• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice, těhulky

7. února 2013 
hanicka - já šla na akutní císař po 13 hodinách normálního vyvolávaného porodu, takže celková narkóza - nebyl čas. a pohoda
12. dub 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blueapple První císař byl plánovaný, malej nebyl otočenej. Druhý porod začal přirozeně, ale měla jsem hodně zakalenou plodovku, tak jsme se s dr. domluvili až tam na císaři. Teda pomalu jsem ho spíš navrhla já :sweat_smile: Přece jen jsem věděla, co mě čeká :slight_smile:

U prvního mi dával primář sám vybrat, jakou chci narkozu, ale nechala jsem si poradit a říkal, že je lepší prostě ta celková a u druhýho to byla celková hned. A snášela jsem jí taky dobře.
13. dub 2011 v 06:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak se pořád máte? Dneska je tu zase krásně. Už by tak mohlo zůstat a být jen krásněji a krásněji. :slight_smile:

Měla bych zase dotázek, když vidím, že už tu dost máte děti. Přítel mi furt tvrdí, že až budu prát a žehlit věcičky před porodem, že je musím pořádně vyvařit a dát do igelitu, aby k tomu nemohly bakterie. Co si o tom myslíte? Protože já bych to jen naskládala vypraný a vyžehlený do komody a víc bych s tím asi nedělala.

A ještě jeden dotázek bych měla, kvůli materiálu oblečků. Přítel na mě vybafl, jestli není lepší vlna než bavlna a co prý třeba silon. Koukala jsem na něj jak na blázna. Já se teda snažím vybírat hlavně bavlnu, případně svetříky a čepičky z vlny.

Možná jsou to hloupý dotazy, ale pro klid duše, abych si ověřila svoje myšlenky a měla to potvrzený, až se mě zase bude na něco takovýho ptát. :slight_smile:
18. dub 2011 v 18:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soucke00 ahoj!
Já jsem věci před porodama vyprala v Lovele, vyžehlila (asi poprvé na naposled, pak užvětšinou jen kalhoty a košile :grinning: )
a připravila do komody. A co se materiálů týká, tak jsem vždy kupovala to co se mi líbí a vlastně si nikdy nekoukala na to z čeho to je. Klukům to nevadí (myslím tím, že nemají vyrážky) tak jsem to zatím neřešila. Takže pokud bych měla v ruce něco co by mi přišlo jako brutální umělotila tak bych to do ruky nevzala. :slight_smile:
19. dub 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soucke00 Ahoj, já jsem taky prala v Lovele, a peru ještě teď. Taky jsem vyžehlila a naskládala to do skříně. Myslim, že neni potřeba to nějak hrotit, to bys to musela zavakuovat, aby se k tomu nic nedostalo.
A materiál jsem taky nikdy neřešila, přesně jak píše hydricka, prostě to co se mi nelíbí tak nekupuju.
19. dub 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soucke00 první věci jsem na malou prala samostatně, teď je peru dohromady s nasima věcma. Od začátku peru v klasickým Persilu a do máchání přidávám i trochu aviváže (Silan sensitiv) s octem. A dodnes (malé je cca 1,5 roku) žádný problém. Po vyprání vyžehlím a naskládám do skříně. A trocha bakterií dítku neuškodí, počkej až dítě začne lézt, chodit atp. to teprve potom bude bakterií a virů - tak ať si od mala zvyká a potom ji hned tak nějaký bacil nebací :slight_smile:.
Co se týká materiálu, tak já preferuji bavlnu, ale např. punčocháčky většinou maj nějaké příměsi a dávám je taky. Beru to pocitově, co je mi příjemné, zkusím na malou.
Ono tady bude hodně záležet na mimi, co bude tolerovat, a ono vlastně celé mateřství je postaven na principu pokus-omyl :slight_smile: a pořád je co se učit.

19. dub 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, moc děkuju za info. :slight_smile:
Ještě bych se zeptala, jaký máte názor na kytky v ložnici, kde spí miminko? Ty mi přítel chce taky zakázat. Že prý kvůli plísním.
19. dub 2011 ve 22:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soucke00 Teda, koukám, že máš docela přísnýho přítele :grinning: To jen tak nějakýho clhapa nenapadne takovýhle věci. Proti kytkám nejsem. My teda žádný nemáme, ale jen proto, že je nemám kam dát, jediný místo je na okně a tam je schazujou kočky, takže je radši dávám jinam :slight_smile:
19. dub 2011 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelkap Přítel není ani tak přísnej, jako trochu staromódní v tomhle, vzhledem k jeho věku. A on má už děti dospělý a nějak asi nechápe, že dneska je všechno kolem miminek trochu někde jinde, než před 20ti a 30ti lety. Tak se radši ptám, kde můžu, abych mu mohla argumentovat. Stejně tak jsem mu musela vymluvit babskou pověru, že se do porodu nesmí pro miminko nic koupit. Chtěl všechno obstarat, až budu v porodnici. :slight_smile:
Já mám kytky sice jen 3, ale jediný místo, kde je můžu mít, je právě okno v ložnici. A zdá se mi docela hloupost je kvůli mimču stěhovat. A aby tu bylo všechno sterilní, to taky nechci. Navíc mi připadá, že kdybych to měla všechno dělat tak, jak si myslí přítel, pro samou péči by mi nezbýval čas ani na malou. :grinning: Tak když z něj neco takovýho vypadne, tak si ověřuju, že si myslím správně, že je to docela hloupost. Nerada bych pak byla krkavčí matka. :grinning:
19. dub 2011 ve 23:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soucke00 Jestli má takhle starý děti, tak bych si spíš myslela, že tenkrát se právě takový věci moc neřešili. Dneska samý tabulky, co děti směj a nesměj a tak, to tenkrát vůbec nebylo.
Myslim, že neni potřeba mít úplně sterilní a moooc čistý prostředí.
19. dub 2011 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelkap To si taky myslím, že to není potřeba. No, on vzpomíná, že vyvařoval plínky a tak. Já myslím, že dneska je vrcholem vyvařování a sterility jen vyvařit lahvičky a dudlíky. A kdo ví jestli. :slight_smile:
19. dub 2011 ve 23:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soucke00 No joo, když byly látkový plínky, tak to se asi muselo :slight_smile: Nejlepší je dělat věci tak jak to cítíš a co si myslíš, že je dobrý. Například so ce týče toho vyvařování, kojenecký vody, žehlení a podobně. Já nejsem ten typ co by si řek, že žehlit musim jen v šestinedělí, že převařovat kojeneckou vodu budu přesně do půl roku a tak...ono to musí přijít tak nějak samo. Žehlim pořád a budu žehlit, ty malý oblečky zas tolik času nezaberou a líp se to skládá do skříně :slight_smile: Kupovali jsme kojeneckou vodu, asi před třema tejdnama jsme přijeli z víkendu od našich a došla nám a neměli jsme žádnou koupenou, tak jsme museli udělat vodu z vodovodu. No a zjistili jsme, že jí to nevadí, tak jsme u ní zůstali :slight_smile:
19. dub 2011 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, koukám, že tu dost máte nebo čekáte holčičky, tak mě zajímalo, jestli to bylo na utz dobře vidět, jako že i vy jste si pohlavím byly jisté. u holčiček se prý dost mohou splést, ale já osobně neznám nikoho, komu by to nevyšlo. jdu zítra na utz a i když si naděje na holčinu nedělám, tak mě zajímalo, jestli kdyby náhodou nenašli pindíka, tak jestli tomu mohu věřit. jdu do CLG, předpokládám, že jste tam chodily taky. případně který z doktorů vám to řekl?
soucke - u nás se vše vypralo samostatně a s dětskou aviváží, vyžehlilo a připravilo do šuplíků. akorát věci, které jsem pak chtěla pro mimi do porodnice, jsem připravila do igelitky, abych měla jistotu, že nedonesou nic jiného. přehnaná péče škodí :wink: navíc by sis zbytečně přidělávala práci. myslím, že je lepší, když prádlo dýchá. jinak kytičky mě moc neberou, když už, tak spíš mimo pokoj, kde se spí, ale není to proto, že bych si myslela, že by to škodilo miminku. spíš si pak hlídej, až ti bude lézt a chodit, aby se k nim dítko nedostalo, zvlášť, jsou-li jedovaté. ale tak to sama víš :slight_smile:
19. dub 2011 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelkap Když to tak čtu, tak mám pocit, že moje péče o malou by nemusela být tak špatná, když přítelovi ty názory vymluvím. To jsem ráda. :slight_smile:
Tak pro dnešek už jdeme spát. Když mě něco zas napadne, tak vás tu budu holky otravovat znova. Ráda na tyhle stránky chodím. Člověk se tu dost dozví. :slight_smile: Tak brou brou
19. dub 2011 ve 23:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak mě dnes čeka císař..jdu hned ráno tak aspoň nemusim čekat.snad to dobře dopadne
20. dub 2011 ve 04:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb už? To to uteklo. Držím palce ať je vše v pořádku a vy jste brzy doma. :slight_smile:
20. dub 2011 v 06:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hydricka děkuju.:slight_smile:v 8hod to vypukne.dost se bojim i tesim
20. dub 2011 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb Taky přeju, ať to dobře dopadne a ať jste s mimískem oba v pohodě. :slight_smile:
20. dub 2011 v 10:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soucke00 tak je to za nama,malej ma 3270g je krasnej.ja jse po cisari cela bolava ale stalo to za to.jinak velka chval na c.budejovickou porodnici
20. dub 2011 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb posílám obrovskou gratulaci. Ať se tady malému líbí a oběma brzký návrat domů. :slight_smile:
20. dub 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb Páni, tak to je kluk jak buk. To je super. Moc gratuluju. Ať tě brzy netrápí žádná bolístka. :slight_smile:
20. dub 2011 ve 20:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickacb gratuluji ke klučíkovi :slight_smile:) ať se vám daří:slight_smile:

@laska.nezna.hranic nám holčičku poznala dr už v 18 tt a na genetice ji potvrdili.
21. dub 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, hlásím se po delší době :slight_smile: chtěla bych se zeptat maminek, jakou máte dětskou doktorku a jste s ní spokojené? Tak nějak sonduju předčasně kam se pak nahlásit, protože vím, že některé mudr už neberou, že mají dětí hodně - např. Hřídelová :frowning2: takže díky za info.
21. dub 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic já jsem byla v CLG, ale čekáme klučíka, kterého nám řekli už v 14tt, takže asi moc nepomůžu s holčičkou :slight_smile:
21. dub 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacatko_1907 my máme dr. Mičanovou na Šumavě a jsme s ní spokojení. :slight_smile:
21. dub 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacatko_1907 my chodíme k Dr. Paťhové na Sadech a je perfektní.
21. dub 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic Nám u Čutky ve 22.tt řekli poprvý že to bude holka a pak to vždycky potvrdili.

@kacatko_1907 My chodíme k Matoušové na Máji. Je fajn, příjemná a nové dětičky bere pořád.
21. dub 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak taky moooc gratuluji k mimískovi a mamince přeji, aby se dobře hojila a byla brzy fit.
Taky jsem byla na genetice u dr. Čutky a vždy nám řekli, že to bude holčička - myslím si, že pokud je mimi v dobré poloze, tak se hned tak nezmýlí.
Bydlíme na Máji a chodím k dr. Vosátkové a jsem opravdu mooc spokojená - vztah k dětem úžasný. Co se týká vody, tak mi právě dětská dr. říkala, že není nutné vodu v ČB kupovat, že voda z kohoutku po převaření je OK. Když jsem jela mimo ČB, vodu jsem si brala s sebou.
21. dub 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maceek Ahoj, u vaší doktorky byla na praxi kámoška co studuje medicínu a říkala, že je moc hodná a příjemná a že se k dětem chová hezky.
Můžu se zeptat kde bydlíte na Máji? My přímo u konečný zastávky Barcala.
21. dub 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelkap - bydlíme přímo naproti Normě, tak to jsme skoro sousedky :grinning:. Možná, že se i někdy potkáváme. Dost často s malou couráme po cyklostezce v lese nebo kolem Zavadilky.
S hodnocením dr. souhalsím. Já jsem s ní moc spokojená. Má takové mně blízké názory, nic nehrotí, každé dítě je individualita, ale když se mi nebo jí něco nezdá, koukne, zhodnotí, poradí příp. doporučí vhodné odborníky. Já mám na ni jenom dobré reference. Pouze naše malá s ní má zatím problém, jak ji vidí, tak prostě křik :grinning:
21. dub 2011 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek