• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice

29. srpna 2017 
autor
Beat to je super, že jste měli krásný výlet, nám se taky na chatě líbilo, ale ten oběd mě naštval, prostě jsem nevěděla co dělat, teplý jídlo sebou jsem neměla a když jsem se zeptala mámy co vaří a odpověděla mi, tak jsem se jen v rychlosti zeptala jestli už tam nalila smetanu a už bylo pozdě, nenechám tam dítě hlady ale doufám, že to bylo naposledy a pro jistotu ji budu muset všude hlídat aby jí zase nějakej chytrák něco s tím mlíkem nenacpal :rolling_eyes:

Abych teda byla přesná, tak jsme to nevysadili úplně, ale jen omezili na radu Hanky, takže má jeden jogurt denně, pak ostatní nemléčný výrobky a ke snídani rýžové mléko s Carem (vypije mi ho i cca 180ml - na ní je to opravdu rekord) večer mi ho nechce :confounded: takže tak.

Vypadá to že to opravdu bude z toho mléka a hlavně z jeho agresivní formy - tzn. smetana nebo krav. mléko ať už zpracované či nezpracované. Ty jogurty si myslím, že jí nevadí, ani máslo, on mi to kdysi řekl i Havelka, že bude alergická po mě - mléko, čokoláda. Já sama jsem na sobě žádný změny co se čokolády a mléka týče ale nezpozorovala, včera jsem snědla na chatě celou bonboniéru a ruce mám nádherný, nohy snad vyléčený, prostě neni den abych teď nějakou tu čokoládu / mléko neměla a nemá to na mě vliv. A jinak čokoládu malý nedávám, nikdy jsem nedala a jestli jí to zase někdo nedá za mými zády, tak ji snad ani nikdy mít nebude ... teda do doby než se třeba tyhle problémy spraví, ale to vypadá na celej život... už vidím ty pohledy až dostane k Mikuláši zase kopec čokolád, to budou všichni čučet na krkavčí matku, která to vl. dítěti nedopřeje :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No jsem poučená, příště budu všude volat co budou mít na oběd a radši se najíme doma než tohle, nikdo si neuvědomuje, že jí tim ubližuje a mě taky když se pak na ni dívám.

A co jinak, jak se máte? Já jsem vždycky chodila s malou ven dopoledne a dneska jsem se na to vyprdla, protože co provedla v pátek a v sobotu na procházce, o to znova nestojím :stuck_out_tongue_closed_eyes: mám teda strach :confounded:
10. srp 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez úplně tě chápu,že se bojíš,aby jí někdo nedával něco,co nemá,nejhorší je,že ty starší generace tohle nechápou :confounded: u nás naštěstí,že zatím respektujou ty tvarohový výrobky,kvůli té ledvině,to si nikdo nechce lajznout,aby měl kvůli tomu nějaké potíže.ale tuhle už nevím kdo,se mě ptal,jestli mu může dát čokoládu :astonished: to sem čučela jako puk!!!!sem řekla že čokoládu opravdu nepotřebuje,má rád ovoce,to jet ak spadké a zdravější,má rád ty svoje křupinky a je spokojený.já si neumím u sebe představit vysadit mléko,sem závislá na krabici mléka denně :zipper_mouth: to jem oje droga,ale když ono je to tak dobrý!!!! :grinning: hele ale uvidíš,že to kristýnky nebude mít na furt,do tří let se vytváří dětem imunita a většina,co mají alergie takhle v brzkém věku,tak se to postupem času stratí.ale jem i jasný,že se bojíš,nedá se na to spoléhat :pensive:

jinak to docela ujde-celkem teda....

co vám malá vyváděla na procházkách?? :astonished:
10. srp 2009 ve 12:30  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Beat já to sama nechápu proč jim každej chce cpát čokolády, nehledě na to, že to opravdu není k ničemu dobré, kazí se zuby, podporují atopáky... :confounded:

Uvidíme jestli to Kristý bude mít furt nebo ne, já jsem třeba jako dítě neměla nic a po porodu Kristý jako by se všechno změnilo a už to mám tedy rok a půl skoro :confounded: a to vůbec nevím proč se to u mě projevilo až tak dlouho? :rolling_eyes:

Malá na procházkách strašně vříská, tak jak vřískala tady když jste u nás byli (tím nejsilnějším hlasem), takhle vříská venku a to je otřesný, v pátek (nebo čtvrtek? já už nevím) jsem s ní letěla strašně daleko domů, protože jsme dali dlouhou procházku, otáčeli se na nás celý Budějovice a já bych jí nejradši po cestě vyhodila a nechala někde :stuck_out_tongue_closed_eyes: byla jsem odhodlaná jí dát pod sprchu doma když by se nezkrotila, naštěstí ve výtahu po pleskanci dala pokoj, ale i tak... a v sobotu jsme šli i s Martinem a to nám začla vřískat už u baráku, ale naštěstí přestala, jenže taky až po dlouhý době a tisících pohledech lidí. S ní nejde v tu chvíli vůbec nic dělat, jen příšerně vříská, neposlouchá, nedívá se, je v nějakým tranzu svým, obvykle nepomůže vůbec nic, jen utíkat domů a tady jí prostě necham vyřvat, doma je mi to prakticky jedno, už jsem imunní, ale venku jak se to rozlíhá a lidi jak chodí a koukaji, děti se v kočárcích budí, je to strašná situace.
10. srp 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez,těžko říct,proč se to u tebe rozjelo až ted,třeba to bylo těhu hormonama,nebo nevím :fearful: a měla si to už u kristý v těhu,nebo až po něm???vím že si to už asi psala,ale já si prd pamatuju :zipper_mouth: mě napadlo,jestli by to nemělo souvislost třeba i se stresem,přeci jen o Kristýnky narození si v neustálem napětí díky jejímu řvaní.jejda,tak to jem i líto,mě stačí když se začne vzekat malej-naštěstí né tak často,ale na něj zaberou různý finty,od jídla počínajem,až po blbosti,tuhle jel v kočárku ve stoje čelem ke mě,svítilo mu totuž sluníčko do očí,navíc už bylo víc hodin a byl asi unavenej a nezabralo ani jídlo :astonished: tak sem ho otočila ke mě,on si stoupnul a byl klid.ale horší bylo pro mě jet s kočárem a do toho ho držet,aby mi z kočáru nevypadl :sweat_smile: co děláte ve středu??
10. srp 2009 ve 13:16  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tuhle středu zatím nic, chtěli byste s Danískem zase na návštěvu kde ho cizí holčička mlátí, řve a já řvu na ní? :sweat_smile: Chudák malej, musela být z minula fakt vedle, bylo mi ho dost líto.
Je to možný že je to i stresem, ale že to mám zrovna teď lepší, to se mi moc nezdá, protože mě z toho řevu bolí hlava a už dlouho jsem se nevyspala tak abych byla spokojená, jsem permanentně unavená :confounded:
10. srp 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
my přijdeme rádi,malej z toho žádné trauma nemá tak neboj :grinning: ty jenže zase ted jak si těhu,tak to můžeš mít lepší díky hormonům.moc ti přeju,aby se ti to už nevrátilo.no já jdu ve středu zařizovat přepisy na ten mamky byt(elektrika,kabelovka a podobný věci)tak by sme sep ak mohli zastavit s prckem :sunglasses: jako v sobotu sme byli s mamkou v Táboře-to sme si dali!!!!vybalovat věcí,přestěhovávat nábytek,do toho byl už malej mrzutej a chtěl spát,no přijela sem domů ko.a to musím začít balit tady,ale mě se tááák nechce :unamused:
10. srp 2009 ve 13:34  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to budeš dobrá jestli dorazíš a nechceš prcka šoupnout rovnou sem? Budeš toho mít asi dost, vím o čem mluvím když jsem to před časem absolvovala taky :sweat_smile:

Jé a kdy se teda stěhujete? :dizzy_face: no to chápu že se ti nechce, kdyby jste se aspoň mohli nastěhovat naráz co, takhle člověk neví co bude potřebovat a nebude, pak si to odveze a i když to půl roku vůbec nemusel mít, tak najednou to chce :stuck_out_tongue_closed_eyes: já stěhování opravdu nerada a čím je víc lidí a tím víc krámů a s dítětem to platí dvojnásob :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. srp 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
nee to je dobrý,uvidím kdy se vrátí L z práce jinak si ho vemu sebou,snad to zvládnem.by ses tam s nima zbláznila :grinning:
no tak já pobalím takový ty věci,co snad opravdu potřebovat nebudem,to znamená zimní věci,různý ty malý blbinky,dvd,něco málo i v kuchyni,třeba hrnce,který tolik nepoužívám,asi i nějaký talíře-aspon tu už nebude taková hora nádobí furt :grinning: :grinning: tak snad to půjde rychle.já se hlavně netěším na to štukování a malování u mamky,ještěže nemusíme malovat tady v tom bytě,to bych asi nepřežila :confounded: jen mě prostě štve to,že nevím kdy přesně se budem stěhovat,když máš pevnej bod,tak to jde líp,nemám ráda tuhle nejistotu.jo a to mi ještě mamka oznámila,že jim útvar budou stěhovat,až prvních 14 dní v září,to mě picne asi tam bydlet všichni pohromadě!!! :angry: navíc prý,že jí má taky někdy v září přijet nějakej ten její milenec a že u nás nějaký dny přespí!!!jako já jí mám fakt ráda,to neříkám,ale tohle mě štve!!!už sem i řekla,že vyměním zámky,aby s tím počítala,tak prej že jí to neva,aspon něco
10. srp 2009 ve 13:52  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jako že u nás přespí máme,né ten milenec!!!toho bych k nám domů nepustila,nějakýho cizího chlapa!! :zipper_mouth: by mě zajímalo co by řekla ona na to,že sem si taky našla někoho v Táboře,že budu u mí přespávat,taky by se jí to nelíbilo :angry:
10. srp 2009 ve 13:54  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
bože píšu fakt jak tatar,ale já nejsem fakt moc vyspalá,L usnul s malým na gauči,tak s kočím se štěkanátkem ven a půjdu si taky na chvíli lehnout.není mi navíc dobře,bolí mě kyčle a navíc ta mrcha mi dává poslední měsíce zabrat :angry:
10. srp 2009 ve 13:57  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No bych se nezbláznila neboj, tvůj malej je strašně hodnej když to pořád porovnávám :sweat_smile: takže jestli bych se z někoho zbláznila tak možná z malý :grinning: a chudáček Danísek by tady byl vystreslej :sweat_smile:

Ježiš :sweat_smile: tvoje mamka je dobrá no, představuje si to hezky, tak hlavně aby to bylo max. těch 14 dní :astonished: a aby vás někam nevyhnala až tam bude mít amanta :sweat_smile: jestli ho tam teda vezme :sweat_smile:

To malování vám nezávidím, ale nikam nechvátejte, ono vám to neuteče, tak až budete v klídečku a bez mamky, ještě by vám do toho kecala :grinning: :sweat_smile:

Tak ti přeju ať je ti brzo líp a hezky si odpočiň :slight_smile:
10. srp 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

jé já bych potřebovala taky vymalovat :wink: Ale vůbec nevím kdy :unamused: MM teď pořád v práci a tak nevím,jestli se do toho pustit sama :sweat_smile:

Dneska u nás ještě sluníčko nevylezlo,ale venku je celkem teplo :slight_smile: Tak si půjdu vyfoukat vlasy a vyrazíme něco koupit :slight_smile:
11. srp 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj zdravím po nějaké době byli jsme na chalupě.

Teer teď jsme zkusili dát malému do auta na sedačky dvd a vydrží se celou cestu dívat a neřve tak už můžem konečně cestovat.

Leni hlavně,že okna dopadli výborně. :slight_smile:

dočtu zase později
11. srp 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jck trampolína je krásná.

beat gratulejem k chození.Chlapy jsou slabí než,aby nechal dítě chcíli kňoura tak hned povolí.

Na facebook také chodímjen krátce?Máte tam nějakou skupinu?

Terez mi js prováděli masáž hráze a myslím,že to dost pomohlo.Porod jsem měla za 2hod.A moje kamarádka si vzala zbytek lahvičky čekama 2mimičo chlapečka měl 4kg a porodila bez nástřihu.
11. srp 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky :slight_smile:

Sykor tak hračky nezabírají, tak asi budu muset investovat do toho DVD, kolik to stojí? Asi pár tisíc to bude co :stuck_out_tongue_closed_eyes: to by musela být Kristýnka hodná aby si to zasloužila :sweat_smile:

A myslím že na FB skupinu nemáme, pošli kdyžtak e-mail do IP a já si tě podle toho najdu a přidám :slight_smile:

Jinak masáž hráze jsem u Kristý taky dělala, neříkám že porod byl v závěru těžký, to určitě ne, ale nástřihu jsem neušla ani s prckem 3080g a 49cm :confounded:
12. srp 2009 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
u nás jsou hračky také po celém autě a i jídlo.Ale toto nám zabralo.Přiděláme to vždy na sedečku před něj a je klid. je to něco takového http://www.easytech.cz/sencor-spv-2706/
Mi to máme vždy půjčené od taťka,ale asi také zakoupíme.Taťka to kupoval ve Wordu minulý rok.

už jsem ti to do IP poslala

Ríša měl 3370g a 50cm a také jsem měla nástřih oni ho prý u prvorodiček dělají, tak snad tomu teď ujdeš
12. srp 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Sykor třeba v Budějovicích jsem slyšela že to je rutinní, ale v Krumlově ne, tam jsem i pár maminek potkala co ten nástřih neměly :slight_smile: uvidíme jestli tomu teď ujdu, já si myslím, že malej bude větší, takže třeba se tomu nevyhnu, každopádně budu o to výslovně žádat, aby to udělali jen v krajním případě :slight_smile: stejně si ale pamatuju že to byla úleva, to pnutí je taky nepříjemný :sweat_smile: jenže budu potřebovat po porodu fungovat, malá mě moc nenechá se válet a regenerovat :grinning:
12. srp 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem rodila v Táboře a tam když není potřeba tak to nedělají.Měla jsem i porodní plán a drželi se toho.

Co máte holky v plánu odpoledne?Mi asi půjdem do města,abych draka unavila a spal. Dnes je vzhůru od 5hod. a pořád tu lítá,jak čert.
12. srp 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Sykor ty jo ten má výdrž, ale malá dneska taky držela, šla spát před chvilkou a jindy už padá od 8h únavou na pusu :slight_smile:

Tak to je paráda že v Táboře to taky nedělají :slight_smile: Já jsem si porodní plán nedělala, on by mi nakonec asi k ničemu nebyl :sweat_smile: no teďka to budu dokola omýlat, že ten nástřih nechci a i MM jsem to říkala, aby jim to připomínal kdyžtak :wink: a taky aby si vzpomněl, aby nám udělali společnou fotku jako kdysi :slight_smile: zrovna teď jsem volala do Krumlova, vzala to strašně příjemná porodní asistentka, hrozně jsme se nasmály po telefonu, to je něco, já už se tam i těšim :sweat_smile: :dizzy_face: jednou jsem volala do Č.B. a už tam nikdy nebudu volat ani kvůli dotazu :pensive:

Jo a my jsme teda dopoledne byli na OSSZ, je hrozný lítání s tím že chci zrušit blbej rodičák! :rolling_eyes: nakoupit a odpol. budeme jako vždycky doma a přijde asi kamarádka :slight_smile:
12. srp 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo sykor chtěla jsem se zeptat jak jde odnaučování od plínek? Naposledy jsi tu psala, jak jsi ho nechala jen ve slipech, má to nějaký efekt? :slight_smile:
12. srp 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Kristi...já si myslím, že je lepší, když tě dr. při porodu střihnou než aby tě mimčo potrhalo :confounded: to se pak šije jak záplata na pomožky a o jsem slyšela tak o hodně víc špatně hojí :sweat_smile:

ahoj Sýkorko, máte to vychytaný s tím dvd, u nás to zatím není potřeba (Natálka je cestovatel)a ona se nevydrží na nic koukat, vytrží půl hodinky maximálně u Ratatoulí :grinning:
12. srp 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už spíme konečně.

Odnaučování jsme na chvilku odložili.Myslela jsem si,že na chalupě ho to odnaučím byl celý dny venku, ale nevede se.jen co vidí nočník,tak zdrhá a řve.
Ale už neusínáme u prsa.To je úspěch a v noci se mu budí už tak 2x za noc.

jck: malej se také doma nechce dívat na tv,ale v autě sedí a pozoruje to a strašně ho to baví.Alespoň konečně neřve.Pouštím mu mašinky a nebo krtka.
12. srp 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jck ano, jak říkám já to zase nebudu lámat přes koleno, ale když to půjde bez toho, tak ať to neni rutinní a už jsem to kdysi taky někde četla, je to logický. Ono když máš sama sešít kousky něčeho ustřiženýho tak to jde daleko líp než kousky utržený :confounded: Ale říkám si, že u tý druhorodičky by ten nástřih opravdu být nemusel.

Jo jinak Sykor to DVD od Sencoru neni tak drahý co koukám, já myslela že to stojí víc... ale i tak s tím počkáme, při našem štěstí se nám to bude válet doma a děcko bude v autě stejně povřískávát :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No tak to je paráda, že se naučil usínat jinak! :slight_smile: a jinak pořád kojíš nebo už ne?

Kristý se teď v noci budí strašně moc, včera jsme u ní byli snad 5x, nevím co se zase děje, ale ona vždycky spí max. týden dobře a tím dobře myslím to, že se k ní jde 1x max. 2x :confounded:
12. srp 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já myslím,že to dvd by se dalo sehnat i levnější.

Ještě kojím,ale už si asi půjdu pro homeopatika.Kojím jen v noci,když se vzbudi.On když se vzbudí tak si přeleze z poskýlky řekne máma napije se odpíchce se od mého břicha do postýlky a spí.A mě už z toho docela bolí břicho.

Já mu dávám večeři pak kolem 7hod si dá mlíko a do půl8je v posteli.Měli jsem Nutrilon ten teda pil,ale žádný zázrak tam vypil tak 50a nic víc.Všichni mi říkali,abych vydržela,že se to naučí pít.A teĎ má SUnar a ten mu chutná.
12. srp 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Sykor je to frajer :sweat_smile: myslíš jako pro homeopatika na zastavení laktace?
Ten článek jsem sem kdysi taky dávala a ještě přede mnou někdo jiný, mám ho v oblíbených. Na spoustu věcí z toho ale ještě neni Kristý zralá :wink:

To je paráda že ti bumbá Sunárek :dizzy_face: my už jsme jen na to rýžovým mlíku, doufám, že to aspoň trošku nahrazuje ty vitamíny co jsou v Sunaru :unamused:
12. srp 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj na zastavení laktace zítra jdem tím směrem, tak tam skáknu.Mám pořád plno mlíka.
Uidíme,jak dlouho mu bude chutnat.
Zítra také jdem poprvé k holiči to bude ródeo :grinning:
12. srp 2009 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Sykor tak na to se těším až budu stříhat malýho, to budou účesy :slight_smile: Kristýnku zatím stříhat nechci, ať to má pěkně dlouhý :dizzy_face:

Jo holky kdo používáte Tesco plenky, tak od 12.8. do 25.8. maji akci 2+1 zdarma, čili 3 bal. za 498,- a maji nějaký vylepšený, s pružnýma páskama :slight_smile:
12. srp 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ríša má práve na hlavě pár chloupků a pak má vlasy co má od malička a už to má dlouhé a vzadu se mu dělá kudrlinka.Musíme ho ostříhat,aby to měl husší.Hlavně, když se vzteká tak si je trhá
12. srp 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Sykor malá má taky vzadu kudrlinky a má to pořád hrozně neforemný, na můj vkus má oproti jiným dětem strašně krátké vlásky, ale hrozně jí zhoustly poslední dobou tak snad i porostou ať můžeme culíčkovat, akorát problém je, že ona culíky nerada mrška :slight_smile:
12. srp 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek