• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

31. července 2014 
Ahoj,
tak dneska jsme se byli nechat zkontrolovat u pana dr. Prcek má 1.80 kg a všechno je v nejlepším pořádku. Jen se doktoroviopět nelíbilo tvrdnutí břicha, mám prý hodně odpočívat, nenosit malou a tak. Což ale jde? No, postrašil mě i nemocnicí... :confounded:
7. led 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda.
Luci, ty febrilní křeče jsou prý děsivý, stalo se to už 2 kamarádkám (resp. jejich dětem). Taky dávám Nurofen dřív, tak když má 37,5 (po odečtu), tak už dávám. Vím, jak je mně, když mám jen zvýšenou teplotu :unamused:
Šári, no to máš těžký - vždyť to ani nejde, odpočívat s malým děckem... Magnézko asi máš, viď...
7. led 2010 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

jééé sarko...já čumim jak blázen..teda máš můj obdiv, moc Ti držím palečky ať je vše v pořádku... jak to zvládáě s malou když jsi už 32tt?
7. led 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
šári tohle je blbý,o tom by ti asi mohla vyprávět terez,prej šetřit se sa netahat,je mi jasný že to neděláš pořád,ale občas se musí :frowning2: :frowning2: ,tak zkus trošku odpočívat,jinak váhu už máte krásnou,když si vzpomenu,že na začátku 33.tt byla míša na světě a měla 1610,tak nás krásně předbíháte,jen tak dál :wink: :wink:
7. led 2010 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez IP
7. led 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, jasně že magnezium mám. Ale je to těžký, na to žádný lék nepomůže. Docela mi ale dneska dr. nahnal strach, když mi řekl, že pokud se to nezlepší, tak že mě nažene do nemocnice. To by mě asi trefilo! :confounded: Ale na druhou stranu pořád lepší, než aby se prcek narodil předčasně.

sluni, a tak zvládnout se to dá - musím! :grinning: Ale zvlášť s tou naší "tubromyší" je to občas docela vyčerpávající! :sweat_smile:

mispuli, já si ani nepamatuju, jak byla Anettka veliká ve 32 tt, ale jsem zvědavá na prďolku s jakou váhou se vyklube na svět. Anettka ve 40tt žádnej obřík nebyla (2850 g).
7. led 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
šári líbí se mi tvůj pozitivní přístup :grinning: :grinning:

nějak se mi to zase zpomaluje a míří domů tatka,tak se loučím pá,možná kouknu večer,pokud to bude fachčit :wink:
7. led 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
mispuli, mno co mi taky zbejvá? :grinning: :grinning: :grinning: musím se s tím nějak poprat. :wink:

Mě kůň jede docela dobře, tak doufám, že to nezakřiknu. :sweat_smile:
7. led 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj šári už se to zase rozjelo,tak to bylo nějaký chvilkový :grinning: :grinning:
7. led 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári, tak ať všechno dopadne dobře :wink: Budeme na tebe myslet!!

Holky, tak mě tak napadlo, jak měříte prckům teplotu? Rychloběžkou nebo rtuťovým?
7. led 2010 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky :slight_smile:

Šári moc držím palce ať vydržíš co nejdýl, má zkušenost obvykle je, že druhorodičky ještě přenáší, protože to tělo je prostě na to zvyklý, tak snad vydržíš aspoň pěkně do 38tt :slight_smile:

Oli měříme klasickým digitálním - neni to rychloběžka, ale budu kupovat ten na čelo/do ucha, jen jsem se ho pořád snažila sehnat levně a jaksi to nejde, tak se budeme muset plácnout přes kapsu.

Jo a váhový odhad dětí kolem 32tt jsem měla stejný a konečná porodní váha se lišila o 360g (přičemž Kristý je nar. 38+4 a Luky 40+1).

Sluni a co vy a druhý?

Já teda musím říct, že v tom těhu jsem se moc nešetřila, tahala jsem ji jak potřebovala, všechno jsem musela sama, i ty neštovice jsme tu museli zvládnout sami, když člověk musí tak holt musí :confounded:
7. led 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári, držím palce, ať je vše ok, a snaž se fakt šetřit :unamused: já bych o tvrdnutí břicha, pobytu v nemocnici a náhlým porodu mohla vyprávět :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak náš první malej měl ve 35+1 2050g a náš druhej malej měl ve 33+1 2420g, takže se to u nich fakt hodně lišilo :sweat_smile:

Lucko, Ty jsi říkala, že jsi u Míši v těhu předtím problémy neměla, viď?
7. led 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky mamulky :dizzy_face:

šári držím palce,at to s prckem v bříšku vydržíte co nejdýl.ono fakt se šetřit nedá,když má doma člověk dítko,zvlášt tak malé :frowning2: doufám,že se vám nemocnice vyhne!!!! :dizzy_face:

Oli.S my měříme teplotu v zadečku digyteploměrem má ohebou tu špičku,ale je to čím dál horší ho teda měřit :angry: o tom teploměru na čelo jsem uvažovala,ale ta cena je brutus!!!! :confounded: :angry:
7. led 2010 ve 20:26  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beat, zadeček u nás právě nemá šanci - taky máme ten digi s ohebnou špičkou.
7. led 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli.s no já malého zatím ještě přeperu,ale jak to budu dělqt dál právě netuším :sweat_smile: právě je blbý,že ten teploměr jak má ohebnou špičku tak mi přijde,že se hůř používá do podpaží,nebo nevím jestli jsem jen já lempl :sweat_smile:
7. led 2010 ve 20:38  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme ten ušní, už jsme ho pořizovali na Hynečka :wink: už si nedokážu představit měřit v prdelce :sweat_smile:
7. led 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
zdravím po dlouhé době a přeju opožděně jen to nej do 2010!!
Trochu jsem nakoukla a zjistila, že jste řešily jazyky. Já k tomu přidám svojí trošku do mlýna, jestli to nevadí :wink:
Protože mm je angličan, který se nebyl schopný česky naučit, už v těhotenství jsem scháněla a četla dost o tom, jak to s těma jazykama vlastně je. A tak nějak se to dá schrnout do toho, že malé děti např. z české rodiny by se opravdu neměly mást druhým jazykem ještě před zvládnutím mateřského. Pravdou je, že tu češtinu se asi nikdo pořádně nenaučí za celý život, a tak by asi nikdo nikdy nezačal, ale já mám pocit, že tohle zrovna může být pravda.
Náš prcek teprve začíná mluvit a je to docela kouzelný :slight_smile: Řekne mi třeba: mami, kde je ball? nebo: what is tam? moc neřeším to, že to montuje dohromady, to je prý v tomhle věku běžné, nemají dostatečnou slovní zásobu v jednom jazyce, aby tu větu dali dohromady. Na druhou stranu je to naše dítě dost selektivní u toho, co řekne. Např. umí říct auto, ale říká pouze car. Je to prostě kratší a jednodušší. já na něj ale zásadně nemluvím anglicky, myslím si, že by ho to mátlo (i když je zvyklý, že anglicky mluvím). dokonce jsem někde četla, že takhle malé děti poznají rodilého mluvčího od naučeného jazyka. Když se např. mm snaží o češtinu, tak se mu prcek skoro směje :slight_smile:
Ale taky si myslím, že nic není černo bílé a asi bych i já podporovala učení angličtiny, pokud by se zdálo, že prcek je na svůj věk ok s tím, co umí a asi by ho to tak nezatěžovalo :slight_smile:

PS: my jsme bez plen přes den od necelých 19ti měsíců, ale naší dr. to docela šokovalo a i já si myslím, že to bylo hlavně proto, že prckovi vždycky vadila plná plena. Už jako 2týdenní mimino začal brečet pokaždý, když se pokakal. Asi to má každý jinak, ale není kam chvátat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
zase mažu
7. led 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Gábi myslím si, že si prcek časem udělá sám pořádek v tom co je AJ a v tom co je ČJ, já osobně těm dvojjazyčným rodinám závidím, myslím si, že Davídek bude díky tomu jednou na jazyky fakt dobrej :wink:

Já jsem kdysi kr... nekoupila ten teploměr v Lidlu za 350,- a dodneška si to budu vyčítat, našla jsem si ho ale na netu za nějakých 450,- tak do toho možná půjdu a nebo se ptal MM v lékárně a ten kombinovaný mají za nějakých 600,- jsou i dražší a tohle je fakt dobrý že měříte i ve spánku.
7. led 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:

sarka_k: mně tvrdlo břicho od 30.tt brala jsem na to magnézko, doktorka pořád strašila, že porodím dřív, a nakonec jsem přenášela 12 dní :grinning: Drž se!

taky závidím dvojjazyčným rodinám, pro dětičky jsou pak ty cizí jazyky jednodušší :slight_smile: Já se učila ANJ od 5. třídy, na střední jsme pak měli 5 h angličtiny týdně (na obchodce), tehdy jsem i obstojně mluvila... ale pak jsem šla studovat FRJ na VŠ a od té doby anglicky rozumím, přečtu si ledacos, ale mluvit? to ani neeeeee :slight_smile: je to škoda... Myslím, že je tu problém i ten, že v Čechách člověk v normálním životě nemá moc příležitosti cizí jazyky využívat, pokud se k nim nedostane v práci a nejezdí pravidelně do ciziny nebo nemá kamaráda-cizince... Proto spousta lidí ovládá ty jazyky spíš pasivně...
8. led 2010 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
pabli, Ty jsi chodila na obchodku kam?
8. led 2010 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už jsem se sem včera prostě nedostala, zakřikla jsem to a koník už mi do večera nejel. :frowning2: Tak jsem to zabalila a šla spát, mm tu měl stejně kamaráda a řešili tu ty svoje chlapský věci ( počítače, programy, internet,.... - prostě nuda! :grinning: )

Teplotu měřím digitálním teploměrem v zadečku a v pohodě. Anettka drží jako beránek, ale samozřejmě ji musím zabavit něčím zajímavým.

S tím trvdnutím břicha, no musím to nějak zvládnout. Snažím se doma prcka fakt nezvedat "zbytečně". Musím se kontrolovat, nerada bych porodila předčasně.

Včera jak jsem byla u toho dr., tak jsme spolu chvilku povídali. Tak mi říkal, že musel teď vracet pojišťovně 120 000,-, nevím už přesně proč. A dostali jsme se řečí i na obyvatela tmavší pleti... dozvěděla jsem se, že dostávjí příspěvek i na kojení, výživu v těhotenství,... To je mazec, co? Normálně se mi otevírala kudla v kapse!!!!! :angry:

Ad jazyky. Mám známé co žijí v Německu, rodiče jsou oba z Čech, ale tatínek kdysi utekl do Neměcka a k české národnosti se moc nehlásí, ale to je jedno. Mají dvě děti - kluky. Máma na ně mluví česky, táta německy a děti chudáci neumí pořádně mluvit ani jednímm jazykem. Tak ten mladší, ten má ještě čas myslím, že mu jsou 4 roky. Staršímu bude 8 a mluvit fakt neumí a čtení mu jde ještě hůř, o psaní ani nemluvím. Bylo mi ho docela líto, protože se dudák pořádně nedomluví. Možná, že jednou bude mít výhodu, že mluví od malička dvěma jazyky, ale zrovna v tomhle období v jakém je to má strašně moc těžký.
Já sama jazyky moc nee, němčinu vůbec - ani ji nemám ráda a angličtinu trochu. Většinou jsem se nějak domluvila, ale ten druhý z toho musel mít asi docela zážitek :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. led 2010 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári, to domlouvání máme asi podobný :grinning:

o obyvatelích tmavší pleti mi ani nemluv, i když ono nejde jen o ně, ale o různý takový ty socky :angry: máme tu jednu, ta má 4 děti v děcáku, sociálka jí je musela vzít, protože chlastá, a už je zase v 5. měsíci :angry: pořád ožralá a s cigárem v hubě :rolling_eyes: když se to dozvěděli mětský policajti, tak říkali, že to sociálka zas bude mít radost
8. led 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
panter, jj, takových bestií je taky dost! :angry: Chudáci jejich děti. :frowning2: jen mě udivuje, že takový socky co chlastaj a bůh ví co ještě maji dětí jako smetí a pak jsou lidi co se marně snaží o miminko několik let a nic. :frowning2:
8. led 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári, ani mi nemluv a to si já pořád říká, že ona nemá žádný problémy v těhu a děti bez problémů donosí a já...? :frowning2: chjo, je to fakt nespravedlivý, kámoška dělá na azyláku a říkala, že by jim hned nechávalal podvázat vaječníky, max. 3 děti, aby prý byla hodná, a dost :angry: s tím plně souhlasím
8. led 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co 3 děti i to je moc! Stejně se o ně nestará! Pak ty děti v tom lepším případě končí v babyboxu. V horším případě někde v igelitce v popelnici nebo takje to miminko ubuje k smrti, jak teď někde u Strakonic. Lidi jsou hyeny. I když ani to zvíře by se nechovalo, tak jako člověk!

Koukám z okna a předpověď teda vyšla! A to jsem chtěla jít dneska na prochajdu k rybníkům... :sweat_smile:
8. led 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári, ty děti jsou pak poznamenaný celej život :unamused: když to někdy vidím, tak je mi z toho fakt zle :rolling_eyes:

u vás sněží?? u nás vločka sem, vločka tam, sněhu od včera prakticky nepřibylo, kdyby to neleželo na chodnících, tak bych ani nepoznala, že sněžilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: chjo, a to už děti nemají pomalu kde bobovat, je to prodřený a sněhu čím dál tím míň :frowning2: jsem se těšila, jak jim dneska nachumelí, ale ono zatím teda prd
8. led 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, teď jsem nechala Jáchyma chvíli bez dozoru v pokojíčku a on Hynďovi vyrval z noťasu půlkuu kláves z klávesnice, ta je sice nefunkční, ale i tak :rolling_eyes: hrůza, tohle dítě :sweat_smile: no, Hynďa má stejně slíbenej novej, až ho bude potřebovat, ale nechci vidět tu scénu, až to uvidí :unamused:
8. led 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj sněží a docela dost.

Jáchymek je šikulka! :grinning: Já se snažím díte přemluvit ke spánku, protože je příšerně mrzutá. :rolling_eyes:

Holky, sháním těhu plavky, nejlépe za pár kaček. Nemáte někdo k prodeji? Chtěli by jsme totiž jet do Gmündu a já se nevejdu do podprsenky od plavek :sweat_smile: .
8. led 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky mamulky :dizzy_face:

to nám ale krásně nasněžilo!!!! :grinning:

s těma jistejma spoluobčanama je to hustý :sweat_smile: to mi ani neříkejte,že dostávají příspěvky,já si už v tom našem státě přijdu spíš diskriminovaná než oni!!!jsem zvědavá jak tohle půjde dál a kdy konečně naši pochopí,že v tomhle je potřeba udělat nějaká změna!!!! :angry: :angry: jinak o dětech v babyboxech a podobně mi ani nemluvnte,já tohle hodně těžce nesu :pensive: nebo nalezený to děťátko v igelitový tažce???najít tu matku,tak jí udělám to samé!!!! :angry:

Panter Jáchymda je šikovnej.já když doma něco rozbiju a nechci aby to někdo věděl tak to narafičím tak,aby to nikdo nepoznal a aby se nachytal ten druhý a pak dělám hloupou.ale moc dlouho to nevydržím a začnu se smát a tím je mi částečně odpuštěno :grinning: samozřejmě tohle aplikuji u drobnějších věcí,u rozbité tv a podobných věcí jsem naštvaná na sebe a nadávám :confounded:

šári já mám takový tyrk.modrý tankiny,kupovala jsem je na těhu,mě byli velký tak jestli bys chtěla,můžem se někdy sejít a ukážu ti je,nejsou sice nic moc,kupovala jsem je ve výprodeji v Kiku,ale službu by ještě udělali.

já zase pro změnu čekám na plavky,páč nám 10.února začíná kurz plavání a jsem napnutá,jestli vůbec dorazí,jestli ne,tak budu asi plavat nahá :zipper_mouth:
8. led 2010 v 10:09  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
beat, tak kdyžtak mi prosím pošli nějakou fotku na mail, velikost a kolik by jsi za ně chtěla. ( sarkakubova@seznam.cz ) Děkuji moc

Do 10.února máš ještě času dost, to určo přijdou. jaké jsi si vybrala?
8. led 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek