• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

***Červenec 2008*** maminky a miminka (batolátka) IX.

12. ledna 2012 
kat podívej se na diskuzi na koníkovi, ale je lepší to nečíst :angry:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=112347&vOffset=30&vGotoLast=1#end
21. zář 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
evi to je drzost, proč na tebe poslala admina?
21. zář 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejkote Kat, tak tu 3x čtu, cos napsala, pak čtu svoje příspěvky a pak mi teprve seplo, žes měla na mysli asi Ren s tím všímáním, viď? :wink: no mám v sobě alkohol, tak to mám to pomalý myšlení na co svést :sweat_smile:

a názory máš tady http://www.novinky.cz/diskuse?id=178543&articleId=/domaci/179576-ods-podpori-balicek-na-snizeni-deficitu-cssd-chce-zvysovat-dane-z-prijmu.html&sectionId=8&page=2
21. zář 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé Ev, to je tedy síla... hoď odkaz, ať víme, na koho si dát bacha..
21. zář 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, je už lépe, ale byl to boj :(
21. zář 2009 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,

diskuzi jsem četla, mně bylo jasné, že to začne někdo obhjovat, a snažit se rádoby racionálně argumentovat.
Pro mě je to jasné, mělli jsme slíbeno nejaké prachy, já z toho vycházím a počítám rodinné finance, to že to v polovnie změní je prostě podvod,a ty prachy co budou mít z dětí je stejně nevytrhnou :angry:

Jani, jj, to byla reakce na Ren, to jsem ti to zavařila, co? Jsi musela dumat co to žvaním, že? :grinning:
22. zář 2009 v 09:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
Jani jsme ráda že jsi zpět... :slight_smile: ... a když budou prudit, tak napiš adminovi :wink: ...btw na imunoligii jdeme Jani taky, přístí týden v út.... :frowning2:.... dej prosím vědět, jak to probíhalo....
Míšovi od Beruš taky přejeme krásné narozeniny :dizzy_face:
Ev, tak to bych si nenechala a napsala bych to taky adminům :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No a co se týká "balíčku"... jako asi mne nebudete mít rády, ale si fakt myslím, že si náš stát žije nad poměry... :pensive:
Mám kamarádku v Belgii (výrazně vyšší životní úroveň) a oni mají "mateřskou" 4 měsíce a pak buď do práce a nebo neplacené volno, což si prý nikdo z normálních lidí nemůže dovolit... takže malá Anička je od 4 měs. v jeslích :cry: ... no mazec.... a co vím tak vi It, GB, Švícarsku apod. je to taky tak...
Jako chápu že když někdo žije fakt na doraz, tak je to průser.... ale upřímně si myslím, že to je jen začátek toho co nás čeká.... že ty úspory budou mnohonásobně větší až si z toho sedneme na prdel.... :pensive: To bude teprve mazec.... budeme dětem platit školné, myslím že i péče se začne hradit ne jen symbolicky, starobní důchod nedostaneme... no kdo nebude makat bude v prd... :confounded: On ten kapitalismus má i druhou stranu mince... :pensive:
22. zář 2009 v 09:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
lékařská péče jsem myslela :wink:
22. zář 2009 v 09:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bobulko asi máš pravdu, když nad tím tak přemýšlím... už abych se vrátila do práce.

Já si to prostě neumím představit být celý den bez malé.. někde u cizích lidí v jeslích? To přece to dítě musí hrozně trpět né?
22. zář 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky zdravím zase po delší době,
no malá je čertík lítá jako drak,jen si sednu k počítači tak hned je u mě a chce to mačkat. Momentálně je z babičkou venku tak mám na chvilinku klídek. Jinak máme 12 zubů a další se nám derou. Jinak je strašně hodná, teda pokud nemá někdy své dny :grinning: ,to bych jí nejraději odstřeli na měsíc. Nejraději by byla celý den venku,už jak vstane stojí u dveří a ukazuje,že chce ven no nedokážu jí prostě vysvětlit,že je brzo a ještě zima na to chodit po venku. :slight_smile:
No a s tím balíčkem,je to sice mazec jak tak šlahnou po penězích,ale zase na druhou stranu opravdu naše republika má asi nejlepší sociální politiku. Tak jak psala Bobul v jiných zemích pobírájí rodičák třeba jen 4 měsíce a pak se musí starat sami. Buď je živí manžel nebo musí do práce. Jako netvrdím,že naše rodina si žije královsky,ale znám i jiné které jsou na tom podstatně hůře. Je pravda máme hypotéku,nějaké pojištění,Adélka něco stojí. Hold se budem muset trochu uskromnit. Když vezmete,že před 5 lety ty rodič.příšpěvky byli nižší než jsou teď a taky se muselo dát vyžít,a už před 5 lety bylo draho. :pensive:
Je fakt pokud si člověk nezačne šetřit v budoucnu nebude mít nic.
No doufám,že mě za to neukamenujete :unamused:
22. zář 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
aji,bobul,máte pravdu :wink: A i když něco uberou,stejně jsem ráda,že žiju zrovna tady :dizzy_face:
22. zář 2009 v 10:28  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se zeptat, jaký hrneček na pití se Vám nejvíce osvědčil? Stále váhám, který koupit, aby co nejméně tekl. Předem moc děkuji za tipy. Je nám 14 měs.
22. zář 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aji ahoj :slight_smile:
já mám stejný názor.... :wink:
Kláurš je taky ráda venku.... furt mi nosí botičky na ven a já jsem tak "blbá" že to nechápu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jani, no taky si myslím že min. ten 1. rok ale raději ty 3 roky ideálně to dítě potřebuje fyz. kontakt a přítomnost matky, jinak se to na něm odrazí v mentálním vývoji.... takže jsem ráda že je to u nás tak jak to je a těch 760 kč bych sice brala, ale bez nich hlady neumřeme a já si hold koupím o něco míň věcí pro sebe :wink:
Jako jsem vlastně šťastný člověk, Mirek pracuje, otáčí se a nežijeme si nejhůř (jako že vše v pohodě poplatíme a něco malinko i ušetříme), ale při představě být sama :pensive: ... no to by jsme se mohly jít s Kláruš pást... Bych z rodičáku zaplatila splátku hypotéky a inkaso a zbylo by mi -200 kč :confounded: .... máme sousedku a ta má dvojičata (o dva týdny starší než Klárka) a je samoživitelka... "tatínek" tuším nedává na holčičky nic... no to je teprve mazec.... tam je jasné, že těch 760 kč bude chybět :unamused: :pensive:
22. zář 2009 v 10:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, ahojky, ....já taky :dizzy_face:

Cherrylady, Klárka má Nuby z DM a pak taky ten DMácký s tím silikonovým brčkem... víc používáme ten brčkový a neteče nám. A byl za dobrou cenu :wink:.... Jé ty jsi náš termín taky? :wink:
22. zář 2009 v 10:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, tak jestli dnes Klárka usne, tak to bude zázrak. Sousedi přes zahradu tam mají bagr a dělají nové plyn. vedení a soused z druhé poloviny domu vysekává okna :confounded:
22. zář 2009 v 10:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bobulle: jo, jo Váš termín, ted už nemám moc času přispívat, ale vždycky zaběhnu pro dobrou radu :wink: A co ten Aventácký hrneček nebo Tommee Tippee? Nikdo nemá zkušenost?
22. zář 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak jsem o tom balíčku taky ještě něco četla a zastávám podobný názor... chudáci naše děti, budou doplácet na to, že současný vlády udělali tak nehorázný dluhy a budou muset platit jak mourovatý....

S tím,ž e máme dlouhý rodičák jsme fakt ojedinělý, ale na druhou stranu, kde se seženou jesle??? co vím, tak v Pze (sousedka v Pze dělá a malou od půl roku do jeslí vozila a měsíčně platí 7,500 Kč!!!). Nevím jak u vás, ale u nás bude problém vůbec zajistit dítěti školku, abych mohla jít od jejích 3 let do práce. Dětí hodně, kapacity školek malé. A jesle naprosto nedostupné...

Používáme jedině flašku s brčkem z DM, z ničeho jinýho mi nepije. Tedy vlastně ještě z klasický avent.flašky pije mlíko...
22. zář 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak ve Zl. jsou městské jesle jediné.... na 100 tis. město :confounded:
22. zář 2009 v 11:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bobul jsme na tom asi stejně,zrovna nedávno jsem se z chlopem bavila o tom,že se budem my dva muset uskromnit a o to více pak dostane Adélka. Já si taky neumím představit být samoživitelka,to musí být strašné. :pensive: No tobě by aslesponě zbylo -200,ale já poplatit hypotéku a inkaso tak jsem -3900,což je strašné. A to fakt nekecám. :frowning2:
No a ohedně těch školek,myslím že do budoucna to bude velký problém. U nás hodně školek porušili a nechci to vidět za ty 2 roky jak půjde Aďuš do školky jak to vlastně bude. No u nás v Ostravě jesle myslím máme,ale soukromé. :unamused:
22. zář 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a jak čtu Bobul u Vás se taky robí. Nám zase za barákem dělají parkoviště už asi více jak 14 dní řežou dlažbu,to je síla poslouchám to denně od 7 ráno. A končí většinou tak kolem 16. To je mazec,už ať skončí :angry:
22. zář 2009 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aji soukromé jesle tu u nás taky jsou :slight_smile:
22. zář 2009 ve 12:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono se člověk může rozčilovat,ale stejně co navrhnout tak to je jako by to dávno schválili,stejně s tím nic nezrobíme. Žít a jíst musíme. :slight_smile:
22. zář 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlavní je,že děti jsou zdravé a nic jim nechybí. Sleduje někdo ve středu pořad na Markíze Modré z nebe,to je mazec. Tam opravdu jsou příběhy,kdy prostě člověk na to kouká s otevřenou pusou. Většinou jsou tam takové pecky,jako např.že mají těžce nemocné děti,postižené a vůbec neřeší otázku peněz,ale chtějí mít zdravé děti. :frowning2: Pokud máte možnost se na to dívejte je to každou středu v 20 hod. na markíze.
22. zář 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já teda nevím, ale když mám jednou slíbený nejaký peníze, tak se to má dodržet a ne že se to uprostřed rozmyslí, a je to jinak, na co tam teda ti hlavouni sedí, když to neumí spočítat,to tam můžu jít z placu sedet já, říct, rodičák bude takovej a takovej a pak jééé, sorry, ale všechno jinak, nám to nevyjde :angry:

Je to sice šlechetné, že si řekneme, máme dobré peníze, tak deset procent nás nevytrhne,ale dám ruku do ohne a hlavu na špalek, že by se dalo ušetřit daleko větší peníze jinde, tak to proste je.

A že máme lepší sociální systém nez jinde? tak budme rádi, proč ne? V UK zas mají například benzín za stejnou cenu jak my, a mají minimálne trojnásobné platy, proste porovnávat je někdy dost zavádějící. :wink:
22. zář 2009 ve 12:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bobul,ale i tak tě mám ráda neboj :grinning: :grinning: :grinning:
22. zář 2009 ve 12:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink:

K adminům mě paní dala,protože jsem po níchtěla uhradit poštovné za poslání balíčku zpět a na popud Bobul jsem jim také napsala své vyjádření :wink: Jen mě štve,že takové lidi máme mezi sebou tentokrát to byla směšná částka,ale co když někdo zaplatí mnohem víc a pak zjistí,že to není nové,ale použité a flekaté. :unamused: :confounded:

K balíčku se vyjadřovat nebudu,protože podle mě se na dětech šetřit nemá a jsou to peníze pro ně a né pro nás :pensive: :slight_smile: A jak píše Kat oni sice mají třeba rodičák jen pár měsíců,ale mnohem větší platy než u nás :angry:
22. zář 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat mají pravdu všichni,jako fakt je že to je mazec. Ale si vem,že by nevzali jen 10% ale třeba 20%,ne-li více? Což myslím že by to bylo ještě horší.
Hold se budem muset naučit šetřit, :unamused: .
22. zář 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aji, přesne tak, proč ne 20,30%, bych mohla zkusit říct mé bance, že se mi jejich podmínky už nelíbí, a že budu platit o 10% méne splátku, po třech splátkách bychom byli na dlažbě, nikdo by se s náma nebavil, asi jsem naivní, ale smlouvy, dohody, umluvy jsou od toho, aby se dodržovaly, jinak je chaos a bordel.
22. zář 2009 ve 13:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ev, já si zase objednala rukavice nové, byly natržené, tak jsem je poslala zpet, a zatím nemám ani prachy, ani rukavice :fearful: :fearful:
22. zář 2009 ve 13:17  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat, to jsem ráda :grinning:
22. zář 2009 ve 14:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek