• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

14. června 2017 
Já jsem tady:slight_smile:
19. led 2012 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soucke00
@1983hr Ahoj holky, já jsem z Velešína, do ČB občas jezdím. Mám doma 10ti měsíčního chlapečka Vláďu a ráda si si s váma budu psát o všem možném. Jste přímo z Budějc? A kde jste rodily?
19. led 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brittta Ahoj já mam 9mes.chlapečka,jsem s Čb. Rodila jsem v Čb.Už ti malej leze? muj je línej
19. led 2012 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1983hr Jo, leze a obchází nábytek, všechno prošmejdí, rozkrámuje, okouše, musím ho pořád hlídat. Já rodila v Krumlově. Četla jsem si tady na MK názory na porodnice a radši se rozhodla pro Krumlov. A byla jsi v ČB spokojená?
19. led 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my jsme z Krumlova a jezdíme občas do Budějic, mrnousovi je 8,5 M a už hodně dlouho se plazí po celém bytě, zatím nesedí, a je s ním velká legrace:slight_smile: Rodila jsem v Krumlově, a byla moc spokojená, doktora jsem měla vybraného (Dr Kloss, už tam nepracuje) a porodní asistentku ne, ale byla úžasná, takže příště se s ní určitě domluvím. Nemáte někdo plavky s vložkou - slyšela jsem, že to existuje, že snad zachytí trochu i čůrání, ale nikde to nemůžu najít. Chodíme plavat do Větřní.
19. led 2012 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brittta Ahoj jo byla jsem spokojená,měla jsem teda nadstandart ale dobrý.
19. led 2012 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkomtesa Ahoj, já jsem byla v ČK taky spokojená, rodil mě primář. S těma plavkama ti moc neporadím, my plavat nechodíme, chtěla jsem chodit právě do Větřní, ale malej měl několikrát za sebou rýmu, tak jsem se na to vykašlala.
20. led 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkomtesa čůrání do vody nevadí to nezastaví ani ty plenky do vody, jde o to zachytit hlavně stolici... já koupila plavbky v tesku a mají právě tu "vložku"
20. led 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brittta Ahoj, taky si ráda budu psát. Jsme přímo z ČB a rodila jsem taky tady. Kristýnce je 5 a půl měsíce. Zatím trénujeme otáčení. Do lezení se jí zatím moc nechce. :grinning:
20. led 2012 ve 13:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soucke00 Můj malej začal lézt teprve nedávno, zato teď je jako tryskomyš :slight_smile: A kojíš? Já napůl ještě kojim a dokrmuju UM a příkrmy dostává malej od půl roka. Už přikrmuješ?
20. led 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brittta Já jsem ležela na normálním pokoji a naprostá spokojenost. Na budějovickou porodnici si nemůžu stěžovat. Doktoři byli příjemní, sestřičky většinou taky, mimča jsme si vzájemně pohlídaly, tak bych řekla že super. Kdybych měla znova rodit, zase budu volit Budějice.
20. led 2012 v 16:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brittta Já zatím kojím plně, ale za ty 2 týdny, co nám zbývají do 6. měsíců, tak asi už přikrmovat začnu. Ale kojit chci dál, tak uvidíme. Taky se chci poradit s dětskou, jak půjdeme na půlroční prohlídku. Ale jedno jídlo denně bych asi dávat mohla.
20. led 2012 v 16:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soucke00 To je dobře, že jsi byla spokojená, já tam byla za kamarádkou, když tam rodila a bylo to trochu jako továrna na děti, sposta maminek a miminek, v ČK bylo jen pár porodů za den. A máš hodný mimčo nebo uřvánka? Já jak kdy, umí být i hodný, ale přes den už moc nechce spát, co Kristýnka, jak ta spinká?
20. led 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brittta Zvládá tak 2-3 spánky denně, vždycky minimálně hodinku. A v noci ještě nedávno mi spávala 9 hodin v kuse, ale občas měla pár dnů, kdy se jednou za noc vzbudila. O svátcích ji taťka zkazil, tak chodila spát až ve 3 ráno. Ale už to zase celkem zvládáme o půlnoci, ale poslední 2 noci se mi vzbudila 3x. Tak si říkám, jestli to taky není znamení, že už je čas na příkrmy. A taky se nám sápe po hrnkách a po jídle. A co jí uchvátí nejvíc, tak je sklenka od piva.
Nás ten den rodilo 11. Sály mají 3 a já rodila první a to byl celkem klid.
20. led 2012 v 16:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, zdravím vás :slight_smile:
já mám doma 2letého kloučka a v břichu už 19 tt mimčo :grinning:... Rodila jsem v ČB, ale plánuju tentokrát zkusit ČK, doufám a pevně věřím, že to tam bude o dost lepší... :slight_smile:Co se týče spaní, tak si Vítek drží svůj polední 2hodinový spánek, akorát večer chodí spát ve 20 h a vstává v 5-6 h :slight_smile:. JInak jsem z ČB, bydlíme na Máji :slight_smile:
20. led 2012 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brittta Ahoj, už mi poradila holčina na látkovkách, kdyby to někoho zajímalo, tak jsem našla tohle: http://www.malvik.cz/Vse-ke-koupani/kojenecke-plavky/Kojenecke-plavky-nepropustne-chlapecke
a taky by možná šly tyhle: http://www.malvik.cz/Vse-ke-koupani/kojenecke-plavky/Pop-n-Gro-Plenkove-plavky
Jde mi hlavně o to, abych ho nemusela oblékat do plavek na poslední chvíli, a abych nemusela nic utírat, dokud jsme na suchu, což je klidně 15-20minut, pak v bazénu si myslím to stejně nasákne, pak už je to asi jedno.
20. led 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii Díky, podívám se tam.
20. led 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pablinka tady je dost holek s máje asi se tam odstěhuju:slight_smile: a co bude 2miminko už to víš?
20. led 2012 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1983hr :grinning:... ještě nevíme, co to bude... v úterý mi dělala doktorka UTZ půl hodiny a pohlaví prostě ne a ne zjistit :grinning:... tak snad začátkem února na velkém UTZ u Čutků
21. led 2012 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pablinka Jo to mě u malýho taky dlouho neviděly...a co bys chtěla?
21. led 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soucke00 Tak jestli už se zajímá o vaše jídlo, tak to bude už čas začít přikrmovat. U nás to byl zezačátku trochu boj, ale dneska papá krásně. Jinak já když rodila, byly za den porody 3. :slight_smile:
22. led 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1983hr tak nějak nevím... na jednu stranu holčičku, už z principu, že jsem taky ženská, na druhou stranu zase chlapečka, si říkám, že pak k sobě budou mít blíž, já taky budu líp vědět, jak na něj, když to budu mít natrénované u staršího bráchy :slight_smile:
22. led 2012 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pablinka Ahoj, my už se taky snažíme o druhé, ale zatím se to nevede. A už máte vybraná jména?
22. led 2012 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brittta tak ať se brzy zadaří :wink:... za jak dlouho se podařilo první? :slight_smile:... jména zatím kolísají, Liliana/Viktorka a František asi...
22. led 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pablinka Právě že za dlouho, trvalo to asi rok, co jsem nebrala prášky, pak jsem 1x potratila a pak se konečně zadařilo, tak uvidíme, jak to půjde teď. Ale ještě nemám ani MS a to už tolik nekojím...A tobě to šlo hladce? Viktorka se mi taky moc líbí a František taky :slight_smile:
22. led 2012 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brittta jj, nám díkybohu jo, ač jsme taky počítali s tím, že nejsme nejmladší už, že to možná bude až za delší dobu, a ono naopak hned :slight_smile:
22. led 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pablinka A proč chceš tentokrát rodit v ČK? Teda můžu to tam jen doporučit!
22. led 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brittta svůj porod jsem popisovala tady - http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/porodnice-ceske-budejovice-mate-zkusenost/?page=6 ... tentokrát bych to prostě chtěla jinak, líp, nepřipadat si jako v továrně na děti :slight_smile:... pokud nebudou komplikace, tak bych chtěla do ČK :slight_smile:
22. led 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, omlouvám se že vám vstupuji do diskuze, jsem ze západních čech, ale možná byste mi mohly poradit, sháníme ubytování v ČB nebo v ČK. Nějaký hotel nebo penzion vhodný pro rodiny s dětmi. Aby tam třeba bylo nějaké dětské hřiště nebo koutek. Nevěděly byste o něčem? Moc díky :wink:
22. led 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pablinka já mam obojí a můžu říct že se pořád pošťuchují a perou se.Navic holka si hraje s autama a je taková divoška
22. led 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek