• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice, těhulky

7. února 2013 
slavuska1: ahojky, já bych se té dovolené nebála, vždyt máte ještě hoodně času do porodu... ;o)
Jen si to společně hezky užijte... :wink:
5. bře 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
To se nebojím o prorod..... To se bojím jak mi je blbě. Jedeme busem a 4 dni tam chodit ..... Dám zásobu pytlíčků a musím si nabalit svačinky.....
5. bře 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lasinek gratulace k holčičce. Taky jsem si jí přála. Tak jí má manža nařízenou na příště.
5. bře 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lasinek, také já přidávám gratulku k holčičce. U nás by chtěl holčičku MM. Mě osobně to bylo úplně jedno. Jen chci aby bylo vše v pořádku a mimi bylo zdravé. :slight_smile:
Slavuš, neboj. Určitě si Paříž pořádně užijete a ani ti nebude špatně. :wink:
5. bře 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
lasinek: gratuluji k holčičce :slight_smile:
5. bře 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slavuš, mě je teď taky pořád tak nějak blbě. Furt to ne a ne přejít. Taky si říkám, že to bude ta holka, tohle jsem s Domčou neznala. Ale kdoví :sweat_smile: Hlava mě tenkrát úplně přestala bolet, že na to dost trpím a teď pořád bolí, tak aspoň 2x za týden musím si ten Ibalgin vzít, jinak bych to nevydržela. A právě dnes je zase ten den :angry:
5. bře 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak k práškom som ešte nedospela. Dufam že ani nedospejem. Ja sa stále citím jako by na mne lezla chřipka, ale nepřilezla 2 týždne, tak to chřípkou asi nebude. A nekdy mi je lehce na blinkani, ale taky to k blinkáni ešte nedošlo. Tak uvidím.

Hlavne nech je prcek zdraví a ja nech to zvládnem. Jinak to klidne muže být i kluk - ikdyž bych radejí holku. :slight_smile: :wink:
5. bře 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak jaký byl víkend?? Ta zima je už trapná,co?? :frowning2: :frowning2:

co naše čerstvé maminy, je s nimi někdo v kontatku , či je byl případně navštívit?? těším se na fotečky malých prďolek !! :slight_smile:

Já jdu zítra na kontrolu, tak jsem zvědavá, zda mi bude dělat UTZ a uvidím Sofinku nebo nee....
8. bře 2010 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
ta zima mě už taky pěkně štve.

Gabi, nebyla jsi na tom NT screeningu? Nebo nenabízel ti to Liška? Já jdu k němu v pátek, ale mám pocit, že už je na něj stejně pozdě.
A jak často ti teď dělá UTZ? Mě minule dělal docela často, aspoň ze začátku pokaždé, když jsem tam byla a pak ke konci, jak se chodí častěji, tak to už ne.
8. bře 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj!
U nás byl víkend v klídku. Malej byl u tchýně, takže jsme jen odpočívali a uklízeli.
Gábi, tak ať ti zítra ten UTZ udělá a ty malou uvidíš. :wink:
Já razím k Čutkovi až v pátek, tak už se nemůžu dočkat. Furt mám strach jestli je vše v pořádku.
8. bře 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
no na NT jsem nebyla, prý se v ČB nedělá...:frowning2: brali mi krev v tom 12-13 tt a pak ty tripple testy...oba výsledky krve vyhodnocovali až dohromady- to je teď nově...
veliký UTZ jsem měla vlastně až u toho Čutky ve 20 tt...

no mě havně přijde, že jak jsem těhu podruhé tak to Lišák nějak vůbec neřeší, skoro nic mi neříká, myslí si, že vše vím.....Ani mi nenabízel natočit video v 15 tt., jako u Emmi atd. :frowning2:

Hydři, neprovokuj s hlídáním,ju? :wink:
To jsem zvědavá co se Vám v pátek ukáže, zda holčička nebo chlapeček...

a co jména, holky??? už máte vybraný?????
8. bře 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi, mě se Skála ptal na začátku jestli chci zase všechno říct, tak jsem mu pověděla že ne. Ale jinak mi říká ohledně těhu vše.
Já už to vím co čekáme. To mi řekli hned u Čutky na UTZ a pak mi volali druhý den ráno ohledně prvních testů z té plodovky a potvrdili to. Ale vím to jen já. Manžel to říct nechce. :grinning:
Jinak u nás máme vybrané jméno pro holčičku. To máme ještě z prvního těhu. A to je Sára. A klukovi jsme se zatím ještě nebavili.
8. bře 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi, díky za info.
Mě příjde, že Liška neříkal nic ani u prvního těhu. Na co jsem se nezeptala, to jsem nevěděla. Ale jinak dobrý, jako stšžovat si nemůžu, hlídá mě dost a pečlivý je. Teda jako i když nejsem těhu :grinning:
Tak hlavně ho musím poprosit v pátek o fotku, jinak mi jí taky ani nenabídne. Jestli bude mít náladu :slight_smile:
Jména se dohadujeme, zatím nic konkrétního nemáme :slight_smile:
8. bře 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Ta zima už mě taky pěkně štve....jednou je teplo a pak je zase zima. Děs, už z toho mám zase drobet rýmu.
Jinak přeji vše úspěné kontroly, mě čeká ve středu cukr a zítra si zajedu asi na protilátky. Ať to nemám vše v jednom dni. Jinak kontrolu mám až příští týden. Pěkně to letí zase 4 týdny pryč.
Jinak jména máme vybraný. Od samého začátku jsme měli jméno pro holčičku a kluka jsme nějak nemohli vybrat. Ale vzhledem k tomu že nám doktor řekl na 100% že to bude kluk, tak jsme museli. Takže holčička u nás by byla Nela a chlapeček bude Šimon.
8. bře 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj hoky.

Hydričko, jde to vydržet? Vedet to a neríkat tomu podle rodu? Ja bych se už prekecla :grinning:

My máme jméno pro holku taky od prvého tehu (Laura) a pro kluka budeme vymýšlet asi až to bude kluk. Nejak nám v prvom tehu trvala holka ted už nevíme další pro kluka :sunglasses:
8. bře 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slavus, jde to. Nějak jsem stejně zvyklá už od prvního těhu říkat mimi nebo prcek, takže je to v poho. :grinning:
8. bře 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. jak se tady někdo ptal na ten NT screening, tak se to dělá u Čutky. Já na něm byla ve 12 tt. Je to tzv kombinovaný test. Ještě se k tomu odebírá krev a pak se to porovnává s genetickým ultrazvukem. Je to nejpřesnější test na vývojové vady. Pak už se nedělá ten tripple test (ten je dost nepřesný).
Jinak ta zima už mi leze taky krkem. A pořád ne a ne odejít co?
8. bře 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beru a to tě k tomu Čutkovi poslal tvůj doktor nebo si tam šla sama z vlastní iniciativity na ten NT screening....?? já na něj chtěla a bylo mi řečeno , že v ČB se nedělá.... :angry:
8. bře 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, omlouvám se ale jen v rychlosti... :sweat_smile:

Včera nás pustili z porodnice domů, tak hurá. Tomášek se narodil 4.3. ve 13:25 s váhou 3580 g a 50 cm - prostě pořádnej chlap! :grinning: Porod byl rychlý ( od první kontrakce po narození cca 6,5 hodiny ) , ale užila jsem si pár "pěkných" křížových bolestí, takže to pro mě bylo těžší než poprvé. Super je, že mi nedělali ani nástřih, jen jsem trochu potrhaná za vnitř a maličko zvenku, můžu ale krásně chodit, sedět,... Ale jinak paráda, porodnice mě opět nezklamala, všichni byli moooc fajn! S Alen jsme se potkali, dokonce jsme spolu byli na pokoji - jaká náhoda! Elenka je krásná!!!

Ještě vložím do albíčka fotečku a šupajdíme do pelechu. :wink:
8. bře 2010 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabcos. Mě tam poslal můj gyndař, protože mám rizikové těhotenství. Když ti nenapíše doporučení tvůj gyndař, tak si to můžeš sama zaplatit. Všude píšou, že by se měl dělat tenhle kombinovaný test ve 12tt a už by se neměl dělat ten nepřesnej tripple test. Ale asi je to vyšetření dražší, tak ho neradi píšou.
9. bře 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sarko, tak to je super a závidím ti takový krátký a celkem bezproblémový porod. A s tou Alen je to fakt náhoda co? Tak si pěkně užívej Tomáška a zase za námi přijď.
9. bře 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šarko tak to fajn taký pohodový porod. :slight_smile: A Tomášek je fešák :grinning:

Ja jdu 15.3. na kontrolu, tak ked bude vše ok tak sa na NT screening nechám poslat. Ja měla v prvým tehu zlé triple a hnali ma na plodovku. Tímto by som sa tomu asi vyhla, že?

Hydri tak ked si zvyklá, tak je to hezké překvápko :grinning:
9. bře 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sarko v tej autosedačce je Tomášek úplně k sežrání. Nádhernej klučík.
Slavusko, určitě si o ten kombinovanej test řekni. Když ti ho nenapíše, tak si ho zaplať. Stojí to asi 1000 Kč, ale určitě stojí za to.
9. bře 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Kdepak jste?
My máme za sebou úspěšně v úterý odběr na protilátky a ve středu test na cukrovku. Myslela jsem si že ta cukrovka bude teda horší, ale dalo se to...i jsem se tam pěkně prospala :slight_smile: Teď už jen budeme čekat na příští středu kdy jdeme do poradny a dozvíme se výsledky. Tak uvidíme.

A co jinak u vás nového?

sarka_k: malinkej je sladkej...
11. bře 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodlasku, díky.

Budu držet pěsti, aby ti výsledky dopadly dobře. :dizzy_face:

Jinak my se tak nějak postupně sžíváme a docela si myslím, že nám to jde. Tominka je moc hodnej.

Těšila jsem se jak budeme chodit ven na prochajdy a ejhle, zima se nás drží zuby nehty! :angry: Už je to fakt otravný, sníh jeden bláznivej!
11. bře 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojíkvšem, tak Šárka byla rychlejší, jdu taky pozdravit, na koníkováíní není nějak moc času - divné že. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak opravdu jsme se s šárkou potkaly a ležely jsme na stejném pokoji. :wink: :wink:
Jinak si také nemohu stěžovat jak na porodnici, tak na neonatologii, :wink: :wink:

Šári děkujem za pochvalu a Chválíme I tomíka, on byl úža už v porodnici
11. bře 2010 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem v rychlosti dočetla, gratuluji všem k fotkám, ultrazvukům, kontrolám a vítám nové příchozí. Zkopíruji Vám sem co už jsme psala na jedné diskuzi k porodu
11. bře 2010 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík, tak se hlásím.
tak Elenku jste už viděly, jinak porod byl superrychlý, přála bych ho každému.
Toho 2.3. mi ještě večer prdla voda v 19 hod, odtékala pomalu, kontra tak po 5 min, ale daly se zvládnout, tak jsem si říkala že se ještě podívám na ordinaci, ale v 19,45 vyšlo vody ještě víc, a hlavně nebyla čirá ale hnedavá a trošilinku zelená , tak jsem se ješte vyspršila a v 20,45 nástup v porodce, po příjmu mi řekli, že to na porod nevypadá, tatku jsem poslala domu . v 21,30 jsem se vydala do sprchy a kontra se tam daly krásně přežít, tak jsem po půl hodce vylezla, že budu prodýchávat na pokoji, ale přišla velká kontra, tlak na konečník, pak ještě jedna a při představě že tohle budu prožívat celou noc až do rána jsem si řekla že asi požádám o epidurál. vyšla jsem , byla tam porodní asistentka a já jí říkám, já se asi po..., mám velký tlak na konečník, okamžitě tam byla doktorka, prohlídla mě a zjistila že jsem otevřená na 8 prstů, a že jdem rodit, to bylo ve 22,30. Volala jsem Radimovi, přijel asi na posledních 5 min, ale to hlavní stihl. Tlak byl teda šílenej, ale naštěstí to opravdu bylo hodně rychlé a na tři zatlačení byla malá venku. Horší bylo pro mě to šití, asi jak to bylo rychlé, tak jsem se potrhlaa, takže 45 min šití mě dostalo víc než celý porod.
Každopádně přřístup všech tam byl suprovej, byla jsem moc spokojená. Jo a čas porodu tedy 22,47, Elenka vážila 3120 g a měřila 49 cm.
Porod tedy u mě byl fakt hodně rychlý , sama pani doktorka mě chválila, že na prvorodičku úplně super, ale bylo to opravdu tím jak to bylo rychlé, mít takové bolesti celý den, tak mě asi fakt hrábne.
Takže ještě jednou velký dík mé porodní asistence, doktorce a celému personálu.
Sorry za chybičky, psala jsem to s Elenkou na ruce :wink: :wink:
11. bře 2010 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda Alčo! Tak co jaký na vás doma čekalo překvápko???? :confused: Co křiklounek Elenka? A co ten laser, pomáhá to? Tominka je pořád nynanej stejně jako v porodnici, je to kulíšek!!!
11. bře 2010 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alen, Šáry já si dělala srandu, že budete na jednou pokoji, ale že to tak bude doopravdy jsem nečekala. :grinning:
Jinak jsem se vrátila z velkého UTZ a malé je v pořádku. A mám i krásnou fotečku hlavičky.
12. bře 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek