• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červencovky 2012 sem!

15. října 2014 
@teddylu
@bajule
Já jsem se na to ptala a bylo mi řečeno,jakmile mi doktorka vypíše papíry a ukončí mi neschopenku,tak všechny papíry dát do práce účetní a ta to přepošle na OSSZ.Ty mi budou vyplácet dávku půl roku a mezitím si mám zajít na městský úřad a tam si prý zvolím variantu let a podle toho se mi to bude vyplácet.Taky jsem na to zvědavá,ale ještě jednou se na to přeptám :wink: .
23. kvě 2012 ve 13:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,mažu do tý práce,vůbec se mi nechce,teď toho mám do pátku docela dost a ke všemu ty tepla :angry: .
23. kvě 2012 ve 13:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@eliskarenca Mi povídej...Já jsem čím dál více utahaná...V noci houby naspím...a ráno spím jen tak z lehka...a pak celý den jen čumím a cítím se jak důchodce...To těhotenství mi dává zabrat...Jsem s toho úplně hotová..No jo změna v těle, změna v životě :grinning:. Musíme to takhle brát...Ale mě to za to stojí a tobě určitě taktéž...Až se malej mě narodí a tobě malá...bude to úplně o ničem jinným to už se pak nevyspíme vůbec :grinning:
23. kvě 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bajule já mám taky 13.7až 1.8. to je normální, na termíny nekoukej, doktor ti řekne kdy to bude, ale spíš to poznáš sama... :grinning:
23. kvě 2012 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eliskarenca Jo, přesně tak jsem to měla :slight_smile:
23. kvě 2012 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliskarenca mě ten pás doporučili ve špitále jak jsem ležela a propouštěli mě, a nezávisle na tom mi to říkal i doktor abych nemusela ležet doma tak si mám tu dělohu podvázat tím pásem a hlavička tak nepůjde dolů, měli pavdu, ted mám mimi každou chvilku jinak, točí se a to díky tomu že není nízko. A asi ti nemusím popisovat jak se po porodu dostává pánev do puvodních rozměrů,tím pásem ty boky stáhneš a jde to rychleji, ani bedra tolik nebolí.
Taky jsem byla ve městě, ale mě je ještě stále dobře, ale jsem mín než ty tt. Nemám nohy nalitý, ani nic jiného, jen žíla na lýtku není příliš in :grinning: :grinning: :grinning:. A to si taky myslím že bez toho pásu bych ty žíly měla víc přiškrcený v tříslech a bylo by to určitě horší, přece jenom třetí těhu.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
My máme tatínka stále stejného, takže rodina funguje tak nějak stále, ale spíš mě mrzí že děti jsou bez babičky..to asi chápeš. :pensive:
23. kvě 2012 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu Však já taky neležela celej den a to sem měla ten nález určitě horší, ale třeba to chození sem utla úplně, žádný vycházky, courání po obchodech a tak, všude jen autem, přestala sem tahat nákupy, vysávat, vytírat a fakt hodně ležím, je to na palici, ale zvykneš si :wink:
Jinak sem zapoměla napsat, že ten průjem sem možná měla z magnezia a železa, který sem začala včera brát, takže doktorka řekla všechno vysadit a je fakt, že od rána už sem nebyla! Ale trošku se bojím, co udělá břicho bez toho magnezka!
Ale doktorka mi dneska nalila energii do žil, když řekla, že na porod to zatím nevypadá, začnu se víc hýbat a míň ležet ať si to těhu taky ještě užiju jinak než z gauče :wink:
23. kvě 2012 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak poslední tři dny mě brutálně pálí žáha!!!!Závidím holkám, co mají těhu bez všech tady těch nepříjemných věcí!!!!!!!!
23. kvě 2012 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@yesu Nejsi sama mě pálí žáha vždy když jdu spát...to mám až oči z ďůlku....a radši to zapiji vodou trochu mi to pomáha....ale to je tím, že se nám miminko tlačí na žaludek a orgány....A potom pak pálí žáha...To psali na netu :grinning: :sunglasses:
23. kvě 2012 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu
@luciemeli Já už si jenom přeju porodit.... Vedlejší účinky těhotenství :grinning:
23. kvě 2012 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@teddylu Tak to vítej mezi námi :frowning2: A to buď ráda, žes byla aspoň na tý neschopence, že sis "užila" do teď. Já do pátku dřepěla cca 10 hodin denně v práci a pak jsem chodila ještě doučovat, takže den zabitej, těšila jsem se na mateřskou, že konečně něco udělám - úklid, procházky...a hned 2. den mateřský zákaz :frowning2: A i ty Chirurgy jsem dokoukala :frowning2: Ještě že tady mám knížky, který jsem při práci nestíhala číst, ale jen polehávat a chodit tak maximálně po bytě je hroznýýýý :frowning2:
23. kvě 2012 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu
@luciemeli Holky bez Rennie ani ránu, to je můj věrný přítel, jinak by mě ta žáha upálila zaživa!!!! Když mamina čekala mě, tak jí prý žáha pálila tak, že od 5. měsíce až do konce těhu každý večer zvracela :frowning2:
23. kvě 2012 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajule
Nenaděláme nic :angry: ,ale těšíme se :wink: .
23. kvě 2012 v 17:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciemeli
Taky jsem dost unavená a teď ještě ty tepla,bolí mě pořád hlava,to už vydržíme,ono nám teda stejně nic jiného nezbyde :wink:,ale,jak říkáš určitě to za to stojí.Na malou se moc těším :wink:!!!Jen už je to dlouhý :grinning:.S tím spaním už to určitě nedoženeme,to by jsme musely mít andílky a to nevím,nevím.... :wink:.
23. kvě 2012 v 18:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helen3 Tak přesně takhle jsem si to myslela :slight_smile:! Díky za podrobný popis
23. kvě 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snuflinka Díky za přivítání mezi vámi:grinning:,to jsem si fakt přála si jen válet šunky doma :grinning: :grinning: :grinning:! Máš pravdu,já si to těhotenství do teď docela užila,no zase mě mrzelo že už jsem měla jen ty omezené vycházky a nemohla jsem jet třeba na víkend na chatu,nebo k našim,ale stěžovat si zase nemůžu. Kdybych ale zase měla pohodovější práci,tak bych chodila ráda a víkendy mohla trávit po svém.
Škoda že si nemůžeš užít teď,to je opravdu k vzteku,že když už bys konečně měla víc volna máš zákaz,ale užijeme si po porodu,však my to doženeme :slight_smile:!
23. kvě 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yesu Tak já to taky nezvládám jen ležet,dnes jsem i vyprala další várku mimi věciček,přítel by to sice taky zvládl,ale tohle si radši udělám sama :slight_smile:!Ještě jsem zabrousila na porodnice.cz a četla dotazy ohledně stejného problému jako mám já,radí tam dr. Koucký,známý gynekolog a jedné slečně tam napsal,že pokud je čípek dlouhej a neotvírá se,pouze je hlavička už víc dole,nemusí být dodržován tak tvrdě klidový režim a naopak občasná pomalá procházka neuškodí. Každý doktor má jiný názor.
23. kvě 2012 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alemari
To máš fajn,že jsi bez nějakých velkých obtíží,tiše závidím :wink: .S tou babičkou Ti samozřejmě rozumím,je to smutný,ale bohužel :frowning2: .Já jsem zvědavá od přítele na mamku,ale ta spíš myslí na sebe,takže s ní moc nepočítám,ani se nějak nezajímá,jak se máme,je zvláštní,ale už jsem si zvykla a než předstíraný zájem,to raději žádný.I tak je od nás 170km a v tomto případě asi i dobře :grinning: .
23. kvě 2012 v 18:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu @yesu On Koucký dokonce zastává i ten názor, že takový ten ležící režim nezabrání předčasnému porodu i při zkráceném čípku, že tomu zabrání pouze podávání vyšších dávek progesteronu (Utrogestanu), což je prý plně v souladu s nejnovějšími trendy ve světe. Ráda bych se tím řídila, ale kdo by to riskoval, že?
23. kvě 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@snuflinka
@yesu
@luciemeli
Mně žáha pálí taky dost často a když je to hodně,tak si vezmu Tums :angry: .
23. kvě 2012 v 18:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu
S tím průjmem to může být pravda,na to mě doktorka upozorňovala,že při brání většího množství magnesia může být průjem :angry: .Myslela jsem si,že tuto možnost u Tebe vyloučili,když už jsi s tím byla u doktora.
23. kvě 2012 v 18:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliskarenca se to tady bojím napsat že mi nic není, ani nevím jaké to je když pálí žáha... :confused: až mi něco bude tak se konečně přidám :zipper_mouth:
23. kvě 2012 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna No já mám Utroš doma,ale zase nemám zkrácenej čípek,jen tu hlavičku hodně nízko,tak na to by mi asi nepomohl :frowning2:!
23. kvě 2012 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciemeli
@snuflinka no mě to pálívalo večer třeba chvilku a hned to přešlo, ale posledních pár dní to je mazec! Dneska mě ani to renie nezabralo :frowning2: kolik toho můžu?
@teddylu tenhle doktor je tím známej, že říká, že klidovej režim nic neřeší, ale vidíš, že třeba já sem případ, kdy ten klidovej režim asi pomohl! možná kdybych se na to vyprdla, už by byl malej venku!
@eliskarenca jenže já to magnezium takhle beru už skoro dva měsíce, ale možná když se k tomu přidalo to železo, udělalo to neplechu!
Jinak holky pořád se u nás řeší téma svatba....přítel tam totiž nechce žádný lidi, jen svědky a šlus, mě se to nelíbí, ale asi by to bylo nejlepší, protože naše rodina je celá rozhádáná, tak by stejně nedělalo dobrotu je všechny pozvat, ale pořád sem se nemohla smířit s tím, že si to takhle odbydu. A dneska přítel navrhl, že bysme to teda mohli spáchat příští rok na dovči :slight_smile: žádný Maledivy to nebudou, ale ikdyby třeba jen Chorvatsko, bylo by to fajn....ale ještě je tu jeden zádrhel-zatím neproběhla žádná žádost o ruku a na tom teda trvám :wink:
23. kvě 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alemari
Buď ráda,že jsi relativně v pohodě :wink: .
23. kvě 2012 v 19:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yesu Já mám teda po magnézku taky hyperaktivní vyměšovací režim. Vezmu si to a za chvilku letím, třikrát denně :grinning:.
Co se týče svatby, tak my jsme měli menší - jenom nejbližší rodina a dva kamarádi - celkem nás bylo sedmnáct a úplně to stačilo. Jenom se svědky bych asi nechtěla, protože minimálně rodiče by to asi dost mrzelo a ať už chceš nebo ne, svatba je hlavně šaškárna pro rodinu :slight_smile:.
23. kvě 2012 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Tak u nás se téma svatba řešilo hned po otěhotnění. Já jsem chtěla svatbu minulý rok a to nám to nevyšlo. Přítel to chtěl sfouknout ještě před porodem,ale to jsem odmítla,mrzelo by mě,že on si to pořádně užije,popije si a já budu sedět někde v koutě o limonádě a nebudu si moct ani pořádně zatancovat. Nakonec jsme se domluvili že uvidíme příští rok a nebo až budou malé dva,to už bude veselejší a šla by za družičku :slight_smile:!
Jinak nejdřív jsem taky chtěla velkou svatbu,ale máme taky převelikou rodinu a i když nám oboje rodiče našetřili 50 tisíc,dát za svatbu 100 mi přijde líto. Nakonec uděláme malou,jen rodiče a svědci a penízky použijeme na dozařízení bytu. Ale ta představa,že budu na jeden den pro celou rodinu princezna mě drží pořád :slight_smile:!
23. kvě 2012 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu to mě taky, bude mi trošku líto, že tam nebudu mít lidi, co mám ráda, ale co už...ta dovča je pořád stokrát lepší než jen obřad se dvěma svědky :confounded: a jak říkáš u větší svatby by mi bylo líto peněz, takhle na dovči bysme si to užili a zrovna sfoukli i líbánky :slight_smile:
23. kvě 2012 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zlatelevizeedna no právě, že naši ani jeho rodiče o tu svatbu nijak nestojí, přijde jim ta šaškárna zbytečná :confounded: a to magnezko sem brala skoro dva měsíce a bylo to v pohodě, ale mě to asi způsobila ta kombinace s tím železem....
23. kvě 2012 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Aha, tak to je jiná situace. Asi bych na svatbě nechtěla mít někoho, komu se nelíbí, že se vdávám. V takovém případě bych se spokojila se svědkama. Jestli to nakonec uděláte na dovolené, tak to bude určitě hezké.
23. kvě 2012 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek