• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

13. dubna 2017 
autor
My máme tuhle kostičku o který jsem mluvila :slight_smile:
http://img.mimibazar.cz/foto/2/091128/14/b28901630.jpg

My budeme teda zdobit až zítra večer až budou děti spát a doděláme salát, nejradši bych zdobila na vánoce přímo jak jsem to dělala jako dítě, ale to jaksi s dětma nejde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. pro 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez to jsme na tom podobně,taky jsme vždycky doma zdobili stromek na štědrej den,letos nevím,ještě se uvidí

v tescu lidí strašně,míše jsem koupila 1 tričko za 70,na honzide jsem nějak nic nenašla,ale neměla jsem moc času,já tam chtěla hlavně nutrilon,ale měli ho tam za 350,tak jsem jim ho tam nechala,franta ještě zítra pojede někam nakupovat,tak se mrkne,jestli ho tam nemaj levnějc,akorát jsem tam babičce ještě koupila bobony v doze a bráchovi tobleronne

my do nemocnice na nedonošenecký chodíme popřát každej rok a vždycky nosíme dárky,když se honzis narodil a vypiplali mi ho tam,tak jsme chtěli přispět finančně,ale tenkrát to bylo ještě strašně složitý,nemocnice měla jeden účet,musel by se k tomu psát průvodní dopis,tak to řešíme tak,že vždycky nakoupím potištěný látkový plíny jednorázovky,ty jsem letos vynechala,místo toho jsme jim věnovali přebalovací pult s vaničkou po dětech,nám stál ve sklepě a oni ho využijou,taky jsem jim dala tašku plyšáků,autíček a chrastítek,který už nepotřebujeme,oni se podělí s dětským oddělením :wink: .Obě moje děti si tam poležely,vím,co tam maj za práci,tak aspon takhle se snažíme přispět :wink:

pak jsme byli v Krtečkovi,za to jak se ta staraj a jak nám pomáhaj nám peněz líto není,my vlastně platíme akorát 200kč ročně za členství v klubu,jinak nic,takže vždycky na konci roku něco dáme,mám pocit,že franta dával 6000 3 za nás a 3 za rodiče :wink: ,míše se tam moc líbilo,ale bohužel mě nepotěšilia udělalo mi to čáru přes rozpočet,mylsela jsem,že bych do práce nastoupila už v září a míša by jezdila s honzisem tam,než by nastoupila tady do školky,jenže tam měli nějakou kontrolu z ministerstva a oni jim zakázali přijímat zdravý děti :cry: :cry: :cry: ,zas nějakej inteligent,hlavně že pořád melou o integraci,tak přemejšlím,jak to vyřešit,po novým roce se půjdu poradit s ředitelem

oli já se dozvím za chvíli jestli jedu,nevím,jestli nemá tchýně nějaký plány

ještě jsem chtěla napsat,že honzík měli ve školce stromeček a první co bylo,tak míša rvala dolů ozdoby,tak nevím,jestli ten náš letos přežije :confused: :fearful:
22. pro 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez tu taštičku vím jakou,říkala jsi mi o ní,to je na prd,když to nikde nemají :angry: nebo za velký prachy

Čoko tu kostku vkládací co házela Terka,tak tu máme taky a malej jí má taky moc rád!! :dizzy_face:

jejda vy ste ale šikuly,já brambory a sálat budu dělat až zítra,dneska upeču asi ještě vánočku-bude to můj první pokus a stromek budem zdobit až na Štědrý den,Ládík jde nakonec do práce,tak ho ozdobíme až půjde malej po obídku spát,aby měl překvápko :dizzy_face: ikdyž ruce mě svrbí,že se do něj možná pustíme zítra večer :grinning: :grinning: ještě dneska musím dozdobit cukroví,ani sem i do toho nechce :confounded: ale napřed pojedu na nehtíky,at jem ám na Vánoce hezký,včera se mi podařilo urvat dva :angry:

Mispuli já dávám každý rok oblečení pro postižený dětičky,v jednom takovým domě dělá bráchovo tchýně,tak mi vždycky řekne co potřebují a já jim to dodám.tak mám z toho pak dobrý pocit,ikdyž teda toho moc pro ně nedělám,ale aspon trošku pomůžu.Jinak s tím Krtečkem,to je hnusný teda,nevím,kdo tyhle debilní zákony vymejšlí!!myslím že právě naopak je dobře,když sou pohromadě zdravé děti a děti s nějakým postižením,aspon se naučí toleranci,který je dneska opravdu hodně málo,pak člověk akorát vidí,jak se děti posmívají druhému třeba jen proto,že nosí brejle,to je pak dost smutný :frowning2: podle mě sou v tom jen peníze,nic jinýho!!!páč za nemocné děti dostávají dotace a za zdravé ne
22. pro 2009 ve 12:51  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
bea máš pravdu,jsou v tom peníze,oni jak jsou neziskovka,tak dostávaj peníze na nějaký projekty,co pořád musej vymejšlet a tak,taky jezdili každej rok na hory,říkala jsem si,že bych jela tentokrát s nima,no a oni jim to taky zakázali,že peníze,co jim dávaj na tohle nejsou,a přitom když jsem odsud viděla fotky,tak ty děti úplně zářej,jenže ted by si to museli všechno platit sami,teda rodiče a je jasný,že by na to všichni neměli :cry: :cry: ,však jsou z toho tety taky smutný a mrzí je to,je to prostě škoda,něco je dobře rozběhnutýho a oni to zase zkrouhnou :frowning2:

ta vkládací kostička je super,my máme domeček a pejska a obojí mooooc oblíbený
22. pro 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mispuli to jsem u nás na ten stromek taky zvědavá jak dlouho vydrží :wink: je to od vás hezký ty dary, my jsme si s MM říkali, že budeme kupovat ty dárky (jak si vezmeš papírek někde tam je dárek od dítěte napsanej, kopuíš - zabalíš - odevzdáš :wink:) ale až na tom budeme finančně lépe, teď se v tom sami dost plácáme a potřebujeme doplatit hodně věcí na který neni.

Beat tak to je dobrý s těma nehtama, máš je chvilku co :sweat_smile: já jdu s malým na kyčle a oční, netěším se :confounded:
22. pro 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez to je jasný,když nejsou peníze,my naštěstí máme,a tak říkám,není mi líto jim je dát,když vím,že je to pro dobro,nad těma dárkama jsem přemejšlela taky,ale říkala jsem si,že zatím to stačí,takhle kupuje naše kamarádka už několik let,je to taky moc hezký :wink:

tak at u těch doktorů dopadnetre dobře,taky by se mi nechtělo
22. pro 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mispuli jasně kdybych měla taky mi to líto nebude, pořád si říkám, že to někomu pomůže a udělá radost :slight_smile:
22. pro 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě to taky vždycky zahřeje u srdíčka :wink: :wink: :wink: a přesně jak říkáš,někomu to udělá radost
22. pro 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak jak píše Beat tak po našich dětech moc nezničených věcí nezbyde :sweat_smile:
Mispuli vnímá nějak míša že přijde ježíšek? kristý se ted rozkecala, tomu asi nerozumí, ale když se jí ptám jestli byla hodná a dostane dárky tak prej jo :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky se konečně naučila že pes je haf místo bůů a bác, čáááu a já nevím co ještě :grinning:
22. pro 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
mispuli to je na tom to nejhorší,že veškerý zájmy jdou stranou,nikoho nezajímá,co těm dětěm dělá dobře,nebo co by chtěli a to je sakra smutný :pensive: já bych ráda,kdyby tu tyhle věci fungovali jinak,né aby se přidělovali peníze podle toho kolik mají přijmutých dětí,ale spíš podle toho,jaký mají vymyšlený program pro ně,dala bych jim ukázat fotky těch štastných dětí,když jsou na horách a pak fotky,když jsou jen v těch třídách,neříkám,že ve třídách je týraj,to vůbec,ale známe to sami jako dospělí,jak sme rády,když můžeme někde vypnout a pořádně si užít nějaký výlet a děti tohle ocení dvakrát tolik,není nad zážitky! :slight_smile:

taky bych ráda přispěla finančně,ale takyje to bída,ale už je aspon líp než na začátku tohohle roku,to sme fakt dřeli bídu z nouzí,už nikdy to nechci zažít!!

Terez vy jdete dnes??tak pak písni jak ste dopadli!!přeju at má ty očička konečně v pořádku!!!
22. pro 2009 ve 13:23  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez nevnímá,aspon si to tedy myslím,ale z dárků snad radost mít bude,nebo aspon z balících papírů,my s mluvou ted nějak stagnujeme,občas něco vypustí,ale to je spíš vyjimka,spíš,když prohlížíme knížky a řeknu najdi nebo ukaž,tak ukáže.vidíš jak je kristý šikovná

jinak dneska je uřvaná jako už dlouho ne a to dobře spala,no myslela jsem,že jí lezou 3 zuby a tatka včera objevil další,tak si říkáme,že to vlastně ještě zvládá docela dobře,hlavně že nemá teploty
22. pro 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez tak já dávám věci co mi sou malý,měla jsem tu spoustu i starších,ale nezničených věcí,tak jim to dávám podle toho,co potřebují.v létě jsem obdarovala od Ládi taťky nevlastní dceru,hezkýma věcma.ale ještě tu něco mám,po malým jsem ted dávala tu modrou kombinézku,měli tam prý nějaký malý mimčo,tak at je v teple :wink: sice si říkám,co pak dám někdy druhému našemu dítku,ale bůh ví,kdy bude,tak se pak koupí.
22. pro 2009 ve 13:26  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Beat ne zítra, tam jsou všude akorát ráno :wink:

Mispuli tak když si prohlížíme knížky tak je to přesně naopak Kristý ukazuje a křičí abych jí řekla co to je :grinning: no jako pořád zaostává dle Dr. nejspíš, protože moc nedává ty věty, sem tam z ní něco vypadne dvouslovnýho ale málo... ale mě to nevadí :slight_smile: U nás se hodně řvalo včera, víkend super, ale včera byla megaprotivná :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Beat já právě po dětech nic normálního nemám, malej má všechny overaly pokajděný a nejde to vyprat ničím :stuck_out_tongue_closed_eyes: po Kristý je zase všechno flekatý jak furt blila a mrkev taky nešla vyprat, no to by nikdo nechtěl a i bych se styděla, je mi to líto vyhodit, ale co s tím...
22. pro 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez aha tak držím palce na zítra! :wink: jo a malej vystřídal Kristýnku,ted je pro něj taky všechno bůůů :grinning: :grinning: ale je docela ukecanej,tak mi nepřijde že by to říkal na všechno,řekla bych že mě zkouší jestli ho vnímám,páč ukáže na psa,řekne bůů a čeká co já na to :angry:
taky máme spoustu věcí zničených,ty bych taky nedala,pro to malé dítko jsem ted dávala poprvé jen tu kombinézku,jinak vše jen po mě.tak pokud je něco moc zničený,tak to dávám na hadry,ale schovala jsem si dupajdy a mikinku na památku :dizzy_face:
22. pro 2009 ve 13:34  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Beat no jak jsem ti psala tak pro ní je bůů i jedna nejmenovaná známá, to mě fakt pobavilo jsem málem spadla na zadek :grinning: Já ještě nevím co s tím udělám, zatím hodně těch malých věcí nosí, na hadry mi MM pořád bere pleny :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: už jich mám taky málo, jestli bude blít jako Kristý do roka tak se užijou :confounded:
22. pro 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
hele, tak koukám, že jsme tu poslední, kdo teda nemluví :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: holky, ale my taaaak řveme :stuck_out_tongue_closed_eyes: dneska jsme byli jen u našich na obědě a jdeme domů a scéna na celej barák, že nechce domů :frowning2: já to chápu, už je doma zavřenej dost dlouho a chce ven :frowning2:

Terez, já na zahlídla krista, kliknu a píšu :grinning: :grinning: je toho už na mě nějak mooooc :stuck_out_tongue_closed_eyes: to víš, po dnešních 5ti hodinách spánku :sweat_smile:

Terez, ale podle naší dr. Jáchymek nezaostává :wink: a to povídá mnohem míň než Kristý :wink:
22. pro 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez jj vím,pobavilo to i mě,já se jen ted děsím,aby tak třeba nezačal říkat lidem venku :sweat_smile: :grinning: no já to ještě jako hadry nemám,je to daný v igelince v tý posteli,pak to někdy vytáhnu,ale jem i to taky líto,když si představím jaký prcek v tom byl,poslední dobou mě chytá nějaká nostalgie :sweat_smile: :grinning:
22. pro 2009 ve 13:40  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si taky schovala po míše na památku pár věciček,jinak jse budu snažit něco prodat na burze,ale těhle malejch věciček mi přijde že je všude dost,v obchodácích i sekáčích,tak to skladuju v posteli,ale taky bych se toho chtěla zbavit,takový ty,co jsou špinavý a nejde to vyprat většinou nabízím kamarádkám,co maj menší dítka na doma,protože jim aspon nemusí být líto,že to zkydoší znovu,no a když si to nikdo nevezme,tak pak něco vymyslím

terez to já taky pořád musím říkat,co tam je,pořád ukazuje tím svým prstíčkem a čeká,co řeknu,někdy nám jedna stránka vydrží třeba i 20 minut-půl hodiny a pořád dokola,ale právě,že nechce opakovat,tak jí pak zkouším a ona ukazuje,co řeknu,ale víc slov dohromady ani náhodou,pořád si jede svojí hatmatilou,která vůbec nedává smysl,ale mě to netrápí,když něco chce,tak se se mnou dorozumí,tak co,ještě jí dám chvilku čas
22. pro 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Oli však já ani neřekla že je tu někdo zaostalej a když tady byl tak mluvil víc než ona, to je furt něco jednou napřed pak pozadu... :slight_smile: Kristý se rozkecala teď, ta tu pusu nezavře, ale z většiny je to ještě ta její hatlamalka :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Beat neboj lidi to pochopí, Kristý to dělá běžně na všechny psy, a když jí pak řeknu že je to pes tak se opraví, prostě některej pes je velkej jako kráva :stuck_out_tongue_closed_eyes: lepší než by říkal přímo krávo :sweat_smile:

Mispuli Kristý taky rozumí a to opravdu až moc dobře :stuck_out_tongue_closed_eyes: nedávno Luky brečel a ona mi sáhla na prso a říká "mňam mňam" abych mu dala najíst :sweat_smile: myslím si, že pozorná je teda dost, ale přijde mi že nechce mluvit z obavy aby to neřekla špatně, občas se snaží, ale když jí to nejde tak se na to hned vyprdne :wink:
22. pro 2009 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, já jen reaguju na Tvojí dr. :wink: oni to někdy moc žerou :grinning: pro naší je důležitý, že rozumí a reaguje :wink: ale s mluvením na nás kašle, já vím, že to ví, ale prdí na nás :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. pro 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, tobě doktroka řekla, že zaostává? Ty jo, to nevím, co by pak řekla nám, kdyby viděla Dominu :frowning2: Ten nemluví vůbec, nočník neexistuje atd.
Jinak stromek máme ozdobenej. Dítě je vzhůru, ale kouknul na něj a nějak extra ho nezajímá. No uvidíme, až budou svítit světýlka.
22. pro 2009 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No Věruš neřekla to natvrdo, ale na kontrole v 18timěs. (v září když se narodil malej) se mě ptala jestli dává dohromady věty typu: "máma doma" atd. a já říkám, že to ani omylem a ona, že si s ní musíme víc povídat a věnovat se jí, jako bych to nedělala :confounded: myslím si, že s ní mluvím až moc a díky tomu rozumí všem činostem doma.

Věruš tak potom foto na FB :grinning: (tady je to proti pravidlům :sweat_smile: pokud tam neni dítě jo :grinning:)

Oli tak je to i u nás že na nás prdí, ale jak říkám, nevadí, teď začla dělat to čáu, říká si to svým způsobem, protože já takhle volám na MM do telefonu, ale je to boží :grinning: pokroky jsou, atk co :wink:
22. pro 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Věruš, jako nočník a mluvení u nás ve vašem věku určitě nehrozí :sweat_smile: zrovna dneska jsem to říkala mamce, že je to všechno ještě na dlouho :rolling_eyes: je to prostě palice paličatá a nedá si s ničím říct :rolling_eyes: mít ho jako první dítě, tak s druhým počkám asi ještě hoooodně dlouho :unamused: :grinning:
22. pro 2009 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli jedu,pokecáme :grinning: :grinning: :grinning:
Luci, tak super :slight_smile:
No jo, ale vy máte všichni ještě času dost, to jsem si taky říkala, do dvou let klídek, jenže když fakt není žádnej pokrok, tak nevím, nevím. Si fakt pak říkám, jestli není něco špatně.
Teď si říkám, aby zvládl něco aspoň do léta a hlavně pak do školky, ono to letí, ale kdyby za ten měsíc byl nějaký pokrok, ale není ani náznak ničeho.
22. pro 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Věruš, to pak přijde najednou, uvidíš :wink: vždyť je šikulka, víš, co je kolem dětí, co jsou na tom stejně? :wink: Domča je šikula a hlavně je to chlap, tak to chce klííd :grinning: hele, já to znám, já to mám doma 3x :sweat_smile:
22. pro 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
bea kdyžtak mi dej echo,jestli nepotřebujou nějaký věcičky,mám tady mikči,svetry,dupačky,overaly,spoustu čepiček,klidně to věnuju dál :wink:
22. pro 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já mám kámošku, která má na starosti azylák, takže mám taky kam odkládat, ale musím teda říct, že toho moc není :unamused: přece jen já na kluky nikdy moc věcí neměla, to lepší jsem dala kámošce a některý horší věci je mi trapný dávat i na ten azylák :unamused:
22. pro 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky tak u nás nočník - malá vstala a kromě hovínka neměla v pleně nic :sweat_smile: :grinning: tak si říkám to musí určitě čůrat, byla v suchu 3h, tak jsem jí lupla na nočník přestože nechtěla, ale jak jsem ji posadila tak se usmívala a tlačila, nakonec vidím že se vyčůrala tak jí sundám a ona furt kaka kaka tak si říkám, že to jen komentuje, stráááááááášně jsem ji pochválila a najednou cík a počůraná podlaha a hysterák :confounded: to je ale moje chyba, měla jsem ji tam ještě nechat, ona dolu nechtěla, ale já zase nechtěla aby tam seděla když už má hotovo, aby si to uvědomila a ona asi věděla že hotovo nemá :stuck_out_tongue_closed_eyes: no tot vše, teď už mi pro jistotu neříká nic :sweat_smile:

Věruš já se uklidňuju tím, že přes léto to půjde samo a u vás tuplem když ho necháš lítat nahatýho po zahradě :slight_smile:
22. pro 2009 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek