• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

31. července 2014 
Terko, většinou se říká, že dvouleťáci jsou nejsvéhlavější, že je to s nima nejtěžší...
29. pro 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, teď jsme se tady s Kájou nasmáli "pozdravu slunci" :grinning: :grinning: :grinning:

malá sebou teda na zem nehází, ale musí mít poslední slovo, teď se naučila vřískat. Párkrát už v obchodě předvedla to svoje "ne ane", no, příjemný to teda vůbec nebylo. Známá mi říkala, že četla, že člověk má zachovat klid a hrát tu hru kdo s koho v klidu do konce, ale to je těžký. Jak já říkám: Bude pak u soudu jako polehčující okolnost, že už toho bylo dost?? :confused: :grinning:
29. pro 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
on první den řval, že ho nechce, ale já jsem nepovolila, tak si zvykl a teď už ho i vyžaduje :wink:
29. pro 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Oli - Panter tak jsi mě malinko uklidnila, ale fakt jen malinko :grinning: :sweat_smile:
Protože u nás se to stupňuje každým dnem, já jsem to sem psala, že se začla třískat a škrábat v obličeji ne? :rolling_eyes: Ví že ohlodávat nábytek ani nikoho z nás mlátit nemůže, tak ubližuje sobě... ale až vypěnim a bude čas tak se fakt sebereme za tím kineziologem, protože jí pořád nerozumíme, a to když si vezmu jak jsem si říkala když vřískala jako malá, že bude za rok líp, že jí budu rozumnět a já jí nerozumím ani pomalu ve dvou letech :confused:
29. pro 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám se osvědčil nejvíc bryndák s rukávama, jinak u nás bryndáky moc neprošly, ale naštěstí není malá moc čuník.
29. pro 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Oli - Panter jj taky ho kdysi vyžadovala, ale pak si zvykla bez něj, že je to pohodlnější, ona už moc nekydá, záleží teda co máme, kupodivu víc nakydá s něčím tuhým než řídkým :sweat_smile:
29. pro 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, jo, tak to vřískání, to je přesný :unamused: ale ten náš, to je takovej vyčůránek, párkrát se mi stalo, že začal bouchat hlavou o zem, ale pak řval, protože ho to přece jen bolelo, takže teď jí pokládá fakt opartně nebo bouchá hlavou do křesla, tam je to měkký a nebolí ho to :grinning:

já si většinou z hysteráků na veřejnosti nic nedělám a snažím se nepovolit, nejvíc mě ale štvou ty kecy některejch babek, kterým je do toho prdlačka :rolling_eyes: jako když jsme šli na procházku za ruku a mladýmu pánovi se nechtělo, tak předvedl hysterák a jedna mě začla přesvědčovat, že je ještě malinkej, že bych měla mít káru, že oni vozili děti na káře do 4 let :angry:
29. pro 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, no joooo, ale vy už sami jíte hooodně dlouho :wink: u nás se teprve začíná :grinning: a navíc znáš to, jak je to s chlapama, že jo :sweat_smile: Hynďa je zabryndanej dodneška :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:
29. pro 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, co je to ta kineziologie? už se chci zeptat delší dobu a vždycky mi to vypadne
29. pro 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo Oli to si pamatuju s tou babkou - jak jsi mi to říkala :sweat_smile: já to na veřejnosti taky už moc nehrotim, když je to fakt mazec tak ji dám výchovnou přes zadek, prdnu do kočárku nebo vezmu na ruce a vynadám a je klid :sweat_smile: jak má pleny a je nabalená tak to fakt ani necítí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak Kristý taky tříská hlavou o křeslo, o gauč, teď se fakt začla strašně bít, má úplně zdrapanej obličej a to už mi fakt vadí a přijde mi že tady přestává fungovat zdravej rozum :confounded: Kineziologie je něco jako psychologie, ale ty problémy se odbourávají přes rodiče, hodně rodičů problémových dětí mi to delší dobu doporučuje, jenže ona se vždycky zkrotí když se tam chystám nebo to zrovna z nějakýho důvodu nejde, po novým roce mám těch doktorů straně moc, ať už já nebo Luky... snad tam někde místo najdeme když to s ní nepůjde.
29. pro 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, jsou to vyčůránci. Malou Kája našel potmě v pokojíčku, seděla na židličce a jedla tu čokoládu, co dostala od sousedů a my ji hned nedali někam vysoko. Sama nám pak ráno řekla, že ji bolí a svědí nožičky, jak jedla čokoládu, ale prostě už ví, jak chutná a je vymalováno, láká ji to :rolling_eyes:

Jo, tyhle reakce mám taky nejradši, já jí teda taky nepovoluju. Když byla maličká a dost brečela a my ještě nevěděli, co s ní, tak mi jednou jedna kamarádka řekla, kašli na lidi, můžeš plácat třeba ušima a někdy s tím prostě nic nenaděláš. Já prostě nejsem zastáncem nekonečnýho vysvětlování, prostě jsou věci, o kterých budeme rozhodovat my a ne malá, i když ji máme moc rádi.
29. pro 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Oli chudinka :frowning2: ale já jsem v tomhle stejná, když vím, že mi něco chutná a bude po tom zle, stejně si to dám, aspoň kousek... a pak si to vyčítám. Kdyby jí to radši nikdo necpal, co si potom má to dítě myslet, akorát ho víc nalákaji :pensive:
29. pro 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ale tu reakci má teda rychlou, je vidět že čokoška je fakt agresor, jak říkám - tu Kristý nikdy neměla, jen když jsem byla v porodce tak prý dostala nějakej mléčnej řez od Kinder, taky z toho neskáču nadšením, ale stalo se, být to přede mnou tak já jí to prostě nedám, ale byl u toho jen MM :rolling_eyes:
29. pro 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, moje řeč :wink: my vychováváme je a ne oni náš, že jo :sweat_smile: děti potřebujou vědět, co si můžou dovolit, kde jsou hranice, znám dost případů, kdy to děti daný neměly a pak to probíhalo tak, že pořád zkoušely, kam až můžou zajít a někdy to prošlo a někdy i za míň byly řezaný, prostě ode zdi ke zdi :unamused: to nejde, já zastávám, že od malinka se jim musí ty hranice vštěpovat...
29. pro 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, to je ono, jak píšeš. Kdyby jí to neškodilo, tak jí tu čokoládu taky dáme. Občas, kousek. Snažíme se jí dávat zdravý věci, ale nepřeháníme to, i když AE nás omezuje. Stejně ve školce by ji poznala a akorát bysme došli k tomu, že by ji někde v obchodě sebrala, ale když to tak vidím okolo, tak dobrý dárek pro dítě= čokoláda. :rolling_eyes:
29. pro 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás se teda čokoláda jí normálně, o Hynďovi nemluvím, ten je na ní závislej asi tak jako já, a Jáchymajda ten dostává sem tam příděl, ale je fakt, že kdyby měli nějaký problémy, tak jim to nedávám :wink: no, Hynďa z ní asi nikdy tlustej nebude a zuby má zatím pořád naprosto zdravý, a ekzémy nemá
29. pro 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No holky ráda čtu že v tom nejsem s tou výchovou sama, my jsme se pořád báli že jsme třeba až moc tvrdí, MM říkal, že řve protože má těch zákazů hodně, ale když se kouknu všechno jsou logický věci - nekousat kabely, netřískat / neolizovat TV apod. :sweat_smile: takže snad jsmeee normální :wink: teď jsme o víkendu byli u švagra a ty tu naši neteřinku tak hrozně mlátili :frowning2: ale kvůli zbytečnostem, že jezdila autíčkem po stole nebo si chtěla prohlížet knížku co jsme jí dali k ježíšku... no jak jsme odjížděli tak i MM byl takovej zkleslej, tak jsem si říkala, že už si nemusíme vyčítat že na ní sem tam křikneme nebo dostane přes ručky... ona dostávala pořád po hlavičce :pensive:

Oli jj určitě k tomu každý dítě dojde, nechci to zakazovat úplně, ale teď se strašně bojim co by to s tím ekzémem dokázalo udělat :unamused:
29. pro 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, já četla, že ty děti si tím obdobím projít musí, že ale čekají, kdy ty hranice dostanou a když nedostanou, tak jsou z toho naopak zmatený a že nejvíc dáš dětem do 3 let věku. Naši na nás byli taky přísný a nemyslím si, že by nám to s bráchou nějak uškodilo. Já si někdy přijdu hrozně zlá, když jdeme s dětičkama ven a Kájinka furt slyší: Kájinko, nesahej mu na ten kočárek, on by pak plakal, nech mu tu bábovičku,.....Druhej den stojíme několik minut a kamarádka vysvětluje skoro 3 letý holčičce, že u přechodu se prostě musí zastavit.......tak si říkám, že buď jsem na malou zlá nebo se kamarádky s těma dětma moc "patlají" Já vím, zní to zle, ale tohle se sešlo v období několik dní za sebou, že už jsem fakt nad sebou přemýšlela. Už není tak malá a vím, že mi rozumí a prostě musí vědět, co znamená silnice a další věci.
29. pro 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, u nás je to stejný... nejvíc mě teď většinou žere, že jsem takhle "zlá" na Hynďu, je fakt, že na něj není tolik času, navíc je teď takovej klackovitej, takže se s ním fakt dost zlobíme a někdy mi to už jde na palici, když mu všechno musím stokrát říkat :unamused: u nás máme zavedený počítání do deseti, když je nejhůř, tak začnu počítat a on ví, že když do tý doby neposlechne, tak dostane na prdel :sweat_smile: jenže on už je fakt dost velkej na to, aby věděl, co si může dovolit

malej je ještě malej a tak mu to toho projde fakt dost, proto mám ty výčitky svědomí vůči Hynečkovi :pensive: ale když si přestavím půbertu, tak bych se nechala preventivně zavřít do Bohnic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. pro 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, ale to je v pořádku. Já jí tu čokoládu taky nedávám, bohužel jsme to tentokrát neuhlídali. To nestojí za ty škrábance a suchou kůži, co pak má, až jí to nebude škodit, tak jí to taky dáme, ale přesně jak píšeš, čoko je jeden z největších alergenů :rolling_eyes:
29. pro 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, ale já si myslím, že si s klukama dost povídáte a věnujete se jim a Hyneček ví, proč ty zákazy jsou a nebere to tak, že bráška má výhody a mamka je na něj hodnější.
29. pro 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak prcek už si řekl o první kojení, to nám ta noc pěkně začíná :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Já si taky přijdu zlá holky, ani nevíte jak, k nám někdo přijde na návštěvu a já na ni jen řvu: "nemlať ho, opatrně, pomalu, nevěš se na něj, nelíbí se mu to" a takhle pořád dokola, pak si říkám co si ty lidi pomyslí, to totiž vypadá jako kdybych na ni řvala od rána do večera, ale ona se doma chová už tak nějak slušně, jen teď posl. dny se začla bít a bojím se kam se to vystupňuje a nevím co dělat, když jí to zakážu tak bije kolem sebe nebo kouše kolem sebe, no chová se jako vzteklina fakt :unamused:
29. pro 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak tohodle se celkem bojím u nás aby si Kristý nemyslela že malej má výhody, protože zatím je to taková panenka a ona si na něj třeba dneska sedla v lehátku tak jsem ji musela vynadat, protože to udělala dvakrát po sobě, ale vysvětlila jsem jí, že až ho vyndám tak si tam může sednout, jsem ale fakt ráda za každý den kdy už neni tak křehký, že už od ní leccos ustojí.
29. pro 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, spíš mě trochu děsí to, že Hynďa zatím nezačal ani žárlit, doufám, že to pak nepřijde v nějaký neúměrný míře :unamused: je fakt, že Hynďa je fakt hodný dítě, je spolehlivej, zodpovědnej, furt se ptá, jestli něco může, dokonce chce pořád i venku chodit se mnou za ruku, nerad chodí sám :sweat_smile: je to takovej dobráček a třeba teď kouká na Garfielda a skoro u toho nedýchá, jak je napnutej, je totiž v tomhle ještě hrozně naivní, myslím, že v tom je proti svým vrstevníkům hodně pozadu, protože není zvyklej na ty moderní animovaný filmy... donedávna byl prakticky jenom na večerníčkách, hraný pohádky ho začly bavit až letos a tyhle moderny jsouu na něj moc "strašidelný", z Doby ledový 3 jsme skoro odcházeli z kina, protože se fakt bál :pensive:

ale zase, když si sedne k notebooku, tak ho nejvíc zajímá, jak se pracuje v excelu, jak se kopírujou buňky a tak :grinning: a o elektrice ani nemluvím, to jsou furt nějaký motůrky a tak :stuck_out_tongue_closed_eyes: celej taťka :grinning: jo a ještě jeho oblíbený pořady v tv jsou Jak se to dělá a Jak to dělají na Discovery
29. pro 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, ale když jsme byli u vás my, tak to bylo naprosto v pohodě :wink: působili jste jako pohodová rodinka :dizzy_face:

já taky furt Hynďu okřikuju, protože na druhej straně je hroznej provokatér, malýho furt zlobí a on potom řve o to víc :angry: jenže co s tím můžu dělat, když to má v genech po MM, že jo :rolling_eyes:
29. pro 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Oli Hynďa je úžasnej, fakt dobře vychovanej kluk :dizzy_face:
To s tím škádlením asi bude všude u všech sourozenců, trošku potřískat se musí, jednou si na to třeba rádi vzpomenou :sweat_smile: MM je ze tří kluků a to se prej bili teda šíleně, jsem zvědavá jak to bude u nás, jak znám Kristý tak spíš ona bude třískat malýho :sweat_smile: což já bych ani nedovolila, aby on si zvykal že holky se bijou... ale ani od ní nechci aby to brala jako že může, tak jsem na to fakt zvědavá.
29. pro 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, prostě bude mít chytrou hlavu. Neboj, těch dětí bude okolo něj víc a oni se najdou a holt některý "filmový trháky" oželí. A kdyby začal žárlit nějak krizově, tak vždycky se dá zajít za nějakým odborníkem pro radu........jsem si teď vzpomněla na jednoho klučinu ze školy. On byl dysgrafik, jeho sešity to byla čunina sama, ale ten měl neskutečnou hlavu, už na ZŠ se s ním dalo mluvit na jakýkoliv téma - teda politika, ekonomika,.....v těch "hitovkách" se teda taky nechytal, ale v tomhle klobouk dolu. Měl úplně skvělou maminku. Jednou mi povídá, my jsme mu museli zřídit pojistku, on je schopnej tady třeba spadnout na ten pinpongovej stůl a zničit ho nebo zakopnout a zničitpůlku obchodu, tak abysme ho měli trochu pojištěnýho proti škodám :grinning: :grinning: Jednou málem odešel z tělocviku v tričku dvoumetrovýho tělocvikáře a vůbec mu nebylo divný, že má tričko skoro až na zem,....no, prostě srandy byly.
29. pro 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Oli to je fakt sranda :slight_smile: ale jen to vypovídá o tom, že každej je někam zaměřenej a tak je to správný :slight_smile:
29. pro 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, ty geny :grinning: :grinning: Kája malej říká: Kájino, přestaň, nemůžeš být vzteklá jako já. ( on nevypadá, ale taky rychle bouchne, takže malá má být po kom)
29. pro 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, my se s bráchou taky mydlili, ale běda, pokud jednomu z nás ubližoval někdo jiný nebo rodiče :grinning: , to jsme hned byli dohromady. Jsme s bráchou 1,5 od sebe a vztah máme hezký - křivdy zapomenutý :grinning:
29. pro 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek