• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

29. srpna 2017 
Ahoj je tady někdo?
9. dub 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb já jsem tu :grinning:
11. dub 2011 ve 21:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blueapple jojo já myslím porodnici a jipku.bojim se toho císaře.většina mamin nadává na tuto porodku
11. dub 2011 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb je to velká porodnice, průměrně i 10 miminek denně, to víš, to je pak názorů a zkušeností...ten, kdo je spokojený, tak se moc neozývá, ten nespokojený skoro vždy. Je jasné, že v menší "rodinné" porodnici je jiný přístup, ale kde rodit si každá můžeme vybrat...já to tedy moc neřešila, bydlím tady, rodila jsem v zimě, ještě abych někam ve sněhu jezdila...je jasné, že se vždy něco najde, ale péče jako taková je profesionální. Na JIPCE naprosto 100%ní, tam jsou sestřičky "andělé", na příjmu mi přijde, že občas některá PA nemá vždy dobrou náladu, ale to je asi normální, jsou to jen lidi, i když by podle mě měly být profesionální a zpříjemňovat nastávajícím maminkám ty jejich nejkrásnější dny, aby porod a pobyt v porodnici byl super zážitek. Na šestinedělí se směny střídaly (byla jsem tam 4 dny, před tím 2dny na JIP), některé sestřičky ochotné, milé, některé trochu drsnějí, ale když si řekneš, zeptáš se, poprosíš, tak sice máš pocit, že některé obtěžuješ, ale pomůžou. Teď už budu otrkanější a co budu chít, o to si řeknu, s prvním mimi jsem byla ze všeho taková překvapená, na vše se ptala dvakrát a tak...

Zkrátka císaře se neboj, já se na něj docela těším, tedy uvidíme, jestli bude, přála bych si ho, bojím se rizika (budu rodit do dvou let po prvním císaři). Po celkové narkóze bych ráda spinál, abych vše nezaspala, uvidíme, co mi pak případně doporučí. Hojení a komplikace po operaci byly OK, když jsem šla z porodnice, tak jsem jizvu občas cítila, ale už jsem fungovala normálně, ty první dva dny na JIPce byly krušný, vstávat z postele byl delší proces (vyženou Tě na záchod hned po 24 hodinách, líp se vše hojí, když se sama rozchodíš) a hlavně se těšíš na mimi, jak se o něj budeš starat a to nechodící ležící mumie nemůže... :grinning:

Co se mi nelíbilo - maličkosti - ale když teď přemýšlím - asi na to nemají moc čas a prostor, malého mi na JIP málo nosili, myslím tak asi jednou - dvakrát denně, což je málo. Teď už budu vědět a řeknu si, zda by to šlo častěji. A manžel tam mohl každý den, včetně koho dalšího budeš chtít (za mnou přišla ještě mamka s taťkou). Na šestinedělí (a v celé nemocnici) byl pak bohužel zákaz návštěv, zrovna si usmyslím rodit, když je chřipková epidemie.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ať Ti vše dobře dopadne, ničeho se neboj ! Kdyby to tady byl takový horor, tak tu přece nikdo nerodí !
Mrkni ale na téma porodnice Český Krumlov, tam občas čtu krásný zážitky maminek.
12. dub 2011 v 10:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blueapple Děkuju,jo v Čk jsou dos maminky spokojené ale mě se nechce nikam jet:slight_smile:už kvuli manželovi a dětem aby nemusely dojíždět.Já spinál asi nedostanu protože mam problemy s páteří a to se píchá do páteře ne?ani nevim jestli si můžu vybrat narkózu.
12. dub 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb ohledně narkozy se domluvíš přímo v porodnici, kolem 36.-37.tt Tě tam pošle gynekolog na monitory nebo Tě předá později a Ty si dojdeš domluvit termín a tam vyřešíš narkózu, předoperační vyšetření, apod.
Všchno půjde dobře, uvidíš.
12. dub 2011 v 11:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blueapple ja už termin mam,jdu na nej přišti tyden 39+6tt. Ale o narkoze mi nic neřekly jen ze si mam nechat udelat předop.vyš.V kolikatym si byla ty na cisari?
12. dub 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb naplánovaný byl na 39+1, dřív neměli místo...ale rozjel se mi normální porod s kontrakcemi o týden dřív v 38+1 v půl třetí v noci...takže malý nechtěl čekat...
12. dub 2011 ve 12:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé, koukám, že budějičandy drbou na více místech :grinning:
14. dub 2011 v 00:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb koukám, že už jsi porodila, moc moc gratuluju, máš to za sebou a přeju hodně zdravíčka Tobě i miminku ! A dej prosím vědět, jak vše probíhalo, co narkóza, jak se zotavuješ a takové ty hlavní věci,které Tě napadou, co by mohlo zajímat nastávající maminku, která bude rodit plánovaným císařem v ČB. Díky !
20. dub 2011 ve 20:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blueapple tak cim zacit?narkoza ok,pote bolesti jizvy a stah.delohy.pichaji na to inj.proti bolesti.za 12hod.po porodu te vemou do sprchy.za dalsich 12hod prevoz na sestined.pokud nejsou kompl.jinak cb porodnice je skvela.ja nevim ptejse
20. dub 2011 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb narkózu jsi měla celkovou nebo spinál ? jak se Ti chodí ? jinak je dobře, ža chválíš ČB porodnici, aspoň nějaký pozitivní ohlas, většinou se spíš kritizuje. Pak prosím doplň zážitky z šestinedělí, jaké byly sestřičky, ochotné nebo tak a ještě by mě zajímalo, jak to teĎ vypadá s obsazeností, jestli je hodně miminek nebo spíš volněji. Jsem zvědavá :slight_smile: A napadá Tě něco, o co si říci nebo co by se mělo udělat jinak....prostě takové tipy, ty nejvíc pomůžou.
Díky.
21. dub 2011 v 10:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blueapple ahoj,narkoza byla celkova,chodi se blbe.sestricky jsou hodny.jinak boli zatah.delohy a brhsko.
21. dub 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb určitě to bude brzy lepší, já byla "grogy"asi první dva dny, na šestinedělí to bylo už mnohem lepší až na vstávání z postele a na jídlo jsem chodila vždy v předklonu... v jídelně a na chodbách byla legrace, císařovny chodili v předklonu a maminky s vaginálním porodem si sedaly na kruh a všelijak poposedávaly...krásně se poznalo, kdo jak rodil....přeji brzkou rekonvalescenci, já si asi vyberu spinál, pokud mi ho někdo nerozmluví...chtěla bych zkusit něco jiného než celkovou narkózu a hlavně hned mimi vidět a slyšet. Na to se těším !
21. dub 2011 v 17:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blueapple ahoj dle meho je spinal blbej,mamky musi 12h.lezet,neciti nohy a nic moc pocity.
21. dub 2011 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb to máš pravdu, ale zdá se mi, že víc holek si ho chválí, že je prý rychlejší rekonvalescence, míň léků se dostane do miminka a mimi hned vidí. Celkovou narkózu jsem si vyzkoušela, byla OK. Tak teĎ jsem zvědavá na tu spinální, bude to jako doufám poslední porod, tak ji chci vyzkoušet. ležet mi nevadí, prý se nesmí zvedat hlava, jinak jsou silné migrény, ale to stejně s bolavým bříškem nepředpokládám. člověk je rád, že leží a relaxuje a regeneruje.
Moje mamka se mi diví, že prý nechci vše "krásně prospat" a vzbudit se a mít miminko...to je také fakt. Vše má svoje pro a proti.
21. dub 2011 v 19:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blueapple já nevim,to zaleži na tobe.v celk.narkoze se mimi narodi do 5-7min.a to se narkoza nedostane do mimca.
21. dub 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb uvidíme, co mi řeknou v porodnici, co doporučí a pak se rozhodnu :grinning: Díky za info.
22. dub 2011 v 17:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky...neni tady nejaka fajn mamina, snazilka co by rada sla treba na kafe nebo nekam na vylet sport...klidne i s detma...
26. dub 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,me zazitky s cisare jsou nehezke:frowning2:uz bych do toho nesla,jeste se mi spatne vstava,chodi-jsem 7dni po cisari. S nemocnici jsem byla spokojena,sestry na sestinedeli super,na jipce to taky slo a dr.jsou vyborni.
26. dub 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb to je mi líto, říká se, že každému se jizva hojí jinak, snad Tě to už nebude brzy trápit. Já si pamatuju, že ten první týden bylo strašný, když jsem měla kýchnout nebo zakašlat, to jsem se držela za břicho a bála se, aby se to nepotrhalo znovu...
27. dub 2011 v 10:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blueapple to máš asi pravdu ale pro me to byl nehezky zážitek:frowning2:no nic už jsme doma a to je hlavní.malej je zdravej.ťuk tuk ať to nezakřiknu.
29. dub 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb přesně tak, máš zdravého kloučka, to je nejdůležitější. Už bude jenom lépe. Příroda to zařídila dobře, uvidíš sama, jak se zapomíná na špatné zážitky u porodu, počkej za rok. Tedy to platí, pokud nazůstala nějaká vážnější porodní poranění nebo něco podobného, to je jasné.
29. dub 2011 ve 21:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blueapple ahoj ja mam uz za sebou 2přir.porody ale tenhle 3(cisar)nezapomenu a uz bych tak rodit nesla.
29. dub 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb a co přesně Ti vadilo ? Ta bolest poté, nemožnost hned chodit, postarat se o mimi ...
29. dub 2011 ve 21:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blueapple mě vadila ta bolest a neschopnost chodit.na jipce me dopovaly opiaty na bolest a ja byla uplne mimo:frowning2:pak na sestinedeli jsem ani nemohla vstat s postele a chodit.
30. dub 2011 ve 04:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb tak tomu rozumím. Když jsem nemohla vstát tehdy z postele, říkala jsem si, jak je to strašné, když třeba staří a nemocní mají tento stav pořád. Je to totální pocit bezmoci.
30. dub 2011 ve 20:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xaxanka Ahojky, mám malou holčičku 18.5. půlroční, ráda bych šla třeba na procházku s kočárkem? Hm? :slight_smile:
2. kvě 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,hledám kamarádku na prochazky s kočárkem.mám 2tyd.miminko.najde se nějaká?:slight_smile:
3. kvě 2011 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blueapple jo to máš pravdu,musi to být pro ně hrozne. A jak se těšiš na porod?
3. kvě 2011 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek