• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

13. dubna 2017 
No a v Austrálii chodí do školy od 5 let :slight_smile: To se mi zdá hodně brzy. Mám tu teď kamarádku, která tam žije, malýmu bylo teď v listopadu 5 let a od února jim začíná tam škola a každý den má od 9 hod do 15 hod. Jsem myslela, že to bude něco jako u nás ta předškolní ročník ve školce a oni normálně mají psaní, čtení apod.
28. lis 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to je něco Věruš, ale jak to tam maji zavedený tak jim to asi nepřijde jako nic neobvyklýho, ani těm dětem :slight_smile:
28. lis 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, to jo, ono je to jiný, když tam člověk žije, tak je zvyklý.
28. lis 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jj tak každej se prizpůsobí :slight_smile: a kámoška je australanka nebo češka? :slight_smile:
28. lis 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ona je češka. Tady z CB, my spolu chodily na střední. Tak přijela na půl roku, pak už se sem takhle nedostane, když malej bude chodit do školy.
28. lis 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To je pravda, na půl roku a bez manžela nebo s ním? To bych asi nevydržela :sweat_smile:
28. lis 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Manžel už tu byl, pak se vrátil a teď přijede na měsíc a pak už odlétají. No ještě že je ten internet a Skype, tak to ani tak nepříjde :sweat_smile:
28. lis 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No když můj manžel je vyloženě na tohle "talent" takže my bychom spolu byli v kontaktu asi jen přes telefon a to bychom se nedoplatili :grinning: mě by zajímalo jak by to snesl on, hlavně bez Kristý, jsou na sobě dost závislý :dizzy_face:
28. lis 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neboj, tak by jste to zvládli :wink: Ale nemusíte :grinning:
Se mi vrátilo dítě z procházky, moc se neprospal v kočáru, tak jdu na něj a na oběd.
28. lis 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nám dneska Kristý šla spát z vřískotem, protože se šušňala, byla protivná, ale do postele nechtěla, tak neměla na vybranou :stuck_out_tongue_closed_eyes: a už tam kňourá, později přijde návštěva a ješět později jdeme na jednu my :grinning:
Tak hezký den! :slight_smile:
28. lis 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero, to je síla, Hynďa má v 1. třídě od 8h do 12h a musím říct, že na něm fakt pozoruju, že je mnohem víc unavenej, než když chodil do školky :confused:
28. lis 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
my šli s vřískotem spát včera, to bylo rodeo :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

mě taky nepřijde divný, že dítě třeba nastoupí do školy v pěti, já žila 5 let v Anglii, tak si člověk asi zvykne. Horší mi přijde, že v sedmi šoupnou dítě do internátní školy, to je zhůvěřilost, to bych asi nemohla :fearful:

ve čtvrtek bych se asi přidat mohla, akorát prosím o upřesnění času dopo nebo odpo, my máme takový pomalejší rozjezd - Josífek vstává cca v osm v půl devátý a než se vyhrabem je skoro 10. To by pak vydržel tak do dvou. Nebo bych ho mohla nechat celé dopoledne v postýlce, jako to děláme, když jdeme plavat a potřebuji, aby mi tam v půl jedný neusínal, on si ještě kolem jedenáctý na chvíli dáchme a pak spí až tak kolem čtvrté. To bych mohla tak na tu půl jednou, po obědě.

Hezký zbytek víkendu :slight_smile: :wink:
28. lis 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, už máte nějaké vánoční dárky? A nebo aspoň nápady a tipy?
28. lis 2009 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teda tady to žilo, asi ani už nevím, jestli si všechno pamatuju, co jsem chtěla napsat.

Mispuli a ostatní, vykašlete se na ostatní děti, co už umí to a to. Máš můj obdiv za to, že zvládáte ty handicapy, který máte od narození!!!! A ty měsíce jsou znát, maličká je sice v březnu, ale normálně by byla ještě v bříšku. A upřímně, holky, snad se za mě na to nebudete zlobit, ale některé mamky někdy přehánějí - ono, když je vlastně neznáte a jejich děti, tak nevíte, jak je to v reálu, tak bych to kolikrát brala s rezervou. Věruš, a jak psala Terez, děti, když budou chtít, tak si k posměchu vždycky něco najdou. Buďte rádi, že jsou zdraví a to ostatní se naučí svým tempem. :dizzy_face:

Terez, k zápisu do školky s tebou prcek nemusí. Vyzvedneš si přihlášku a tu v daném termínu - týdnu - odevzáš a pak je termín, kdy si jdeš pro vyjádření o ne/přijetí.

Hani, v pohodě, není se za co omlouvat.

A s tím odkladem, ve škole jsme měli vždycky tak půl třídy dětí do prosince a půlku po a sem tam i děti ještě o rok starší, pokud měli "větší" odklad a vůbec to nikomu neuškodilo, myslím. A nevím, jestli to jde teda i nyní, protože u těch malých jsem neučila, ale já jsem v říjnu a našim pak v půlce první třídy nabízela p.učitelka, jestli nechtějí, abych od pololetí šla rovnou do druhé třídy, takže pokud by byl mrňous nadaný, tak byste ho mohly třeba dát takhle "dál"....Já na tohle ještě vůbec nemyslela - nás se to teda netýká, malá je v květnu, já teď maximálně "vidím do " školky. Holky, se vám přiznám, že čím víc se to blíží, tak tím víc se mi tam malá nechce dávat. Ona na nás teda závislá není, ale poprvé ji budu dávat někomu cizímu :frowning2: Chtěli jsme ji dát na zvykání od 2,5, ale teď se nejdu ani zeptat v těch chřipkách.
28. lis 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Aero my už máme dárky vyřešené :slight_smile:
Děti:
- pastelky, skicák
- lego, dřevné kostky
- hopsadlo
- žehlička, vysavač
- piánko
- knížky, DVDčka
- chrastítka
- ....

Babička:
- župan
- kalendář s našima fotkama
- zarámovaná fotka z ateliéru

Prababička:
- košile na spaní

Babička a Děda od MM:

Děti z rodiny:
- peníze
- další hračky, které musíme ještě vymyslet

Teta:
- tyčový mixér

Oli to jsi mě potěšila, takže oni ji vlastně vůbec vidět nemusí? Budou ji hodnotit až v těch třech letech jo :astonished: vy jdete k tomu zápisu teď teda jo?

S tou školou jednou uvidíme jak bude malej způsobilej, pokud k tomu nebude, nebudu to ani lámat přes koleno a tlačit ho v necelých šesti letech do školy, jenom by se trápil :wink:
28. lis 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, my byli už v březnu 2009.
28. lis 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Oli já jsem si to myslela, ale nebyla jsem si úplně jistá :sweat_smile: a proč jste vlastně nešly v březnu 2010 když ji budou tři roky v květnu 2010, trošku to přestávám chápat :astonished: :confused:
28. lis 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
KRISTA . . Terez jaký máte fotky z ateliéru a kde jste byli?
28. lis 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Aero klasický fotky, prostě rodina, děti zvláíšť atd., a jestli dočítáš tak potom se dočteš i kde jsme byli a za kolik :slight_smile:
28. lis 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, tak nejlepší dárek je pro děti z rodiny "další hračky,které musíme ještě vymyslet" - tak tyhle dárky máme taky...... :grinning: :grinning:

tak a ten čtvrtek, dneska jsem se dozvěděla, že sem pojede taťka v ČT dopo, tak my můžem až odpo, tak po třetí by jsme tam mohli být, jeslti se tedy někdo budete chtít přidat...... :wink:
28. lis 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani no ani nevíš jak je to složitý, holkám je 8 let a 5 let a maji úúúúúplně všechno na co si vzpomeneš :confounded:
28. lis 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kdyby už nevěřily na Ježíška jako 12ti letej klučina co máme v rodině tak jim dáme peníze, oni jsou ty větší děcka pak i radši :sweat_smile:
28. lis 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to věřím...... a co nějaké ty dětské kosmetiky, rtěnky, šminky a tak....... ??
28. lis 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ty jo to zní dobře, ale vůbec se v tom nevyznám :sweat_smile: aby mě jejich rodiče nezabili, co jim to dávám v takovým věku :sweat_smile: kde to prodávají?
28. lis 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty Terez, já myslím, že v hračkárnách a nebo možná i drogerka.......... nevím. tak už to budou parádnice a určo se budou chtít malovat - když vezmu, že i Maru chce občas řasenku a maluje si nehtíky fixama....... :wink:
28. lis 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jsem něco našla na netu a nevím no, jejich táta je takovej ráznej, asi by to fakt neocenily :confounded: nějakej jinej nápad? :sweat_smile:
28. lis 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Koukala jsem že ty šminky jsou levný tak bych mohla k tomu koupit ještě něco klidně a kdyžtak budu dělat, že já nic, to ježíšek :sweat_smile: a radši si půjčím balící papír od mámy aby to nepoznaly :sweat_smile:
28. lis 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Teď jsem našla na netu tohle, mě osobně by to asi v jejich věku bavilo, ale já nevím jestli to nemaji :frowning2:
http://img.mimibazar.cz/foto/2/090918/21/b26540371.jpg
28. lis 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky existují takový ty joby raznice na papír, že si s tímmůžou udělat ozdobný papír...... ale je težký kupovat něco pro děti co mají všechno..... když na něco kápnu,tak písnu..... :wink:
28. lis 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani a teď jsem našla tohle, co myslíš? Potřebuju objektivní názor, akorát to mluví v AJ no :confounded:
http://img.mimibazar.cz/foto/2/091108/12/b28270612.jpg
28. lis 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek