• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červencovky 2012 sem!

15. října 2014 
Tak jsem si dneska objednala to epi-no. Jenom mi držte palce, aby přišlo dřív, než budu rodit:slight_smile:. Ale kočárek taky ještě nemáme, tak snad to všechno nějak časově vyjde. Taky jsem si objednala crocsy do porodnice - přezůvky byly asi poslední věc, co mi chyběla na zabalení tašky - až přijdou, tak to dám asi nějak dohromady, abych byla připravená, kdyby něco.
29. kvě 2012 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak jsem doma od doktorky. Poslední kontrola za námi. Výsledky krve jsou v pořádku i jaterní testy. Takže se drbu jen tak :grinning: Ale mám počítat s tím, že ted už se malá může narodit kdykoliv. Že to v termínu rozhodně nebude. Zítra dovyperu a dožehlím. No a pak budem prostě čekat. Jen jsem se koza nezeptala, jestli už se mám objednat na nějakou kontrolu do porodnice. :grinning: Jsem fakt skleroza. Dostala jsem ten prenatal box, no spíš v něm nic než moc :grinning: Jedna plena, vzorek sudocemu, olejíčku a spousty letáků.
29. kvě 2012 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@majinka1981 No tak lepší nějaký box než drátem do oka, ne? :grinning: Zrovna o tom sudocreamu mi říkala kamarádka, že si ho mám rozhodně koupit, že je bezva, tak už ho mám nachystaný a doufám, že bude mimourovi taky sedět.
29. kvě 2012 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna Jj jasně. Já už mám doma Sudocrem balení 400 ml koupený. Kamarádka říkala, že vydrží půl roku a že je na ty prdky nejlepší :slight_smile:
29. kvě 2012 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Huráá streprokoka nemám, aspoň něco se nám vyhnulo! Jdu do kina :slight_smile:
29. kvě 2012 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Holky mohla mě na té gyndě nějak omylem škrábnout? Byla jsem na malé a mám papír trochu do hněda :frowning2:
29. kvě 2012 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ještě co znamená v průkazce CS4 ?
29. kvě 2012 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majinka1981 to po vyšetření bývá, hlavně když se porod blíží :wink:
29. kvě 2012 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari no mám termín podle ultrazvuku 6.7. a podle menstruace 21.6. Takhle brzy se mi to tedy nezdá :frowning2:
29. kvě 2012 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majinka1981 Cervix score (CS) - bodový systém hodnocení pohmatového vyšetření porodních cest (děložního hrdla) – délka hrdla, prostupnost, konzistence, směr a poloha hlavičky ve vztahu k malé pánvi
29. kvě 2012 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonisko a když je tam 4 tak to znamená co?
29. kvě 2012 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majinka1981 Minimální hodnota CS je 0, znamená nepřipravené, tzn. nezralé porodní cesty. Hodnota před porodem je 9-10, připravené porodní cesty
29. kvě 2012 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majinka1981 ne že budeš rodit hned ale já taky ty poslední 3 týdny před porodem špinila po vyšetření :wink:
29. kvě 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lejlax Tak já mám termín 29.7,tka nevím jak se to počítá,možná že tu mateřskou nastoupím až dýl,to uvidím v ten pátek. S tou krví to nechápu,mě jí nebrali :frowning2:!
29. kvě 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu jsem zvědavá jestli jí mě budou brát, jsme zhruba stejný tt. :wink:
29. kvě 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu Kdy nastoupíš na mateřskou je na tobě. V zásadě kdykoliv mezi 6 - 8 týdnem před odhadovaným termínem porodu. Termín porodu se stanovuje podle poslední menstruace nebo podle ultrazvuku. Pokud se ti ty dva termíny liší více než o týden, počítá se ten podle UZ. Aspoň tohle mi řekli u doktora. Hned nato mi pan doktor, vzhledem k tomu, že jsem na nemocenské, doporučil nástup na mateřskou co nejpozději (tj. 6 týdnů před odhadovaným termínem porodu). Mateřská totiž trvá obecně 28 týdnů a o ty cca 2 týdny (rozdíl mezi 6 a 8 týdny) by sis vlastně zkrátila dobu pobytu s miminem doma.
29. kvě 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna Díky za informace :slight_smile:! Já nastoupím těch 6 týdnu před porodem,jsem na neschopence,tak je mi to už vcelku jedno. Termín mám jen 29.7 jinej mi nenapsali,z UTZ mám rozdíl 5 dnů,tak to nechali jen na tom jednom.
29. kvě 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari No já se na to v pátek zeptám,nějak mi přijde že mě ta dr pěkně zanedbává,vyšetření bradavek nic,krev nic,všechno abych si zařizovala sama:grinning:!
29. kvě 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu Já mám termíny od sebe dva dny (podle UZ v prvním trimestru je bejby o dva dny mladší - ale je obřík a hlavoun, jak mi řekl pan doktor srandista na posledním vyšetření :grinning:) a nástup na mateřskou bych měla mít ode dneška za týden. Jinak na bradavky se mi taky nikdo nedíval, taky si o to asi raději řeknu, až půjdu 4.6. na kontrolu, přitom prsa mi jinak taky prohmatává pravidelně.
29. kvě 2012 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari tak to si mě uklidnila, snad to tedy bude v pořádku a já nemusím šílet :grinning:
29. kvě 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna moje prsa taky nikdo nikdy neviděl :grinning: doktorka ani neví že nějaký mám a ted už se to nedozví :grinning:
29. kvě 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky od kterého týdne vám dělají ty ozvy a to už chodíte na gyndu každý týden???????????? A nebo se na ty ozvy chodí do nemocnice kde budu rodit? Já jsem z toho volaká zmatená :grinning: :grinning: :grinning:
29. kvě 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky myslíte že už se mám objednat na tu kontrolu do nemocnice? V průkazce mám napsáno, že jsem v týdnu 36+5.
29. kvě 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu a víš že jo! To teda na to že čekáš mimi první, a né ve dvaceti tak to teda nějak neřeší... :unamused:
29. kvě 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majinka1981 v klidu, já to taky tak měla, vždycky po vyšetření jsem měla hnědý výtok, tak přemýšlím co mě potká ted, je mi fajn, nic mě nebolí, doufám že to tak i zůstane :wink:
29. kvě 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majinka1981 na kontrolu tě objedná tvůj dr, teda aspon u nás to tak je...
29. kvě 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majinka1981 Já bych si teda zavolala přímo do nemocnice a zeptala se jich. Tím nic nezkazíš. Já se chystám volat do porodnice zítra, abych se zeptala, jestli mají nějaký rychlokurz nebo aspoň prohlídku, co bych stihla a taky jestli se u nich musím nějak registrovat předem a takové "nepodstatné" věci :grinning:.
29. kvě 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari No to jsi mě teda potěšila :frowning2:! Přitom jsem si vždy říkala,jak mám skvělou doktorku :slight_smile:. No už jsem si napsala seznam.
Co ta síť,po výplatě mi jí přítel koupí:slight_smile:,ale pořád nevím jakou? Nebo jestli to křeslo,ale chci spíš opravdu něco na ležení. Pošli foto prosíííííííííííííííííííííííííííím :sweat_smile:
29. kvě 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu Asi to dost záleží na Tvém doktorovi. Já půjdu na ozvy právě poprvé příští týden v pondělí (to budu 34+0) a budou mi to natáčet přímo u něj.
29. kvě 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek