• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

31. července 2014 
Tak já co jsem slyšela, tak je prý Nutrilon hnusnej a prý to chuťově mlíku moc podobný není. A prý i docela divně smrdí. Ale sama nemůžu posoudit, nekupovala jsem ho.
Tak, já jedu na tu gyndu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vůbec se mi tam nechce, doufám, že nebudu mít opět zánět - od porodu je to každou chvilku...
Zatím teda pááá, večer nakouknu
13. kvě 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Leni já jsem si po porodu taky docela užila, se vším :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak hodně štěstí na gyn. :slight_smile:
13. kvě 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja te mlíka i chutnala. A i od jiných mamin vím že nutrilon nechutná a naozaj smrdí. Jsem to tu nechtela tak napsat. :grinning:
Filip je na kravském mléku od rokov a 1 mesíce. Kdyby mi tedkom pil sunar denne 750ml tak by sme už dávno skrachovali. :grinning: Ale proto jsem mu sunar nezrušila. Bavila jsem se s Dr. i s jinýma maminami, a nejak jsem usudila že do 3 let je to dlouho, když už všechno ostatní jí a ve šmem je i kr. mléko.
13. kvě 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
od 2 rokov a 1 mesíce. My tam nejak vypadla 2 :sunglasses:
13. kvě 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Slavu já se ptám proto když má ty dispozice k tomu ekému, bojim se jak to vyřeším u malý, ona zatím má jen ty jogurty, sýry, gervais, ale nic jiného tak uvidíme do kdy to vydržíme my, ona pije jen 300ml denně a myslim si, že jen tak zvyšovat nebude, to spíš ubírá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. kvě 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda vy ste ale ukecaný :grinning:

Slavus Ládík se hlásí k vojákům,prošel už psychotestama a ted ho ještě čekají zdravotní testy a nějaká přezkoušení.tak doufám,že udělá i tohle a bude u vojáků :dizzy_face: docela si i myslím,že by ho to tam mohlo bavit,tak sem na něj zvědavá

no o tom mléku mi povídejte,malej vypije přes den přes 600ml sunaru,takže neděláme nic jinýho,než že kupujeme jen sunar.si furt říkám,zlaté kojení.kojíme už jen večer před spaním,víc mlíčka už prostě není.navíc jak už má dolní i horní zoubky,tak občas i kouše,což není moc příjemný :rolling_eyes: zrovna ted prochází nějakým vztekacím obdobím,takže doma docela sranda :angry: on totiž neví,jak si má jít na zem,když si stoupne a místo aby si to zkoušel,tak začně šíleně pištět a brečet,aby sme ho sundali.ale to já zase nechci furt,protože takhle se nikdy nenaučí jít ze stoje do sedu.tak snad ho to brzo přejde a budu tu mít zase to sluníčko moje :grinning:
13. kvě 2009 v 18:22  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak máme 3 krabice Sunaru :grinning: Když už jsme v tom Globusu byli...máme 2 obyč a 1 banánový. Tak jsem na tu prďolku mojí zvědavá, ale ještě tu má zbytek toho vzorku Hami.
Slavuško, s tím Nutrilonem mi to bylo taky trošku blbý napsat, ale pak jsem si říkala, že jste holky normální :wink:
Beat, tohle jsme měli s D taky, taky nevěděla, jak si sednout, tak se vztekala. Teď už se "krásně" svalí na zadeček. A s těma zoubkama to máme taky - 4 nahoře, 2 dole a když se občas zapomene, tak docela šílím, dost to bolí. Proto začínáme s tím UM.
No a Deny stále nejí obědy, sní pár lžiček, pak se začne vztekat, vyhazuje mi lžičku z ruky atd. Tak už nevím, co jí dát. Dneska jsem v Globusu koupila ještě nějaký skleničky, co ještě neměla, tak snad se něčím trefím. Ani se mi nechce vařit, protože to pak stejně buď jíme my nebo to vyhazuju. Zmeťour je to...jedla by jen ryby :sweat_smile:
13. kvě 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni no on právě občas hezky doletí na zadeček,ale většinou tu vříská do chvíle,než ho posadím,je to lenoch jeden :rolling_eyes: :grinning: Jééé to máte zoubky úplně stejně jako my!!! :dizzy_face: a je fakt,že to bolí jako blázen!!!jak má ty zubáky ostrý!!!ono i když nekouše,tak tam sou prostě ty zuby cítit a to kojení je celkově jiný,než když byl mimi.nechápu,jak může někdo kojit 3 leté děti :unamused: já se zatím toho kojení před spaním vzdát nechci,je to takový relax pro oba-teda když nekouše :grinning: no jinak s jídlem máme pravej opak,on spucuje všechno a ještě by si furt přidával,já ho faktm usím krotit,už ted je zněj kulička malej :sweat_smile:
13. kvě 2009 v 18:40  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez s kravským mlíkem ti nebudu radit ani aby si vydržela do 3 let ani aby si ji ho začla dávat ve 2 letech.
Jsou holky čo kojí do 6 mesíce, pak šup na UMku a v roku na kravské. 3-5 let mají klid a pak zjistí že mají alergii na kr. mléko. Pak jsou lidi co dávají UMku do i víc než do 3 let (doma) a stejne se alergii neubráni. Filip má exem v genech, takže na tom zásluho mléko nebo jiné jídlo nemá. Neco to zhoršuje, ale to nemám vypozorované u sebe za 30let ci mi to zhoršuje, tak to nemužu vedet u Fildi. A to co to zhoršuje neni alergie, mení se to pořád.
Spíš je to o prehodnocení: Filipovi od roka varíme to co nám, jen mín koreníme a solíme (spíš jsem mu do 2 let odebírala s nášho a nám pak dochutila) A od nejakých 2 let to neřeším. Do jídla kravské mléko používaš, smotanu taky. syry, jogurty a podobne jsou taky s kravskýho. Kupuju mu plnotučné mléko s 5-7 dnovou zárukou a nejčastejí BIO. Nízkotučné odtučnené ješte nemel (když mu to nekdo nedal - babičky, jesle) Dokonce už pil neupravené od kravy a úúplne v pohode. (to jsem čekala že ho to prežene :grinning: )

Beat držím palečky aby se TM u vojáku líbilo a bavilo ho to tam. A držím palečky k vyšetřením. :slight_smile:

Leni ja jsem nechtela napsat že smrdí, tak jsem radejí napsala že moc nevoní :grinning: :grinning: Aby me nepostihovali za škodení značke :wink:
Každopádne sa nutrilon dáva detem, které nejsou kojené a je nejkvalitnejší. Nekojené deti ho pijou, lebo nic jiného neznají. Díte co pilo sladke materské nutrilonu neholduje.

Leni ryby jsou zdravé, tak ji delaj rybu vždy s jinýma prílohama nebo zeleninou.
13. kvě 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky,

malá to období měla taky, že si stoupla a pak šíleně řvala, že nemůže zpátky, sice už se to naučila, ale vztekat se umí ještě víc kvůli prkotinám :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dneska jsem zkoušela vysavač a to byl teda příšernej řev, hysterák skoro do zástavy dechu :pensive:

Leni mě třeba překvapilo co malá jí a nejí, ona teda se skleničkama nemá problém, spíš domácí strava, když jí to moc nesolim, ale jinak miluje kuřecí masíčko a třeba nedávno jsem si udělala těstovinky s brokolicí, šunkou, nivou (pro malou bez samozřejmě) a smetanou (ohřátá) a malá se po tom mohla umlátit, to jsem fakt nechápala :slight_smile:

Já jinak Slavu do jídla krav. nepoužívám, když udělám kaši tak z UM a jinak má malá radši brambůrky, tohle viz výš. bylo prvně co měla smetanu, ale uvařenou. No nevím, uvidíme jak to bude časem, ale moc se do čistého krav. nehrnu, zatím neni proč :slight_smile:

Já myslim že ryby jsou zdravé, ale všeho moc škodí... my třeba ryby nesmíme kvůli štítný žláze a jodu.
13. kvě 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj

Krista: u nás se chodí na prohlídky,když máš neštovice.Teda alespoň to říkala ta paní.Měla dceru venku a šla si zaťukat,že dorazili a pak šli jiným vchodem.

Mi pamětní knížku nemáme.Také jsem jí chtěla a pak už jsem jí nekoupila.
Vysavač máme http://www.kamennyobchod.cz/vysavac-electrolux-ze-346-ergo-space.html

Slavu: pamětní knížka je moc pěkná.

Leni: tak jak jsi dopadla?Doufám,že dobrý.Malá je šikovná,že ti vzala mlíko.To mě Ríša vůbec.

Nám botičky doma nevadili.A teĎ co už je větší,tak mu doma botičky nedávám.
Mi teĎ máme tyto
http://www.sante-zdravotni-obuv.cz/cs/katalog/10/778/rn-61/
a pak máme holinky,tenisky a otevřené sandálky.
Já botičky raději kupuji v obchodě přez net bych se bála.

negrovka78: boty jsou krásné.Určitě budou pohodlné.

Mi máme 4zoubky nahoře a 4dole 1stoličku úplně vylezlou a 2se nám klubou už jsou krásně vidět.Zatím mě při kojení nekouše.Jsem spíše dudlík.
13. kvě 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak Ríšánkovi už je zase o něco lépe.Už dneska i zlobil :slight_smile:
13. kvě 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Koukala jsem, že řešíte dětské knížky. Radeček dostal od mých rodičů tuhle:
http://www.slunatko.cz/detail.php?zbozi=176077
Má moc pěkné obrázky.
13. kvě 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jee ten denik mam taky,uplne stejny
13. kvě 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě se hrozně líbil. Sice byl dražší, ale je pěkně ilustrovaný. Jen pro mě mají tyhle deníčky zbytečnou stránku o křtinách.
13. kvě 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme do roku taky pro Fildu nevařili s mléka a smetany. Ale i já i Filda milujeme polévky mléčne - bíle. To mléko je tam taky prevařené. A za svíčkovou sa může Filda utlouct, a to bez smetany nejde. Každopádne kr. mléko není nutnost a vydrž co nejdíl. Ja už pak nevydržela, lebo už moc ten sunar taky nechtel. Je to težké a vše se vyřeší samo časem. Tedkom máte ješte čas.

To je fajn že je detičkám už líp.
13. kvě 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo my taky nekrtili,nejsme verici. Kdyz bude pak chtit,at se necha pokrtit.
Koukam na tve fotky,mas tam ze srazu,naseho prvniho. zdenda mel tak malo vlasku,vsechny deti byli jeste miminka a ted? :slight_smile:
13. kvě 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Sykorova mě ta kontrola přijde i zbytečná, nechci se tu nějak kasat, ale když jsem je měla ve stejnou dobu, tak si myslím, že vím možná líp než lékař co jí uleví a jak se cítí, navíc jsem sama byla ještě ve stádiu kdy mi nebylo nejlíp a prostě bych tam nešla :sweat_smile:
Jéé vy jste zubatý, to se stydíme :grinning: my máme 4 zuby dohromady a pátý leze :sweat_smile:

Hydri to jsem taky říkala, že my jsme to nevyplňovali, ale ještě se najdou lidi co děti křtí, tak ti to tam rádi doplní, my jsme tam právě popsali vítání občánků a nalepili společnou fotku + pamětní list, takže paráda :slight_smile:

Slavu to je fajn, že jste polívkový, my moc nejsme, ani Kristý těm polívkám zatím moc nedá, asi to bude mít po nás mrška :slight_smile: a svíčkovou jsem ještě nezkoušela, nějak na ni nemám odvahu, abych nezkazila zbytečně dobrý maso, ale taky s musim dokopat :grinning:
13. kvě 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak jsem byla opět vyhozena od TV (jde nějaký basket nebo co).
Ryby Denisce dávám tak 2x týdně, skleničkový nebo pangasia na zelenině. Víckrát mi to už přijde moc. Takže budu muset vymyslet ještě něco jinýho. Rajská jí taky nijak extra nejela, ani zapečený brambory s masem,zeleninou,vajíčkem a sýrem. Co jí, to jsou polívky - vývar se zeleninou, luštěninama a písmenkama a klepnutým žloutkem. Jinak je to fakt bída. Zkusím zítra udělat nějaký špagety s masíkem a uvidíme, kdyžtak je sníme my...
Sýkorko, myslím, že máme objednané botky od stejné firmy - tyhle: http://www.sante-zdravotni-obuv.cz/cs/katalog/22/370/n-850-901-34-14/ buď v téhle barvě, nebo žluté. A kdyby nebyly ani jedny, tak podobné červené na suchý zip.
Jinak jsem moc ráda, že už je Ríšovi líp a že jste nemuseli do té nemocnice.
13. kvě 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé a než jsem zprávu dopsala, tak je tu 5 nových :grinning:
13. kvě 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez: Mišák má zuby 2 a teď už 2 měsíce jí lezou další 4,dneska jsem konečně viděla prořízlou horní levou dvojku,tak už snad,protože je to šílený :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak výlet byl báječnej,nemělo to chybu a dětičky si to taky užily u babi s dědou a strejdou,akorát babičku bolely záda,protože jí Miška pořád někam vláčela za ruku,teď doma dělá více samostatných výletů,tak snad se rozchodí :slight_smile:

Sýkorka:to je dobře,že jste to zvládli doma a nemuseli na kapačky

botičky taky začínám řešit,protože nožka roste a za měsíc jedeme na dovolenou :slight_smile:
13. kvě 2009 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,

tak my dneska budíček v 6 :unamused: Ještě bych v pohodě spinkala,ale prcek moc ne :wink:

Jinak ty naše děti budou mít,ale krásný botičky :slight_smile:

add kravské mléko-my teda máme malinký flíček příznaku atopáku :frowning2: Tak promašťujeme Excipialem a kamarádka mi sežene mastičku z konopí a ta je prý fakt dobrá,aby se toho Páťa zbavil :sweat_smile:
14. kvě 2009 v 06:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo nedopsala jsem,že malý kravské mléko měl akorát jednou a to v krupičce,ale když je převařené,tak to snad tolik nevadí,ne? :confounded:
14. kvě 2009 v 06:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, Moni, ty jsi tu dneska brzo, v kolik jste vstávali? :confused:
14. kvě 2009 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. kvě 2009 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.mitrowicz.cz/?a=Akce Koloděje nad Lužnicí-v sobotu tam bude pěkná akce :slight_smile:
14. kvě 2009 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, Hanka mi před pár dny posílala odkaz na tohle, kdyby měl někdo z vás chuť http://www.cipiskoviste.cz/cz/hlavni-stranka

Jinak my mlíko nepoužíváme, používáme kozí a vápník nahrazujeme jinak - ale však víte, že Kájinka má alergiina BKM :frowning2:
14. kvě 2009 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, my já jsem na vítání zapoměla potrvdit účast a když jsem zavolala, tak bylo už pozdě a víc se se mnou nebyvili. Takže jsme na něm nebyli. Ale možná tam dám nějaké jiné fotky. Anebo to prostě zůstane volné.
Marti, taky jsem koukala na ty fotky jak byli děti malé. Zdenda už taky pořádně lupmačí podle nových foteček. :grinning:
14. kvě 2009 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
Tak mi zacali vstavat v 7h,driv spal do 8h.
Kde je vubec Hanka,dlouho tu nebyla.
Holky jak se pozna atopak? My ho snad nemame,maej snida uz obyc.mleko,vetsinou kakao
14. kvě 2009 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marti, Hanka má teď zařizování až nad hlavu.... Atopák u nás jsou to suchá místa - většinou začíná na obličeji, ale to Kájinka neměla, u nás jamky pod kolínky.
14. kvě 2009 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek