tepláčky,mám takové dupky bez vršku,moderna :wink: ,aby ji nebylo od nožiček zima.Když je chladněji,tak body s dl-rukávem+dupačky a přikrývám i když je teplo a spinká :wink: .
26. črc 2012 v 18:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliskarenca ale na spaní spíš stáhnout, ne? Aby se nebudila svými pohyby, ty mimča sebou někdy tak melou že se samy vzbudí :grinning:
26. črc 2012 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliskarenca Ten náš má ručky studené pořád, ale za krkem je teploučký a v porodnici mi říkali, že je rozhodující právě ta teplota za krkem, že periferie (ruce, nohy) se mu zatím nemusí úplně dobře dokrvovat. I když co jsme doma, tak už má i ty ručky lepší.
Jinak hlásím, že dneska máme spavé miminko, takže jsem zvědavá na tu noc... vypadá to, že odpočívá, aby mohl udeřit v plné síle :grinning:.
26. črc 2012 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@alemari svatá pravda :slight_smile:
26. črc 2012 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alemari Mladého doktora? Na něj máš kliku ty :wink: Já mám takového zkušeného, diplomatického, klidného doktora :wink: (okolo 48let) aspoň se mi tak jeví :grinning:
No, ale k dnešní kontrole, KTG dopadlo dobře tep se pohyboval v průměru 130 a to druhé číslo(asi pohyby?) bylo mezi 20-50 doktor to ohodnotil jako v pořádku. Do zprávy napsal hrdlo zkácené jen na necelý 1cm, mediosakrálně, pro špičku, hlavička pevně naléhá. Takže z toho vyplývá - pokud neporodím o víkendu, tak v pondělí na kontrolu KTG vyšetření a bude se vyvolávat :unamused:
26. črc 2012 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari jak si dopadla ty na kontrole?
26. črc 2012 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna nám zas v porodce říkali,ať mimčům šaháme na nos a já jsem Tomáškovi z krásného útlého nosíčku vyrobila bramboru :grinning: :grinning: :grinning:
26. črc 2012 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lejlax takže máš úplně stejný nález jako já, jen mě ho nalezl mladý Dyk :grinning: :grinning: :grinning: DOdělám úklid a jdeme se psem, at to trochu rozhýbu, ale...povím ti že mám už pěkně bolestivé ty stahy!!! :astonished: Zítra jdu znovu
26. črc 2012 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alemari Však já jsem si dnes vyběhla schody do třetího patra(v nemocnici) jeden doktor na mě divně koukal :grinning: Odpoledne jsem jela s přítelem na krosovou trať a pěkně jsem si jí s ním prošla, je to pěkně ostrá trať(šílené prudké, dlouhé stoupáky) Přítel byl ze mě hotový, že jsem jí bez problému prošla a nějaké zadýchání, nic! Já nechápu, že jsem v takové kondici, klidně bych si dala maraton :grinning: (né, ale fakt jsem na tom jako nikdy)
26. črc 2012 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já už nevím co dělat, jak to popohnat :frowning2:
26. črc 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gable Tak náš malý má rozpláclý nosánek od malička, takže já můžu sahat, jak chci :grinning:.
Dneska je první den relativně v pohodě (ve smyslu, že jsem se trochu vyspala, dostala jsem se na chvilku k počítači a nejsem úplně mimo :slight_smile: ), ale pořád bojujeme s tím kojením. Snažím se nebýt paranoidní a dala jsem na radu dětské doktorky a nevážím (vážit chci zítra po koupání), ale stejně se pořád strachuju, jestli mám dost mlíka :(. Vůbec se mi přes den nebudí na krmení a spí i během něho, takže pořád vymýšlím nové důmyslné metody buzení. V chytré knize, kterou jsem dostala před porodem od tchýně, se ale píše, že děti vysosnou asi 80% mlíka snad v prvních pěti minutách a pak už jenom dotahují. Tak se tomu snažím věřit... no nic, jdu si udělat další dávku kojícího čaje a půjdu obudit strávníka.
Nemusím dodávat, že moje zásoba látkových pleneček pořád čeká na použití a jedeme zatím v jednorázovkách :slight_smile:. Ale jednu látkovku jsem už použila a dneska plánuju další, nějak postupně se do toho chci dostat, jenomže řešit to zároveň s kojením je nějak nad mou kapacitu. Všechno jsem si to představovala tak nějak růžověji - že jako všechna miminka hezky sají, mlíko teče proudem a tak :grinning:.
26. črc 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zlatelevizeedna no jo, já jsem měla taky spousty představ a realita byla a je poměrně jiná :grinning: to k tomu mateřství asi patří nebo co? :grinning: zatím se věnuj jen kojení, všechno ostatní počká a neuteče. Já jsem Tomáška u prsa budila pošťuchováním, taháním za uši, pichala jsem ho do tvářiček, no dokonalý teror :slight_smile: byl moc malinký a měl silnou žloutenku,takže stále spící :slight_smile: ale nejvíc na něj platilo, když jsem odtáhla prso a on cítil, že ztrácí bradavku,to se rychle přicucnul zpátky....
Je fakt,že vypijí nejvíc mléka v prvních pár minutách,ale i pak je důležité ho tam nechat,ať pocucává. Pije pak to zadní kalorické mléčko. Já třeba kojím i hoďku a malý pořád pocuckává
26. črc 2012 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lejlax ale já taky funguju kolem dvou dětí, vytřu, operu, uvařím, mám toho docela dost i s tím rozestavěným co tu máme..a taky ted byldíme nahoře takže ty schody dám denně tak 20X. Prostě to tak je :grinning: ty máš tp vypočtený z PM nebo utz?
26. črc 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Zdravím ženy, tak sem měl fajn odpolko, mám krásný nehtíky a spoustu nových hadříků :slight_smile: Kubča byl celej den hodnej, teď sem ho před koupáním vážila a má 4040g, s tím dokrmováním přibral za týden to, co za tři týdny s kojením :confounded: Furt bojujem s tou moučnivkou, ty tyčinky pagavit taky nezabírají, tak zas zkusím něco jinýho!!Dokojím, uspím draka, najím se a jdu na rande s žehličkou :angry:
26. črc 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari ´Tak my jsme teď byli na hodinku venku,ale vedro je taky pořád. Vůbec tu za celý den nespadla ani kapička a ve stínu bylo 33 stupňů :frowning2:!
Zítra mám monitor,ale hrozím se toho,aby v tom vedru nebyl špatný. Barča se mi dnes abnormálně mrskala a zítra to asi nebude lepší :cry: . No uvidíme,přinejhorším půjdu na císaře a jediné,co by mě potěšilo,by byl ten datum :grinning: !
26. črc 2012 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
jůů,tak tý mojí berušce už bude zítra měsíc :-O toto letí...plně kojíme,krásně přibírá...už se na mě směje,pase koníčky a otáčí se za chrastítkem...brzo nám tu začne běhat,musí ten první rok tak rychle utíkatse mi z toho chce brečet...
26. črc 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@yesu taky máme moučnivku :-/ druhý den mažu fialkou,tak uvidíme...
26. črc 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu monitor bude dobrý, ona je už velká a srdíčko bude v klidu, uvidíš :wink: tady je chládek, přeprchá, pak svítí, mě to teda pěkně rozhoupává to tvrdnutí :grinning:
26. črc 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lejlax Já taky popoháním jak se dá a prostě nic nepomáhá,dnes jsem například hodinku cvičila a různě se protahovala,ale nic to nedělá. Myslela jsem si,že mi třeba při tom protahování praskne voda a nic :cry: !
Nález z úterka mám stejný jako ty i alemari,jsme na tom prostě stejně,ale ty budeš první,už jsi ve 41 týdnu a to pondělí a vyvolání máš asi jistý né :frowning2:? Moc ti ale přeju,aby se to o tom víkendu rozjelo samo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: !
26. črc 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yesu já tě prostě obdivuju, kde já bych stihla při miminu nehy, hadříky,kafíčko a ještě jíst, pít, přebalovat a kojit. Ty jsi superžena! :astonished: :grinning:
26. črc 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@alemari Mě dnes tvrdne taky hodně :frowning2:! Bože kdyby tu sprchlo bylo by dobře :slight_smile: ,tady se dýchat nedá! To zase bude noc :angry: !
Kdy máš zítra monitor? Já až v 15h,tak se zase naleju a snad to bude dobré!
26. črc 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu mě Dyk řekl, až půjdu kolem :grinning:
26. črc 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek