• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

13. dubna 2017 
mispul - s tou školkou máš určo pravdu, bych se o to snažila, aby se tam dostal co nejdřív. myslím, že ty děti od sebe hodně okoukávají a učí se. to co umí teď Honulka Maru nezvládala ani náhodou. hodně po ní opakuje, obkoukává různé věci a myslím, že Honzíkovi by děti ve školce jen prospěli.......

no a Maru, žárlení ani ne. má prý pocit "osamění", máme jí dávat hodně najevo, že jsme tu pořád s ní, hodně vysvětlovat, když chce s náma, vzít jí s náma, nikde ji nenechávat a tak. do tří let se prý tvoří osobnost člověka.
bylo to celkem zajímavé.......

ty Oli, kde jste k tomu přišly???
5. led 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za tip. To my jsme taky čuňátka, ale zatím jsem to skoro vžycky vyprala.
5. led 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
šári a co používáš?? mě teda nějaké fleky nejdou,ani když na to naleju ten vanis - nebojak se to jmenuje......
5. led 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky teď tu čtu, že v makru mají pampers active baby za 351kč to velké balení 82ks plen.........
5. led 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, prosím o rada, nevíte někdo o tomto
http://www.helendoron.cz/index.php?stred=centra.php&oblast=7
je to škola angličtiny pro dítka. Já jen jestli jste o tom třeba neslyšeli nebo neznáte přímo někoho kdo tam chodí??? a taky jsem tam nenašla cenu, ta bude určo taky zajímavá :sweat_smile:

Děkuji
5. led 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky Stáni,známá tam učí. uvažovala jsem nad tím pro Maru a když jsme to s holkama probíraly,tak jsem nakonec usoudila, že je na to ještě malá a že nestačí tam chodit půl roku, že by to byly vyhozený prachy,ale že tam musíš chodit už pořád. a taky jsem zjišťovala u nějakých učitelů a ty řekli, že by dítko dopěti let cizí jakzyky vůbec neučili (pokud se nejedná o smíšenou rodinu), že dítě si tvoří cit k mateřskýmu jazyku a tímto ho nabouráš......
jestli ale budeš chtít kontakt, tak ti ho pošlu.......
5. led 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani myslíš oli.s? Manžel měl pásový opar a to je stejný "vir" jako neštovice - varicella.
To docela jde to Makro, do kdy to platí? Počkám jestli se ještě něco nevyloupne, musela bych požádat nějakýho známýho, do Makra nemáme kartu.

To by mě Šári taky zajímalo co používáš, mrkev, banán... nemáme šanci a ty malýho toxický hovínka taky ne a to to vždycky hned namočim, peru v dětských práškách, Lovela, Persil Sensitive... žlučový mýdlo jsem zkoušela, Vanish, no nic nepomohlo :rolling_eyes: má kopu věcí na doma - zničených, ale opravdu kopu a pár věciček na ven k Dr. a tak.

Ta AJ zní super, ale taky začneme třeba až kolem školky ve vyšším věku, ale určitě začít chci :slight_smile: a i se sebou si to oživit, ale to by mě musel někdo dokopat :astonished:
5. led 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :wink:

Terez, dneska nám přišel leták z drogerie Teta a tam mají při koupi dvou balení pampers active baby giant pack za 349,90 za balík:wink:

jinak Lucko, já bych taky hodně uvažovala nad tou normální školkou, jak předškolák na to má nárok a vzít by Ti ho měli a myslím, že by mu to fakt hodně prospělo :wink: ale zas vybrat školku tak, aby na něj brali "ohledy" a měli ten správný přístup...

je fakt, že na našeho Jáchymajdu okolí vůbec nepůsobí, že by se přizpůsoboval bráchovi, to vůbec ne, pokud to nejsou nějaký lumpárny a kravinkyy :grinning: :angry: o mluvení nemluvím a ani od známých dětiček, se kterýma se pravidelně stýkáme a chodíme cvičit, se nic moc neučí :sweat_smile: je to prostě taková palice paličatá, že bude dělat jen to, co on chce...

dneska na cvičení byla maminka s chlapečkem, kterýmu je 1,5 roku a je přes den úplně bez plen... tý jo, teď mi to přijde neuvěřitelný, ale když si vezmu, že náš Hynďa byl bez plen prakticky od 14měsíců a říkal si krásně na nočník, tak si přijdu jak z marsu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

holky, a víte, že jsem nad tím psychologem taky někdy uvažovala? ale spíš pro sebe - to je teda manžovo teorie, že bych ho občas potřebovala :grinning: ale takový sezení, popovídat si, nechat si poradit, jak reagovat, jak se odreagovat a tak, to by mi občas bodlo :sweat_smile:

ale zase mi dneska kámoška říkala o jedný jiný známý, že jí manžel podvádí :frowning2: ona že je z toho tak špatná, že chodí k psychologovi... chuděrka, taková hodná holka, mají dvě holčičky a jsou spolu už strááášně dlouho :frowning2:

jinak dneska jsme dali na noc ten fenistyl a nekašlali jsme...
5. led 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda, teď koukám na tu obr tapetu, co jsem sem hodila :stuck_out_tongue_closed_eyes: pardon :sweat_smile:
5. led 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, Oli, vy už ty neštovice máte? my je chcem taky! :sweat_smile:
5. led 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ještě k těm plínkám, tak pokud jste někdo v teta kubu (my bohužel ne), tak pak vás jedno balení těch plínek vyjde na 299.90Kč :wink:
5. led 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já peru v gelu z DMka, ta jejich značka Denkmit nebo jak jste to jmenuje. A žlučový mýdlo taky z DM. A když je ten flek nějakej zaschlej, tak přidám i sůl na praní. Fleky mám asi jen na 2 bodýčkách a to jen proto, že jsem je na dovolené prala v ruce jen mýdlem a asi jsem to "zaprala".
5. led 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, Terez, ještě jsem Ti zapomněla napsat, že už si fakt nepamatuju, jak dlouho to trvalo s Hynďou, než jsme uspávání zas odbourali :unamused: ale myslím, že to trvalo max. půl roku, protože v létě, když mu byli 2 roky už krásně spal zase sám :wink: to jsme poprvý odbourali i dudlíka, jenže jak jsme se z chalupy vrátili po 2 měsících domů, tak měl večer zase hysteráky, tak jsme mu ho vrátili a byl klid :sweat_smile: no a na ty vánoce ho dobrovolně bez problémů vyměnil s Ježíškem za stromeček a dárky :wink: prostě odpo po spaní jsme dali dudana za okno a večer, když se rozbalili dárky, tak jsme zkontrolovali, jestli si ho ježíšek odnesl :grinning: a pohodě, od tý doby je klídek :wink:

jedný, co mě fakt i na tom uspávání uklidňovalo, že max. ve 20h spal, protože jinak by mě trefilo... a teď vůbec, oba kluci jsou max. ve 20h v posteli a my s manžou máme klídek :wink: koukáme na telku, povídáme, řešíme různý věci a hlavně si užíváme chvilek bez dětí :dizzy_face:
5. led 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez tak bohužel,ta kamarádka už to pár let nedělá :frowning2:

my sice nechodíme spát s hysterákem,ale jak už jsem tu psala,honzík usíná většinou s tatkou v obýváku a já s míšou v ložnici,vylezeme si tam na naší postel,chvíli koukáme na televizi,pak ji vypnu a ona se vedle mě chvilku přehrabuje,kope do mě nohama,až usne,většinou to trvá tak 110-20 minut,ale jsou samozřejmě i dny kdy dýl,no a do tý ložnice chodíme většinou kolem 9 večer.

oli já bych taky chtěla bejt bez plenek,ale ted zase prozměnu začala mišule srajdit,tedy hlavně dopoledne,má to plný hlenů,takže je to fakt k těm zubům :unamused: :unamused: ,tak jí nechci nechávat běhat v kalhotkách a teplácích

jinak já jsem si navykla prát ve woolitee a používám čistič na skvrny od arielu,ale něco taky nevyperu a někdy naopak to,co si myslím,že nepustí,tak pustí bez problémů
5. led 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, Hani, přesně tak, naŠtšdrý den šel Kája na pohotovost a měl pásový opar. Nejdřív myslel, že si natrhl sval, když mu ujela noha a škubl sebou a pak když se vysypaly flíčky, že má na něco reakci.....Když jsme mluvili se švagrovou, tak ta řikala, že k nim kolikrát přijdou lidi a myslí, že mjí zlomený žebra, jak je ten opar bolí... Nejvíc mě pobavily reakce okolí, když jsme volali, že nikam na Vánoce nejedeme, abysme nikoho neohrožovali, tak všechny reakce, že to bývá ze stresu, nikoho nenapadlo, že z únavy a oslabení organismu, tak jsem si říkala, že jsem stresor nebo malý 1. období vzdoru :grinning:

Kája už infekční není, ale malá se ještě pořád osypat může - takže ještě, Oli, osypaná není, i když bych ráda, aby se osypala teď a ne při nástupu do školky.
5. led 2010 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
šári já prohrábla věcičky,ale mám jen samý 74-80,protože 86-92 nosí mišák ted,ale kdybys měla zájem,tak písmi,já je nafotím,jen jsou opravdu nošený,jo a jsou s dlouhým rukávem,s krátkým máme taky těch dokonce víc
5. led 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
OLi jééé já chci do Teta klubu, jak se to dělá :sweat_smile:
5. led 2010 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
oli teta klub je,že máš tu jejich kartu? Já mám už stříbrnou
5. led 2010 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jsem si to našla, je Teta tady na Šumavě ale tam ten klub nedělaji, jen v Suchomelský to dělaji, tak tam asi vyšlu MM, stačí jen vyplnit papír a pleny budou za pár šupů :grinning: juchů :sweat_smile: od kdy ten leták platí Oli? :astonished:
5. led 2010 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, teď jsem na to koukala a platí od 8.1.-16.1., asi tam manžu vyšlu taky :wink: oni tam maj vždycky dobrý akce, ale do klubu jsem se nikdy nebyla schopná přihlásit :sweat_smile:
5. led 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
o té Tetě taky asi zapřemýšlím, teda už mám plnou peněženku kartiček klubů, ale jedna se ještě vejde :wink: Jinak za stejnou cenu 299 měli tyhle Pampersky (to největší balení) před Vánoci v Hypernově, byli jsme tam pro ně. Taky pohoda.
Ad nočník - Denda už třetí den za sebou před koupáním vyžaduje nočník, panenku posadí na hrací nočníček, sebe na normální a do pár vteřin se vyčurá. Tak snad jí to vydrží. Přes den nechce, ona na to nějak asi nemá čas nebo co :wink:
Se spaním je to u nás pořád dobrý, teď se občas v noci vzbudí - konečně jí prorazil ten špičák, tak asi to bylo k tomu, jinak spinká pěkně. Ale odpoledne to je děs, úplně padá únavou, ale neusne. Tak snad to je jen chvilkový, jak odpo nespí, tak je navečer dost protivka.
Oli.S. - manžu lituju, moje mamka jich má vždycky několik ročně (průměr tak 7-8) a vím, že říkala, jak to hrozně bolí. Taky jak se jí to opakuje pořád na stejných místech, tak o to to je asi horší. Hlavně ať se manža šetří, neškrabe to a baští vitamíny, ať se mu to nevrátí... :confounded:
5. led 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, to mi přesně řekl manža, když jsem mu říkala, že ho pošlu pro kartičku do teta klubu :grinning: že už má různých kartiček plnou peněženku:grinning:
5. led 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, Peťa se taky vždycky tváří všelijak, ale pak je rád, že ušetříme (ušetří :grinning: )
5. led 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Oli tak díky, možná tam sjedeme všichni, to vychází pěkně na víkend a bude to :slight_smile: a jsou to GIANT Packy jo? :astonished: :slight_smile: to je výborná cena, to nakoupím i na další měsíce :sweat_smile: :grinning:

Leni koukám jak je Denda šikovná! :dizzy_face:

Kristý taky vyžaduje nočník, ale pozdě, akorát se naučila po každým ucínknutí že se chce přebalit tak má větší spotřebu jak malej a dokáže u toho udělat scénu pokud nechci :confounded:
6. led 2010 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, já Ti to oskenuju a hodím to na fb, jukni na to:wink: jelikož mi ježíšek přinesl novou tiskárnu, tak můžu:grinning:
6. led 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
máš to tam:wink:
6. led 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky mamulky :dizzy_face:

koukám,že řešíte plínky,to je opravdu dobrá cena :dizzy_face: já našla v Albertu ty sleepy za 170kč,tak dojdem pro ty,sice nejsou tak super,ale není to tak hrozný jako Happy.

Terez my koupili malému v Lidlu krásný prkýnko na záchod a co si myslíš že dělá??řve na něm jako tur :rolling_eyes: ale neřeším to,on přijde i jeho čas :grinning: budu to zkoušet tak dvakrát do týdne,víckrát ne,nechci mu to sprotivit a uvidím,třeba se chytne :slight_smile:
6. led 2010 v 10:39  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Jo, tak ta cena je fakt super, my jsme teď zásobený z tý Hypernovy, jinak bych tam taky sjela. Nakoupili jsme tam docela dost balíků - 3 maxi a 3 maxi plus na později (za tu cenu jsem neváhala koupit dopředu), máme je vyštosovaný na skříni :grinning: :grinning: Beat, ty sleepy za 170 jsou taky dobrý. Já je mám docela ráda, na noc je teda nedávám (už to máme i vyzkoušený - Peťa jí jednou dal omylem na noc a ráno málem praskla :grinning: ) ale přes den jsou super.
Prkýnko na záchod zatím nemáme, ona by tam neseděla. To večerní čurání mě těší, ale přes den nic, takže jí zatím do toho netlačím, začneme pořádně na jaře.
Holky, předevčírem jsem zjistila, že můj kamarád s dalšíma 2 klukama před Vánoci v Alpách přežil lavinu. On a další kluk se sami vyhrabali, ale ten třetí v ní uvízl, museli ho vyhrabat a oživovat, než přiletěl vrtulník. Prý je na tom hodně špatně, leží v nemocnici v Innsbrucku na aru v komatu. Pokud se probere, tak prý asi bude mít poškozený mozek. Fakt to je hrozný... Čtyrácký ho možná budou znát - Max, bydlel kousek od Multikina, takovej fakt týpek...
6. led 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Beat tak ty Sleepy mi taky nevadí, tak že bych si došla pro ně? :sweat_smile: nám nepřišel žádnej leták pomalu celej tejden, jak je to možný :rolling_eyes: :confused: to vědí že na tu akci čekám? :angry: Prkýnko máme taky, ale u nás se řve i na suchu a oblečený, natož na prkýnku nebo nočníku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Oli díky :slight_smile:

Leni neznám, ale je to síla, snad bude v pořádku :pensive:
6. led 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, k nám letáky taky chodí jen nárazově, většinou takový ty Mobelixy a Billy - do kterých moc nejezdíme. Ty podstatný málokdy, tak koukám na www.akcniceny.cz, tam jich většina je.
Jo, je to strašný, vždycky si při takových událostech uvědomím, že opravdu zdraví je nejcennější co máme a jak je skvělý, když jsou naši blízcí v pořádku... Člověk vidí spousty nehod, katastrofy, tragédie... v tv a tak, ale pak když se to stane v okolí, je to silnější...
6. led 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek