• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

14. června 2017 
dobrý večer mamulky :dizzy_face:

Teda Olíku to sou věci s tebou!!!my se snad nikdy nesejdeme :pensive: :grinning:

Terez ahojky!!!je super,že to všechno je v pořádku,pak až bude někdy čas,tak nám všechno řekneš podrobně :dizzy_face: těším se,až vás uvidím!!
23. zář 2009 ve 20:47  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
Terez to bude dobré uvidíš,až jí vylezou zoubky.Hlavně,že jste zdraví a v pořádku.

Koukali jste vypadá to,že nám ty peníze zůstanou.Snad.Pořád se to mění ze dne na den
23. zář 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beat a jak se jezdí v kočárku?Líbí se tam malému?
23. zář 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez tech 7h je super, zavidim,treba na podruhe to budu mit taky rychlejsi.
Verim ze toho mas hodne
23. zář 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky nevím jestli to už sem někdo nedával našla jsem jí v jiné dizkuzi, tak snad se Terka nebude zlobit, ale jsem děsně zvědavá. Lukášek je krásný miminko. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3297983&vReferer=%2Fphotos%2Fhenelu
24. zář 2009 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

třeba by se někomu mohlo hodit....http://www.predskolaci.cz/?p=6609
24. zář 2009 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky, tak jsem přišla sesmolit popis porodu snad to stihnu :slight_smile:
Většina z vás nějak ví, ale vezmu to zkraje :wink:

V pátek 18.9.2009 jsem měla kontrolu v porodnici Český Krumlov na monitor :slight_smile: Monitor dopadl OK (už tam mi tvrdlo břicho), pak si mě vzal Dr. na vyšetření a zeptal se mě jestli už chci rodit, já že jo, že ale stejně mám pocit, že porodím až v říjnu :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak mi udělal Hamiltona, celou dobu mi říkal co mi dělá, ať mu klidně vynadám, že je to nepříjemný, ale někdy to pomůže... tak to jsem zvládla, při odjezdu z porodnice v cca 10h už mi začínaly slabé nepravidelné bolesti (v předchozím těhotenství jsem měla poslíčky týden, takže mě to nevyvádělo z míry).

Přijela jsem domů a manžel odjel do práce, bolesti jsem měla pořád a hlavně Kristýnka odmítala spát a pořád jenom brečela, tak jsem kolem 13:30 volala manželovi jestli by nemohl přijet domů, přijel asi do půl hodinky, mezitím mi Kristý usnula na břiše a tak jsme ležely na gauči a já jsem si jen občas zakvičela :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kolem 16h už mě to nutilo opravdu prodýchávat, chodila jsem hodně do vany (k mému překvapení mi strašně moc pomáhala, což je 100% rozdíl oproti prvnímu těhu) taky jsem pořád lítala na velkou, ale stále jsem si nepřipouštěla že se nemůže jednat o poslíčky, protože intervaly byly pořád nepravidelný... za nějakou dobu mi odešel kus hlenový zátky (stejně jsem si v duchu řekla, že ta může odejít i 3 týdny před porodem :grinning:) ještě jsem se v klidu najedla, prodýchávala na míči a s Kristýnkou (protože ta se na mě pořád věšela :slight_smile:). Po 17h jsem začla brát homeopatika na urychlení. Kolem 19h už jsem začla mít opravdu krátký intervaly, asi po 5ti min., bohužel jsme neměli ani hlídání, ani auto :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže jsme seděli, já jsem prodýchávala a děsila se co budeme dělat když mi to teď skočí na nějaký krátký. Asi v 19:40 MM vyrazil pro kolegyni, přijeli kolem 20:30 - jenom jsme se vyměnili mezi dveřma, já jsem mezitím doma prodýchala několik kontra v pozici "na kočičku" (taky mě překvapilo že mi to pomohlo). V autě jsem myslela že zešílím, nestíhala jsem se dívat po jakých intervalech to mám, ale MM říkal že tak po 4min., jednou mi tam skočila nějaká až na 7min. (takže stále nepravidelnost).

V porodnici jsme byli nějak kolem 21h, běžela jsem ke dveřím jako prdlá a oni byli zamčený :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsme zvonili a čekali než si PA přijde dolů, moc se netvářila (později jsem se dozvěděla, že měla zrovna chvíli volno :- :zipper_mouth:) a taky moc nevěřila tomu, že porodim rychle :wink: Převlíkla jsem se, dali jsme se na točení monitoru, ptala jsem se jestli můžu chodit, že sedět nevydržim a bohužel, prý by se jinak mimčo špatně natočilo (nechápu proč při prvním porodu to problém nebyl), tak to se dalo ještě vydržet, byly to pořád ty 3-4min., přišel Dr. (ten který mi ráno dělal Hamiltona) tak jsem měla radost!!! A že mě teda prohlédne, že kontrakce mám (mimochodem tam byla pořád 100 na tom monitoru :sweat_smile:) byla jsem na 3 prsty, tak to mě moc nepotěšilo, hned jsem se ptala na píchnutí vody, tak říkal, že teď půjdu do sprchy, dostanu klystýr, pak znova sprcha, pak se píchne voda a že do půlnoci porodím, tak jsem se fakt zasmála a říkám mu, že je optimista :sweat_smile: a do kdy musím porodit abych chytla jeho, tak říkal, že je tady dýl, ale že o půlnoci jde spát :grinning: to bylo tak 21:20... pak už si toho moc nepamatuju, až co mi říkal MM, já mám pocit, že to byla věčnost, ale šlo to asi už opravdu rychle, převlékl se MM, byla jsem v tý sprše, už mi to zase tak dobře nedělalo, neměla jsem se tam čeho chytit a hlavně jsem nevěděla co dělat, kontrakce byly strašně dlouhý a bolestivý (určitě mnohokrát víc než u prvního) řvala jsem, brečela, válela se po zemi... později následoval klystýr, PA říkala abych ho udržela aspoň 5 minut :stuck_out_tongue_closed_eyes: jo slezla jsem z lehátka a šla hned na záchod :stuck_out_tongue_closed_eyes: znova nějaká sprcha, pak mě kontroloval Dr. a byla jsem na 5-6 prstů, říkal že to vypadá dobře a tak píchnul vodu v cca 21:45, PA mě oholila a chtěla zase točit monitor, donesla mi ze sprchy míč a že musím zase sedět, MM seděl za mnou a držel mě, to byly moje nejhorší chvilky, myslela jsem že se zbláznim bolestí jak jsem musela sedět, všelijak jsem se klátila, nezvládala jsem dýchání, chvílema jsem neviděla, pak mě PA upozorňovala že omdlím ať jinak dýchám, ale já prostě nemohla, kdykoliv zalezla za roh tak jsem se z toho míče zvedla, sedět prostě nešlo!!! Pak jsem začla mít tlaky na konečník, PA mě zkontrolovala a říká že jsem pořád na 5-6 no tomu jsem nemohla uvěřit :astonished: říkám že chci teda něco na bolest, že už nemůžu... už si ani nepamatuju kolika větama to omlela, ale výsledek, že Epi nebude, že jsem měla na Epi jít do velký porodnice a že by se stejně možná nestihul... :stuck_out_tongue_closed_eyes: pak mě kontrolovala při kontrakci a to jsem se prý roztahovala až na 8, ale ještě to chtělo čas, jak jsem slezla tak mi píchla něco do zadku, vůbec nevím co, ale injekce bolela snad víc jak samotný kontra :stuck_out_tongue_closed_eyes: píchla to do mě jak do zvířete, úplně se rozmáchla :sweat_smile: takže při kontrakcích jsem řvala že mě bolí i ten zadek od toho :stuck_out_tongue_closed_eyes: ještě musím dodat, že křížový jsem měla opravdu minimálně (opět rozdíl oproti prvnímu porodu) a bylo to celkově úplně jiný, tentokrát mě strašně bolelo břicho... jinak jsem pořád měla ty tlaky na konečník, pořád mi říkala ať netlačím, snažila jsem se, ale nešlo to, prostě jsem musela, nemohla jsem poslouchat, nakonec jsem běžela na křeslo opravdu s hlavičkou mezi nohama, dvakrát jsem zatlačila, nemohlo to trvat ani 5 minut a malej byl venku. Vím jen to, že to pěkně štíplo jak se dostala hlavička ven, ale bylo mi to fuk, taky mi pořád říkali ať tlačím pomalu/rychle... nevěděla jsem proč, později jsem se dozvěděla že malej měl omotanou šňůru kolem krčku a nožičky, byl ale úplně v pořádku, řval pořádně (asi i za Kristýnku, ta kdysi neplakala :slight_smile:) dali mi ho na břicho, byl to opět super pocit, ten nejlepší pod sluncem. Ještě jak ho držel MUDr., tak říkám že je maličkej :sweat_smile: a oni že ne, že je pěknej náhodou, já jak porovnávala s Kristý jak už je veliká tak mi přišel maličkej :grinning: Jinak se teda narodil v 23:17, míry 3460g a 51cm a je zcela zdravý, akorát mu hnisaji očička, ale to doufáme bude v pořádku :wink: Pak mě Dr. prohlížel, ptala jsem se, jestli mě stříhal, říkal že ne a že mám jen nějaký vnitřní mírný poranění, že někdo to ani nešije, ale zašil mi to (naživo :confounded:) PA mi to jen něčím postříkala, to jsem zase docela řvala, ale snažila jsem se držet :wink: ještě předtím vlastně vyšla placenta :wink: pak mě prohlížel vevnitř, přikryli mě, strašně se mi klepaly nohy a bylo to protivný :stuck_out_tongue_closed_eyes: kochali jsme se malým a PA chodila kontrolovat dělohu a tak šíleně mi na ni mačkala, že jsem si myslela že snad porodim znova.

To je asi celý k samotnýmu porodu, regenerace po porodu super, steh mi vypadl ještě v porodnici, ani necítím dole žádnou bolest, očistky už taky skoro žádný, akorát zavinování dělohy strašná bolest, ale fakt strašná :pensive: prý se tomu říká zpětný porodní bolesti a ono to tak opravdu skoro je, hlavně při kojení, ale tak po těch čtyrech dnech je to dobrý :wink: Jinak jsem v porodce nechala 9kg, takže ještě je co schazovat :sweat_smile: :slight_smile:

Ještě jednou všem děkuju za gratulace, fotku malýho určitě hodím, nějakou najdu :wink:
24. zář 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Terezko :slight_smile: vítám Tě doma a jsem ráda, že jste všichni ok :wink:
24. zář 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lukášek je fakt moc krásnej! :dizzy_face: :dizzy_face:
24. zář 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez jste šikulky,za ty chvíle bolesti to stálo,přeju,aby i očička byly brzo v pořádku a neboj,až se zajedete,tak se kristý sklidní,dokud nezačne lukášek lézt a sápat se na hračky,který byly kdysi její,pak to začne zas :wink: ,ale to tě nechci strašit,užívej si to :slight_smile:
24. zář 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mispuli, přesně vím, o čem mluvíš :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. zář 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky mamulky :dizzy_face:

Sykor my na kočárek čekáme,včera sem odeslala peníze,tak počítám,že bude v pondělí asi.ale malýmu se líbí v jakýmkoli kočáře,takže si myslím,že sem u bude líbit i v tomhle :grinning: víc sem na něj natěšená já!!!!!! :grinning: :sweat_smile:

Terez malej je krásnej a kouzelnej!!už se těším,až si ho poňuchňám!! :dizzy_face: :dizzy_face: porod byl bych řekla asi lepší než Kristýnky.sem zvědavá na svůj druhý porod,bojím se docela už ted,hlavně těch bolestí :zipper_mouth: doufám,že bude mít malej očička brzo v pořádku!! :dizzy_face:
24. zář 2009 v 10:46  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
Teda Lukášek je krásnej a má skvělé botičky :wink:

Beat já právě myslela,že už ho máte.
24. zář 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda,
Terez, teda, úplně mi šel mráz po zádech, vybavila jsem si svůj porod a bolesti. No, hlavně, že to máte za sebou a třeba už i naposled, co? To mačkání na dělohu po porodu je fakt hodně bolestivý, to jsem taky myslela, že to je můj konec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Na to zavinování dělohy - ještě vím, že pomáhá lehnout na břicho a pod břicho si dát stočený polštář. Taky je to nepříjemný, ale urychluje to...
24. zář 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé a teď jsem si všimla fotek, je to fakt krásnej kulíšek, moc se vám povedl!!!!
24. zář 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
sykor nene,ještě bohužel ne,ale už ho tu chci mít!! :grinning: :grinning:
24. zář 2009 v 11:03  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Terez, jsem tvůj popis přečetla jedním dechem :grinning: Lukášek je moc krásnej :dizzy_face: :dizzy_face:
24. zář 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Terez malej je fakt rozkošnej hned bych chtěla taky takový krásný mimiško.Ale když si přečtu tvůj a popis vzpomenu si na vlastní porod tak mě to rychle přejde. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face: Možná tak za pět let se na to budu cítit. :grinning: :grinning:
24. zář 2009 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Terez! Lukášek je opravdu kouzelný. Povedl se vám. :grinning:
24. zář 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beat co budete mít za kočárek??
24. zář 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky,
teda že vás to bavilo číst, takovej sloupec :stuck_out_tongue_closed_eyes: já bych se na to snad vyprdla :grinning:

Děkujeme za pochvalu všem :slight_smile:

Leni na břiše jsem ležela a ležím, ale ty bolesti jsou opravdu úplně jiný než ty první, prvně jsem to zavinování taky cítila, ale určitě ne tolik, tohle druhý bolí přesně jako porod znova :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No už musím letět malej brečí!!
24. zář 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.
Terez Lukašek je fakt krásny. :slight_smile: A si moc velká šikulka jak si to zvládla. Určite bude brzo líp, zavinováni nebude tak bolet, Kristýnka se srovná a všechno bude krásne. :wink:

Je Lukášek jiný jako Kristýnka? Myslím či spinka jinak a tak. No a samozrejme taky či jsou si podobný... :grinning:
24. zář 2009 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
24. zář 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
sýkor díky,ještě mrknu i po hračkárnách,ale když k tomu připočtu to mimčo,co bych tam dostala zadara,tak jsem ještě možná výš s penězma než takhle,takže možná spíš využiju toho kuponu :wink:

leni,mám zítra s sebou brát tu kombinézu?
24. zář 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda,
Luci, my to zítra nestíháme. Dávám malou nejpozději ve 12 spát, takže tak v půl musíme být doma.
Tak třeba kdyby vám to vyšlo ten příští týden...

Terez, to je blbý s těma bolestma. Já vím, že to taky bolelo - jako menstr., ale určitě ne tolik, jak píšeš ty. asi je to u každýho porodu jinak. Tak to, kočko, nějak vydrž, nějak mě žádná rada nenapadá... :unamused:
24. zář 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni,já jsem si to myslela,nějak to na ten příští týden zajistím a přijedeme,abysme vás poznaly :wink:
24. zář 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, budem moc rády. a co ostatní, připojíte se??? :slight_smile:
24. zář 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kde to máte v plánu?
24. zář 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky kočky,

sýkor děkuju. ti písnu, ještě to proberem doma. naše mamka vymyslela Tatrovku, tak budou pořizovat tu... :wink:

Leni, příští týd by jsme se mohli nějak přidat, teda krom úterý, to určo ne, jinak můžem.......

Terez, vydrž holka.....!!! Lukášek je úžasněj, holka, já chci ještěmalý miminko a aby vydrželo být malé hoooooooodně dlouho........ :grinning:

dneska mě bolí hlava, tak zatím papapa

p.s.: příšel leták z Tesca a mají v něm kombinézky za 273Kč.....
24. zář 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani fakt??? Týjo, tak to tam v neděli zajedem kouknout. Peťa je ode dneška do neděle ráno na rybách, tak to dřív nestihnem...zkusím najít ten leták na netu, to je super cena za novou.
24. zář 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek