• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

13. dubna 2017 
Ahoj holky, co to koukám co to tady řešíte :angry: pomalej - nepomalej, co to je???
každý dítko je jiný a každý dítko překvapí jindy :wink: u nás třeba máme zase období kdy musíme krmit, nejdřív musela Natálka všechno "ama" a nejednou "mami kmit" :grinning: a povídání to je u nás dost mazec :grinning: meleme od rána do večera i za spaní :grinning: :grinning: a v autě to je dost zážitek, kouká z okna a povídá "furt" :grinning:
Nejratši máme letáky a je všechno "mami koupíme" a musíme si vzít "košik"...někdy mi z toho už dost hrabe :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Holky jak to funguje na tom náměstí na to rozsvícení stromečku, má cenu tam jezdit??? jestli tam budi milion lidí a nic neuvidíme, nebo jestli máme vyrazit??? Děkuji za info
27. lis 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě jsem zabudla :wink:

Vítám nově příchozí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
a
Velká gratulace k těhulkování Šárko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. lis 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Stáni no uvidíte, protože strom je dost vysokej, ale počítala bych s tím že s kažý strany budete mít nalepený lidi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já tam byla naposledy v roce 2007, třeba se to změnilo, ale nemyslím si :wink:

Mě včera dostala Kristý, hrabala se ve vlhč. ubrouskách a já to nemám ráda, protože jich vždycky milion vytahá a chce si s nima hrát a nekrademe že :sweat_smile: tak jí říkám: "Kristý, víš že to nesmíš, dej to zpátky a zavři to" a ona na mě koukla takovýma smutnýma očima, vzala jeden ubrousek dala si ho mezi nohy a říká: "mami kaka" kaka je její výraz na to když chce čůrat, kakat nebo když už to spíš udělala :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsem se musela řechtat a přebalit ji chudinku naší :grinning:
27. lis 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez já to taky neřeším,jen tam občas mrknu a jen zírám,co ty jejich dětičky už umí a zase se spokojím s tím málem,co umíme my,když si vzpomenu na honzíka,tak to přece jen ted jde rychleji,míša sama nejí,jen občas se pokouší,ale mě to neva,honzis nejí sám do dneška,on jí jen lžící a když nese polívku k puse tak půlku vybryndá,třese se mu ruka,myslela jsem,jestli mu tam ještě nemůže někde tlačit nějakej nervík,ale na rehábě říkala,že to je nejspíš tím,jak se moc snaží na to soustředit a tím vlastně paradoxně ten sval přepíná,míša je malá potvůrka,jsme na tom jak dominuk taky rozumí jen když chce :grinning: :grinning: a nejvíc jí jdou slova od K,ale poslední dobou na mě zase dlabe a mluví hatmatilou

s uspáváním je to u nás sranda,když do devíti neusnou a to je skoro vždycky,tak je musíme rozdělit,honzík pak usíná s tatkou v obýváku a míša se mnou v ložnici,no a když jsem na ně sama tak mám oba v ložnici,honzis si většinou lehne a je v klidu a čumí na telku,míša nás přelejzá a tak je to do tý doby,než jeden z nich odpadne,a pak už jen čekám až usne i druhej a přenáším do postelí a postýlek :wink: ,dudlíka nemáme,ale občas se ududlá flaškou,když je prázdná a nočnajs to už jsem psala,ten fakt neřeším

zkoušela jsem volat kamarádce z budějek,ty používaj jen homeopatika,kde to kupuje,ale nebere mi telefon,tak bychasi zkusila ten sucháč
27. lis 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mispuli no vidíš chudák Hozník tak moc se snaží až mu to vlastně nejde :grinning: ale snaha se cení a jednou to budou umět všechno a je jedno kdy :wink:

A oni spí teda spolu v pokojíčku? Nějak jsem to teď nepochopila :sweat_smile:
27. lis 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ne ne Honzík spí v pokojíčku a míša s náma v ložnici,ale sami neusnou ani jeden,takže usínají s námi a pak je roznášíme :wink: :wink: tak jsme si je rozmachcali,ale zatím nám to nevadí
27. lis 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
U nás by bylo blbý kdyby Kristý neuměla usínat sama, protože když jsem na ně doma sama, tak bych se musela rozpůlit, uvidíme jak to půjde u malýho. Zatím je Kristý v pokojíku sama a malý s námi, ale usínaji všichni ve svém.
27. lis 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamulky!
Tak konečně po dlouhé době taky něco písnu. Né, že bych sem nenačuhovala :grinning: , ale nějak se mi nechce písat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Malá spí, ale je to docela vyjímečnej stav. Protože ted se docela často stává, že celý den nespí a pak jde teda spát v půl sedmý a spí tak cca do sedmi. Ale ted jsem jí začala zase dávat homeo Sedalii a zatím po ní spí i po o. Doufám, že to nějak nevadí. S plínkama přes den nemá ale na spaní jo a vždycky kaká jen do plínky vůbec nevím jak jí mám donutit aby se vykajdila na nočník nebo na záchod.Zatím to nechávám být.
Už se nám to krátí v září půjde malá do školky jestli jí vemou a já do práce. Ale už se těším někdy je to už na budku. I když je celkem samostatná hodně si vyhraje sama. Na srazík bysme přišli, klidně na ten Máj MC, jestli teda budeme moct.
27. lis 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás se taky usíná samo, někdy je to teda s pláčem někdy ne jak kdy.
27. lis 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, teda tady je dneska krásně živo :slight_smile: Dočtu vás později, začala jsem, ale mám ještě práci, tak to teď nechám.
Věrko, ta lékárná v Sucháči, kde jsou zaměřený na homeopatika je ta vedle ordinace Matoušový a Skály. Ty "holky" lékárnice jsou moc fajn, když ty homeo nebudou mít hned, tak je objednají a většinou ještě ten den odpoledne je tam už mají. Chodím do týhle lékárny hodně často (mám jí za rohem) a fakt jsou tam moc ochotný.
Jinak holky vás všechny zdravím, odpoledne dočtu...
27. lis 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo Leni má pravdu také tam chodím vždycky jsou ochotný a poraděj případně doporučí něco jiného.
27. lis 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem rychle dočetla. S rychlostí u dětí - taky si pořád říkám, že to je individuální, ale taky mě vždycky dostanou stejně starý dětičky, co umí mnohem víc věcí. A nejvíc o 2 měs. mladší dcera kamarádky - ta např. chodí od 10 měs a teď už krásně mluví - a my nic... No ale v pohodě...
Věruš a kde ty vlastně bydlíš, že to máš do Sucháče kousek? Já pořád žiju v tom, že jste všechny Budějčandy z Máje/Vltavy/Šumavy (teď už i Beat...) :slight_smile:
27. lis 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem mluvila stou kamarádkou,ona si tedy většinou chodí prohomeo v táboře,ale jednou jí prej doporučli U Tří lvů,byla prej hodně zásobená,ale už je to delší dobu,tak neví jestli ještě funguje
27. lis 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky koukám jen na konec.
nejvíc zásobená lekárna na homeo ja v rožnově. jmenuje se to přímo Lékárna Rožnov, tam ty ženský i poradí a prozatím měli všechno co jsem potřebovala a nemusela jsem nic objednávat.......
ale nemají web, jen fon...... 386466740 a nebo mail: lekroznov-2@volny.cz
27. lis 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, Olčo S. promiň, já ráno běžela na bus. stejně jsme ho nestihli a přijeli jsme na cvičení dlouho.......... :confounded: ale i tak to bylo dobrý...... :wink:
27. lis 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ty jo já teď koukám že jsem si to teda spletla a nemyslela jsem lékárnu v Sucháči ale v Rožnově :sweat_smile: tak se omlouvám, ale u nás když objednám ráno tak je odpol. taky mám :dizzy_face:
27. lis 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Adel vítej zpět :sweat_smile: škoda že napísneš častěji :slight_smile:
27. lis 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za radu ohledně lékárny. Tam vedle Matoušový v Sucháči chodím taky. Teď jsem to nestihla se tam zastavit, teda stihla bych, ale nechtělo se mi jet přes město, jela jsem zadem, tak jsem přes Sucháč nejela. Tak snad příští týden se tam stavím. V tom Rožnově to moc neznám, teda vůbec, jen jedu občas po Lidický na Včelnou :slight_smile:
Leni, já jsem z Dobrý Vody. Adel taky, že jo :wink:
27. lis 2009 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adel a víš, jak je to tady s tou školkou? Kdy se jde k zápisu nebo jestli jsem už něco neprošvihla. Domina taky pošupajdí, jestli ho vezmou pak od listopadu.
27. lis 2009 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Věruš obvykle bývá zápis kolem bžřezna/dubna a jdeš v tom roce ve kterém dovrší dítě tří let, takže byste měli jít příští rok 2010.
27. lis 2009 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, za rok v listopadu by měl naklusat. Právě nevím, jak to tu bývá. Třeba kamarádka si jen vyzvedla přihlášku, ty ani k zápisu nechodí. Ale tady asi je.
27. lis 2009 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Fakt jo? :sweat_smile: tak to já jsem si všimla, že u nás ve školce bývá pověšená cedule ve kterých dnech mají zápis :slight_smile:
A to je zvláštní že si jen vyzvedla přihlášku, já myslela že oni posuzují jak je to dítě schopný, bez plen atd., když je dítě s plínkama nebo nechodí na nočník tak ho prý ani nevezmou :pensive: Kristý na to bude mít dost času, ale Lukýsek ne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2009 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
S těma dětma je fakt sranda, dneska byl MM nakupovat s Kristý, platil u kasy a když se otočil tak ona žvejkala párek :sweat_smile: prostě si ho tam našla a rozbalila :grinning: moc nadšená z toho nejsem - první párek, ale co :slight_smile:
27. lis 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, tak Domča včera měl k večeři dva párky :grinning: Já už nevěděla, co mu dát a vařit se mi už nic nechtělo. Kaše nejí, namazanej chleba nebo rohlík taky ne :angry: Tak jsem mu je šoupla a ještě mu byly dva málo.
No tak ta školka je na vesnici, tak jsou rádi. Jako jestli tohle ale budou posuzovat u zápisu, tak to nás nevezmou ani náhodou a sami doporučí nějakou tu poradnu nebo dají odklad minimálně na dva roky s tím jeho pomalým tempem ve všem.
27. lis 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez.my míše přezdíváme párečková princezna,když nechce nic jinýho,tak párek vždycky zabere nebo kus šunky či salámku,je prostě po mamince :grinning: :grinning: ,včera snědla k včeři talíř polívky,nudle a apk se dorazila nožičkou párku :wink: :wink: ,já taky s hrůzou zjistila,že budu muset v březnu s míšou k zápisu,nejdřív půjdeme s honzíkem a odkladem,a pak s míšou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Věruš neboj, do třech let určitě bez plen stopro bude! :slight_smile: a mluvit bude až si tady budeš stěžovat :grinning:

Mispuli půjdete už teď jo? Já právě nevím kdy jít, protože když půjdeme teď a Kristý nastoupí až za rok, tak budeme muset platit celý ten rok udržovací poplatek :angry: ale zase na druhou stranu když bude zápis v dubnu tak příští rok už jí bude přes tři roky :confounded:

Jo tak šunčičku by Kristý taky mohla a nejlépe bez chleba či rohlíku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :wink: dneska jsem nebyla doma a koukám, jak to tu žilo :grinning:

za nás nikdy nikdo neřešil podzimní děti :sweat_smile: já jsem taky v listopadu a když mi někdo řekne, že jsem teda šla o rok dýl, tak říká, že ne, protože prostě ten věk je danej od 1.9. do 31.8., i kdyby to bylo daný kalendářním rokem, tak by stejně někdo frfňal, protože pak by zas šly do školy lednový děti skoro v 7mi :sweat_smile: já osobně bych zářijový dítě do školy dřív nedávala :wink: ale je fakt, že Hyneček má ve třídě zářijovou holčinu a moje známá taky dávala říjnovýho kluka do školy dřív, to pak musí mít posvěcený pedagogicko-psychologickou poradnou :wink: my teda spíš řešili ten odklad, ale jsem fakt ráda, že jsme Hynďu do školy dali, on je vyloženě školní typ :grinning:

u nás ještě šunku docela Jáchymek jí, ale Hynďa teda vůbec ne :unamused: ten z uzenin jí jenom bambini párečky a to je musí mít s fazolema v rajský omáčce a pak v létě opečenej gothaj na ohni, buřty vůbec :sweat_smile: s ním je to tak těžký, zvtlášť teď, když mu musím dělat svačinu do školy :unamused:
27. lis 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak škola, já jsem začátkem srpna, ze základky jsem vycházela bylo mi čerstvých 14 a to bylo fakt brzo!! chodila jsem do třídy s klukem, který byl o rok starší, byl v půlce srpna...... bych řekla, že ten rok je znát.......

holky, tak to tu nadhodím, co ten srazík ve čtvrtek v BB - dopo, odpo to je nám v podstatě jedno.......
27. lis 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, teď už se základka vychází po devítce, tak je tam přece jen ten rok navíc :wink: je fakt, že Hynďa mají ve třídě dost červencových dětí :wink:
27. lis 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já holky moc nevidím rozdíl v tom jestli se ve třídě potká dítě nar. 30.8. a nar. 18.9. :sweat_smile: no každopádně to vidím, že půjde o ten rok dýl :wink:
28. lis 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek