• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

31. července 2014 
Holky neznate někoho v Čb kdo by prodával domaci vejce?
16. únor 2012 v 19:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@1983hr Ano, posílám Ti mail.
19. únor 2012 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Díky:slight_smile:
20. únor 2012 v 07:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, mám desetiměsíčního synka a pocházím z ČB. Bylo by možné za Vámi do diskuze občas zaskočit na popovídání - jinou diskuzi z Českých Budějovic jsem nenašla :sweat_smile: ? A měla bych rovnou dotaz - uvažuji už delší dobu o změně dětské dr. - našla jsem dle stránek zajímavou dětskou doktorku - Mudr. Olgu Fořtovou - nemáte náhodou někdo zkušenosti? Přeci jen bych byla ráda, kdyby nám pokud možno vydržela na dýl :dizzy_face:
4. bře 2012 ve 22:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedunika ahojky trochu je tu mrtvo :grinning: holt Budějčandy povídají v nějaké soukromé skupince...

A jakou dr máš těď? Já mám Matoušovou a nemůžu si ji vynachválit, je vážně úžasná.
7. bře 2012 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedunika ahoj, náš má taky 10měsíců:slight_smile: pořád se plazí a stoupá si u nábytku. ještě nesedí, což mi vůbec nevadí, ale už se nevejde do vajíčka, které má jen na krmení, ale my stejně auto nemáme a jezdíme autobusem a vlakem, tak je to v pohodě.
15. bře 2012 v 15:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “doplnění info v dalším příspěvku”
3. dub 2012 v 17:18 • kkomtesa
Ahoj holky, jen sem hodím info pro maminky, které jezdí MHD s prckama ...Od 1. 4. 2012 vstupuje v platnost nový Tarif jízdného (PDF ) v českobudějovické MHD, který byl schválen Radou města České Budějovice. Přináší tři novinky:

Bude zavedena bezplatná přeprava osob pobírajících peněžitou pomoc v mateřství nebo rodičovský příspěvek, pokud doprovázejí dítě, na něž je příspěvek vázán. Tyto osoby si pro nárok na bezplatnou přepravu musí nechat vystavit v předprodeji DPmČB speciální kupón k platné průkazce MHD. K žádosti musí doložit doklady osvědčující jejich nárok, které jsou uvedeny v Tarifu. Vydání kupónu bude zpoplatněno částkou 200,- Kč.
11. dub 2012 ve 12:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@werry Díky, doufám, že mi k tomu stačí Oznámení o přiznání dávky státní sociální podpory, ale nevím, jestli se mi to vyplatí - na jak dlouho to platí - neomezeně, dokud jsem na RD nebo jen na rok a pak koupit další kupon?
21. dub 2012 ve 22:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkomtesa přinesla jsem jim papír z pracáku, kde je napsáno, odkdy jsem na RD, a platnost kuponu je v mém případě od června 2011 do 1.6. 2012, takže v květnu jim musím dát další papír, že jsem stále na RD a prodlouží mi ho zase na rok, takže dokud budu na RD to bude platit, platí se první rok 200 Kč a pak nic
22. dub 2012 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@werry Díky, to je skvělé, tak to si to zítra zařídím.
22. dub 2012 v 18:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Když už mám průkazku i potvrzení, že mohu jezdit zdarma, co dál?
werry - dáváš špatný info. Platí se 200,- Kč za každý rok. Né jenom za ten první. Viz dole.

Na přepážce předprodejního místa (například přízemí Mercury centra) zaplatíte 200 korun, za které vám je vydán speciální jízdní kupon. Pak už můžete začít jezdit zdarma s dítětem. Kupon platí na jeden rok. Pro člověka, který si kupuje pravidelně měsíční jízdenku, je to roční úspora zhruba 4500 korun.

A co se děje po roce?

Pokud dál pobíráte příspěvek, opět přinesete potvrzení a za 200 korun získáte jízdné na další rok zadarmo, a tak dále.
23. dub 2012 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Trošku se to pošouplo. Tak snad to neva.
23. dub 2012 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, také jsem Budějčák, ale koukám, že je tu trochu mrtvo. :confused:
13. kvě 2012 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@kratoska To máš info z novin? Já si kupon koupila v Mercury, a paní mi řekla, že když pak přinesu potvrzení, že jsem dál na RD, tak už nic platit nebudu.
22. kvě 2012 ve 21:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já mám informaci z více stran. Pak jsem narazila na tenhle článek.....viz odkaz víše a tam to jasně popisujou. Kopíruju ještě jednou sem.

Když už mám průkazku i potvrzení, že mohu jezdit zdarma, co dál?
Na přepážce předprodejního místa (například přízemí Mercury centra) zaplatíte 200 korun, za které vám je vydán speciální jízdní kupon. Pak už můžete začít jezdit zdarma s dítětem. Kupon platí na jeden rok. Pro člověka, který si kupuje pravidelně měsíční jízdenku, je to roční úspora zhruba 4500 korun.

A co se děje po roce?
Pokud dál pobíráte příspěvek, opět přinesete potvrzení a za 200 korun získáte jízdné na další rok zadarmo, a tak dále.
22. kvě 2012 ve 21:59  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, nemáte někdo tip na ubytování přímo ve Frymburku? Chceme tam jet na týden s kolama, takže ubytování u vody a poblíž cyklostezky. Předem děkuji za odpovědi. :wink:
25. čer 2012 v 18:00  • Odpověz  • To se mi líbí
holky dostaly jste už rodičák?
14. črc 2012 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanca830 ahoj, jj já ho dostala toho 14.8.
27. srp 2012 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra.
23. říj 2012 v 15:36 • kkomtesa
Ahojky holky, jsem z Budějovic, mohu se kvám přidat?
23. říj 2012 ve 21:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “doplnění info v dalším příspěvku”
23. říj 2012 ve 22:03 • kkomtesa
24. říj 2012 ve 14:28 • kkomtesa
25. říj 2012 ve 14:16 • kkomtesa
Holky, omlouvám se, že jsem tu tak vpadla, ale potřebujeme nutně dohnat ztrátu 3 dní. Natálka byla na 3. místě a bohužel spadla až na 13. místo. Aby se mohla zúčastnit dalšího kola, potřebujeme zůstat v první patnáctce, což je hodně těžké, protože s tím mrnětem nemohu sedět pořád u počítače a prosit známé jako to dělají ostatní :frowning2: Takže vás moc, moc, moc prosím, jestli byste nám neposlaly pár hlasů. Jde poslat 5 hlasů za hodinu, takže pokud nemáte jiného favorita, dejte nám je všechny, prosím. Jedná se o to, že pokud se dostane do druhého kola, hlasování už bude objektivní, jelikož se bude hlasovat pomocí sms. Předem vám moc děkuji :slight_smile:
http://prozeny.blesk.cz/soutez/zlaticka/2012/profil/2044/natalie/
26. říj 2012 ve 14:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Městská knihovna v Českém Krumlově

a občanské sdružení Ženské kruhy (Slovensko) Vás srdečně zvou

na promítání filmů:

SVOBODA PRO POROD (Freedom for birth), autor One world birth

a ZUNA, autor Bc. Mária Martiniaková.

V Městské knihovně v Českém Krumlově dne 12. prosince - ve středu, v 18hodin

Svoboda pro porod (Freedom for Birth)
autor: One world birth
slovenské titulky z dílny sdružení, možná budou i české titulky

Šedesátiminutový dokument, součást celosvětového dokumentárního projektu
ONE WORLD BIRTH, burcující film volající po změně gynekologického monopolu, který
v mnoha zemích porušuje práva žen vybrat si kde a jak budou rodit.
Ve filmu se mimo jiné představí více než 40 expertů v oblasti porodnictví i mezinárodního práva, všichni volající po změně v oblasti péče o budoucí matky.

Zuna
autor: Bc. Mária Martiniaková

Film zobrazuje příběhy čtyř žen a jejich pohled na přirozený porod. Film je zároveň hledáním, zda v dnešní společnosti je možné rodit přirozeně, bez zásahů lékařů. Odkrývá celospolečenský strach z bolesti a prostřednictvím hlavních protagonistek ukazuje možnosti, jak tento strach překonat.
/37 minut/

12. prosince bude promítání filmu Svoboda pro porod, s následnou diskusí s pozvanými hosty, druhý film budeme promítat v lednu.

Z hostů zatím slíbila účast Alice Madlen Köhlerová, dula (http://www.duly.eu/?page_id=4)
s bohatými zkušenostmi, která pracuje na Šumpersku, další hosty budeme oslovovat
v nejbližší době.

Prosím Vás, pokud chcete přijít na promítání, o napsání mailu na: beseda@centrum.cz – je to jen pro přehled, rezervace míst není nutná. Promítání je zdarma.
29. říj 2012 ve 14:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Zdravím všechny, nemohla byste mi některá poslat jméno dobrého psychologa/psycholožky z Č. Budějovic? Děkuji moc.
10. led 2013 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek