• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

31. července 2014 
Terez tomu rozumím, bohužel nám ale žádná bankovní společnost nepůjčí. :frowning2: Důvody tady nebudu pitvat. Nezbývá mi než řešit nějakou nebankovní společnost. Sice je mi hooodně proti srsti, vím že přeplatíme mazec pěněz, ale nic jiného nám asi nezbývá.

Byli jsme venku, chtěli jsme se jít podívat na labutě, ale měli jsme smůlu. Rybník je zamrzlý a labutě v trapu. :frowning2: Tak jsme akorát pořádně vymrzli.
18. pro 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Šári ale bez toho příjmju vám asi nepůjčí ani takový šmejdi jako Provident, Home Credit atd. :confounded: takže pak jedině nějakej lichvář s pěkným úrokem, je to hodně akutní nebo rodina, přátelé... jestli by vám třeba nemohli půjčit?

Ta hračka mi holky vůbec nic neříká :sweat_smile:
18. pro 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, což my příjem máme, ale MM je v Solusu...

Pepe, já asi vím co myslíš. Zkusím to někde najít
18. pro 2009 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem,

moc se sem teď nedostanu, tak vám všem posíláme v albu přání.....
18. pro 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
oli :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Kájince děkujeme
18. pro 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Šári myslela jsem bez potvrzení příjmu, MD pro mnoho společností příjem ani neni :sweat_smile: A jak dlouho tam je? Jde zažádat o výmaz, ale šikovná společnost si to stejně najde... pokud ho maji v jejich databázi.

Oli hezké :slight_smile:
18. pro 2009 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sari:jestli si pujcujete kvuli vanocum,tak neblbnete. Pokud to neni nic zivotne dulezityho,ver ze vim o cem mluvim.
18. pro 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak v letaku kauflandu je toho plno,ze nezkoumaji solus
18. pro 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Čoko ale to je právě ta lichva co jsem zmiňovala..
18. pro 2009 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne, kvůli vánocům fakt ne. Nejsem blázen. Lidí co půjčí je spousta, ale já zase nehodlám přeplatit dvakrát tolik. Terez MD neberou jako hlavní příjem bankovní společnosti. :wink:
19. pro 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:

Blbá situace s těmi půjčkami... My jsme zatím vždycky využili našeho tátu. Zrovna jsme mu došetřili 20 tis., které jsme si postupně půjčovali na opravy auta :slight_smile:

Jinak půjčku máme jen hypotéku... zato na 24 let, teda teď už "jen" na 21 :grinning:, ale splácíme malounko, jen necelé 4 tis. měsíčně, jsme to tak zvolili právě kvůli tomu, když půjdu na MD nebo jeden z nás přijde o práci, abychom to z toho druhého příjmu utáhli... :slight_smile: Jenom ten 2+0 byt už nám začíná být malý - teď s prckem, ale chceme to vydržet tak do 4-5 let jeho věku, pak vzít hypošku na větší a tenhle prodat nebo pronajmout.

To je počasí, že? :slight_smile: Zatím teda s mrňousem chodím ven každý den - na 1,5 h až na 2 h. Četla jsem v diskuzi termínovek, kam ještě chodím, že některé holky s prcky ven nechodí, když je pod -5 stupňů. Ale zas mi přijde, že malej je víc v teplíčku než já. Spíš kvůli mně mažeme domů, jemu je dobře a je pěkně teploučký (kromě tvářiček a nosíku), když ho vytáhnu z fusaku :slight_smile:. V kolika stupních bych s ním už měla zůstat doma, co myslíte?
19. pro 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Šári ale bohužel u tý nebankovní společnosti přeplatit 2x tolik neni nic vyjímečnýho...

Pabli já taky s malým ven nechodím když je víc jak -5, někde jsem to četla a držím se toho :wink: neni to prý pro ty děti dobrý takovej extrémní mráz. A kde vlastně bydlíte když jsi taky z toho máje? :slight_smile:
19. pro 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
krista: na Netolický :slight_smile: Já četla, že se nemá chodit s novorozenci, když je -5... tak bych se toho držela asi jen v tom šestinedělí... Teď tu máme -5,7 na teploměru, ale ven fakt musíme... minimálně do Alberta a zpět :slight_smile:. Malej je jakoby ve 2 kočárkách (kočárek + vložná taška taky se slídou a boudičkou - takže 2 slídy, deka, fusak emitex, chlupatá soupravička s kapucou, čepička bavlněná + čepička pletená, overálek, tepláčky, teplé ponožky a svetřík... :slight_smile:
19. pro 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Šári, to je blbý s těma půjčkama, taky bych ti to moc neradila. kamarádka si takhle půjčila, pak nemohla splácet, tak si půjčila u jiný společnosti atd atd - no a teď je dost v pr..., nahání jí exekutoři a vymahači. V rodině si půjčit nemůžete??? Nebo od nějakých přátel???
My s Dendou chodili ven i v mrazu, ale už byla větší. Ale myslím, když je hodně oblečenej a zachumlanej ve fusaku, tak klidně na tu hodinku bych šla. Máš takový ten "wind&wetter" krém na obličej? Tím bych ho namázla a klidně bych šla. U nás byl vždycky spíš problém, že jsem mrzla já a šli jsme brzy domu kvůli mě :grinning:
Holky, v letáku Hypernovy maj akci na Pampersky (klasický modrý) při koupi 2 balíků cena za jeden 299 Kč. Je to to největší balení - maxi je tam 82 ks, maxi plus 74 ks. Pro vás, co máte mimča - mini 108 ks, midi 96 ks. Chceme tam odpol zajet, doufám, že je budou mít :slight_smile: Ty Sleep&Playky v Globusu jsme nestihli, tak tohle je taky myslím dobrá cena...
19. pro 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo, krém jsem koupila z DM - Babylove, mažu ho tím - teda včera prvně :grinning: Taky chodíme dřív domů spíš kvůli mně :grinning: No, dnes půjdeme jen do Alberta a zpět, takže tak 20 min celkem procházka :slight_smile:

Já teď kupuju ty plínky z DM Babylove 4-9 kg... máme i Pampersky klasické 4-9 kg, ale ty už několikrát malej pročůral, u těch z DM se mi to zatím nestalo... :slight_smile:
19. pro 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky

počasí nádherný,tohle mám ráda,Pabli já si myslím,že se nemusíš ničeho bát,když s ním chodíš ven,má se tam jak v bavlnce :wink: :wink:

já jsem naštvaná sama na sebe,dostala jsem strašnou chuť na zapečený těstoviny,ale blbec jsem v krámě šáhla po úplně obyčejnejch a je z toho pěkná kejda,jsem zvědavá jestli se to vůbec zapeče :frowning2: :frowning2: ,no nejradši bych si nafackovala

odpo půjdeme chvíli ven,snad už bude tatka schopnej,měli včera pařbu z práce,tak to ted dospává
19. pro 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Pabli já malýho teda oblíkám míň, má kdyžtak overal (z toho ho nepřevlíkám jen na ven :sweat_smile:) ponožky, capáčky, čepici, svetřík, kombinézu a fusak, on by se mi jinak hrozně zpotil a byl by osypanej potničkama, takže my s ním chodíme ven opravdu jen když je hezky a jsme zvyklý na procházky ráno a to ta zima fakt je, s Kristý chodím do větších mrazů, ale ani mě se nechce to nějakých extrémů.

Leni ty Sleep už nejsou? :confounded: a já zrovna říkala MM že se tam dneska sjede kouknout jestli to pořád platí, tak teda nevím co koupíme :astonished:
19. pro 2009 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem slyšela, že se s dětmi nemá chodit, když je pod -5, alespoň do roka. A k tomu oblíkání, říká se, že se mimi nemá oblíkat o nic víc, než se oblečeš sama. Řídím se podle toho, nenabaluju Anettku zbytečně. Navíc na ní celkem dobře poznám, když jí je chladno. Má takový "mramorový" fleky na ručičkách a ledový ruce a nohy.

Jo a ještě jsem si vzpomněla, že jsem někde četla o tom, že když se jde s miminkem ven ve velké zimě, tak se mu má dávat přes obličejík plínka, aby nedýchalo úplně ten ledový vzduch. To jsme dělali, reps. Anettka bez plínky přes obličej téměř neusne ani doma. Venku už mi v kočárku nespí, takže tam mám smůlu.
19. pro 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
krista: když bylo tak 7-8 stupňů, tak měl malej na sobě jen body s dlouhým, dupačky, ponožky a mikinku a fusak (plus čepičku), když bylo lehce kolem 0, tak bavlněný overálek, riflíky (slabé), teplé ponožky, lehký svetřík a teploumikinku (plus čepičku bavlněnou a slabou pletenou). Teď má prostě místo mikinky tu chlupatou soupravičku, když je kolem - 5 stupňů. Tak myslím, že oblékáme tak nějak podobně. Ono těžko soudit, každá máme oblečka z jiných materiálů, jinak výhřevné... Já jdu s malým ráda ven i v mrazu, vypadneme tady z paneláku. Doteď jsme tu netopili a pořád bylo kolem 22-23 stupňů, až teď, jak začaly mrazy, tak topíme a je tu kolem 20-21 stupňů, ale hrozně suchý vzduch, já si pořád stříkám sprej s mořskou vodou, pro malého mám taky Stérimar Bébé a občas mu ho stříknu taky - pozoruju, že víc kýchá, když topíme, víc se mu tvoří soplíky (což mně taky)... Tak jsem ráda, že na chvilku z tohohle blbýho prostředí vypadneme ven :wink:

sarka_k: malej na obličeji nic nesnese, bohužel... No, já se taky oblíkám dost - punčocháče, manžestráky, košilka, těhu pás přes prsa (aby mi nenastydly), triko s dlouhým, teplá mikina a teplá zimní bunda, plus rukavice a čepice... tak vzhledem ke mně je malej kolikrát oblečený míň než já :grinning:
19. pro 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
i když teď o tom tak uvažuju, že fusak jsem dávala jen max. do těch 7 stupňů, jak to šlo kolem 8 a víc, tak měl jen podzimní zavinovačku do autosedačky :grinning: Až jsem si připadala blbě, když kolem jezdily maminy s fusakama, ale malýmu bylo dobře, studenej nebyl. V porodnici říkali, že ruce může mít ledový, nos taky, nesmí mít studený zátylek a nohy - a tím se řídím. Na začátku jsem ho oblíkala víc, to se pak objevovaly ty potníčky... Taky bych řekla, že každý dítě má jinou hranici toho "je mi teplo/je mi zima", stejně jako dospělí... Já jsem proti svému muži hrozný zmrzlík :slight_smile: Teplé ponožky nesundávám ani do postele :grinning:
19. pro 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
pabli já měla malou taky v té flees zavinovačce do autosedačky. Řekla bych, že je lepší (střihově) než fusak. Protože jak se Anďa furt šmrdolí i v kočáru, tak se z fusaku vysouká tak, že má přikryté jen nohy.
19. pro 2009 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Pabli ty jsi ale zmrzka když koukám jak se oblékáš :grinning: já poslední dny chodila ven jen v tričku a bundě a když už teda začlo fakt mrznout tak jsem si vzala svetr aby se neřeklo :grinning: ale to mám až po porodu, myslím si, že se mi zase zhoupla Štítná žláza a tak mám neustále pocit vedra, dřív jsem byla neskutečná zmrzlina :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak máme taky zavinku emitex do autosedačky a tu máme jen tam a do toho ho dávám normálně oblečenýho, když je velká zima, tak přes něj hodím deku, příští týden jedeme na kyčle tak jsem zvědavá jestli se v tomhle počasí s ním někde nevymáznu :sweat_smile:
19. pro 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dárky mám zabalený, půlka GP provedena :wink:

pabli, já taky doma teplý ponožky nesundávám, ani do postele :grinning: a to musím říct, že tu máme kolikrát fakt hic :sweat_smile:
19. pro 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jee ja jeste musim koupit vanocni papir. Vzdycky na to zapomenu :slight_smile:
my ven chodime,jak kdy. kdyz musime,tak musime,nakoupit,na postu atd. A cestou se probehne. Uz nebereme sebou koracek,takze maze pekne po svych a tak pul hodiny jsme venku,ale treba 2x denne. Ale spis ze ma cervene tvaricky a me je zima a musime doma prikladat do kotle aby nevyhasnul
19. pro 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, my nechodíme, protože jsme furt nachcípaný :unamused:
19. pro 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, Pabli, to jsi pěknej zmrzlík :grinning: Já teda ponožky nosím pořád , i na spaní, mě se nějak blbě prokrvují nohy či co, tak je mám ledový i v pařákách. Ale jinak ven teď chodím klasicky, podobně jako Terezka - triko s dlouhým, mikina, lehčí zimní bunda (+ teď šála a časem přidám čepici) a kalhoty. Punčochy jsem dostala už někdy před 2 lety od Ježíška, no, ještě jsou nerozbalený :wink: Jak jsem po porodu přibrala, tak mi je nějak větší teplo - asi to bude tím :wink: :grinning:
Olí, ještě je ti blbě?
19. pro 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, už je to lepší, je znát, že jsem si konečně odpočinula, já právě pozoruju, že se mi to zhoršuje, když jsem unavená.

já teda punčocháče nosím, v džínách je mi zima :sweat_smile: a neobejdu se bez košilky, to by mi záda umrzly :pensive: jinak nosím košilku, triko s dlouhým, světr a bundu
20. pro 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
a stejně oblíkám i kluky :wink:
20. pro 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
oli jsme na tom podobně,akorát já tedy nenosím punčocháče a dokud to jde tak nosím botasky,i když včera jsem byla donucená jít v teplejch kozajdách a ještě,že jsem tak udělala :wink:
20. pro 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, já botasky taky nosila hooodně dlouho, ale co mrzne, tak nosím už teplý :wink: no, my dneska měli -16
20. pro 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek