• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

13. dubna 2017 
Ahoj holky.

Tak Filip vstáva v 6,00 asi od 1,5 roku, takže už by som mala byt zvyklá, ale poslední dobu večer nemužu spát a ráno jsem k neprobuzení. Včera jsem usnula nekde v 1,30 a ráno ma Filip v 8,00 už fakt z postele vytáhne. :confounded: Dýl mi nedovolý. Ja fakt nevím co mi je že nemúžu spát.

My máme atopák na zapestích ručiček a občasný flíček na nohách.

Ja mu delávam takové polívky jako celej obed. :slight_smile: že mu do toho namixuju i maso a je hustá. Na dve jídla nemá čas a maso s bramborama nesní, asi je to suché. Když to pridám do polévky, tak sní celý talíř..... Tak to tak praktizujeme a je klid. Ono si to každá vychytá po svém a deti budou spokojené.
14. kvě 2009 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky :slight_smile:

Negrovka já nechci strašit, ale mastička z konopí mi ekzém strašně zhoršila, přišlo mi to jako kdyby mi to tu ruku spálilo, pak mi MM říkal, že to třeba tak má být, tak jsem to pořád zkoušela, ale to nešlo a myslím že i Slavka říkala, že tohle ji nepomáhalo. Mě nejvíc zabírají prostě mastičky od kožní, teď to mám taky špatný ale nemůžu se tam dokopat :confounded:

Kristý poslední dobou začla vstávat kolem 7h, to jsem u nás nezažila, asi jak je venku tma, ale taky mě štve že začli zase opravovat vedlejší barák, tak je tu celej den a i brzo ráno kravál, furt vrtaji, bouchaji, jako kdybysme toho měli málo toho 3/4 roku co to dělali nám :rolling_eyes:

My máme v sobotu tu Ikeu a ještě se vyhýbáme větším kolektivům s malou, aby něco nechytla jinýho, má přece jenom oslabenou imunitu.
14. kvě 2009 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ mne ta konopná mastička taky nepomohla, spíš zhoršila. :unamused: Tedkom to mám dobré, len to mám pořád suché a ne a ne se to premastit.

Ja jsem v sobotu v Praze, MM hrá tenis v AT a Filip u babičky. V kolodejí je fakt krásne. u toho zámku mají známy domek. když prijedete po moste tak ten rovno.
14. kvě 2009 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Slavu mě se to zase hrozně rozlejzá, ale je fakt že na to dlabu, nemám čas pořád promašťovat a hodně to drapu :confounded: a lupenka je pryč? :dizzy_face:
14. kvě 2009 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, nám konopný masti taky nepomohly, ale vám třeba můžou, někomu to zabírá, tak to vyzkoušej a uvidíš.

Slávi, a nejseš nervózní z nástupu do práce - že nemůžeš spát.
14. kvě 2009 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, to utíká!!!!! Si pamatuju, jak jsi sem dávala 10tt a teď 23!!!
14. kvě 2009 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
nervózna z práce? nevím. Na to nejak ani nemyslím. ALe podvedome to být muže. Ja se tam celkem i teším. No jsou to takové rozpolcené pocity.

Terez lupénka je dobrá a ten exem relatívne taky.
14. kvě 2009 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já bych třeba zrovna teď šla do práce hned, aspoň na brigádu - odpočinout si :sweat_smile: malá mi včera dávala šílený kapky. No ale ještě si počkám, až tu bude Hanka tak se jí musím poptat na ty jesle tady u nás, chtěla bych tam malou dávat taky od září na těch pár dní, myslim si, že to bude pro všechny lepší, malá se seznámí s dětmi a my si s malým odpočineme od jejího křiku a budeme si vychutnávat ten jeho křik :grinning:

Oli jj letí to hodně, za chvilku prázdniny a pak rodit, ale pořád se nějak ani necítím těhotně, z prvního těhotenství mám totiž zažitý to zvracení nebo aspoň nevolnosti a teď nic a malej je naprostej pohodář, zakopká jen ráno a večer :dizzy_face:

Oli a vy budete taky chodit sem tam do jeslí nebo ne?

Slavu no to jsem ráda, že to máš teď dobré, já přemýšlím co bych mohla sníst že je to horší, ale zatím to nepraská, jen mokvá a rozlejzá se, no nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. kvě 2009 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez mne v te lekárne namíchalio neco na te mokvave puchýřky. Melo by to vysušit, ale pak to musiš premazat pořádne. Mám to celu dobu v lednici, tak by to melo byt o.k. Jestli chceš tak ti to odpoledne hodím. Vezu tam malého k babičke.

Ja o tom jídle premýšlim pořád a za tých mých 100 let jsem neprišla na jídlo které mi to zhoršuje. ono to totiž nemusí byt 1 druh potravy. ono to muže být kombinace nečeho a to nikdy nezjistíš. napr. muže to byt ted si vymyslím kure+ mrkev. ale samotné kure ti nevadí ani samotná mrkev ti nevadí. takže to nikdy nikto ani nejlepšími testami nezjistí. Ja se s tím proste naučila žít. BOHUŽEL :astonished:
14. kvě 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
A tie jesle zkus. Maruška to tam určite hezky zvládla. Oni tie sestry vedia zaumout snád každé díte, tak i Kristýnku. :dizzy_face: Jen bych se tam fakt zkusila domluvit či by ji nevzali dřív jak v 18 mesíci. Aby to pak nebrala že kuli Lukáškovi ona musí do jeslí. Aby alespon pár krát šla pred narozením Lukáška. - muj názor. :slight_smile:

Když bude odpoledne Hanča doma tak u ní cinknu :grinning: Hanka nejspíš řeší stavbu, že Oli? Snád se to darí a konečne začnou stavet. Držím jim palečky.
14. kvě 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Slavu mě taky nic jinýho nezbyde než se s tím naučit žít :rolling_eyes: teď to mám relativně dobré proti tomu jak jsem to mívala kdysi krvavé a právě to mám suché i takže na vysušení bych si radši nic nedávala, to by pak praskalo do krve a bude hůř, ale děkuju jsi hodná :slight_smile: Stavit se můžeš i tak, na pokec :grinning: teda jestli ještě nemáš ten průjem nebo co to bylo, to by se mi nehodilo když mám o víkendu strávit 5h v autě a 3h lítáním :grinning:

Ty jesle jsem chtěla zkusit ještě před narozením, ale bohužel ten věk asi na to takhle vyjde a oni dřív asi vyjímku neudělaji, Kristý bude 18měs. 8.9. tak uvidíme jestli se malej narodí jako ona dřív, já určitě nechci aby se cítila
14. kvě 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pardon Kristý mi tu na něco hrábla a nemohla jsem to dopsat ...

odstrčená a snad nebude, budu se snažit ze všech sil se jí věnovat, jako se věnuju teď, ale stejně je to prd platný, vždycky si najde důvod aby mohla půl dne proječet :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
14. kvě 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez-to není normálně dostupná mastička v lékárnách,ale přímo namíchaná od nějaké známé :sweat_smile:

Jinak učím Patrika na nočník,vydrží i 3 hodiny suchý a pak přijde počúraný a nevadí mu to :unamused: No budu to zkoušet asi do té doby do které to moje nrvy vydrží :sweat_smile:

Slávuš-tak Hanku pozdravuj :wink: :slight_smile:
14. kvě 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Negrovka tak to je fajn, já měla z té zdravé výživy.

My se učíme už dlouho na nočník, ale poslední dobou je to snad horší, přebaluju častěji než malý mimino, balíky plen jen mizí a malá je schopná vyčůrat se i na koberec.
14. kvě 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez-já teda doufám,že do dvou let budeme bez plenky,tak máme na to ještě půl roku,tak snad se to naučí :sweat_smile:
14. kvě 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tá past ma vysušit tu vodu v tých pupínkoch a zabranít tvorbe nových. Ja je už vubec nemám a tu mast jsem nepoužila. Je netknutá. Mužeš to zkusit na jedné noze, jako pokus :grinning:

Každý se snaží tomu prvemu ditku venovat, v tom to není. ja to beru že ted mám celý den jen na Fildu. Pak se ten den rozedlí mezi 2 deti. Už tak je pro ne težké že se doma musí delit o mámu a když až pak začne chodit z domu, či už k babčike, nebo do jeslí, tak si to to díte vysvetlí že je to kuli mladšímu sourozenci a muže mu začít i ubližovat a jinak na sebe poutat pozornost.

Zkus si tam domluvit schusku osobne a zeptej se jestli ji nevemou o malinko dřív, jenomže ted me napadlo že dřív jsou prázniny a nevím jak budou brát na hlídaní.... :astonished: Tak si asi nepomužeš.... :confounded: To je smula.
14. kvě 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Negrovka taky doufám, že do dvou let, ale u nás teda už silně pochybuju :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když mi na nočníku zase vříská, nedávno tam chytla takovej hysterák že nebyla zase hodně dlouho k zastavení a taky hodně utíká, ale nevzdáme to :slight_smile:

Slavu to sice jo, ale mě jak mám suchý ruce tak to začne praskat a krvácet a to je horší než když mi to mokvá, teď můžu ty ruce používat, ale když je mám krvavý tak ne. Jo to chápu s těma jeslema ale nemám na výběr a babička celodenní neni k dispozici, já už si takhle připadám že obtěžuju když musim na hodinu na gyn. :wink: Taky uvidíme jestli ji tam dáme hned v tom září nebo dýl a jestli vůbec, třeba z toho nakonec sejde, co já vím jak to bude :slight_smile:
14. kvě 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky to je hrozny co deti ma ten atopak,cim to je?
My mame na zadech jedno bile misto,ale to ma od narozeni a mudr.rikala ze je to pigment kuze,ze jen bude treba citlivejsi na slunicko.
14. kvě 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Marti prostě nějaká vrozená "chyba" sama nevím, nikdy jsem to neměla, až po porodu. Myslím si, že to bílé místečko bude v pohodě, MM taky jedno má a nějak ho to v životě neomezuje, obzvlášť když je to na takovém místě :slight_smile:
14. kvě 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,teď jsem mluvila s kamarádkou,že je ve třetím měsíci těhotenství a to než otěhotněla poprvé,tak měla 2,5 roku jenom trápení než otěhotněla a teď je holčičce 1 rok a ona je opět těhulka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Mám z ní hroznou radost :dizzy_face:
14. kvě 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni to je hezky,ze jim to jde. Ja nekde cetla,ze otehotnet dela stale vice zenam problemy.
14. kvě 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moniko to kamarátce moc gratuluju. :slight_smile:
Ono to tak býva. když jde prvé mimi na prvý pokus, tak je trápení s druhým a když se lidi trápi s prvým tak do druhého vlítnou ani neví jak.
My máme Fildu na 2 pokus, teda 2. mesíc snažení. A ted s tím bojujeme už od srpna a pořád nic. Kdyby mi nekto řekl že se budeme takhle snažit tak mu to neveřím. Ale kdybch to vedela tak ani nenabehnu na HA a možná by to prišlo dřív. :wink:

k pigmentu: Bíly flek by nemel byt na slunci, protože to místo je bez pigmentové ochrany. Pigment je vlastne prirozená ochrana kuže. To mám totiž taky. :grinning: Ja mám fakt snád všechny kožné nemoci. :cry:
14. kvě 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slavu nastesti to ma na zadek,takze je to lepsi nez na ruce (kratky rukav) nebo na noze.
Sluvu my mame Zdendu na 1.pokus :slight_smile:
14. kvě 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my máme Patrika po ročním snažení :zipper_mouth:
14. kvě 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
všechny zdravím "v nové" drbárně :slight_smile:

To počásko mě celkem "sere" nejdřív krásně a teď zase pořád prší, to bude dneska zase den, budeme čumákovat doma :confounded:

u nás exém celkem v poho, sem tam se něco objeví a zase zmizí, mažeme oliv.olejem nebo Nivea olejem a občas měsíčkovou mastí a celkem to jde :wink: ťuk, ťuk, ťuk
14. kvě 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady taky hnus humus

add ekzem:honzík měl jako mimčo úplně strašnej,měl toho plnej obličej,tady u nás v lékárně je vyhlášenej mastičkář,nevím,jak jinak to napsat,prostě majitel má na to školy a dělá mastičky,když už nám nepomáhalo vůbec nic,z těch kupovaných,tak jsme nevydrželi a došli za ním,kouknul na honzíka,řek za 3 dny si přiďte,dal nám mastičku a říkal,že kdyby to nefungovalo,tak máme přijít zas a že to bude trvat pár dní,než to zabere, a ejhle zabralo to hned na poprvý a už se mu to nikdy nevrátilo :wink:

my máme obě dětičky hned na poprvý,teda honzise určitě,míša trvala asi 14 dní :slight_smile: ,v tom jsme měli štěstí,zase jsme si to ale vybrali při porodech :frowning2:
14. kvě 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčátka, tak tady je ten samý hnus humus počasí - jak říká Lucka :grinning:
S těma vyrážkama a atopákem je mi dětiček i dospělých líto, je toho teď nějak strašně moc. My naštěstí nic nemáme, akorát od porodu mám hodně často suchý fleky na rukách, občas popraskaj nebo zrudnou a je to celkem nepříjemný. Ale myslím, že to je jak se víc zachtám ve vodě. Pomohl mi na to olejíček od Saloos - Atopikderm. Třeba kdybyste chtěly zkusit :slight_smile:
Dneska jsem zkusila udělat Dendě špagety s omáčkou, tak jí docela chutnaly. Špagety byly všude, naštěstí i v pusince :grinning: Takže díky za tip s těstovinama.
My máme Dendu taky na poprvý, teda 2. měsíc po vysazení HA, ale tu dobu mezi jsme si dávali pozor, abysme mohli ještě odletět na dovču (mě by těhotnou nenechali letět, vzhledem k té mé srážlivosti). Takže paráda, měla jsem strach, že to bude trvat třeba rok a najednou 7 týdnů po návratu z dovči jsem měla // :slight_smile:
Luci, s těma porodama jste si vážně užili, koukala jsem už dřív k tobě do albíčka. Měla jsi potíže s tlakem?
14. kvě 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Negrovka taky gratulujeme kamarádce :slight_smile:

Nám se Kristý povedla za 3 měsíce a druhý mimčo za 8 měsíců. Prvně jsem ale měla vysazenou HA skoro dva roky, prostě jsem ji vysadila, aby se tělo pročistilo a taky jsme si dávali pozor :slight_smile: Ale že bychom se nějak extra snažili a stresovali se to se říct teda nedá, i když jsem chtěla být těhulka co nejdřív po každý :slight_smile:

Počasí mě taky naštvalo, čekala jsem že půjdeme procházkovat když je pod mrakem a ono leje, já nevím jak to tý prďolce vysvětlit, vůbec nechodíme ven pořádně, nejdřív nemoc moje, pak její a pak hnusný počasí :confounded:

Leni to jsem ráda že vám chutnalo :dizzy_face: Kristý měla taky špagety ale moc jim nedala teda :astonished: Zítra si dáme tu brokolici, tu může :dizzy_face:

Mispuli to jste si vážně vybrali, já porod hrůza, ale malá je naprosto zdravá a narodila se "v termínu" takže aspoň že k něčemu to bylo.
14. kvě 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni: právě že ne,u honzíka jsem měla problémy s tlakem ,ale až po porodu,takže mě nakonec propouštěli z interny,kde jsem dokonce několik dní ležela na jipce a u míši jsem šla na kontrolu,je pravda,že mi nebylo nejlíp, změřila mi tlak,byl vyšší,dala papírek do moči a bílkovina :rolling_eyes: ,tak jsem to ořvala a jela do nemocnice,tlak neklesal,monitor byl v pořádku,ale kapačky mi nepomohly,tak zase císař,ale tentokrát se mi tlak srovnal během 14 dnů

jo taky jsem před početím měla vysazenou antikoncepci asi 3 měsíce a dávali jsme si pozor,dokonce mi i přišlo,že to mělo svoje kouzlo :grinning:

naše děti špagáty taky milujou,honzík si prochází různýma obdobíma,když byl malej,ta měl rád brambory,takže když nechtěl nic jíst,stačilo mu uvařit bramboru a bylo,pak měl těstovinové období,to moh špagety s kečupem každej den,teď to tak nějak střídá,ale nechce mi jíst maso,sýry... jogurty jí jen ve školce,protože to jí i ostatní děti,a míša to je malá popelnice,ta jí zatím všechno :slight_smile:
14. kvě 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám na vás prosbu: Kájovi neodešli včas peníze na zálohu na zdravotní pojištění ( je OSVČ ). Paní mu po telefonu řekla, ať pošle z mailu žádost o bezdlužnost, ale nevíme, jak to sesmolit. Nemohla byste některá poradit? Děkuju.
14. kvě 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek