• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

29. srpna 2017 
Zítra se chystám s kamarádkou do BB, nepřidáte se někdo? :wink:
26. lis 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Panter no ten co je v září má prakticky odklad ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: Luky to bude muset mít taky tak, nepůjde přece v 6ti letech, ale v necelých 7mi letech.

Šári my ne, dokud je prcek maličkej tak nechci takhle chodit moc do většího kolektivu, obvzlášť teď, je všude moc chřipek a je potřeba Kristý hlídat, což bych nezvládala.
27. lis 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez nevím jak je to v dnešní době a jak to bude za 5 let,ale za nás byly i vyjímky,když si to rodiče vydupali,tak mohly děti narozený v září nastoupit,měla jsem dokonce 3 spolužáky,co byli v září 76 tedy ještě o 2 měsíce mladší než já,ale já bych to nedělala,klidně bych dětem prodloužila dětství,no honzíkovi stejně budu :wink:

jdeme se oblíkat a na chvilku ven,zajdeme na poštu a mamince něco dobrýho k obědu :wink:
27. lis 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mispuli fakt jo? :astonished: no já o tom četla a právě tam psali že jen děti narozený do 30.8., takže já nevím jak to jednou uděláme, uvidíme jak bude schopnej :slight_smile: a teď nevím, nechaji mi ho ve školce? :sweat_smile: snad jo ne :sweat_smile:
27. lis 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dneska asi taky nikam nevyrazím, včera jsem pochválila plínky a dnes musím prát - tak se mi ty potvůrky odvděčily :grinning: :grinning: :grinning:
I když ono to asi bude tím, že malýmu teď zase rostou zuby takže jídlu moc nedá, ale statečně to nahrazuje pitím - tudíž ráno protek - a jak :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Pepe to je dobře že pije, s naší Kristý byl kdysi hroznej problém, ona tak od 9měs. cca nic nepila, byla jen kojená, nehtěla žádný čaje, vody. Teď pije jen čistou vodu a už hezky, tak jsem šťastná :sweat_smile:
27. lis 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo Kristí takových případů, kdy je dítě narozený na podzim a šlo do školy vlastně v pěti znám ze svého okolí hned několik - jako dítě jsem měla kamarádku, ta byla narozená dokonce až někdy v listopadu, moje kolegyně je rozená v prosinci a taky šla, ale její maminka je učitelka na malém městě, tak si to asi zařídila a teď mám kamarádku, co je její kluk narozený v říjnu 2002 a šel taky do šloly vlastně v pěti. Ono teda před pár lety bylo míň dětí, tak to bylo asi snažší a když na to měl, tak nedělali problémy, u nás to asi bude horší. Taky uvažuji, že by nemusel jít o rok dýl, kdyby byl hlavička chytrá.
27. lis 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chtěla jsem vám poděkovat za gratulace. Večer už jsem nic nedočítala, jen jsem sem písla, že jdeme do BB. Teď jsem uložila píďalku, tak mám čas na koníka. Ale jak tak slyším, ze spaní asi moc nebude - zase rumpluje s postýlkou! :grinning:

No, přiznám se, že na začátku těhu jsem byla plná pochybností, ale teď už to tak nějak vyšumělo a moc se těším na miminko. Jen mě mrzí, že ten krásnej miminkovskej čas taaak rychle uteče a za chvíli mi tu budou lítat dva raubíři... :grinning:

Problémy už jsme snad zažehnali. Jinak je mi fajn, ani jsem neměla nějaké velké nevolnosti - s Anettkou jsem na začátku zvracela skoro denně a teď jen asi 4x. Zato o Anettce jsem v bříšku ani nevěděla, druhé mímánko je docela "čiloušek".

Beat porodu se nebojím. Nebála jsem se ani prvního, myslím si, že bolest snáším dobře. A navíc první porod byl rychlej, v pohodě, tak na podruhé to snad taky zvládneme hladce. Spíš se netěším na pobyt v porodnici, bude mi chybět Anettka, ale zase tam má člověk čas nabrat sílu.
27. lis 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
šári to tak bejvá,tedy aspon já to tak měla taky míša byla daleko živější a taky o sobě dala vědět dřív snad už v 17 tt,kamarádka to měla stejný jako ty,nejdřív z toho byla neštastná,ale dneska říká,že by neměnila :wink: ,děti k sobě maj strašně blízko a dokonce je ten starší kluk totálně závislej na mladší sestřičce :wink:

terez občas kouknu na březnovky,jen tak přečtu a mám pocit,že mám dítě debila :frowning2: :frowning2: :frowning2: ,tak tam radši nepřispívám

dneska má míša zase protivnou náladu,večer mi má přijet a víkend kamarádka,tak snad se do tý doby srovná
27. lis 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mispuli :grinning: :grinning: :grinning: teď jsem se fakt zasmála, takový pocit mám taky, když občas zajdu do těch našich listopadovek, tak už jsem z toho normálně uvažovala o nějakým psychologovi pro Domču, aby se na něj podíval, že to není s ním normální, že je tak pomalej ve všem.

Chtěla bych si objednat nějaký homeopatika. Nemáte s tím zkušenosti? Dají se objednat normálně v lékárně nebo jen někde?
27. lis 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Anettka byla v bříšku jako beránek, zato teď je to takovej malej uragán! :grinning:

Vero, na co chceš homeopatika? Vím, že v lékárně prodávají Oscillocosinum ( nevím jak se to správně píše :frowning2: )
27. lis 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. lis 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šárko, já jsem dočetla o jedněch, je to na úpravu ženských orgánů nebo jak bych to napsala :grinning: Mám prostě od porodu furt nějaký problémy, tak chci to zkusit nejdřív přírodně, než do mě doktor začne rvát hormony.
27. lis 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jé já teď koukám že s tím pitím jsem se překlepla, do 9timěs. nic nepila, snad jste mě pochopily :sweat_smile:

To koukám,že tě případů je hodně :astonished: tady je dětí asi dost, tak jsem opravdu zvědavá jak my to jednou budeme mít, já jsem dítě nechtěla od září do prosince z tohodle důvodu, je mi to trošku líto. Ale jsem samozřejmě ráda, že malýho máme, načekali jsme se na nějdýl než na Kristý tak to prostě padlo na to září :slight_smile:

Mispuli neblbni, radši na ty březnovky vůbec nekoukej, Míša je narozená předčasně a v mnoha věcech je šikovnější než naše Kristý nar. ve 38tt :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak to tak neber, na všechno je čas, neni kam spěchat :slight_smile: :dizzy_face:

Věruš neblázni, já jsem Domču viděla a náhodou šikovnej kluk :dizzy_face: je krásně maličkej :grinning: :dizzy_face:

Věruš ty Oscillococcinum mi doporučovala i Matoušová, jsou prý pro starší děti, ale má se dávát půlka 1/2 týdně :wink:
Jsem ale ostuda ještě jsem je nekoupila :unamused:

Co se týče toho miminkovskýho období tak mě vůbec nemrzí že Kristý z něj vyrostla, s ní to bylo vážně za trest :frowning2: a malej furt trpí na ty prdíky, v noci se zase kroutil :confounded: takže já budu taky radši až bude větší :sweat_smile: naše miminka jsou sladký, krásný, ale jen na koukání :sweat_smile: :slight_smile:
27. lis 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Věruš teď koukám že ty homeopatika chceš pro sebe, tak se koukni sem:
http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomponentni/tehotenstvi-a-kojeni.html

I když teda přesně nevím co myslíš, tak netuším zda ti něco z toho pomůže.
27. lis 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tam jsem je nenašla, já je teda na netu nějak nenašla. Já se v tom nevyznám, ale prý záleží na tom čísle, na nějakým ředění. Já spíš myslela, že když zajdu do lékárny, jestli je objednají :slight_smile: Nebo se to shání někde jinde?
27. lis 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, no to je jak malej, to mě docela trápí. Já vím, že nemá být po kom velký, ale on je fakt malej. To bude pak ve škole akorát terčem posměchu :frowning2:
27. lis 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krista mi mluví z duše, taky jsme nechtěli dítě mezi zářím a prosincem, aby nemusel do školy o rok dýl, ale samozřejmě bychom ho za nic na světě nevyměnili :slight_smile: je to naše štěstíčko. První těhu nám nevyšlo, tak pak je člověku jedno, kdy se to narodí, hlavně, že je vše OK
27. lis 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Věruš u nás v lékárně ti je určitě objednají a kdysi mi říkala Dr. že je maji někde v Suchým Vrbným všechny skladem :wink:

S tím posmíváním - děti si vždycky najdou proč se posmívat, malý vzrůst, velký nos... to si nevybereš :confounded:
27. lis 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
V Sucháči bych se někde zeptat mohla, to máme kousek :slight_smile: Tak uvidím.
To máš pravdu, vždycky se něco najde, jenže tohle je vděčný cíl. Ale mám pocit, že se prostě teď zasekl a nechce jít dál - nechce mluvit, nočník je tabu apod. Pak člověk když to čte jinde a hlavně vidí ve svém okolí, co i mladší děti už umí, tak začne člověk pochybovat.
A o spaní v noci ani nemluvím, teď je to šílený, dneska jsem ho musela v 10 jít uvozit do kočáru, tak chrní a dospává noc :angry:
27. lis 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Věrko koukala jsem na tvoje poslední album a malej je úplně kouzelnej, vůbec neřeš, co umí a neumí a jak je velkej, ono se to časem srovná.

Jinak s homeopatikama moc zkušenost nemám, jen s těma na chřipku, ale vím, že třeba paní Skálová se tím hodně zabývá a dokonce je i prodává, třeba jí zkus zavolat, ten mobil je na ní.
http://www.life-studio.cz/kontakt.html
a taky v lékárné v Suchém Vrbném se na ně nějak zaměřujou, tam by ti mohli poradit - je to ta lékárna přímo na točně autobusu na tom náměstí
27. lis 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pepehani, díky :dizzy_face:
Jo, tak tam se možná zkusím zastavit, až pojedeme odpoledne domu (máme sraz totiž z bývalé práce, tak jdu jen na chvíli i s Domčou :dizzy_face: ) Pokud budu mít kde zaparkovat :slight_smile:
27. lis 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No Věruš já tě chápu, některý březnovky maji děti bez pleny, nočník si donesou sami, jí sami od roka :sweat_smile: Já jsem to dřív moc řešila, pak jsem zjistila, že to fakt nemá smysl, kdykoliv jsem se totiž na něco vykašlala tak se to najedou Kristý naučila sama a úplně bez problémů,i mluvení všechno... ona si mluví svojí hatlamalkou :stuck_out_tongue_closed_eyes: a jinak umí dohromady 10 slov, možná ani ne, ale hooodně nám rozumí a to je podle mě důležité a je vidět že blbá fakt neni :slight_smile: Domča taky určitě rozumí ne? Vůbec to neřeš, jednoho dne se stane zlom jak v mluvení tak nočníku a půjde to potom raz dva.

V noci nám Kristý taky ještě pořádně nespí, ona se budí na pití, na dudlík... :stuck_out_tongue_closed_eyes: včera už nechtěla večeřet, tak jsem ji uložila - řvala tam, tak tam jdu a říkám co chceš? a ona "mňam mňam" :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsem ji musela vyndat, půl hodiny ještě jedla a pak až šla spát bez keců :grinning:
27. lis 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je hezký Terez. S Anettkou už si taky docela "pokecáme". Většinou povídá nesmyly, ale máma pozná co dítě chce. Anebo si ukazuje. Už se ale snaží opakovat slovíčka, zrovna dneska si hrála s žábou (kousátko), takjí říkám, že je to žába a ona hned odpoví "ba". Je to sranda!
27. lis 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
No o dudlíku se radši už ani nezmiňuju :grinning: To je taky ostuda, ale prostě než poslouchat řev, tak mu ho dám. Ale třeba bylo zajímavý, že když ho asi poprvé minulý týden uspával Petr (opět jsem byla na srazu, ale tentokrát večer :grinning: ), tak si na dudlíka ani nevzpomněl. To zase má spojený se mnou.
Jinak jestli rozumí, to nevím. Někdy mám pocit, že všemu a někdy že ničemu :grinning:
27. lis 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Šári tak to je šikulka, ve vašem věku uměla Kristý jenom mama a říkala to na všechno :grinning: Teď už pěkně zkloňuji mami, tati, babi :slight_smile: taky mě nedávno překvapila, má takové plastové hračky ve formě jídla, tak jí říkám: "Tohle je kuře, tohle jablko a tohle párky" a ona povídá: "pááájky" :grinning: hrozně jí jdou slova od písmene "P" - papír, podle písničky Lady gaga se dokonce naučila Paparazzi :astonished: ale na ostatní dlabe :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Věruš já bych řekla že rozumí až moc dobře, jen se mu někdy nehodí :grinning: jsou vyčůraný už odmala :slight_smile:
Ty jo tak to je paráda, že když ho uspává tatka tak ho nechce :astonished: to Kristý když chodí spát, tak nám dá všem pusu zamává a pak už řve "dudu" :sweat_smile: ona ho prostě potřebuje :unamused:
27. lis 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Věruš, skoukla jsem i jiné fotky a myslím si, že Domča je docela šikulka, třeba s jídlem, to u nás raději ani nezkouším, že by sám jedl, protože to bych musela okažitě malovat, stačí, když se náhodou nasápe na misku s jídlem, to to lítá :grinning:
Mluvení? to jsou zatím pouze variace na slabiku ma, ani táta neřekne, přitom umí i jiné slabiky, když si brblá pro sebe, ale když chce něco říct, tak to je jen máma, ma (to je táta), mammam (to je mňam mňam) a pod. Zkoušíme se učit znakovat, ale zatím nic. Pouze znak pro hodiny, který si ale vymyslel sám, to mu jde :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale jinak vím, že zatím se všechno naučil vlastně sám - sedět, lézt, stoupat si, chodit podél nábytku, i ty první krůčky, tak ho nechávám v klidu a neřeším to.
27. lis 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pepi, vám je ale teprve rok, to jsem taky nic neřešila :grinning: To máte času (aspoň podle nás :grinning: )
S jídlem byl docela šikovnej, ale teď už právě zase docela nechce jíst sám a nebo nemám pak nervy to taky všude uklízet, tak ho radši krmím :slight_smile:
Potřebovala bych docela, aby se do 12 vzbudil, abychom stihli oběd, oblíknout a mohli jet. A teda probrat, než se probere, to trvá taky aspoň půl hodiny. To na něj pomalu nesmím mluvit. Máme sraz od dvou. Moc se mi ale nechce až na Máj přes celý město. Všechno zase bude zacpaný.
27. lis 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kristý jí sama teprve dva měsíce a někdy to vypadá jako by to ani neuměla :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale krmit ode mně už nechce :sweat_smile:

Pephani na všechno má opravdu ještě dost času :slight_smile:
27. lis 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek