• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

13. dubna 2017 
Ahoj holky!
S těma plínkama jsme na tom taky špatně. Ráďa se jich prostě nechce vzdát. A to ví na co ten nočník je. Dokonce se do něj i vykaká nebo vyčůrá, ale to jen po spaní nebo když se zrovna trefí správná chvíle. Jinak ho odnáší pryč. :unamused:
JCK, my na tu anglinu chodíme taky. Já jsem s tím taky spokojená a Radečkovi se to taky líbí, i když se nedá jen tak zastavit a musí pořád pobíhat, ale pak zase dává chvilku pozor. Je to sice drahý, ale když si vemu, že plavání stojí to samý a trvá jen 30 minut, tak si myslím, že ta anglina tak drahá není a je to fajn do života.
6. led 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky me to prijde strasne brzo. Vzdyt jsou jim dva. Ja nevim. Nesla bych do toho. Chtela jsem se zeptat kamaradky ditko pocita do desetia umi barvy,co vase deti? U nas je to jedna,dve,ctyri,osum,devet :slight_smile:)))
6. led 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, já znám vlastně jedno dítě, který bylo přes den bez plen od 14ti měsíců :grinning: náš Hynďa :grinning: :grinning: a je fakt, že teď byla na cvičení mamča s červnovým chlapečkem a ten je prý přes den bez plen, ale jinak tam všichni plíny mají a jsou i starší :sweat_smile:
6. led 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
čoko tak to má kamarádka malýho génia :grinning: :grinning: ,jsem ráda,že to tak trochu umí honzík,počítá do 12-15,umí kousek abecedy a když chce tak pozná barvy :grinning: :grinning:
6. led 2010 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak u nás jsme už taky úplně bez plen :wink: ale už na to máme asi věk :grinning: přišlo to samo, akorát musíme stávat i v noci na čůrání a Natálka celkem i hodně vydrží, když řekne "mami čůrat" a jedeme v autě, tak jí řeknu musíš počkat a zatím vždy vydržela i cca 15 minut

A dhurý mimčo, jsme se rozhodli, Natálka mimimka miluje a pořád si ho kupujeme (když vidím mimčo, tak říká "mami koupime miminko v gobusu" :grinning: :grinning: ). Tak snad se to povede a když bude miminko, tak Natálka půjde do školky a už nebude maminku a tatínka tak moc potřebovat.

Jo a počítat umíme...edna, ba, či...pět...a to je vše a barvy: když jednu aby ukázala barvu jako je travička, tak ukáže zelenou, nebo ukaž barvu jako je naše auto, tak ukáže červenou, ale neřekne nic :sweat_smile: ale to se naučíme někdy :wink:

Za tu angličtinu děkuji, pořád o tom přemýšlím, jedna paní tady v Krumlově učí dětičky němčinu už od 18měsíců, jako formou zpívání a hraní.
A to je holky jako každý týden tam chodit nebo jak často? Víckrát v týdnu by se mi asi nechtělo jezdit do Bud. zase máme jiný kroužky, tak by toho bylo moc a nebo počkáme až opravdu po těch třech letech. Já jsem četla, že je lepší učit děti až po třech letech, až když umí česky. Já bych to s ní nemohla ani procvičovat, neumím anglicky ani koukat :grinning:

Mějte se krásně a děkuji za info :dizzy_face:
6. led 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stáni, je to jednou týdně. Ale tenhle kurz je už i pro děti od 6 měsíců. Já osobně na tom nevidím nic špatného. Mám příklad u známých, kdy máma je češka a táta englán a malá umí výborně oba jazyky. Hlavně jsem obdivovala, jak jí nedělalo ani když byla opravdu malá přepínat z angliny na češtinu a naopak. To mě dělá problém stále. :grinning:
A přeji ti úspěšné snažení. Ať vám to brzy vyjde a nemusíte jezdit už pro mimi do Globusu. :wink:
6. led 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
mimi z Globusu není žádná sranda :grinning: ona si na to Natálka i zpomene když jsme na nákupu, tak jí musím přesvědčit, že dneska miminka nemají :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ono z těma jazykama je to těžký, já mám taky známou a ta je češka a manžel je němec a děti umí oba jazyky od opravdu malinka. Jenže jak já budu na Natálku mluvit anglicky :confused: já na tom taky nevidím nic špatnýho, naopak si myslím, že je to super, když už je to tak pro malinký dětičky. Musíme to ještě doma vymyslet, mě jde hlavně o auto, nerada bych něco zaplatila a těšila se na to a pak se tam nebudeme moc dostat, to by bylo dost blbý :sweat_smile:
6. led 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dám Dendu na anglinu až ve školce, mám pocit, že do těch 3 let by v tom měla asi pěknej guláš. Někde jsem četla o tom článek (v nějaké Mamince, Betynce nebo tak něco), že pokud nemá dítě třeba jednoho rodiče Čecha a druhýho Angličana (Němce,....), tak mu to udělá v hlavičce jen zmatek a že by se mělo začít učit, až když umí pořádně mluvit v rodným jazyce. Ale je to na rozhodnutí každýho rodiče. To přepínání je skvělý, ale to prý funguje v tom případě, kdy jeden rodič na dítě mluví JEN česky a druhý JEN anglicky...
6. led 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni já bych docela na to šla :dizzy_face: dáš mi ještě nějaký info?????
6. led 2010 v 19:08  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, samozřejmě že záleží na rozhodnutí každého rodiče. Já nemám ráda jedině ty uštěpačné poznámky, jakože je to hrozně drahé. Protože to stojí opravdu stejně jako třeba plavání. Jen ty materiály mě na tom štvali. Ale to už holt tak mají vymyšlené. :unamused:
Tak nám před chvílí chytil komín. Naši topili v kotli a my jsme byli poněkud vyuděný.
6. led 2010 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beat, info zjistím a pošlu ti do IP, jo? akorát ne dneska, zítra zkusím tu sousedku odchytit.
Hydri, ono je drahý pomalu všechno stejně, takže to ani nemá cenu řešit, pouze vybírat kam chodit a kam ne :slight_smile: . Plavčo bylo taky drahý, když jsem chodila s D na to první miminkovský cvíčo, tak to vyšlo taky na nějakých 140kč hodina a bylo to v podstatě k ničemu, akorát jsem se tam naučila pár nových říkanek a asi 3 použitelný cviky s mimi :sunglasses: :grinning:
Teď taky přemýšlím o nějakým cvíču na suchu, ještě se musím domluvit s kamarádkou, kdy a kam chodit. U nás je akorát problém, že většinou to cvičení pro náš věk je už od 9 hodin - a Deny vstává mezi 8,30 a 9. A opravdu se mi jí nechce ráno budit...
6. led 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky, vidím, že řešíte ty jazyky, nevím jak jsem to měla kdysi já co by dítě v cizí zemi, ale uměla jsem mluvit perfektně, to si nefandím... ale i rusáci říkali, že nemám českej přízvuk a můj táta co tam byl 20 let ho pořád měl, takže já jsem zastáncem začínat s jazyky brzo, otázkou je co je brzo, asi je to na každý dítě někdy jindy, určitě chci aby se moje děti učili jazyky hned jak k tomu budou mít dispozice :slight_smile: teď neumí Kristý ani česky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Beat kde jsi byla pro ty pleny za 170,- ??? :astonished:
6. led 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, myslím, že jsem ty Sleepy viděla v letáku Hypernovy. Radši teda ještě koukni... :slight_smile:
6. led 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :wink: tak jsme měli rodičák, oni jsou každej měsíc vypsaný informační hodiny, ale my tam nechodili, teď se blíží vysvědčení, tak jsme si řekli, že se půjdem na pí učitelku aspoň podívat :grinning: tak mě potěšila, já vím, že Hynďa nemá problém, ale ona nám ho fakt chválila, jen s tím rukopisem asi bude mít trochu problém, ale co, pak si stejně bude psát jak chce a ona nám taky říkala, že si s tím nemáme dělat hlavu :wink: zato ho chválila, jak mu všechno ostatní jde a obdivovala jeho všeobecnej přehled :slight_smile: tak jsem ráda :slight_smile: trochu jsem se bála, jestli není přehnaně aktivní, ale prej je moc hodnej a milej :wink:

jinak ještě k tý angličtině :wink: my jsme Hynečka na angličtinu nedávali a ve škole jí budou mít až od třetí třídy, teď k vánocům dostal DVD Baby English, tak si to pouští a trochu se učí, ale já si stejně myslím, že mu nic neuteče, už se to pak bude učit celej život :wink: ale neodsuzuju, když chce někdo chodit :slight_smile: my toho máme tolik, že je i na něm někdy vidět, že by byl radši doma a prostě si jen hrál :pensive:

teď jde do hajan a až usne, tak sklidíme ten strom :sweat_smile:

Stáni, tak ať už brzy v tom Gobusu to mimi mají :wink: :grinning: držím palce!
6. led 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni ok zjisti to,budu ráda,sice Ládík když jsem mu řekla tu cenu,tak protočil panenky-prý by nás to za tu samou cenu učil sám a dvakrát týdně :grinning: akorát jsem koukala,že 17.je v neděli :confused:

Terez jj byli nasaný v Alberu,nebo hypernově,já pro ně ještě nebyla :sweat_smile:

Jinak k těm jazykům,taky jsem o něčem přemýšlela,ale zatím na to peču,v únoru nám začíná plavčo,to nám zatím stačí,možná ještě dáme nějaký cvíčo,to bude pro něj lepší
6. led 2010 ve 20:30  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, je otázka, jestli tady jsou ty děti vůbec schopný se ten správnej přízvuk naučit... jinak my taky radši cvičíme a plaveme :wink: jako s Jáchymkem chodit někam, kde by se měl aspoň chvilku soustředit, příp. spolupracovat, to si teď teda ještě faakt nedokážu představit :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale každý dítě je jiný, že jo :sweat_smile:
6. led 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, je otázka, jestli tady jsou ty děti vůbec schopný se ten správnej přízvuk naučit... jinak my taky radši cvičíme a plaveme :wink: jako s Jáchymkem chodit někam, kde by se měl aspoň chvilku soustředit, příp. spolupracovat, to si teď teda ještě faakt nedokážu představit :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale každý dítě je jiný, že jo :sweat_smile: no, a jak píše Terka, my ještě vůbec nemluvíme ani česky, to je pro nás teď nejpřednější, i když myslím, že tohle nám bude trvat ještě dlouho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. led 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
blbej kůň, táhne se jako šnek a pak to tam mám dvakrát :stuck_out_tongue_closed_eyes: no nic, nemám na to nervy :rolling_eyes:
6. led 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak o přízvuku vám taky můžu vyprávět svoje,učitel v prváku na gymplu si ze mě při francouzštině neustále dělala legraci,že jsem někde v půlce kanálu La Manch,že nemám přízvuk ani fancouzskej ani anglickej :wink: ,jinak mám tak nějak podobnej názor jako terez,dokud neumí dítě pořádně česky,tak mu nechci plést hlavu,sama osobně si myslím,že i to že se začaly děti učit cizí jazyky už od třetí třídy většině z nich neprospívá,je to strašnej nápor a jazykový školy tím ztratily prestiž,ale to je jen můj názor učitelky :sweat_smile:

ale samozřejmě,že kdybych měla bezproblémový dítě,tak bych asi uvažovala jinak a nikomu to nevyvracím,myslím si,že je to taky jiný,když je v rodič cizinec,pak bych to považovala za nutnost,na druhou stranu mám kamarádku,která na svoje děti mluví doma anglicky a holky bez problémů zvládaj ,ale přijde mi to takový divný,když spolu někde jsme a ona na ně anglicky,oni jí odpovídaj občas česky,táta na ně mluví česky,přestože anglicky taky umí dobře,ale podle mě se mu nechce přidělávat si starost a přemejšlet,jak jim to má zrovna říct,no a já jsem vždycky v rozpacích jak na ně mám mluvit,anglický slovíčka mi naskakujou,ale zase si říkám,že mám blbej ten přízvuk,tak abych se před nima neztrapnovala a nedělala chytrou :unamused: no a nehledě na to,žádná takováhle angličtina tady u nás není a někam dojíždět na to fakt nemám

koukám že na koně si včera večer stěžovali snad všichni,já už se tam večer obvykle nedostanu,včera se honzík rozhod,že bude usínat s námi a kupodivu usnuli chvilku po sobě a bez nějakýho strašnýho poštuchování a ječení
7. led 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko, tak taková jedna mamina byla ve školce a bylo to faaakt hodně divný, oba Češi a ona furt na děti mluvila anglicky, i jídelníček jim překládala do angličtiny, na tom klukovi bylo vidět, jak anglicky odpovídat nechce a ona ho do toho nutila :unamused:

taky si myslím,ž e ty jazyky jsou hodně o "buňkách". Dá se říct, že já jsem nikdy s ničím ve škole problém neměla,, anglinu jsme měli od 5. třídy dá se říct nepřetržitě, i v práci pořád nějaký kurzy a na vejšce jsem dělala zkoušku, ale prostě znám slovíčka, dám dohromady větu, ale prostě nemluvím :unamused: u maturity jsem si radši vybrala matiku než anglinu a když mě tady v Krumlově zastaví nějaký cizinci a ptají se mě anglicky kudy kam, tak já jim rozumím, ale odpovídám česky a rukama, nohama, ale je fakt, že to dělám i trochu z principu :sweat_smile:
7. led 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak dneska teda ukrutnááá noc :stuck_out_tongue_closed_eyes: to už jsem dlouho nezažila, vstávala jsem k němu snad po 20ti minutách :rolling_eyes: ve čtyři jsem ho vzala do ložnice, ale lepší to nebylo :unamused: fakt nevím, co se dělo...

ten kůň je večer fakt děsnej, vůbec se to nedá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. led 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
oli my máme poslední dobou taky trochu horší noci,pořád se tam mele,i když spí a mě to budí :frowning2: ,přičítám to těm zubům,ráno se jednou vykajdila,byla to taková hutná hromada a hodinu na to v ní zabublalo a zbytek byl zase blevajz,fakt už se těším,až ty zuby budou venku

já jsem byla pokusnej králík,chodila jsem na jazykovku a byly jsme první děti,který začínaly s angličtinou ve třetí třídě,nečinilo mi to problémy,ale myslím si,že to bylo brzo,od pátý třídy jsme k tomu měli ruštinu,musím říct,že trochu rozumím ještě dneska,pak jsem šla na jazykovej gympl,pokračovala v angličtině,čtyři roky měla francouzštinu a dva latinu,to pro mě bylo utrpení,francouzština je sice krásná,ale strašně složitá,na vejšce ještě 2 roky anglina a zkouškou to skončilo,jsem na tom podobně jako ty,rozumím ,asi bych dala dohromady i větu,ale mluvit se mi nechce,franta to má obráceně,ten zase strašně rád mluví,takže když jsme někde v cizině,tak to většinou vypadá tak,že franta se snaží přeložit,co dotyčnej říká,když se mu to poevede,tak se mě ptá,jetli může říct to a to,já mu to řeknu a on to přetlumočí,když neví,tak překládám a je to podobný,řeknu mu odpověd a on ji použije :grinning: :grinning: ,když jsme jezdili do francie na hory,tak jsem zjistila,že i ještě trochu rozumím francouzsky,ale mluvit tedy už vůbec,tam dát větu dohromady je nadlidskej výkon :grinning: :grinning: i jsme kdysi byli se známejma v paříži a byli tam na návštěvě u kamarádovy spolužačky,která se tam vdala,na večeři,já ti Pierrovi rozumněla všechno i ta holčina to říkala,ale mluvit jsem nedokázala,ty slovíčka mi prostě nenaskakovaly
7. led 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak zrovna dávaj na jedničce pernrj den,mám ráda písničky od Beatles :grinning: :grinning:

jo a taky když jsem nastoupila sem na školu,tak mi dali učit anglinu,protože na to nikdo neměl aprobaci,začínala jsem na druhým stupni,to docela šlo,ale postupně jsem se dostala ke čtvrtákům a řeknu vám,to bylo strašný,vůbec se to nedalo,já byla otrávená a vyloženě jsem se na ty hodiny netěšila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. led 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

jestli taky můžu k těm jazykům. Myslím si, že pokud to ty děti baví, tak je to fajn, určitě jim v těch hlavičkách něco zůstane a budou se třeba na jazyky ve škole těšit. Já bych ale dávala pozor na výslovnost toho vyučujícího, protože si myslím, že ty začátky jsou dost důležitý. Luci, souhlasím s tebou, že spousta dětí má problém s čj a ještě jim k tomu dávají už od 3.tř. aj. U nás vždycky bylo dilema rodičů, jaký jazyk zvolit u dyslektiků - naše škola razila, dejte je na nj, aj má horší psaní. Moc s tím nesouhlasím, protože nj je těžší na gramatiku a stejně dyslektici často nezvládají ani psaní v nj. Ale já s tím neměla problém - hlavní byl ústní projev a když se písemná vůbec nepovedla, celé bylo ústně znova. Děti věděly, že mají hodnocení jinak (psané chyby se rozlišovaly) a proč a ostatní taky, aby si nemyslely, že jsou dysletktici privilegovaní a fungovalo to.

Já mám (teda měla jsem) babičku Němku, takže můj taťka se naučil česky až ve školce a pokud někam jedeme, tak bez problémů sklouzne na jakýkoliv dialekt. Když jsem se ho ptala před zkouškama, proč na nás nemluvil německy, tak řekl, že jsem mu já řekla: "Přestaň, já ti nerozumím" a bylo. Pak jsme se snažili bavit před maturou, ale bylo to divný, tak jsme se na to vykašlali :grinning: Děti mají úžasnou schopnost se učit i víc jazyků dohromady, ale musí vědět, že mamka(taťka) mluví jen anglicky nebo německy a jinak jim neodpoví, takže já osobně si myslí, že tohle funguje jen v rodinách, kde je někdo jiný rodilý mluvčí. Mě se třeba spousta lidí ptalo z okolí, jestli budu na malou mluvit německy, věděla, jsem, že nebudu, protože to není moje mateřština a ani nežijeme v Německu. Pár slovíček ji naučil děda a babi a nějak to nehrotíme, myslím, že si jazyků ještě užije. Baví ji to s dědou( mluví normálně česky a sem tam ji něco naučí) a nám to pak opakuje, tak se tomu nebráníme....

Já si myslím, že jazyky potřeba jsou, ale ne všichni na ně jsou a zase budou dobrý v něčem jiným a to je fajn, že jsme tak rozmanitý a člověk může mít skvělou práci, která ho baví a uživí i bez jazyků.
7. led 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky mamulky :dizzy_face:

koukám,že řešíte jazyky,já jsem chodila ve 3.trídě na francouštinu a dneska z ní nevím nic :grinning: od 5.třídy jsem měla angličtinu až na učnák a hodně mě bavila.když sme jezdili do ciziny,dalo by se říct,že rukama,nohama jsem se domluvla :grinning: hodně mě jazyky bavili,přemýšlela jsem i kurzu pro malého,ale fakt jsem radši,když se bude hýbat,jazyků pak bude mít dost :slight_smile:
¨

včera mě ten kůń pěkně štval,díky němu jsem to tu u PC zabalila :grinning:
7. led 2010 v 11:41  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli takže ase vlastně shodujeme :grinning: :grinning: ,jak jsem mluvila o tom ,že to bylo hrozný na tý základce,ono jsme větší škola na malým městě,pokud rodiče ví nebo si myslí,že maj chytrý děti,tak je většinou už na začátku daj do nějaký lepší školy,takže tady zbyde pár dobrých dětí,většina průměrných a dost podprůměrných a je to fakt za trest tam učit,mě se taky líbí dělat to formou hry,asi když jsou ty děti menší,tak se jim ty slovíčka samo líp zapamatujou,ale v té třetí třídě už musí pochopit,že když ty slovíčka znát nebudou,tak se s nima ani nemůžu hrát,protože si nerozumíme :frowning2: :frowning2: :frowning2:

já osobně jsem se německy nikdy neučila a ani ji nemám moc ráda,připadne mi hrozně tvrdá,já bych nakonec byla za,aby se děti učili rusky,protože jsou to slovanský jazyky a slovíčka aspon nějaký maj podobný nebo aspon se daj nějak odvodit :wink: ,ale zase ta azbuka :frowning2: :frowning2:
7. led 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dneska nám přišel leták www.rodinne-letaky.cz mají slevy a hezké knížky. Knihkupectví je i tady v ČB v Kněžské :wink:
7. led 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Oli - Panter přízvuk to je právě těžký, pokud se začne podle mě brzo tak ano, dá se to naučit, dýl ne :wink: Ale to si myslím jen já ze svého pohledu. :slight_smile:

Oli.s ten odkaz mi nefunguje, neni to knižní klub? :rolling_eyes: s těma jsem měla takovou kauzu, už o nich nechci ani slyšet a dvě tenký knížky krtka co Kristý už rozervala za 200,- (přičemž jednu mám údajně zadarmo) si můžou příště nechat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. led 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nn, Terez, není. Klasickej leták a na zadní straně seznam prodejen v ČR. Do KK bych taky nešla :wink:

http://www.rodinne-knihkupectvi.cz/ zkusím vložit znova, otevřel se mi, jen tam píšou, že se jim dmes špatně zobrazují akční ceny u zboží a zítra už by mělo být v pořádku.
7. led 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, u nás byl vždycky znát odliv dětí na víceletý gymply, ale v každý třídě zůstalo několik tahounou, tak to bylo v pohodě. Víš, my nejsme "stavěný" na ty malinký děti - mě dali jeden rok učit 9. a další hodinu 3. Jsem si první hodiny myslela, že si ze mě ty děti dělají srandu, když jsem řekla, že si to můžou udělat barevně a oni začly vyjmenovávat snad všechny barvy a ptaly se, jestli můžou tou barvou......než mi došlo, že jsou ještě malý :fearful: :grinning: mně teda víc vyhovujou ty starší, mám ráda, když ty děti mají svoje nápady a já jim nemusím pořád říkat, kam co napsat, co udělat,....
7. led 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek