• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice, těhulky

7. února 2013 
@hydricka
@hydricka ja jsem rodila dceru v uh.hradišti a super-návštěvy na pokoji po celý den,mohly tam i děti,mimo to tam byla takova návšt.mistnost kde byl dětsky koutek takže si tam děti hrály.personál taky bezvadnej.kdybych nebydlela tak daleko jedu rodit tam
9. dub 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hydricka a ty návštevy jsou jen od 14-17hod?a jak to dělaji mamči když manžel třeba děla do večera a nebo naopak může jen dopol?Ještě by jsi mi mohla poradit kam se da s dětma jít v čb?myslim nějake mc,znam jen to na máji a nějak me nezaujalo
9. dub 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb jj, Návštěvy jsou v tuhle dobu, ale nikdy jsem neměla problém s tím, že někdo přišel dřív nebo naopak dýl. S MC je to tady dost bídné. Já když jdu někam na kávu s kamarádkou a capartama, tak chodíme do cafe galeria v jírovcovce. Mají tam dětský koutek a je to tam fajn. Ale vyloženě MC jsou tady to na máji a pak na Lannovce. Tam je MC Victory.
9. dub 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hydricka já tady právě moc holek neznam takže neni s kym jít na kávu:frowning2:
9. dub 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb právě že tady moc center není. Já vím o těhle. A pak je ještě něco na náměstí. Ale nevím jestli je to MC nebo jen cvičení.
9. dub 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hydricka hm,to je blbé takové velké město a je tady prd.
9. dub 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já se taky mezi vás vmísím, jestli můžu.

Novopečeným maminkám moc gratuluju a přeju štěstí jim i potomkům. A maminkám, které porod teprve čeká, přeju také hodně štěstí bez stresu.

@hanickacb K té anestezii, já téda zatím zkušenosti s porodem nemám, ale v českobudějické nemocnici jsem byla v prvním těhu na kyretáži a dělali mi celkovou anestezii. Do dneška mě nenapadlo, že může být ještě dlouhá nebo krátká. Já se tenkrát probudila asi hodinu po zákroku na pokoji gyn.oddělení, kde jsem ležela od začátku. Tak za mnou mohly návštěvy v podstatě v jakoukoliv denní dobu na pokoj, kromě vizity.

A mateřské centrum? Zkus se podívat na stránky Pansofie - http://www.pansofie.net/article.php?id=rodice&part=1. Já tam chodím na těhotenské cvičení, ale po porodu tam taky něco bývá pro děti a tak.
11. dub 2011 v 11:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soucke00 Ahoj,to jsi hodná že jsi mi přidala i odkaz...,ja se v narkozach taky nevyznam
11. dub 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, máte některá zkušenosti s budějickou porodnicí? Já v budějický nemocnici byla jen na kyretáži, ale to už je taky docela dávno. Nevíte, co všechno maminkám poskytují, jak je to s prádlem, s vložkama atd.? A nemáte třeba některá zkušenost, jak je to tu s nadstandartníma pokojema? Jestli se třeba musí zamluvit, kolik to stojí a tak.

@hanickacb Ještě taky nějaký kurzy bývají i v Caplíku - http://www.caplik.unas.cz/index.html.
Jinak přehled přes mateřská centra nemám, ale najdeš, co je v Budějicích v seznamu na tomhle odkazu - http://www.materska-centra.cz/kraje/jihocesky/. Snad ti to k něčemu bude.
11. dub 2011 ve 22:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soucke00 Ahoj, já rodila v čb a byla jsem naprosto spokojená. Nevim jak je to ted, mohlo se to změnit, ale za mě dávali jeden balík vložek a troje síťovaný kalhotky. Když ti to dojde, musí ti někdo přivézt. Já jsem měla něco nakoupený dopředu, ale stejně jsem potom manžela honila kupovat jiný. Měla jsem třeba prsní vložky babylove a ty šli po první "aplikaci" okamžitě do koše a jel mi koupit Fixies. Nakonec doma jsem používala Chico, ty byly nejlepší.
O nadstandart můžeš zažádat při příjmu, myslim, že stojí 600 (nebo 800?) ted nevim. No a záleží jestli zrovna bude nějakej volnej.
11. dub 2011 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
soucke - já tam byla na revizi i rodit. pokud nezačli od posledně nějak víc šetřit, dostaneš dvoje síťované kalhotky, vložky si můžeš brát ve skříňce na chodbě, ale určitě je lepší mít jeden až dva balíčky své. prádlo jsem si sbalila svoje, ale nakonec jsem byla ráda za erár, alespoň ušetříš praní. na mimčo jsou tam oblečky taky, ale jsou v dost kritickém stavu (většinou dost velké, bez knoflíčků apod.) dostaneš i několik pleneček, teď nevím jestli deset nebo víc, už si to nepamatuju, ale když ti dojdou, přidají ti, jen si o ně musíš říct. ono se sice takhle malé přebaluje často, ale když je u sestřiček, tak to většinou udělají za tebe, takže ty zas takovou spotřebu nemáš. říkají, že ubrousky pro miminko poskytují, ale dostaneš jen papírovou utěrku a vodu z umyvadla, takže příště si s sebou určitě beru vlhčené ubrousky. o nadstandardu nevím, nakonec jsem byla na normálním pokoji se dvěma maminkama, ale ty šly domů dřív, takže jsem pak stejně měla pokoj pro sebe. ale ze začátku to bylo dobré, nebála jsem se odskočit si, kdyby třeba mimi ublinklo, vždy byl na pokoji někdo, kdo na mimčo dohlédl, aniž bych ho musela odvážet sestřičkám a za dvě minuty si ho zase brát. a taky se bylo s kým poradit, popovídat. návštěvy na chodbě jsou blbé, ale jinak to tam rozhodně není tak zlé, jak se traduje. pokud tedy rodička není extra hysterka :wink:
11. dub 2011 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcelkap - je v těch prsních vložkám opravdu takový rozdíl? na pohled mi přišly všechny stejné, jen některé výrazně dražší... já tedy používala jen babylove a dobrý, nenapadlo mě hledat nějaké lepší...
11. dub 2011 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelkap @laska.nezna.hranic Děkuju za info a za tipy na prsní vložky. Takže je teda asi lepší nespolíhat na to, že bude v porodnici něco k dispozici a raději si všechno obstarat sama. Já jsem slyšela o dosti porodnicích, kde dávají všelijaký balíčky a tak, tak mě zajímalo, jak je to tady. Jestli se dá taky čekat nějaký takový překvápko. :slight_smile:

No, pro dnešek se loučím, ať jsme s malou čiloučký. Zítra jdeme cvičit. Docela se těším. A večer se sem za váma zase mrknu. Brou brou
11. dub 2011 ve 23:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
soucke - určitě je lepší být na vše připravená z domova, maximálně to ušetříš, když něco dostaneš. alespoň tak k tomu přistupuji já. je to výhodnější, než pak čekat, až ti to, co budeš potřebovat, přinese návštěva.
v budějovické porodce se rádi chlubí, jak ti vše dají, ale moc se nepředají. když už, je to tak na dva dny. a ty tam budeš minimálně čtyři, tak s tím počítej. ale fakt těžko říct, dneska se šetří na všem... nedostaneš nic a ještě to nic si musíš zaplatit :sweat_smile: mimochodem, už máte vybrané jméno? :slight_smile:
11. dub 2011 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soucke00 já byla u v ČB porodnici spokojená. Dávají tam opravdu asi deset plenek, ale bez problémů ti dají další když dojdou. Vložky pro tebe dostaneš balíček a na chodbě jsou kdykoliv další a o ty si ani neříkáš. Dávají tam dárkový balíček, ale obsah se mění. Většinou jsou tam ale ubrousky na mimi a krém na prdelku. Sestřičky tady vlhčené nedávají, jen tu máš ubrousky a ty se musí namočit. (kvůli reakcím), ale já si vzala vlčené sebou. Oblečení pro mimi docela šlo. Já měla velkého prcka a nebyl problém tam najít ucházející věcičky i s knoflíkama. :grinning:
12. dub 2011 v 06:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hydricka Holky a můžu si do porodky vzít své obl.na mimčo?Nevíte jestli tam také chodí fotograf že by vyfotil miminka?Ja když rodila na Moravě tak tam chodil.
12. dub 2011 v 06:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb tak s oblečkama nevím. Ale asi můžeš. Tady to funguje tak, že ti ho přivezou samozřejmě oblečené a pak kdykoliv si potřebuješ vyměnit tak kus za kus. A snažte se uchránit zavinovačku. Moc jich tu nemají, tak je neradi dávají na výměnu. Fotograf tu chodí, ale nevím jestli každy den nebo jen nějaký den v týdnu, takže se taky nemusíte sejít.
12. dub 2011 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, takže pro jistotu mít všechno vlastní a větší zásobu, kdyby náhodou. No, však jsou to věci, který se nezkazí. :grinning:

@laska.nezna.hranic Nene, jméno jsme ještě nevymýšleli. Navíc mi prvně řekli, že to bude na 90% kluk a před třemi týdny na druhým velkým UTZ mi řekli, že holčička a minulý týden mi ji potvrdili na 99%. Zatím jsme vyčkávali jak se jménem, tak i s výbavou. Ale říkám si, že už je asi na čase. Třeba já a ségra jsme chvátaly na svět už v 7. měsíci, a já jsem teď v 6., tak abych nebyla překvapená a zaskočená. :grinning:
12. dub 2011 v 07:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soucke00 to my jméno pro mimi vymysleli v 8měs.:slight_smile:pro holčičku by jsme mely jasno ale čekame chlapečka tak to bylo horší.Nakonec rozhodly děti.
12. dub 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hydricka tak já jsem si pro něj obl.zabalila.,jen nevím jak ho budu mit u sebe po tom císaři.Navíc mu budou muset měnit krev-tedy předpokládá se to.U dcery ji taky davaly plasmu.máme nějak ty rh faktory či co
12. dub 2011 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soucke00 já rodila v ČB v říjnu. Po porodu ti dají jedny nebo dvoje síťované kalhoty (ale kdykoli si můžeš jít na sesternu říct o další) a přidělí ti jeden balíček vložek. Na chodbě je pak skříňka, kde si můžeš sama další vložky vyzvednout, je tam taky erární oblečení, které si můžeš sama měnit. Co se týče miminek, dostali jsme plenky (nejdřív ti jich dají asi 15, ale můžeš si říct o další, nám stačily), krém na prdelku (můžeš si ho pak vzít domů), špejličky do uší a další drobnosti. Oblečení pro miminka je k dispozici na sesterně, kdykoli si ho můžeš jít vyměnit. A dostávali jsme balíček s propagačními předměty, je tam teda víc letáků, než dárků, ale nějaké drobnosti se tam najdou - olejíček pro mimi, dudlík a tak.

Jinak já byla taky na obyčejném pokoji a byla jsem za to ráda. Kdykoli můžeš jít do sprchy, nebo se najíst a ostatní maminky ti mimčo pohlídají. Kdybys tam byla sama, musíš mimčo vždycky odvézt na sesternu, aby bylo pod dohledem.
12. dub 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanicka - fotograf chodí dvakrát týdně, aby zastihl každou maminku, protože čtyři dny tam budeš určitě. po císaři šest. za mě to bylo ve středu a v pátek myslím. malý se narodil v úterý a hned ve středu se fotil. oblečení pro mimi je zbytečné, není to kam dávat. už takhle jsem musela mít tašku pod postelí, protože místo pod přebalovákem obsadily jiné maminky a mně pak nadávali, že to dělá bordel při vizitě. ale kam to dát, když nejsou skřínky, to mi už neřekli :slight_smile: pro mimi si nic brát nebudu, jen ty vlhčené ubrousky. každou chvíli je nehoda, tak si šetři práci. do zavinovačky je stejně jedno, co má na sobě. já byla po císaři na jipce jeden den, druhý už jsem šla na šestinedělí, ale malého mi vozili jen na krmení. další den už mi ho nechali, ať se starám sama.
12. dub 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic
@laska.nezna.hranic ahoj nevíte jak je to nadstandartem?kolik stojí a platí se dopředu na každy den nebo až když se odchazi?a na nadstandartu jste po 1 nebo po 2mamkach?
12. dub 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ahoj, děvčata. Tak jsem zase tu. :slight_smile:
@hanickacb Dneska nám sestřička na cvičení říkala, že tady jsou nadstandarty 3, hlásí se to při příjmu a zařadí tě do pořadníku. Maminka je tam jen jedna a návštěvní hodiny jsou tam od 7 ráno do 7 večer přímo na tom pokoji. Ale cenu a kdy se to platí, to nevím.
12. dub 2011 v 18:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanicka - nevím, ale určitě to mají na svých stránkách. myslím, že se to platí až když odcházíš, protože dopředu nevíš, jak dlouho tam nakonec budeš. mělo by to být po jedné mamče, přeci jen je to nadstandard, ale to bych teď kecala. pokud se mi to podaří zjistit, napíšu ti
12. dub 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic jo a ještě nevíš jestli na nadstandart pouští i děti?
12. dub 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
náhodou jsem zahlídla poslední příspěvky ohledně nadstandartu.
Já měla 2x císaře, takže jsem tam byla týden, tak jsem nadstandart chytla. Musí se o něj zažádat hned na příjmu při vyplňování těch papírů. Po císaři jsem byla den na JIPce, další den na šestinedělí. Až čtvrtý den jsem po každé chytla nadstandart. Jsou tam tři pokoje. Jeden je za 600,-, další dva za 400,-, protože mají na chodbičce společný záchod a sprchu, ale já se an jednou tam s maminou nesetkala. Je to islyšet, když jedna jde do sprchy nebo na záchod. Návštěvy tam mohou celý den, jen když příjde dr. nebo nějaký vyšetření, tak je lepší, když jdou na chodbu. Děti tam taky smí. Po druhé jsem právě chtěla nadstandart kvůli malýmu, aby za mnou mohli hlavně dopoledne přijít.
12. dub 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, já byla na nadstandardu, pokud se nic nezměnilo (což tady v ČB pochybuju :frowning2: ) tak nadstandardní maminky mohou být tři.
2 jednolůžkové pokoje s telefonem, televizí, ledničkou, křesílkem, obrázky, barevně vymalované, jsou spojené chodbičkou, kde je WC a sprcha, které se sdílí s nadstandardní maminkou na druhé straně. Návštěvy kdykoliv a kohokoliv kromě vizity jak píše soucke00. Na tomhle jsem ležela já. Platí se 400/den a dali mi při odchodu z porodnice fakturu s datem splatnosti asi 14 dní, takže jsem to v klidu zaplatila internetovým bankovnictvím z domova :grinning:
Ten třetí VIP nadstandard má sprchu a WC jen pro sebe. Stál 600/den. Pokud se nezměnily ceny...
Za sebe můžu říci, že to bylo fajn, kromě neomezených návštěv (které jsem tedy nevyužila, protože v době, kdy jsem tam, byla byl všebecný zákaz kvůli chřipkové epidemii) je fajn i domluva s výživovou poradkyní, která volá každý den a nabízí jídelníček, které mají holky na nadstadardu volitelný asi ze 2-3 jídel, navíc se ptá, co chceš připravit do balíčku navíc, takže jsem si třeba naporoučela navíc mléko, lipánka, ovoce a tak.
Jinak hlásit, že ho chceš hned na příjmu, připomínat se a je to o štěstí, že se zrovna nějaký uvolní, je o ně velký zájem, řekla bych, hlavně kvůli návštěvám. Spíš je ale podle mě vhodnější "pro druhorodičky" a "císařovny", já jako prvorodička jsem ve všem tápala, asi by mi poradily maminky na normálním pokoji, pořád se ptát sestřiček není zrovna příjemné, i když mám kámošku, která natrefila na "tmavší, nepřizpůsobivou občanku" na pokoji, a to prý byla síla....už prý nikdy.... no a po normálním porodu, kdy při dobré konstalaci odcházíš třetí den....tak to třeba ani nemáš šanci se tam dostat, když ho "okupuje" císařovna 4 dny...
Za mě ho doporučuju, opět si o něj řeknu, když se na mě nedostane, nevadí, ale zkusím to. :grinning:
12. dub 2011 ve 20:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blueapple a tak to si o nej řeknu....snad se na mě dostane.A ješte vy co jste byli na císaři:měly jste celk.narkózu a jak vam po ní bylo?
12. dub 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vera78 koukám, že máš dva císaře docela po sobě, můžu se zeptat, u toho druhého, byl plánovaný ?, dali Ti vybrat, jak budeš rodit ? Řešili jste to až v porodnici nebo už s gyn MUDr. ? díky za info.

@hanickacb já měla celkovou a žádné nevolnosti, zvracení, bolesti hlavy, nic.... asi jsem měla štěstí.
12. dub 2011 ve 20:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek