• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

***Červenec 2008*** maminky a miminka (batolátka) IX.

12. ledna 2012 
Beru,když jí to hodně bolí tak jí dám Panadol,ale né každej den a jelikož nám zuby rostou pernamentně už 3 měsíce :grinning: :grinning: :grinning:
Dneska tedy nechtěla oběd,ale byly jsem v Globusu a nacpala se rohlíkem tak asi proto :wink: ted spí,protože ráno spala 10 minut :angry: A fotka bude,ale mám foťák u mamky a kartu tady nahoře už několik dní a nejsem schopná to dát dohromady :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
30. črc 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ted si odvezl opravář auto a já se jdu modlit,aby to nebyl ranec :confused: :angry: se docela bojím :confounded: ted s plynem se nám to moc nehodí,ale už jsem konečně pochopila co ten pán od plynáren chce :grinning: :grinning:

A nebojte ikdyž jedu na dovolenou noťáska si beru sebou tak se mě nezbavíte :grinning: :grinning: :grinning:
30. črc 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak co beru?Kuklas na to??? :sweat_smile:
30. črc 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Gábi spí,tak jsem mrkla :slight_smile: ještě popíkám kuře a rýžu :wink: to bude mít mil radost,nemá to rád :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale udělala jsem mu zákusek-tradiční nepečený ovocný dortík :grinning: to ho nechutˇpřejde :confused: dneska se mě nechtělo nic u čeho musím stát :stuck_out_tongue_closed_eyes: na zítra jsme koupila květák a brokolicu,tak budou smažený :slight_smile:
30. črc 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ev, jsem nejak přehlídla, vy jedete na dovču? A kdy a kam? :wink:
30. črc 2009 ve 13:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat,jj už je to domluvený a zaplacený asi 2 měsíce na Šumavu od pondělí do čtvrtka :wink:

http://www.dobrachata.cz/

tady je odkaz
30. črc 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
evi, ještě 2 měsíce a máte kompletní chrup :sweat_smile:
arin nekukla, páč jsme zrovna obědvali

jo a to tady teda budeme chybět dvě, páč mi pán oznámil, že při jeho dovče by bylo fajn nelaptopovat :confounded:
přeloženo - zákaz koníka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. črc 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
beru tak příště,ale fakt někdy mrkni :wink:
30. črc 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ev, to vypadá moc pěkně a jak bude spinkat Kája? S váma nebo berete postýlku?
30. črc 2009 ve 14:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
KDO JE TADY ŠÉF?
Jakmile se vaše dítě vydá na cestu batolecího věku, bude mít velmi důležitý úkol – vyřešit obtížný boj mezi snahou o nezávislost, svými omezenými schopnostmi a potřebou vedení a bezpečí, kterou mu můžete poskytnout. Má téměř nekontrolovatelnou snahu zkoumat svět a zvládnout vše samo, ale zároveň nedokáže být odloučeno od těch, které miluje. Chce být odvážné a poznávat dobrodružství, ale potřebuje vás mít vždy na dohled. Zároveň tvrdě pracuje a snaží se zvládnout koordinaci nohou při chůzi, snaží se ovládnout samohlásky a hlásky tak, aby tvořilo slova. Buďte trpěliví, když se objeví strach dítěte z odloučení a radujte se z vývoje jeho řečových schopností. Snažte se s ním hrát hry na napodobování, opakujte jednoduchá slova a povzbuzujte je, aby vás napodobovalo a reprodukovalo tyto zvuky. Tleskněte a výskněte, aby se dítě smálo tak, aby mělo pocit uspokojení ze svých pokusů a rádo se jazyk učilo.
Snaha chodit může ovlivnit emocionální chování vašeho dítěte
Důležité tipy pro bezpečnost batolete
Vařím správné jídlo?

Zvládnutí stresu
Vývoj dítěte
Snaha chodit může ovlivnit emocionální chování vašeho dítěte
MĚNÍCÍ SE REŽIM
Snaha dítěte zvládnout stání a chůzi pravděpodobně naruší jeho denní režim – včetně spánku. Denní spánek, který byl rozdělen mezi dopoledne a odpoledne, je méně předvídatelný. Dítě bude možná dávat přednost pohybu před spánkem ve své postýlce. I nadále jej dejte krátce do postýlky dopoledne a odpoledne, ale ničeho se nebojte, když neusne. Nakonec opět začne spát, jakmile zvládne chůzi a tato dovednost zevšední. V noci je narušení spánku ještě pravděpodobnější. Můžete mu pomoci znovu usnout tím, že budete klidně a pevně reagovat a zdůrazníte všechny známé rituály. Nechte jej asi 10 minut samotné v postýlce, aby znovu usnulo. Poté k němu vstaňte, ujistěte jej, že jste tady, a odejděte.

Může také dojít k narušení stravovacích návyků. Vaše dítě možná téměř nic nejí při jednom jídle – a při dalším toho sní více než vy. Důvěřujte mu – pokud z toho nebudete dělat velký problém, vše se vrátí k normálu. Nabídněte mu energetické svačiny, například rohlík, toast se sýrem nebo banán.

Navštivte sekci odpovědí našich odborníků z Pampers, kteří odpovídají na běžné dotazy z praxe.
Zdraví
Důležité tipy pro bezpečnost batolete
BEZPEČNÁ HRA
Pohyby vašeho dítěte budou stále více koordinované, protože se bude více pohybovat nebo si hrát. Čím více se může pohybovat, tím snáze se ocitne v problémech. Proto myslete na bezpečnostní opatření, například oplocení vaší zahrady. Nebo pravidelně navštěvujte parky a hřiště, kde si může hrát bezpečně. Hra na silnici nebo poblíž silnice či na koupališti může být pro batolata nebezpečná. Děti se v tomto věku neumí doopravdy naučit plavat, takže musíte na dítě ve vodě neustále dohlížet. Žádný rybník, ani ten nejmělčí, není dostatečně malý, aby nebyl nebezpečný pro batole, které do něj spadne hlavou napřed.
Jídlo
Vařím správné jídlo?
VEČEŘE
V tomto věku jí dítě většinou upravované měkké jídlo, například malé kousky kuřete, těstoviny bez koření nebo dobře uvařené nesolené kousky zeleniny. Snažte se na jídelníček dítěte zařazovat obiloviny, aby mělo dostatek vitamínu B a železa. Postupně můžete zavádět potraviny různé konzistence a dítě se naučí zkoušet rozmanité potraviny. Množství, které batole sní, se liší u jednotlivých jídel, ale i den ode dne. Je přirozené, že máte strach, aby jedlo dost, ale nebojte se zbytečně. Vaše dítě potřebuje méně jídla, než si myslíte – přibližně 1000 až 1200 kalorií denně. To není mnoho, když si vezmete, že dostává 300 až 500 kalorií z mléka. Vaše dítě bude mít dost, když mu nabídnete tři jídla denně a tři svačiny – například půlku rohlíku nebo toastu s nastrouhaným nebo taveným sýrem nebo nesolené sušenky s banánem.

Více informací o možnostech rozšiřování jídelníčku dítěte najdete zde.
Rodina
Zvládnutí stresu
RODINNÉ PROBLÉMY
Pokud dojde k velké změně ve vaší rodině, například máte novou práci, nebo dojde k úmrtí, rozvodu nebo jiné stresové situaci, řekněte o tom dětskému lékaři. Možná si to ani neuvědomujete, ale stres působí i na dítě. Změny v režimu spánku, zvýšená podrážděnost, přilnavost nebo ufňukanost nebo dokonce zvýšení aktivity – to vše mohou být signály podráždění malého dítěte. Nemůžete jej izolovat od svých vlastních emocí. Podívejte se na věc s odstupem a uvědomte si, že potřebuje ujištění o vaší lásce a vaši blízkost.
30. črc 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :dizzy_face:
tak jsem si arin početla :dizzy_face: O čem byl ten pořad??? já teda nejsem kdoví jaká uklida, ale dnes jsem už 1x vysávala a 2x vytírala celou kuchyn, protože David sní každej drobek co je an zemi. :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jani padák bych taky nedala.
Kat nezávidím to čekání před cvíčem v tom hicu, já byla dnes jen Na 5 min venku, když jsem šla do obchodu.
Davča naštěstí dopoledne spal přes 2 hodky a ted zase spí
Ev taky jedem na šumavu, včera mi to manža oznámil, sice stále otravuje s chorvatskem, ale tam nechci, davča by snědl pul pobřeží
30. črc 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
romi :wink: je to o lidech,co neuklízí vůbec,třeba 7 let nic,no hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: hromady bordelu,smradu,zkažený jídlo,posr záchody...... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
proto já taky vysávám atd. taky sní všecko co najde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. črc 2009 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je mazec 7 let :grinning: mě stačí týden když na nic nehrábnu a je to tu málem na shrňák :grinning:
30. črc 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jedna dokonce 24 let :grinning: :grinning: :grinning:
30. črc 2009 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
arin jsi v globusu v tom mimi klubu? vyplatí se to?
30. črc 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
JJ,jen se ta karta musí správně načíst,několikrát se mě stalo,že se nic neodečetlo :unamused:
30. črc 2009 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
smradoši, jenže já to mám přes celé brno, tak nevím jestli tam mám jet
30. črc 2009 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat,ne postýlky tam pučují beru jen Kájino povlečení a prostěradlo :wink:

Romi,bych k moři taky letos ještě asi nejela :wink:

Taky jsem v mimi klubu v Globusu a občas se něco podařilo odečíst :wink:
30. črc 2009 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak mě dneska udělala Gábin radost :slight_smile: znova chodí,sama a pouští se mě,nechce ani za ručičku :slight_smile: den po narozkách se nechtěla pouštět a bála se,ale nevím o tom,že by se bouchla nebo tak něco,až do dneška jen za ručičku jinak ani krok :slight_smile: maže jak ..... :grinning:
30. črc 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beru,jj asi budeme mít komplet chrup brzo :grinning: :grinning: :grinning: jinak dneska to Kájinu asi hodně bolelo,ale usnula hned tak snad bude spinkat :wink: A já psala,že chybět nebudu :slight_smile:
30. črc 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky.... všechny zdravím.... :wink:
30. črc 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravíme :slight_smile: omlouvám se že tu nejsem častěji, ale na netu jsem ted minimálně..

všem dodatečně přejeme vše nejlepší k prvním narozeninám a taky svátečkům :slight_smile:)

Hlásím naše míry z dnešní roční poradny - vážíme 7700g a měříme 71cm :slight_smile:

občas sem nakouknu a kukám že Monča se stále neozvala co?? Doufám, že se mají dobře!!!
30. črc 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj pavli a yw :slight_smile:
30. črc 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink:
30. črc 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
jj, Monča se ještě neozvala

ještě nespíme :stuck_out_tongue_closed_eyes: dneska je nějakej ubulenej, asi zuby :confounded:
evi, tak vidíš, jak dočítám :sweat_smile:
to já chybět budu, už teď držkuje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale mám povoleno popsat oslavu a hodit fotky :grinning:

arin, tak to gratuluju :wink: a dík za článek
romi, snědl půl pobřeží :grinning: :grinning: :grinning:
30. črc 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beru,tak to by si mohl zkusit zakázat mi net :grinning: :grinning: :grinning:
30. črc 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beru, a vy budete v době dovolené doma nebo u vašich v karavanu??? :sweat_smile: :confused:
30. črc 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
doma a výletit :wink:
karavan mi máma nepůjčí, je to srab :unamused:
30. črc 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aaaaaaaaaaaahojky holky moje no tak už se zase hlásím z N. V CR to bylo náááádherný. Mám plný ruce práce vše vybalit po dvou měsících zkulturnit byt a dotoho malej pořád někde šmejdí.
Doufám, že se všichni máte moooc dobře.
My byli včera a máme 11090g a 78 cm. Musíme s malin na oční, tak se celkem dost bojím co nám řekne očář. :pensive: Tchán má zelenej zákal a poslední dobou se mu to zhoršilo a byl před 14 dny na operaci. :confounded: :confounded:
Až budu mít chvilku, tak hodím fotky dortíku a malého spíš velkého kluka z dovči :wink:
30. črc 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Moni,no konečně :wink: krásné míry má Tedík :wink: :sweat_smile: Na fotky se těšíme :slight_smile:

Beru,proč ti ho nepůjčí???se bojí,že ho podpálíte nebo co :grinning: :grinning: :grinning:
30. črc 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek