***Červenec 2008*** maminky a miminka (batolátka) IX.

Šupky dupky sem 🙂 🙂
lucenek
2. lis 2009
ev jsou dvě...a na trivivac se doplácí
jana.rce
2. lis 2009
jeee,to jsem se fakt strefila do toho názvu úplně? :-N se divím... a jasně... je to od T. takže jsi byla blízko...
to já jsem jiný expert, vždy říkám...b, b, b, a pak to je úplně od jinýho písmena 😃

Mak, že se taky ukážeš 😉 je to hnus to očko, a právě kamarádka mi říkala,co to může mít za následky (až autismus), tak se toho bojím ještě víc než normálně :-S ale je to povinný,tak s tím moc nenadělám 😞
makak21
2. lis 2009
Jani no jo, s Adým jsem ráda, že jsem ráda 😃 Tohle očko je fakt hnus...a nejhorší je, že to může přijít až týden po tom :-p člověk bude trnout a čekat :-S ale to naši broučci zmáknou x-) 😉
jana.rce
2. lis 2009
jj, věřme, že to zvládnou co nejlíp🙂

no, já už docela teď magořím z malý...trochu fňuká, nic jí neba a hlavně já už nevím,jak jí zabavit. Dnes jsme byly celý den doma,ptž. lilo celý den a ještě nám taťka odjel s autem,tak jsme nikam nemohly :-p

no, zítra jedem do MC, tak si to snad užijem a líp nám to uteče 🙂
romi.r
2. lis 2009
noa kde teda seženu ten trivivac,když priorix nechci???
romi.r
2. lis 2009
jani u nás to samé,jen řvala fnukal,tváře měl chudáček uplně rudé,lezou mu stoličky
jana.rce
2. lis 2009
to já nevím Romčo, je to asi na Dr, co má za vakcínu...:-S ten priorix má prý ještě o 2 viry míň než ten trivivac, ale proč není k dispozici nevím:-S

no, u nás je to takhle už pár dní. Zuby taky lezou,ale je to asi fakt nudou... a hlavně mě musí mít furt v dohledu, a pokud možno v dosahu :-N

co děláte s prckama celý den, když třeba nejde jít ven??? my už dnes vytáhly i ségry modelínu,aby měla změnu 😉
lucenek
2. lis 2009
takže priorix=tera )očk splaničky, zarděnky, příušnice a planné neštovice)
trivivac- (očk. splaničky, příušnice a zarděnky)

asi u trivivacu se bude muset doočkovat ta varicela (planné neštovice)-nebo počkat na samotné onemocnění a tudíž doživotní imunizaci

co jsem četla složení tak trivivac má více izolované kmeny, všechny viry jsou oslabené a zvlášť preparovány.....
evelina0007
2. lis 2009
Kája se hračkama fakt zabaví 😉 a hodně si prohlíží knížky a časáky 😉
Dneska tedy bylo hnusně,ale my chodíme ven každý den,alespoň na hodinu
numi
2. lis 2009
My už naočkovaní jsem 6.den.....
Evi, taky chodíme každý den ven,alespoň na chvíli, dnes jsme byly 2x...
a roste mi zub moudrosti....auau
lucenek
2. lis 2009
no co jsme vyčetla tak trivivac má reakci (má nebo nemusí být)okmažutou teda do 24hod...a u priorixu jemožno čekat reakci až do 10 dne od aplikace......
někdo vychvaluje trivivac druhej priorix, obecně vzato více se očkovalo priorixem
tak ať se kdo rozhodne jak chce.... 😉
evelina0007
2. lis 2009
Táni,taky jsme byly 2x 😉 Šly jsme pěšky do MC na Yamahu a odpoledne na cvíčo 😉

Luc,a kolik se doplácí ?
romi.r
2. lis 2009
jani,ty máš aspon tu výhodu,že třeba zabaví Terka,jinak já chodím každý den s kamoškama ven, ale až bude kosa,tak se budeme navštěvovat doma,protože 1,5 hod kosnout venku nechci
lucenek
2. lis 2009
na těch interních stránkách to nepíšou vzhledem k regionizaci, ale počítám rozmezí 300-700Kč
jana.rce
2. lis 2009
no tak z toho nejsem Luc vůbec moudrá😃

no, knížky má Janula taky ráda, ale už to má vše okoukaný, takže já se těším na ježucha, že budou nový hračky a nový podněty🙂

u nás lilo celý den,tak se ven nedalo :-S byly jsme akorát uspávat v kočárku asi 10 min a to je vše...
lucenek
2. lis 2009
no jani jednoduše:
trivivac očkuje proti třem
priorix proti čytřem

reakce trivivac s maximem do 24hod (horečka )
priorix s maximem až 10 dní
evelina0007
2. lis 2009
Jani,u nás taky lilo 😉 Já Káje kupuju knížky skoro poád,ale okoukaný je nemá vždycky si nějakou vybere a tu si prohlíží a pak zase jinou 😉 a dneska jí bavila ta vkládací kostka 😉 a pořád vozí kočárek a cpe do něj plyšáky,kostky a tak a nebo jezdí po obýváku na odstkovadle 😉 a rozhodla jsem se,že jí ze zahrady na zimu dám domů skluzavlu 🙂

Luc,dík já jen pro info 😉 uvidíme co Dr nabídne 😉
jana.rce
2. lis 2009
za priorix se nic neplati a trivivac neni k dispozici, aspon u nas...

no Romco, zabavi Teri... to uz taky moc ne...Zacina se ji valit uceni a ted jeste dohani veci za minuly tyden,co byla v nemocnici,takze je to o to horsi,ze musim malou brzdit,aby si v klidu Teri udelala aspon ukoly...a ja tu nemam s kym kam chodit... nastesti mam kamaradku kousek a tak k sobe jezdime aspon 1x tydne
numi
2. lis 2009
Evi, u nás naštěstí nepršelo 😉
Romi,tak se budeme navštěvovat, to bych taky po zimě mohla mít šedivé vlasy 😃
jana.rce
2. lis 2009
no, uz to ocko nebudu resit, stejne s tim nic nenadelam 😉

odstrkovadlo mame doma taky,ale jeste ho tak dobre neovlada,takze se slecna necha radsi vozit :-p
normal knizky ji jeste nedam,ptz. by byly za chvili na cimprcampr,takze ma jen ty se silnyma deskama a to jsem ji uz taky musela 3 slepovat...
romi.r
2. lis 2009
jediná výhoda sídliště jani,že tady je plno mamin ze stejně starýma prckama
romi.r
2. lis 2009
táni,to jsou 2 holčičky o 3 měs starší jak Davča a kam je posadíš,tam je najdeš 🙂
jana.rce
2. lis 2009
my musime zacit jezdit holt do MC,aby se Janula rozkoukala, otrkala a vydrzela si hrat mezi cizima detma sama beze mne... pak to bude uplna parada🙂

jj, ROmi, vse ma svy pro a proti😉
numi
2. lis 2009
Romi, tak my máme o 3měs. staršího Matyáška a o 3měsíce mladší Karolínku 😉
numi
2. lis 2009
Holky, loučím se, začíná mě zase bolet ten zubák,papa 😉
romi.r
2. lis 2009
táni,chudáčku 😞 tak dobrou,at to brzy přestane
evelina0007
2. lis 2009
Jani,jj to je dobrej nápad 😉 Kája se díky cvíču a Yamaze taky docela otrkala a už je mezi dětma v pohodě 😉 Jinak já tady mám kousek nové sídlitě tak tam znám taky pár mamin a chodíme občas ven a pak tady u nás postavili trojdomek a znám tam jednu maminu s dvouma dětma a ty se nastěhují za 14 dní tak na sebe můžem mávat z okna a chodi na prochajdy 🙂
libuks
2. lis 2009
Omlouvám se za chvilkovou absenci, ale koupali jsme a uspávali.
Děkuju všem za pochvalu fotek 😃 Udělali jste mi velikou radost!!!!

Luci já Ti do toho nechci kecat, ale já mám pocit, že je to ještě jinak. Je Trivivac, pak Priorix a potom existuje ještě Prorix Tetra a ten je jediný i na neštovice. A já jsem právě dost nasr., že nám to mudra neřekla a rovnou naočkovala Priorixem, protože já jsem neštovice neměla a byla bych ráda, kdyby na ně Honzulka byl očkovaný.
Co si myslíš?
libuks
2. lis 2009
Jo jinak holky my po Priorixu měli jen osmý den 37 a jinak to proběhlo bez problémů 😉
jana.rce
2. lis 2009
tak at te to brzy prejde Tano:-)

my uz takovyhle zavisly obdobi nekolikrat mely... pak se to zlepsilo a ted uz v tom litame zase 😉 jestli to je se zubama spojeny nevim...no uvidime🙂