• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

13. dubna 2017 
autor
Hani možná jim chutná protože je to jinde, já kolikrát na návštěvě říkám - to ona jíst nebude, ona mi to doma nejí a pak se malá láduje jako kdyby měsíc doma nejedla :sweat_smile: fakt to máme takhle všude :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale polívky musím říct, že jí teda taky jedou :slight_smile: aspoň něco :slight_smile: No když vaří dobře tvoje maminka tak ty jsi to určitě zdědila po ní :dizzy_face: moje mamka vaří taky dobře, i táta vařil dobře ale já jsem to asi nepodědila, dodneška mám problémy dochucovat omáčky, jsem takovej lempl levej :astonished: radši naladim video, nainstaluju program do PC, napíšu jakoukoli administrativní písemnost, ale tohle moc ne :sweat_smile:

Myslíš že ještě zhubnu? Já bych neřekla, spíš jsem zhubla a teď to leze nahoru mrcha! Zhubla jsem po porodu asi 17kg, ale ve výsledku už je to jen nějakých 13kg (a nabrala jsem 14kg) takže to se mi už nelíbí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. led 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
čoveče taky jsem to moc nepodědila...... to já radši naštípu dříví a odhážu sníh, přitluču hřebík,ale vaření mi moc ne. já se v tom moc nevyžívám,to spíš beru jako nutný zlo.......... jo,netvrdím,že nejsem ráda,když se mi něco nepovede,ale buňky na to nemám. to pečená bych řekla, že mi možná jde víc. koukám tu na stránky na mimibazaru jaký tam mají nádherný dorty a už si říkám jaký bych komu mohla upéct, tojo.....

já mám dole kila s Honulkou,ale ty čtyři od Maru mi pořád zůstali a né a né to dát dolu. bych potřebovla chodit pořádně cvičit,ale teď to zas nejde. doufám,že až bude barák,bude víc pohybu,tak by to snad mohlo jít....
16. led 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani jj radši taky upeču buchtu nebo dort a víš proč? Protože u pečení se musí dodržovat množství a ne to házet od oka :grinning: mě prostě to dochucování nejde, hřebík taky zatluču, postýlku zmontuju :grinning: no prostě jinej soudek :grinning:
Tak to já když to tak vezmu tak mám nahoře teď 1kg, ale na druhou stranu s Kristý jsem nabrala 7kg a dolů dala 18kg, takže je to asi nejlepší váha jakou můžu mít, ale taky se mi to nelíbí, prostě bych se sebou byla víc spokojená mít taky ještě dolů :sweat_smile:

No vidíš na baráček jsem se chtěla zeptat, ještě že jsi mi to připomněla, včera jsem si na vás vzpomněla ani nevím co jsem dělala, jak to jde vlastně? No třeba ti taky ještě pomůže třetí dítko schazovat :sweat_smile:
16. led 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ještě jsem se Hani chtěla zeptat na ten ekzém nebo těch co mají zkušenost, Lukymu to hrozně cestuje, jednou to má na zádech, zítra na zádech ani "fň" a má to na bříšku, to je divný že by mu to dělala nějaká potravina?! Aby to takhle rychle mizelo jako :astonished:

Jinak Kristýnce se to po tělíčku pořád hrozně zhoršuje, nelíbí se mi že by to dle Dr. měla být silná viroza nebo ekzém, nevypadá to podle mě ani na jedno, strávila jsem hodně času na netu a o ničem podobném jsem neslyšela...
16. led 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mončo, a vezmou vám Páťu do školky bez problémů? u nás je totiž docela problém dostat dítě do školky, když jsi na mateřský s druhým :unamused:
17. led 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak jsem zase po několika dnech dočetla. Mončo gratulace. Za chvíli tady budu jediná, co má jen jedno dítě :grinning: Zrovna v pátek jsem byla na ženským a nechala si napsat prášky - zkusím, to i když mám trochu strach, abych nezapomínala. Tělísko jsem zatím odložila, třeba se za pár let pro to druhé rozhodneme a dr. říkala, že je to na pět let (nebo kolik) a je škoda to pak tahat ven dřív :grinning:

Koukala jsem jak blázen, já myslela, že Dr. Paťhová je už v důchodu, k tý jsem chodila, když jsem se narodila, pak jsme se přestěhovali na Vltavu a byla jsem u Dr. Borovkové - dokonce ještě do porodu :stuck_out_tongue_closed_eyes: a teď k ní samo chodím i s malým - je výhoda, že zná mě pětadvacet let a moje segry (ta mejmladší je u ní furt). Mamka s ní byla vždy spokojená a jak pro mě není cizí, tak se nebojím na cokoliv zeptat, i na kraviny. A jelikož malýho od narození podezřívám, že je na blondýny, tak se mu Dr. líbí :grinning:

Terez, taky jsem ti chtěla říct, že kdydys potřebovala pohlídat a Hanka by si Kristý brala někam do MC, klidně se připojíme - dvě mamimy na 4 děti bude v poho a aleaspoň se bude Josífek družit, potřebuju ho začít zvykat na nějaký kolektiv.
17. led 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli-zatím nebyl nikdy problém,ale brali děti jenom na dopoledne,aspoň něco :wink:
17. led 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
terezko, baráček teď v klídku odpčívá....... :wink: je zavřený, je natahaná alektrika a další se budem domlouvat někdy příští týden,teď je tam stejně asi spousta sněhu a řemeslnící by se tam blbě dostávali. já si naivně myslela, že v březnu by jsme se mohli stěhovat,ale když to bude v červnu,tak budem asi hooooodně rádi........ to nejhorší nás teprve asi čeká - všichni to tak alespoň říkají....... :wink:

bych neřekla, že je to jídlem. a používáš na něj nejakou kosmetiku?? nebo co třeba oblečení? chtělo by to spíš čistou bavlnu. nebo v čem spí.........

pepe - tak se můžem někdy domluvit na to MC i kdyby třeba terezka nechtěla...... :wink:

Moni,alespoň něco - dopo je taky dobrý.......... :wink: a jak ti je??
17. led 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :dizzy_face:

pepahani neboj,já mám taky jen jedno dítko a zatím se ani druhé nechystá :grinning: tak tu budem dvě
jinak s Oli.S sme se domlouvali,že kdyby nás bylo víc,že by sme mohli ve středu do MC,co vy na to??přidáte se někdo??? :wink:

Hani obdivuju tě,že stavíte baráček se dvěma malýma dětma,musí to být opravdu náročný,ale už vám přeju,aby to bylo co nejdřív hotové!!a kdeže vlastně ho máte??nějak zapomínám :sweat_smile:
17. led 2010 v 11:37  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky, bych se ráda přidala ale já budu mimo provoz, já až tak za 14 dnů - myslím......

beat - Strážkovice...... :wink: jj, je to mazec. a tak si te´d užívám klídečku.......... :slight_smile:
17. led 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani tak jsem koukla na mapu a není to tak daleko od ČB,nedáváš si fota na střechu??že bych ti to okoukla,jsem ottiž příšerně zvědavá ženská :grinning: to je škoda,že ted ti to nevyjde,ale tak se klidně můžem domluvit pak,dlouho jsem vás neviděla :dizzy_face:
17. led 2010 v 11:47  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
nn, daleko to není........ teď jsem ti tam nějaké dala,tak jukni............

ještě jsem vám přidala stříhání Honulky - je to úplně jiný klouček....... :wink: tak se ti kino líbilo - je dobře,že jste si užili krásný večer....... :wink:
17. led 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani-jsem trochu unavená,ale není to tak hrozný jako s Páťou,to jsem jenom blila a ležela a nemohla jsem se ani hnout :sweat_smile:
17. led 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky :slight_smile:

Hani teď nevím jestli jsem to včera psala ani jestli jsi mi odpověděla :sweat_smile: ale budeš dávat Marušku od třech let sem do školky nebo ne? A Honzulkovi to moc sluší, vypadá jako frajer :dizzy_face: už bych malýho taky okudlala, zatím neni co :grinning:

Moni to je fajn, já to měla taky tak, první těhu otřes, druhý relativní pohoda :slight_smile:

Pepe děkuju jsi hodná :slight_smile: já bych měla i šanci jak si "od ní odpočinout" ale teď už opravdu hodně dlouho marodí, tak to si ji nevezme nikdo :slight_smile:
17. led 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Strážkovice, jo to je kousek od ČB dobře to tam znám a mám tam i nějaké známé.
17. led 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, také moc gratuluji. Ať máš pohodové těhotenství.
Hani a kde přesně stavíte?
17. led 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se hani koukla na koníka a už vím. Docela jsme koukala na to, z čeho to stavíte. Ještě jsem to neviděla. Mám na mysli ty "děravé cihly.
17. led 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

jak psala Beat, kdo má chuť tak napište - ve st bysme mohli do MC, jinak bysme šli jen domu - snad to chápete :slight_smile:

Hani, koukala jsem na domeček, vypadá moc krásně, Kája mi vždycky hlásí, když jede okolo, co je nového, jsem mu říkala, že by mohl dělat hlídače :grinning:

Terez, s tím ekzémem těžko soudit, když to člověk nevidí a neví víc, ale Kájince se takhle rychle neztrácel a "neputoval", vždycky to bylo místo postižený víc dní. Ono je tohle počasí na ekzém horší :frowning2:
17. led 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já rovnou hlásím, že ve středu určitě nikam nejdeme. Máme angličtinu. :slight_smile:
17. led 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez, no ráda bych jí někam dala,ale tady na máj by to určo nebylo. chtěla bych zkusit zeyerovku a nebo to vrchlického nábřeží, ale přihlášení nikam nejsme. chci do těch školek jít a poptat se co a jak........

bodlasek - my tam nikho dál neznáme, jen sousedy... :wink: jaký jsou tam lidi?? a nevíš kam chodí děti do školky?? do Borovan nebo do Lomce????

hydri a co myslíš?? "děravý cihly" - ty se dávaly do základů a vylévaly se betonem.......
17. led 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesto to jsem myslela. Pak už jsme zjistili co je to za materiál. :grinning:
Já znám ve Strážkovicích jen pár lidí a ty tam jezdí jen na chalupu. A my občas s nimi. Hlavně v létě tam jezdíme ke kamarádky rodičům na zahradu. Ty taky uvažují že by si tam postavili a o školce mluvila kamarádka o borovanech.
17. led 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani ještě jsem ti zapomněla napsat kvůli tomu ekzému, spinkáme a nosíme jen bavlnu, mažeme jen excipialem, do vany nic :slight_smile: takže v tom bych taky problém neviděla, naopak vidím jak moc ten excipial pomáhá, vždycky zmizí to zčervenání, pupínky třeba zůstanou, ale lepší se to, tak já nevím co si myslet, asi to prostě budeme muset přetrpět, já vytáhla párkrát ven paty od tý doby co jsou mrazy (jak jsem byla nemocná nikam jsem nechodila) a ekzém otřes.

Oli ano Kristý to taky nemizelo, že by jeden den to bylo tam a druhý tam, objevil se flek a trvalo nejmíň týden než se začal lepšit, nemluvě o tom jak dlouho trvalo než zmizel, teď má stejně obličej jako struhadlo a mazat můžu pořád, je mi to líto že jsou ty naše děti pořád olezlý, ale nevím jak jim pomoct :pensive:

Hani a proč nechcete do školky sem? Ty ve městě asi stejně praskaji ve švech... si pamatuju jaký lítačky měla Slávka a to šla do práce - takže měla přednost... my pořád zvažujeme ty jesle a pořád jsme se nedokopali, MM jak byl s Kristý u Dr. teďka sám tak říkal jak byla hodná, že tam nějakýmu chlapečkovi dávala hračky a pořád mu něco nosila, tak si říkám, že se fakt díky Lukymu naučí krásně o ty hračky dělit :slight_smile: tohle bych ji jinak těžko učila kdyby byla jedináček :slight_smile: tak možná že by se chovala v těch jeslích i hezky :sweat_smile:

Já jela Strážkovicema jednou, ještě jsem MM říkala, že tam někde staví Hanka :grinning:
17. led 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky teď mě napadlo co tu máte malý prcky, pozvali vás na vítání občánků, a kdy? Na nás se opět vykašlali, když bylo Kristý 8měs. tak jsem si tam psala tak nás milostivě pozvali (přičemž komunál jsme už platili, osobně jsem ji byla na městě přihlásit a to se to prý ani nemusí) a s Lukym opět nic, takže to vypadá že si to budu muset zase "vydupat" a budeme tam přerostlý :rolling_eyes: :angry:
17. led 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
hankah: v Lomci myslím že školka není, každopádně bude ve Střížově. Tam znám dost lidí a tam jsou zlatíčka. Ale zkusím se ti poptat jak to tam je se školokou. A ve Strážkovicích co já s nám lidi jsou taky moc fajn.
17. led 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, bodlasek - já to zmotala, koukala jsem na mapu - a blbě....... :wink: školka je ve Střížově. no ani s tím střížovem nevím, sice je to nejblíž,ale cesta tam musí být v zimě hrozná. je to bokem a projet tam a odtud do ČB myslím, že je v zimě celkem dobrodužství...... :wink:

terez já nevím s tou školkou, zatím v tom pořád tápu. já bych si jí jednou stranou doma nechala, ale na druhou stranu si myslím, že jí ten kolektiv taky chybí a hlavně - doma, když je víc dětí není takový prostor se tomu dítěti tak věnovat, né, že byjsme si nemalovali, nehráli a tak,ale řekla bych, že jí tak nerozvíjím jako by mohla ve školce.......

jesle na Máji, no mě celkem zklamali, když mi řekly, že jim 1,5hodiny trvalo, než přišly na to, že by mohly jít s maru ven, když jim tam řvala. vím, že těch dětí tam mají víc a musí se jim věnovat, ale tohle mě dostalo. Maru tam byla třikrát a ani jednou nebyly venku....

na vítání jsme byli, to byly Honulkovi asi dva ročky..............
17. led 2010 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda to bych tomu dala - měla jsem na mysli 2 měsíce------ :wink:
17. led 2010 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jak kdy, my tam jezdíme celoročně. Mám tam hodně dobrý známý tak jsme tam dost často. Je fakt, že v zimě se tam musí opatrně, ale dá se to. Ale hlavně je tam nádherně, mám to tam dost ráda :slight_smile:

Holky zeptám se vás, jste daleko zkušenější než já. Dá se nějak zjistit velikost dětských věcí, mám tu něco kde nejsou cedulky a potřebovala bych to dát nějak dohromady. Díky.
17. led 2010 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodlasek - tak doufám, že tam taky někoho najdem....... mám z toho docela strach, do vsi se těžko zapadá,když tam nikoho neznáš a ještě jsme tak na konci......

k tomu oblečení - bych si ho poměřila a na netu našla tabulku velikostí a podle toho t omusíš dát dohromady......
17. led 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani mě s těma jeslema zase naopak hodně lidí říkalo že jako dobrý, zatím jsme nezkoušeli, nějak se fakt nemůžu dokopat, na jednu stranu bych ji tam dala, na druhou mi to přijde líto, taky tam zkraje chodí třeba jen dopoledne a to by mi akorát práci přidělalo, ráno vstávat na 8h a po 11h zase pro ní :wink: takže to nechám na dýl, jestli vůbec :slight_smile:

S tím vítáním je mi to jasný, nevím proč se na nás vždycky vykašlou :angry: křtěný děcka nebudou a ani na to podělaný vítání nás nepozvou, já si to sama vydupu až budeme mít míň doktorů :angry:

Bodlasku to oblečení bych taky změřila dle cm nebo zkušená maminka by to mohla poznat :grinning:

Hani já si myslím, že vy zapadnete dobře, taková sympatická rodinka :slight_smile:
17. led 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bodlasku, tady máš velikosti z mimibazaru. Snad to postačí.
:slight_smile: http://www.mimibazar.cz/velikosti.php
17. led 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek