• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

13. dubna 2017 
ahoj holky :slight_smile:

krista: jak jsi dopadla na alergu?

Holky, odkdy tak je vhodné chodit s dětmi do toho BB? My ho máme de facto hned vedle baráku :slight_smile: Ale s Vítkem ve 3,5 měsících bych tam asi neměla co dělat :grinning: Jinak už jsme byli s Víťou 2x v kavárně - v nekuřácké Bazilice a v nekuřácké v Mercury... to je fajn, dám si čaj, dortík, nakojím, pokecám a jedeme zas domů :slight_smile:. Jezdím teď často i busem. Vždycky si vyberu ten nízkopodlažní a jedu :slight_smile:.

lenousek: to koukám, že jste byli na vítání v 5 měsících a všichni postejného věku... zajímalo by mě, podle čeho to sestavují, protože jak jsme byli my ve 3 měsících, tak tam byly dětičky podobné, 2-3 měsíce, jen 1 holčička byla evidentně starší - už v pohodě seděla, tak to pak vypadalo trochu divně - velké mimino mezi malýma miminama...

jinak reportáž o alergiích měli taky v Loskutákovi - prý budou dělat nějaký seriál - boření mýtů o alergiích - v tom prvním dílu říkali, že se alergikové nemají bát koberců, že se dělají speciální pro alergiky, nebo kupovat koberce ne smyčkové, ale střižené (tomu teda nerozumím), že když se chodí třeba po linu/plovoucí podlaze, tak se ty roztoče a všechno ještě víc otřásá a je to horší, než když se chodí po koberci...
19. led 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile:

Dneska se mi zdálo, že rodím... :grinning: :grinning: :grinning: Už to zase začínaji ty sci-fi sny :grinning: :grinning: :grinning:

Pabli, do BB chodí děti fakt uplně od mini miminek. Záleží to jenom na tobě. Vezmeš si kočárek nahoru k herně a malinkej tam může v klídku spinkat. Minule tam byla maminka s mimčem a to mělo sotva po šestinedělí. :wink:

Na vítání občánku jsme byli taky až v 5-ti měsících. Ale to je asi zas něco jinýho, když je to na vesnici. Vítání tam dělají jen 2x do roka, protože tolik dětiček tam zase není.
19. led 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Pabli, taky jsme chodili hodně do kaváren, ještě je celkem fajn na Lannovce, je to lezecká hospoda a taky se tam nekouří. Jsou tam zvyklý na maminky s dětma, je tam sice jen pidi kouteček s hračkama, ale dá se tam být. Hned vedle je umělá lezecká stěna, tak jsme si s holkama daly vždycky kafčo a pak jsme tam byly šmírovat, dětem se to líbilo :wink: Jediný blbý je, že u vstupu je pár schodů, tak ti tam musí někdo pomoct, pak už se jede výtahem.
To vítání dělají fakt nějak divně, my se docela divily, že jsme se tam všechny potkaly - se dvěma holkama jsem byla v porodnici dokonce chvilku na pokoji, než mě odstěhovali z šestinedělí na neonatologii. A od vidění jsme se znaly snad se všemi. Jinak mě celkem naštvalo, že jsme tady při vítání dostali jen nějaký "diplom" a růži, známí bydlí na vesnici a dostali kopu věcí pro mimi a ještě vkladní knížku s 10 tis.
19. led 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,tak my jsme pidi město,tady se dělá vítání občánků tak 4x-5x do roka,někdy i víckrát,podle dětí,u honzíka jsme dostaly kytku,balík plen a pamětní knížku,míša vlastně to samý,ale navíc tady začali dětem dávat ručně dělaný keramický hrnečky s datem narození,holčičky maj oranžový a kluci modrý,už jsme si říkali s frantou,že necháme dodatečně dodělat i honzíkovi :wink:
19. led 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, Luci, ty hrnečky jsou skvělej nápad!!! Nemáš ho nafocený? Do toho bych taky šla,ty dělají u vás??
19. led 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni,nee,oni si předem zjištují,kdo má zájem o vítání a nechávají to dělat někde jinde,odpoledne ti to nafotím :wink:
19. led 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni koukala jsem na ten hrneček,jeětě pořád ho máme zabalenej :wink: ,já to sice nafotím,ale jak máme novej komp,tak zatím nevím do který zdířky zastrčit propojovací šnůru,abych to mohla přetáhnout,tak musím počkat na frantase a už to dneska asi nestihnu,ale je u toho lísteček,že je to vyráběno v chráněných dílnách Domov svatý anežky v Týně http://www.anezka-tyn.cz/index.php?nid=3654&lid=CZ&oid=455572&tabpage=15&taboffset=0&ts=1&epc=302003,je to malej bucláček :wink:
19. led 2010 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamulky,
tak jsem tu zase po pár dnech. Do MC bychom klidně zítra šli, ale nevím, jak je to teda nakonec domluvený, kdyžtak ještě mamulky písněte.

My jsme na vítání občánků byli ve třech měsících - přesně - tak pěkně nám to vyšlo. Ale třeba švagrová taky rodila mimo ČB (v Táboře) a na tu taky zapomněli, šli až taky někdy v 8 měsícíh nebo možná ještě dýl a taky tam byli nejstarší, prostě u těch porodů mimo město to mají nějaký zmatený.
19. led 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, to oni mají strašně zmatený ve všem možným, ale pokud jde o složenku za popelnice, tak v tom opravdu zmatky nemají :grinning: My jí měli ve schránce, když jsme přijeli z porodnice (i když pravda, byli jsme v porodce 2 týdny...)
19. led 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj pepe, nikdo se ohledně MC neozval, tak už jsme domluvený s Beat a jdeme k nim, ale není se problém brzy domluvit, my zítra máme stejně jen chvilku, jdeme hlídat mimi, tak se nezlob.
19. led 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :wink:

tak u nás se musíte na vítání občánků přihlašovat, mimča narozená v Krumlově si zapíšou při vydávání rodný listu a ostatní se pak musí nahlásit sami, vyhlásí, kdy bude vítání a týká se to dětiček narozených v určitým období, takže nám přišlo oznámení mailem z mailfora, tak jsme tam písli, byli jsme skoro v 5ti měsících, ale skoro všechny dětičky byly tak starý, myslím, že to bylo pro děti narozený v 1. pololetí, dostali jsme pamětní medaili, bryndák, knížku, bodýčko... taky nic moc :sweat_smile: a hlavně bych tam už s dalším dítětem nešla, jak mě to zklamalo :unamused:

koukám, že Terez vědět nedala, jak dopadla...
20. led 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, s Hynečkem jsme právě nebyli, protože je taky narozenej v Budějcích a tenkrát jsme ještě neměli net :grinning: každopádně jsme o nic nepřišli
20. led 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mám dneska koníkový první narozeniny,před rokem jsem se poprvý přihlásila,to znamená,že před rokem měla míša šestou nemoc :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. led 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak všechno nejlepší :grinning: :grinning: Mně už budou za chvilku 2 koníkovské roky :wink:
20. led 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale koukám, že jsi 3x ukecanější než já :grinning: :grinning:
20. led 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to jsem,to už jsi mohla zjistit i osobně :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: hubu nezavřu :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni to víš,já ještě přispívám na strakonickým foru a na nedonošencích :wink:
20. led 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky v sama doma je ted o tom testu na mléčné výrobky pro děti
20. led 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky mamulky :dizzy_face: :dizzy_face:

koukám,že se tu poslední dny moc nedrbe :fearful: :sweat_smile: to se musí napravit!!!! :grinning:

Dopoledne tu byla Olča s Kájinkou tak to tak hrozně uteklo!!! :dizzy_face: jen to byla moc krátká návštěva :cry: ale to snad napravíme!!

a co vy ostatní mamluky,nechcete se všechny sejít??že by se teda udělal nějaký ten srazík??

Mispuli gratuluju ke koníkovským narozkám,at jsi ještě dlouhá léta tady :grinning: já jsem koukala,že jsem ty své nějak propásla,tak si to napíšu do kalendáře,at na to nezapomenu :grinning: :grinning:
20. led 2010 ve 13:24  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
bea s námi je to na srazík blbý,kor ted v zimě,my možná až někdy bude hezky,tak na oázu :slight_smile: ,ale je jasný,že bych vás ráda poznala :wink:
20. led 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych klidně srazík brala, ale na Vltavu/Máj je to pro nás fakt blbý. Pokud by byl někde v centru, tak jo.
20. led 2010 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, taky gratuluju:grinning: Beat, koukám, že my ty svoje máme kousek od sebe :wink: srazík je teď pro nás taky nic moc :unamused: spíš až budu mít po zkouškách...
20. led 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Tak máme za sebou KO a veký UTZ. UTZ musíme v pondělí opakovat, doktor neviděl vše co potřebuje. Tak jsme si nakonec nechali říct i to pohlaví. A máme po překvapení, ale zase výhodu při nakupování.
20. led 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodlasku, a co teda čekáte? :slight_smile:
20. led 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nevíte kde se v ČB dá koupit jedlý papír na dort????? Děkuju
20. led 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pan doktor říkal že to nejspíš bude kluk :slight_smile: Tak se můj táta dočká...má tři holky...
20. led 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
šári určitě nějaký měli ve Sluníčku,já ho tam před rokem kupovala,jé vy máte zítra óbr oslavu :grinning: :grinning:
21. led 2010 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodlasku, tak to posílám velkou gratulaci! :dizzy_face: :dizzy_face:
21. led 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:

je ta cukrárna Sluníčko někde tady na Máji? Každý říkal, že tu je/byla, ale nevím kde... :confused:

jinak ráda bych se taky s vámi sešla, i když máte větší dětičky... klidně někde v centru i :slight_smile:

dnes spí Vítek krásně, spal od 19:30 do 23:30, do 4:30 a spí ještě teď :slight_smile:... asi působí ta lokální anestezie - zubařka mi včera vytrhla moudrák... a to místo po něm mimochodem pořád dost bolí :confounded:
21. led 2010 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Beat-já bych na srazík dorazila,ale vyhovoval by mi spíš pátek,ale záleží jenom na vás jak se domluvíte,já bych se přispůsobila :wink:

Bodlasek-gratulace ke klukovi :wink:

Šári-Anettce k zítřejším narozeninám vše NEJ :slight_smile:

My máme dneska cvičení s dětma a zítra Páťa putuje k mojí mamce na celý víkend :dizzy_face: To bude leháro :slight_smile:
21. led 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek