• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červencovky 2012 sem!

15. října 2014 
@lejlax Můžu poprosit o názor. Vybíráme s přítelem nový foťáček,chceme zrcadlovku,tak nám padl do oka NiconD100 s objektivem 18-105,myslíž že je to dobrá volba? Hrozně nás baví fotit přírodu,makro a líbí se mi ostření na objekt a zbytek rozmazaný,bude na to tento objektiv dostačující,když si pohrajeme s clonou? Moc tomu tedy nerozumím,tak snad jsem to napsala srozumitelně :grinning:!
24. kvě 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Jo můžou od druhého trimestru. Já to zatím brát nebudu,jen kdyby mi to břicho začlo víc tvrdnout,nebo bych měla nějaký bolesti. Bojím se toho,je to i návykový :frowning2:!
Tak ty už máš poslíčky,to jsou bolesti jako na MS,já to měla při potratu v 7 týdnu:frowning2:,bolest jako na Ms,jen se to stupňovalo a intervaly se zmenšovaly a dr říkala,že to jsou vlastně klasické kontrakce,jen slabší,jak se tělo čistilo. No ale ještě vydrž!!!
24. kvě 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu na tento foťák se musím podívat, já fotím s Canonem. Co se týká objektivu nevím přesné označení, ale nejspíš počítej, že tento objektiv při nasazení na zrcadlovku Ti vytvoří přepočet ohniska z 18-105 na 27x158 (je to důsledek crop faktoru násobek 1,5x) Stane se to při nasazení na zrcadlovku s menší velikosti snimače.
24. kvě 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lejlax Hm tak tomu tedy vážně moc nerozumím :grinning: :grinning: :grinning:! Chtěli jsme také původně Canon,ale ten Nicon má české menu pro začátečníky a když si tam prý zadám co a jak chci fotit,tak my to ten foťák sám nastaví :slight_smile:!
24. kvě 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můžu se zeptat jsem v 32týdnu a včera jsem byla na kontrole a doktorka mi řekla,že malá má už 2kg.Trošku mě tím zaskočila,myslela jsem,že bude menši.Kolik má nebo mělo vaše mimi v 32týdnu.I když ona tvrdí,že je to normál.Vím,že to nemusí být přesné... :slight_smile:
24. kvě 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavelice Ahoj no holky tu v tomhle týdnu měly některé 1900g,tak to je jen o 100g méně,tak si myslím že je to v normě. Já jsem byla ve 30 týdnu ale moje malá je drobounká měla 1230g a taky je to podle tabulek vpořádku. Je tam docela velký váhový rozdíl. Dr mi říkal,že váhový přírůstek za týden činý ca 200g :slight_smile:!
24. kvě 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu Ahoj jen 1230g? ty jo tak ta je malinká :slight_smile: moje prvn dítko bylo malé porodní váha 3100g a syn ten měl podle doktora 3500g a na porodním sále mi doktor říkal,že bude větší a nakonec ze mě vylezl obřík 4150g,tak jsem doufala,že třetí bude drobná,když je to zase holka :slight_smile: ,ale asi ne anebo se zase o pár gramů spletla :wink: budu doufat...
24. kvě 2012 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu tak jez jen to magnezium a uvidíš.....ty už máš za sebou potrat?tak to je mě líto :frowning2:
@pavelice můj prcek měl ve 32tt 1828g a teď ve 34tt 2240g.
24. kvě 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu Zvykla by sis i na aj, jinak i ten Nikon má programy které jsou přednastavené: krajina, sport, portrét...nebo si tam nastavíš prioritu času a clona se Ti automaticky dopočítá(Priorita času znamená, že si nastavíš expozici takovou, aby si foťak udržela v ruce a ostatní se automaticky spočítá) :slight_smile:
24. kvě 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
V úterý mě doktor řekl, že naše mimi váží 1500g a prý to je v normě, tak mu věřím.
24. kvě 2012 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavelice No je menší ale podle dr na UTZ OK a i podle mojí gynekoložky. Ona ale zase bude dlouhá,nohy má prý po mě :grinning:! No a když vezmu ten váhový přírůstek 200g,tak v týdnu jako ty už by měla mít 1630g,což je opět v normě.
24. kvě 2012 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
A to beru vitamíny femibion, někdo tvrdí, že po vitamínech je mimi daleko větší, ale asi to tak není.
24. kvě 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu No bylo to minulé léto. Otěhotněla jsem na dovolené a pak v září potratila,bylo to hodně smutné,ale vyrovnala jsem se s tím dobře a protože jsem nemusela na kyretáž,tak jsem pak otěhotněla hned za dva měsíce a ten poklad mám teď v bříšku :slight_smile:!
24. kvě 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
a můžu se zeptat kde najdu ty tabulky? :slight_smile:
24. kvě 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lejlax No tak ještě ten Canon zvážíme,budeme ho kupovat těsně před porodem až přítel dostane penízky na dovolenou :slight_smile:! Chci mít na focení miminka prostě pořádné dělo :grinning:! Něco budu nechávat i vyvolávat,tak ať je dobrá kvalita fotek.
24. kvě 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
24. kvě 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pavelice Já je stažené nemám,ale stačí si do vyhledávače zadat třeba váhový přírůstek plodu v těhotenství po týdnech a mělo by ti to určitě vyjet.
http://www.rozmery-velikosti.cz/velikost-plodu.htm
http://www.9mesicu.cz/jak-se-vyviji-plod-v-jednotlivych-mesicich-tehotenstvi
Našla jsem třeba tohle,ale viděla jsem i že tam byly dvě čísla od do.
24. kvě 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lejlax Jsi rychlejší :grinning:!
24. kvě 2012 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky moc jste hodnééé :slight_smile:
24. kvě 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu jen mám čas :wink:
24. kvě 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu aha tak to je smutný, ale asi to tak mělo být....
24. kvě 2012 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám za sebou kadeřnici a zítra mě čekají nehtíky ať nejsem kovářova kobyla :grinning: na pedikůru bych už klidně taky mohla, kosmetika by taky nebyla špatná.....no je to fuška trošku se udržet :wink: :grinning:
24. kvě 2012 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yesu Závidím, hned bych šla taky ke kadeřníkovi. Nebyla jsem tam, co jsem na neschopence, protože je v jiném městě, než bydlím, a jenom tak se tam nedostanu. Ale aspoň na kosmetiku jdu příští týden a na pedikúru se chci objednat, protože se mi na jedné noze zase udělaly nějaké otlaky - asi z toho, že jsem těžká :wink: .
24. kvě 2012 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna já musím ke kadeřnici max po dvou měsících, jinak sem mi ty vlasy děsně mastí a nejde s nima nic dělat! Pedikůru taky potřebujem někam dřív, 10kg navrch asi ty moje nožky hůř zvládají!
24. kvě 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu No já jsem právě taky byla zvyklá chodit ke kadeřníkovi po šesti týdnech - dvou měsících, protože se mi hodně mastí vlasy. Takže teď to moje odrostlé mikádo nevypadá nic moc. Myju si hlavu obden, ale mohla bych asi klidně i denně, jenomže na to jsem líná :grinning:. Pedikérku tady máme naštěstí moc dobrou, byla jsem k ní zvyklá chodit - vždycky mi dělala napřed mokrou pedkúru a pak to doladila takovou tou bruskou nasucho, prostě příjemná záležitost.
24. kvě 2012 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna já mám pedikérku taky suprovou, dělá mi suchou pedi, takže jen tou brouskou, je hrozně pečlivá, udělá mi i krásně nehty, jenom je trošku pomalá, ale stojí to za to :slight_smile: a poslední dobou mi i škube nohy!
24. kvě 2012 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky holky!Konečně jsem se dostala ke psaní.Od rána jsme dorazili domů až ve 3hodiny a va 4jsem jela ke kadeřnici,mám toho docela dost :confounded: .Dala jsem si ledový kafčo a sůšu a už na to prdím :wink: .Myslela jsem si,že mě dnes budou točit monitor,prý,ale až příště,nabrala mi odběry.CS mám 5,říkala,že vše nasvědčuje tomu,že rodit budu určitě dřív než mám termín,odhaduje to tak za 3týdny.Prý už by to mělo být v pohodě a co se týká zad,že by to mělo být i pro mě přijatelný kvůli zátěži.Na kontrolu jdu za 14dní a pošle mě k primáři.Magnesium brát ještě do kontroly,pak už vysadit,tak jsem na vše zvědavá :grinning: .Ty 3týdny by mi vyhovovaly,tak uvidíme :wink: .
24. kvě 2012 ve 20:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu
Tak už jsem zkrášlená,nechala jsem si to i sestříhat,vzala mi to trochu víc,ale potřebovala jsem to,konečky jsem už měla dost poničený :grinning: .
24. kvě 2012 ve 20:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eliskarenca
@yesu A kde máme fotky nových vlásků??? :slight_smile:
24. kvě 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliskarenca CS 5,to je hodně né :frowning2:? Já mám jedna a musím skoro jen ležet,ta moje dr to asi přehání,bojí se aby bylo vše OK.
24. kvě 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek