Červencovky 2012 sem!

Ahojky holky kdo z Vás bude rodit v červenci?
yesu
9. kvě 2012
@lucienavratilova Jé ty máš stejný termín jako já, akorát mě doktorka řekla, že s tím absolutně počítat nemám, že to bude tak půlka června!!!
Teda holky vy ste toho zas nakecali!!Vařila sem oběd a nějak se mi z toho horka u toho zamotala hlava, tak sem si teď lehla a za hoďku valím na kontrolu!!!
Holky chodíte na nějaký předporodní kurzy?A byl s váma někde i chlap?Já včera začala mluvit o porodu a přítel nevěděl, co jsou kontrakce, tak začínám uvažovat, že na nějakej rychlokurz asi půjdem....jak to máte vy??
teddylu
9. kvě 2012
@alemari Já mám právě pořád jen jeden termín 😞! Nikdo mi ho nezměnil,nechápu to. Teď v příštím týdnu jdu na ten poslední UTZ,tak uvidím co mi řeknou tam 🙂.
teddylu
9. kvě 2012
@roxycat No uvidíme,abychom se ještě nedivily 😃! Mě je to jedno,ale chtěla bych znamení lva,červencovej rak jsem já a to není moc dobrý znamení,tedy pro mě 🙂. Hodně citlivá,starostlivá,náladová,plačtivá,ten lev je větší bojovník a ve světě se neztratí!!!
teddylu
9. kvě 2012
@yesu Tak pak písni jak si dopadla,držíme palce 🙂!!!
yesu
9. kvě 2012
Tak sem zpět z kontroly-nález trošku horší, CS3, malej se hodně tlačí dolů, má 1828g a doktorka to vidí tak na 5 týdnů, musím víc ležet!!
yesu
9. kvě 2012
@teddylu Já zase chtěla raka a jak to tak vypadá bude to blíženec :-S
snuflinka
9. kvě 2012
@teddylu Tak mně je to tak nějak jedno, sama jsem rak, takže vím, jak to s námi je těžké...ale na druhou stranu se říkám, že když si manžel poradí se mnou i se svou mámou (taky račice), tak si poradí hravě i s dcerou 😃

@yesu Hlavně si s tím nelam hlavu, Yesu 😘 Důležitý je, že malej pěkně roste, takže i za těch 5 týdnů by měl být pěkně veliký, i když se narodí dřív 😉 A je jedno, jestli bude rak nebo blíženec 🙂 Hlavně se šetři a lež, žádné poletování, ať tam vydrží co nejdýl...
roxycat
9. kvě 2012
@teddylu
Tak já bych to brala v tom červenci, at už to mám za sebou, už mi to břicho docela překáží 😃
A přeju Ti toho lva 🙂)

Jinak já byla se dvouma rakama a docela šílený.. 😃
zlatuzka
9. kvě 2012
@alemari To jo, stříhání mám ráda a ještě když to je pořádná změna 😃 No uvidíme, jestli to ta holčička bude a jestli jo, budu muset začínat pěkně brzo, aby jí hřebínek nevydil 🙂))
kamino
9. kvě 2012
@roxycat 27? Na me narozky? Super😉
alemari
9. kvě 2012
@teddylu no to není pravidlo že se to mění, máš to zkrátka všechno ukázkové x-) , já jsem ten začátek měla takový divoký, takže proto ty skoky v termínech. Ale u kluků jsem rodila fakt v termínu+-. Taky jsem zvědavá na ten ultrazvuk co uvidíme!!!!
lejlax
9. kvě 2012
Ahoj holky, já jdu na UTZ 22.5. tak jsem moc zvědavá zda zjistíme co se nám narodí, do této doby jsme neměli štěstí :-| Co se týká znamení, líbil by se mi lev 🙂 tak snad to výjde.
teddylu
9. kvě 2012
@yesu Jů ale už je to pořádnej chlapák 🙂! Tak snad ještě vydržíte!!! Co znamená CS3,já se v těch zkratkách nevyznám,mě dr jen řekne že jsem zavřená a tím to pro mě hasne. Blíženec je dobrej 🙂,pár jich znám a jsou to dobrý lidi! Ty raci jsou fakt cíťové 😃,na mě ta charakteristika znamení raka sedí přesně.
teddylu
9. kvě 2012
@snuflinka Tak to určitě,dvě račice,to má manžel dobrý 😃! Mě zase moje mamka říkala ať není rak jako ty,nebo se sežerete,ale já myslím že by nám to klapalo i tak,horší by to bylo s tou náladovostí,mě se nálada mění jak počasí. No uvidíme co nakonec bude,hlavně ať je zdravá,to je hlavní 🙂!
teddylu
9. kvě 2012
@alemari No ukázkový,spíš nevím kdy by tohle měla dr kontrolovat,to lze jedině na UTZ a na tom jsem naposledy byla ve 20 týdnu a tam vím že mám v papírech psáno termín porodu 29.7 dle MS a dle UTZ o dva dny mladší,tedy 27.7,ale nikdo mi k tomu nic neřekl. Mě moje dr dělala ultrazvuky jen v 8 a 12 týdnu,pak už mě převzala genetika a na UTZ dojíždím tam,moje dr už mi do konce těhu žádnej UTZ dělat nebude 😞!
kamino
9. kvě 2012
@teddylu Me termin take nezmenili,jak dle ovulace,tak dle UTZ to je 12.7. Malej je zodpovednej😉
yesu
9. kvě 2012
@teddylu Já mám ofiko termín pořád stejnej, ale doktorka to bere vzhledem k nálezu...a CS znamená cervix score, je to číslo, který udává několik věcí-jak je čípek velkej, jestli tuhej atd. a z toho udělá doktorka číslo, když jdeš rodit je CS 10.
snuflinka
10. kvě 2012
@teddylu A kdy jsi narozená? Já jsem 7.7. 🙂 Tak doufám, že se mi tam malá netrefí 😃 Jinak bych řekla, že jsem taky ukázková račice, ale ty nálady nejsou až tak proměnlivý - maštěstí. Stačí, co se mnou teď dělají hormony. Minulý týden se mi rozbil náramek, který jsem dostala od manžela jako dárek k prvním Vánocům. Od té doby jsem ho sundavala jen na dovolenou u moře, jinak jsem ho nosila pořád...no nejdřív jsem na ten náramek koukala a potom jsem spustila takovej řev, že ze mě manžel byl úplně hotovej a nevěděl, jak mě utišit...no jak šestiletá holčička 😃
Já myslím, že manžel nás bude mít na háku obě a malá ho bude milovat až za hrob, jako já svýho taťku, na toho taky nedám dopustit 😃 Takovej můj polobůh 😃

No a co se termínů týče, tak teď mi CS ani nedělali, prý je to zbytečný, když jsem byla minule zavřená, ale na kontroly už budu chodit každých 14 dní. No a ofiko termín podle MS mám 15.7., ale protože vím, kdy jsme malou počali a UTZ z 12. týdne to odpovídá spíš na 19.7. Každopádně mi ale s termínem doktor taky nehejbal

@yesu Neboj, do půlky června určitě vydržíš 🙂 Jen musíš asi víc odpočívat
majinka1981
10. kvě 2012
@snuflinka Já myslela že mi termín pošoupnou že je větší a oni nic 😃 tak prostě budu rodit melouna no 😃 Dneska jdu na kontrolu a mudr. mi napíše už mateřskou. Chtěli jsme si v Motole zamluvit předporodní kurz, jenže se tam nemůžu už týden dovolat. A jet se mi tam zbytečně nechce. Tak snad se někdy dovolám a taky že to stihnem 😃 Jinak jsem tam nakoukla do poradny, kam se chodí před porodem a fronta tak na pět hodin. No masakr, minimálně 40 ženskejch, sebou měly řvoucí děti, to bude paráda 😃 Manžel když to tam viděl, my málem omdlel😃
kamino
10. kvě 2012
Holky,nebudete,ci nerodily jste nektera na Vinohradech?
snuflinka
10. kvě 2012
@majinka1981 To se nedivím, to by se mnou fláklo taky 😃 No já na kurz peču, chodím na cvičení, který vede porodní asistentka, takže nám při cvičení cpe do hlavy spoustu věcí, je to docela švanda 🙂 No a až budu od toho 20. doma, tak se chystám zbankat manžela, aby mi u nich v nemocnici zařídil aspoň prohlídku porodního sálu - sázím taky na to, že mi tam rovnou řeknou, co s sebou do té tašky do porodky 🙂
Kdyby náhodou ses nemohla dovolat, tak sestřenka dělá v Motole fyzioterapeutku - zrovna i na novorozeneckým - i když u nedonošených dětiček - tak bych se jí mohla zeptat, jestli to dokáže nějak ošéfovat 😉

Neboj, třeba jen malá vyrostla prostě rychle a teď už poroste jen málo 🙂 Hlavně ty na to vůůbec nevypadáš - nebo spíš vypadáš, že malá má ty 2 kg a ty nic navíc 😃
gable
10. kvě 2012
Holky, jak prosím vás řešíte oteklé kotníky? Měla jsem včera místo nohou dva balonky, do desítí jsme lítali s dědou po pohotovosti, nohy mi otekly kvalitně,ale včera poprvé to dost bolelo.... pomůže ledování jak při modřinách?
alemari
10. kvě 2012
@gable vyzkoušej jestli teda věříš na bylinky koupit Jehlici. Uvař,nech zchládnout, nepij, strč do toho nohy, třeba to zabere. Mám s tím dobré zkušenosti, já ten problém sice nemám ale pomohlo to hodně lidem, i nemocným. 😉
gable
10. kvě 2012
@alemari jehlice? doufám, že nepíchá 😃 díky za tip!
alemari
10. kvě 2012
@gable no vypadá že by i píchla, ale jen za sucha. Doporučovali to i v nemocnici když byly tyto problémy, ledovat nepomůže, možná právě opačně. Zpomalí to průtok a napuchne to ještě víc 😞
natykata
10. kvě 2012
člověk tu pár dní neni a má co číst 😃
@luciemeli
@bajule já mám tuhnutí břicha od 19tt a od toho 30tt trochu bolestiví...včera mě u toho bolelo i v kříži a podbřišek,tak jsem se bála usnout,ale už je to pryč...jinak teď mi tuhne břicho několikrát deně(třeba zrovna teď,jak vám píšu 😃) a při tom mi pěkně tlačí dolu,takže učůrávám a zvedá se mi žaludek,ale dr řikal,že je to v pořádku,že u druhýho těhu to tělo prostě reaguje víc a víc vše bolí...jinak po včerejší poradně mám CS2 a malá pěkně naléhá hlavičkou,tak nemám chodit žádný dálky a namáhat pupík...
natykata
10. kvě 2012
jinak ultrazvuk jsem si maximálně užila,protože dr. má nějaký nový,na kterém je vše líp vidět a zrovna chytil krásně xichtík,musel zavolat i sestřičku a pochlubit se😃 má celou hubu po tatínkovi,to mi bylo hned jasný...je prostě krásná...a jinak s tím termínem,tak mě dle MS i dle ultrazvuku vychází 1.7 jen teda podle pohybů o týden dřív...
kamino
10. kvě 2012
@natykata To ti moc zavidim,ja videla naposled juniora v 20 tydnu u Apolinare,muj dr v 30 tydnu nemel cas mi neco ukazovat,jen rychle premeril,rekl vse v pohode,odpovida pocatku 31 tydne a to taky byl a sla jsem..
natykata
10. kvě 2012
@kamino to je škoda 😞 muj dr na nic neposíchá a vše dělá pečlivě,takže v tomhle se fakt vyřádil 🙂
snuflinka
10. kvě 2012
@natykata A jak se počítá termín podle pohybů? Mně se jen doktor zeptal, jestli je už cítím, já řekla datum a on nic 😃
Jinak s tím novým UTZ vím, co myslíš. Když jsem byla v 8tt v nemocnici, tak tam měli taky lepší a všechno to bylo tak krásně ostrý a skvěle vidět - tam jsem poprvé viděla srdíčko, až jsem měla potom problém se znovu vyznat v tom UTZ, který mám můj doktor 🙂