• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

13. dubna 2017 
Ahojky :slight_smile:

U nás byly Vánoce celkem fajn. Anince se moc líbí stromeček, nakonec jsme koupili umělý a jsem za to ráda, protože kdyby jsme měli živý tak by byl obývák plný jehličí! Oškubala nám řetěz, pořád shazuje ozdoby. Rozbalování dárečků jí moc nebralo, ale dárky se jí líbí. Největší úspěch měli dřevěné kostky, pořád s nima o sebe klape! :grinning:
V neděli byla na hlídání u babičky a my jsme s MM vyrazili do pražské Ikei na ten vánoční výprodej. Jeli jsme přes Plzeň, tam jsme pobyli u babičky na vánoční oběd s rodinou a vyrazili směr Praha. Anettku jsem od babičky vyzvedávala až dneska, protože jsme přijeli z Phy až v devět večer...
Dneska jsem se byla podívat v Bejbycentru na kočárek. Asi jsem se rozhodla pro Jané Twin two, ale chtěla bych si ho prohlédnout než ho objednám z netu. Bohužel ho v Bejbycentru neměli :frowning2: , prý po novém roce ale bude. Dívala jsem se tam i na ten Phil teds, měli tam 2 typy. Je pěkný, ale připadá mi strašně maličký. :frowning2:

Tak, jdu nám sbalit věci. Zítra frčíme na Moravu za příbuznými... :rolling_eyes: Moc se mi tam nechce :zipper_mouth:
28. pro 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky kočky,jen vás jdu pozdravit z OL a zas mizím..... :wink:
my máme návrat do ČB asi až po novém roce..... vánoce super, nikdo jsme se kostí neudusil, dárečky super, obě dítka měli radost, Maru největší z koníků, HOnzík ze stromečku ještě když ho viděl snad po pátá tak pořád k němu chodil, jiskřily mu očka, zvedal ruce, smál se a pořád říkal "jjjjjůůůůůůůůůůůůůůů" - no, byl nejlepší..... :wink:

jo a my dostali od našeho bráchy vskutku originální dárek, lopatu, krumpáč a kotouč.... :wink:

tak papap a po novém roce ahojky a vstup tou spráááááááávnou nohou..... :wink:
28. pro 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky,
jen nakukuju... nemám čas se rozepisovat víc, děcka mě nenechají ani vyspat, ani si napsat :sweat_smile: později dočtu a budu reagovat víc.

Všimla jsem si Šári že píšeš o tom Phil & Teds, je to jedinej kočárek do kterýho se vejde 6ti-letý dítě, tak nevím jak jsi to maličkej myslela :sweat_smile: ale obrovskej neni, to právě kvůli tomu že je to jako mono-kočárek a vejde se do výtahu a ty máš dobrý, že budeš mít březňátko, za chvilku ho nebudeš muset ani nabalovat, vím o čem mluvím :slight_smile: horší to mám já na tu zimu, ale věřím že ji tam přečkáme :wink:

Oli to jsi tak chvátala s tím stromkem :sweat_smile: my jsme zdobili na dvakrát, první ozdoby se nám nelíbily :sweat_smile:

Pepe myslím, že už jsem vyzkoušela všechno co náš trh nabízí, alespoň pro Kristý a nezbralo nic - BabyCalm, Sab Simplex, Lefax, pecky, gely na bříško, masáže, rekt. rourku, probiotické kapky... existuje ještě něco?

Jo a u nás kupodivu a k mému velkému překvapení Kristý stromeček zatím netrhá ani se nesnaží, ale to přijde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. pro 2009 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
a Terez dáváš malýmu fenyklový čaj? Mě normálně řekla pí Skálová, že mu můžu klidně pár lžiček dávat. V bylinkách v Plachého se sice paní moc divila, když jsem chtěla fenykl pro pár týdenní miminko, ale dávala jsem ho. Vždy jsem si uvažila hrnek, přímo ze semínek, žádné instantní granule, dala pár lžiček do flašky a to mu dávala. Nebo jsem mu to krmila zer lžičky jako kapky. Zbytek jsem vypila já. Jo a v těch bylinkách mi taky paní dala vzoreček nějkaého masážního olejíčku na dětská bříška, tak jsem ho s tím na noc masírovala. Občas jsme používali Sab Simplex a hlavně pecičky a bylo to snesitelné.
29. pro 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, já jsem si na fb všimla, že loni jste měli jiný ozdoby :wink: no, my příští rok taky budem mít jiný, budu muset něco nakoupit, ale co, že jo :unamused: jak mi spadl, tak jsem pak koukala, že mi ho totiž manža přidělal do stojánku trochu nakřivo, takže se jednoduše převážil, když jsem nedávala pozor a zavadila o něj :frowning2: pak jsem si ho srovnala a už krásně drží :sweat_smile:

u nás má Jáchymajda ze stromečku takovej zdravej respekt :wink: nesahá na něj, jen ukazuje :wink:
29. pro 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, a u nás byla dneska super vstávačka :slight_smile: Jáchymajda se vzbudil v 8h, začal povídat v posteli, tak jsem se natáhla z postele a vyndala mu ty dvě postranní špršle, aby mohl vylézt a ještě jsem se přitulila k MM a najednou e otevřely dveře a tam Hynďa, tak šel Jáchymajda za ním do obýváku, Hynďa ho svlíkl, dal na nočník vyčůrat, pochválil ho, vylil nočník, dal mu plínku, oblíkl ho a hráli si :grinning: my s manžou ještě pochrupkávali :grinning: :grinning:
29. pro 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Pepe zkoušela jsem čajík jen pro Kristý kdysi, i já sama jsem ho zkoušela pít, to mi připomíná že ještě Espumisan jsem jedla... Kristý nezabralo nic. Malýmu se mi zatím pití dávat nechce, když je zima a je kojenej :confounded: nevím no, teď jsme zakotvili na těch probiokapkách a včera i dnes bylo trošku lépe, asi ho fakt nadýmá cukroví :confused: a to jsem si dala bacha abych nejedla žádný čokoládový. Jinak u nás se to taky dá, je to jak kdy, ale lepší než s Kristý určitě :slight_smile:

Oli z toho si nic nedělej, stane se, my máme hodně těch plastových, to ti spadne a skáče jako hopík :grinning: budete kupovat průběžně s dětma, my časem začneme kupovat zase jiný barvy a budu nechávat děti aby vybírali :dizzy_face:

Tak to je krásný jak se Hynďa stará, to bude jednou suprovej taťka :dizzy_face:

Kristý by mi malýho taky přebalila, už se jí to kolikrát povedlo - rozbalit, utřít... ale to radši ne :grinning: teď mu cpe zase chrastítka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. pro 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo a ještě mu teda masíruju bříško tím Pupíkem několikrát denně :slight_smile:
29. pro 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

zdravíme vás po Vánocích. My nakonec nikam nejeli, Kája šel na Štědrý den na pohotovost a přišel domu s papírem, že má pásový opar...

Malá Kája zase chtěla rozbalit dárečky všem - máme pod stromečkem i pro ostatní, tak to dalo trochu práci jí vysvětlit, že je pro ni Ježíšek opravdu nebalil :grinning:

Oli, to je Hyneček teda šikula, za chvíli už se o sebe kluci postarají úplně.

Holky, koho trápí ekzémy, nám se úplně skvělě osvědčil Atop derm od Karla Hadka - v ČB seženete jen ve Slunečnici nebo na netu - ceny jsou stejné jako v obchodech. Už používáme "hádkovské" kosmetiky víc, ale tenhle krém fakt skvělý.

Kdo cestujete, tak dobře dojeďte a užijte se všichni ještě volno :dizzy_face:
29. pro 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Oli tak to je síla a nechytla z toho Kájinka neštovice nebo už je měla?
Mě teď ekzém naštěstí moc netrápí, musím zaklepat, kéž by to zůstalo aspoň takhle, občas mi to někde praskne, tak to bolí, ale je to 10x lepší než zhruba před rokem, to už bylo v tom nejhorším stádiu.
29. pro 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, na to čekáme, jestli se osype :confused:

Nám takhle na ekzém rychle nezabírá nic (teda kromě kortikoidů :rolling_eyes: , ale ty dávat nechceme). Malá dostala od sousedů čokoládu a než jsme ji schovali, snědla kus a druhý den osypaná, namazali jsme a druhý den neznatelné, tak máme opravdu radost.

terez, za jak dlouho se osypala Kristýnka po tobě?
29. pro 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Oli ježiš :rolling_eyes: Kristý taky dostala kolem vánoc hodně čokolády a cukroví, naštěstí se nám to podařilo eliminovat, každýmu říkám (po tvém vzoru) že jí to ubližuje, ať jí to nedávaji... co se týče ekzému tak já jí na to nedávám nic, vlastně jsme ani nebyli u Dr., prostě jen nejí moc mléčných věcí, klasicky dáváme jogurty (ale ne Lipánky, ty mi přišly agresivní) a sýr... jen kromě Sunaru má rýž. mléko a daří se nám to nějak srovnávat. Teď má obličej pro změnu rozdrapanej, má hroznou zábavu z toho že se tříská do hlavy a drape :unamused: nebo lépe řečeno - dělá to od vzteku, protože ví, že nesmí kousat do lidí a do nábytku, takže tak :confounded:

Kristý se osypala asi až 14 dní po mě, počítej tak tři týdny tu dobu kdy to ještě může přijít a jestli to chytne teď tak buďte rádi, bude to mít za sebou ještě v dobrým věku :slight_smile:
29. pro 2009 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
My s ní u kožní taky nebyli, co nám dá - krémy, ale bez diety to stejně nemá smysl.
29. pro 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Oli už se blížíte k těm třem letům, myslíš že pak se jí to ztratí? Jak se říká, že pak se to může ztratit? Nebo spíš ne? No já se bojím co bude až bude jíst ve škole. Někdo mi říkal, že prý tady ve školce jsou k tý dietě i přístupný, ale ve škole u nás se mi určitě na dietu vyprdnou, jsem zvědavá jak to pak bude :confused:
29. pro 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, Kája zvracel mlíko do 6 ti let. Ve školce ti vyjdou vstříc, už jsem se ptala, těch dětí je dost a ve škole jsem měla ve třídě holčičku s celiakií a ta si nosila z domova svačiny a na oběd chodila domu, když to stíhala nebo měla něco z domova. Uvidíme, zdá se mi, že malá se po ml. výrobcích už tolik neosype, ale ta reakce tam pořád je, tak si nemyslím, že by byla ve třech letech "čistá".
29. pro 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,nemate nekdo doma zbytecny ovladac na TV Tesla? Dali jsme mamce nasi TV,meli jsme dve,ale nemeli jsme uz ovladac,koupila si univerzalni,ale ten nema tlacitko menu,tak ona si nemuze naladit novu,primu...
29. pro 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Coko my jsme teď kupovali taky univerzální, ale menu tam je :sweat_smile: zbytečný ovladač bohužel nemáme... jenže když ho naladíš s tou svou TV tam můžou tlačítka fungovat úplně jinak, my to taky ladíme přes tlačíka co jsou normálně na video... snad jsem to vysvětlila trochu rozumně, zkuste poklikat, třeba to Menu nahrazuje jiné tlačítko.

Oli my jsme teda ještě nezkoušely tu čokoládu a ani nechci vidět jak by to dopadlo...
29. pro 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez.prave ze ne :frowning2: je to ovladac na h....
29. pro 2009 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vůbec jsem teď nestíhala ani psát ani nakukovat.
Vánoce jsme měli suprový, fakt paráda, jak už je Denda větší. Moc se jí líbil stromeček i dárky, dostala jich hrozně moc, dokonce jsem musela přeorganizovat pokojík a koupit další bednu na hračky (třetí... :sweat_smile: ).
Byla strašně zlatá, večeři jedla úplně sama (i polívku), až budu mít trošku víc času, hodím sem nějaký fotky.
Do včerejška jsme lítali po návštěvách, dneska máme první den jakž takž klid. Akorát ráno jsme byli na zdrav.pojišťovně, konečně jsme tam přehlásili Peťu - tak příští rok už budem moct vybírat příspěvek na Dendu (musí tam být přihlášený oba rodiče...).
Tak doufám, že jste měli všichni fajn svátky, radši dopředu popřejeme s Dendou super vstup do novýho roku ("...pravou, Štěpánku, pravou...") - kdybych se sem náhodou už nedostala :slight_smile:
Papáááá
29. pro 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Coko tak prostě koupit novej, my museli taky koupit dva, ten první se nesladil :confounded:

Leni no to je malá šikulka :dizzy_face: my jsme Kristý na vánoce nenechali jíst samotnou, to by vypadala :sweat_smile: :grinning:
29. pro 2009 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, my jsme jí dali do židličky, na krk velkej bryndák, na klín utěrku a bylo to. Moc se jí to líbilo, že jsme tam jedli všichni (byli u nás naši, babička a teta), užívala si to a fakt byla pod bryndákama úplně čistá :wink:
29. pro 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Leni to dělávám taky, ale ani nevím jak, ona se vždycky zašpiní i pod tím, doma je pravidelně flekatá a já to neřeším, ale na Vánoce měla nový saténový šatky, to bych nevydrhla :sweat_smile:
29. pro 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink:

Oli, to mě mrzí s tím pásovým oparem :frowning2: já jsem nevěděla, že by z toho mohla Kájinka chytnout neštovice :confused: kdyby je chytla, tak by to zas měla za sebou, lepší je to v zimě než v létě a navíc by si to odbyla před nástupem do školky :wink: já už jsem tu psala, jak náš Hynďa je chytil 3 týdny před naším odjezdem na dovču, takže nervy... sice to vyléčil, ale pak jak byl oslabenej, tak hned chytil angínu a tak jsme dovču museli o týden odložit :unamused: proto bych já byla šťastná, kdyby si je Jáchymajda odbyl co nejdřív a ještě k tomu v zimě :sweat_smile:

a jak jsi psala o tý celiakii, tak moje kámoška ze základy má taky celiakii a ta chodila normoš do jídelny na oběd, vařili jí extra dietu :wink: ve školce bylo naprosto normální, že tam byly děti, který nesměly mlíko :wink: zrovna kámoška má chlapečka, co chodil s Hynďou a ten to měl do 4 let a pak už to bylo v pohodě :wink:

a k tomu jídlu... náš Jáchymajda teď odmítá jíst jinak než sám, tak jsme po x letech poprvý koupili ten plastovej bryndák s korýtkem (na Hynďu nebyl vůbec potřeba) a používáme ho teď dva dny a je to fakt super věc :grinning: konečně nemusím vyplachovat miliony plín a bryndáků :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsem hned vzala ještě jjeden k našim :grinning:

jo a dneska máme premiéru v pokojíku na velký posteli, tak jsem na tu noc zvědavá, jak to tam spolu kluci zvládnou :sweat_smile: Jáchymajda šel na velkou postel, má velkou peřinu, a "velký" pyžamo :grinning: zítra poreferuju, jak jsme se vyspali :sweat_smile:
29. pro 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, jestli se malá osype, zveme vás na návštěvu :grinning:
29. pro 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je hezký, jak bude dneska premiéra "vše ve velkém" :grinning:

Holky, možná to bude, Oli, jen na tebe, nějaká rada na období vzdoru :angry: Malá je teď někdy na zabití :angry:
29. pro 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, klíďo přijedem :grinning: jenže jak to znám, tak ten náš by to jako na potvoru nechytl :sweat_smile:
29. pro 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malá taky není chytlavá na virozy a tak, tak jsem zvědavá, ale neštovky je něco jinýho. Uvidíme. Byla bych radši, kdyby to měla teď než v létě.
29. pro 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, k tomu období vzdoru Ti moc neporadím :sweat_smile: my s tím teď taky hrozně bojujem, i když teda od štědrýho dne musím zaťukat, že je to lepší... Hynďa byl fakt extrémně hodný dítě, který si tímhle neprošlo, zato tenhle náš malej beran, to je pravej opak :stuck_out_tongue_closed_eyes: teď si prožívám takový ty hysteráky, kdy si malej buď lehne vzteky na záda nebo si klekne (a dělá, jak já říkám, pozdrav slunci :sweat_smile: ), je fakt, že se snažím předcházet kritickým situacím, ale neustoupím, většinou to vyřeším tím, že když si nedá říct po dobrým nebo pochováním, tak ho zavřu v ložnici, aby se uklidnil, on si tam většinou povzteká a pak přijde v pohodě :wink: ale radu fakt nemám :pensive: i já bych nějakou přivítala :grinning:
29. pro 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdyby byl Hynďa takovej vztekloun jako Jáchymajda, tak druhý dítě ještě asi nemáme :grinning:
29. pro 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Oli - Panter korýtko používáme od doby co jsme zavedly příkrmy, ale naše dáma už ho nechce :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ono když se dítě osype tak už je často pozdě, nejinfekčnější je člověk v době kdy o tom sám neví :slight_smile:

Oli.s období vzdoru? :astonished: to může být ještě horší, no to už mě povezou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. pro 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek