• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice, těhulky

7. února 2013 
Slavusko, tak to hurá. To je dobře s těma testama.
Já hlásím, že termín císařského řezu mám stanovený na 29.3. , ale nevím, jestli se k němu dopracujem. Tvrdne mi břicho po 15 minutách.
15. bře 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík,
nějak teď nestíhám MK, navíc jsme byli od pátka u našich...

Gratuluji Marcelce k holčičce a prvním kopanečkům...:slight_smile:

Aleninko, teda koukám jaký si měla fofr porod na prvorodičku, to je nádhera !! A Elenka moc krásná !!!!

:wink: :slight_smile:
15. bře 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
salvus: To je výborný, že u vás všechno v pořádku. Pokud nebude ten odběr plodovky nějak extrémně nutnej, tak asi bude lepší to nepodstupovat. Slyšela jsem, že to není nic příjemnýho a jestli máš ještě špatný zkušenosti z prvního těhu, tak bych se na to vyprdla.
My se s kočárkem přijedem za tebou potom podívat jo? :slight_smile:

berunda: To máte ještě dost času, tak přeju aby to mrňousek vydržel a všechno bylo v pořádku.

Máme doma další zážitek. Malá se rozhodla, že nám ukáže co v ní je a od tý soboty co byl ten první velkej kopanec, tak se ozývá. A dneska jsem ležela na gauči a zase mě šťouchala, tak jsem řekla manželovi, aby si šáhnul a cítil jí i on. Byl z toho docela na měko a já z něj taky :slight_smile: A to mi dost lidí říkalo, jak přes ty moje špeky nebude nic cítit a vidět...kecy :slight_smile: Vidět neni těhotenský bříško, ale jenom to moje tlustý, ale ty pohyby jsme cítili i viděli. Krásnej pocit :slight_smile:
15. bře 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
berundaa, držím pestičky at to do cisaře vydržíte v hromadě. Nejspíš to holky vedí, ale proč máš cisaře? A kdyby jsi to do vtedy nevydržala možeš rodit prirozene?

Ten odber plodovej vody neni hrozný (aspon mne nebyl) - není to teda to čo by som potrebovala zažívat každý mesíc, ale strach že by sa niečo stalo mimi som nemala. Dr. Čutka nám to krásne vysvetli a všetko čo robil nám popisoval. Mimi si krásne odsunul a samotný odber ani nebolel. Tretí den nebolo vidiet ani vpich na kuži. Najhoršie na tom je že musím byt doma na neschopence, mít klidovej režim (aby nepraskol obal bricha - nebo neco tak, a nezvíšilo se riziko potratu......) Klidovej režim s naším turbom nedám aj keby som sa jako snažila. A druhá teda ešte horšia vec na tom je že úplne vysledky su až za 21 dní, takže celu neschopenku rozmýšlaš čo všetko zistí. Aj ked po pár dnech říkají prvé neoficiálne vysledky, tak je to hrozné. Normálne som mala prvý týžden taku depku, že to už nechcem zažit.

Marcelko podle mne na tom nezáleží kolko máš tuku aby jsi cítila kopance. Ja jsem rodila myslím 74 kg čo mi zas tak moc nepríde a kopance som skoro necítila. Spíš to záleží na množstve plodové vody, která tie pohyby tlumí. Já mela strašne vela vody - to mi říkal i Dr. Kámoške zase říkal že ma strašne málo vody a tu teda malá kopala hrozne moc. Tak som zvedavá jaké kopance budu teraz.

Až budeš kočárkovat, tak už budu nejspíš taky doma, lebo budu čerpat dovolenú :grinning: Takže budu chodit vozit s tebou :wink:
16. bře 2010 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slavuska: Na císaře jdu kvůli tomu, že malej je otočenej koncem pánevním. Je to pro něho bezpečnější. Navíc nejsem žádnej obřík a ještě mám v pochvě streptokoka. Přirozeně rodit bych neměla. Jak ucítím, že něco není tak, jak by mělo být, hned mám jet do porodnice.
Včera jsem byla na monitoru a tvrdlo mi břicho po 15 minutách. Dneska je to už lepší.
Ten odběr plodovky: Já bych asi nešla. Já jsem se toho hrozně bála, ale naštěstí jsem to nemusela řešit. Je tam asi 5% riziko potratu.
Marcelko, to je super, že si takhle užíváte kopanečky. Mýho manžu to moc nebere. Jo a já jsem byla před těhu docela hubeňourek (54kg), teď mám o 20kg víc a pohyby jsem celý těhu moc necítila. Ani teď, jen občas něco. On je ten můj prďolka asi nějakej lenivější. Včera se jim ho v nemocnioci ani nepodařilo probudit, i když mi cloumali s břichem.
16. bře 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ted už rozumím.... :slight_smile: tak at to stihneš do porodnice.

Ked mi napísali riziko dawnovho syndromu 1:4 tak mi to riziko potratu tak vysoké neprišlo :slight_smile: To % rizika potrtu už ale nikto nerozpíše akými nemocemi tehule trpí, alebo aké komplikované tehu maju - tie čo potratí.... Si myslím že u zdravej tehule to riziko neni 5%. A mala som v pláne sa na plodovku vypýtat i v dalšom tehu. Ale kedže je nové vyšetření, tak to zkusím s novým vyšetrením....

Kámoška mala krvné výsledky všetky o.k. ukázkové a na utz, ktorý vobec nemala absolvovat jej zistili že plod ma raštep, tak ju hnali do čb na plodovku a na pupečníkovu krev do Pha.Jestli nemá ješte raštep páteře a podobne a na všetko aj s prípadným rozhodnutím mali 4 dni. A to mi prišiel teda hrozný stres a nervy.
16. bře 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík, Gabkos, jj porod byl super, ale horší bylo to šití, brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr au au au
16. bře 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda :wink:

Tak se hlásíme po kontrole u paní doktorky. Tominka přibral za týden 34 dkg, dr. mi povídala, že prý mám místo mlíka smetanu :grinning: :grinning: :grinning: . Žloutenka už nám krásně mizí, boule na hlavě (od porodu) máme pořád a loupe se jako háďátko, tak jsme dostali nějakou mastičku a mažeme a mažeme! Venku na procházce jsme ještě nebyli, pořád se mi zdá bejt fakt zima, doufám se na víkend oteplí, jak slibujou. :sweat_smile:
16. bře 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
berundaa: taky přeji aby jste do termínu císaře vydrželi pohromadě a aby bylo vše OK...

marcelkap: koukám, že máš doma něco podobného jao já...mažel byl taky naměkko z prvního kopanečku a taky z toho 4D UTZ, to je kolikrát lepší koukat na něj jak mu září očička než si vychutnávat ty kopanečky, ale jak se malé hýbe celý den tak tyhle okamžiky jsou vzácné a naprosto krásné...TAky jsem měla strach že přes špeky nic neucítíme a ono je to úplně jinak...je fakt že asi záleží na množství plodové vody...

NA odběr plodovky jsem měla jít taky....vzhledem k tomu že před těhu, jsme byli na genetice a manžřel měl drobet horší krev po léčbě žloutenky, ale vše jsme s paní doktorkou vyřešili dalším odběrem menželovo krved a vše bylo OK tak říkala že to ani podstupovat nemusíme, tak pro tentokrát jsem se tomu vyhnula....ale kdyby výsledky byli špatné tak jsme taky dost rozmýšleli jestli to podstoupit, my jsme měli na výběr...

sarka_k: no tak to gratuluji ke kontrole, to bude z malého za chvilku chlapák...místo mlíčka smetanu :slight_smile:
My jdeme zítra do poradny tak jsem zvědavá jestli nám pan doktor řekne jak jsme veliký....:slight_smile:
16. bře 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík holky, kontrola dopadla na jedničku .... dle utz jsme o tři dny menší, takže místo 19+4 jsme dnes 19+1... na 100% čekáme Floriánka , prostě tam ten pindík je .... náš milovanej chlapeček měří skoro 25cm a váží 300g , je to kus chlapa.... dnes doktor dělal velký, orgánový utz a vše je tak, jak má být ....

no holky, co říct, jsme happy ..... odcházeli jsme od doktora doslova s blaženým výrazem ....

no a aby jste tety věděly, když doktor začal s utz, byl Floriánek na nás otočenej zádičkama a pan doktor nám řekl, že nám tak akorát může na 100% potvrdit chlapečka - pindíka mezi půlkama jsme viděli i my ... no a vzhledem k tomu, že neiděl, co potřeboval a malej "nespolupracoval", tak mne už objednával na pondělí... hlásil to sestře.... mezitím jsme bříško hladila, pan doktor taky a pak doktor sestře hlásí: "Hani, objednávat nemusíš, vypadá to, že malej se rozhodl spolupracovat"... bylo to pěkný, jak to řekl a oparvdu Floriánek se otočil a pěkně sebou mrskal.... a hlavně pan doktor viděl vše, co potřeboval ... bylo nádherný koukat na jeho srdíčko, mozeček-hemisféry, žaludek, ledviny atd ... foto máme... ovšem jak se Flori hýbal, tak má obličejík rozmazanej - to víte, minule krásně hajal a jen kopnul dvakrát nožkou .....

a pak, když pan doktor diktoval sestřičce jednotlivé rozměry hlavičky, kůstek apod., tak se na ni koukl a říká sestřičce: "Je to pěkný dítě" .....

no fakt paráda, jinak kontrola na koze taky v poho ,jen mne trápí otoky nohou a ta zácpa - chjo ráno opět krev, ale je to stopro trhlinka v konečníku.... jinak s váhou jsme šla opět mírně dolů, moč v pořádku, tlak krve taky .....
16. bře 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodlasku: dnes na tebe mocinky myslím :slight_smile: , uvidíš, kontrola dopadně na jednotku :slight_smile:
17. bře 2010 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beruškanul, jj je to super pocit taky na to ráda vzpomínám, je to paráda, a taková uleva a klid když se dovíš že je vše Ok a vše tam kde má být, a pak my jsme si přáli holčičku a ono to vyšlo, tak jsem plakala štěstím, a včera jsem plakala jelikož už jsem zas nevěděla co sní :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Dnes jdem na KO k pani doktorce tak uvidíme co nám řekne, sice přes den pláče, ale ne pořád, ale v noci je to zlatíčko, o půlnoci nakrmím, pak až ve 4 a pk tak okolo půl 8 , tak uvidíme.
Šári tak to je paráda s tím mlíčkem, jsem zvědavá kolik budem mít dnes my?
17. bře 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
alen: :slight_smile: my taky několikrát plakali štěstím a včera jsme oddcázeli s drahým opravdu s blaženým výrazem :slight_smile: :dizzy_face: a moc se těšíme na další kontrolu - je teda až 13. dubna, ale ono to uteče :slight_smile:
tak to máš malou moc hodnou :slight_smile: a uvidíš, ono se to s tím pláčem srovná :slight_smile: , musí vám přeci dát najevo, že je už s vámi :slight_smile: :wink: .... a malá je nádherná :slight_smile:
mne při pohledu na společnou fotku napadlo... nestudoval tvůj muž zdrav. soc. fakultu??? :slight_smile: .... je mi nějaký povědomý...bud se mi to jen zdá, a nebo jsme s ním byla už hodně dlouho na jedný zkoušce z interny a pamatuju si ho, protože tam byli samí dálkaři a já jediná jako denák :slight_smile: ...
17. bře 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodlasku: prosimtě, v kolikátým týdnu tě posílal Tůma na tu cukrovku???? :slight_smile: mne ted nic neříkal
17. bře 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beruska, gratuluji k perfektnímu UTZ. Já taky ronila slzičky, když jsem v pátek viděla mimískovo srdíčko a jak se hýbal. Je to prostě paráda. :slight_smile:
Alen neboj, malá se určitě srovná. A je to opravdu zlatíčko když takhle krásně spí v noci. Aspoň se můžeš prospat i ty. :wink:
Bodlasku, kontrola určitě bude v pohodě.
Já teď byla kouknout v bejbycentru na kočárky a dost se mi líbí ten co má bodlasek. Musím říct, že mě ve skutečnosti dostal. Ani jsem nečekala, že je tak veliký. Tak možná budeme mít stejný. :slight_smile: Našla jsem si tam dva favority. Ono je jich tam sice hrozně moc, ale naštěstí mám určité požadavky, tak se výběr žůžil.
http://www.webareal.cz/fotky3605/fotos/_vyr_3217cq12_darkgrey.jpg
http://www.babydracek.com/scripts/podrobnosti.php?IDZ=3480
17. bře 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Tak se hlásím doma z kontroly. Dneska jsem jí absolvovala sama, jelikož manželovi nateklo koleno tak s námi nikam nejel. Kontrola dopadla dobře, relativně. Cukrovku nemáme - prý je to vzhledem k mé postavě paradox, ale nějak nás zlobí krev. Prý se jim tam něco nelíbilo, takže dali požadavek na opakování a musí na odběry i manžel. Je to něco s antigenem nebo jak to bylo. Tak jen doufám, že to bude v poho. Jinak jsme v pořádku, malý byl dneska otočený hlavičkou dolu.
Jinak jsme dostali od sestřičky dva časopisy a prental box. Až jsem koukala.
No a od začátku těhu máme nahoře 6 kg. Což pan doktor řekl že jde. A na kontrolu jdeme tentokráte už za 3 týdny.

beruskanula: děkuji moc že na mě tak myslíš....Moc gratuluji k UTZ, je to paráda vidět že je malý v poho a má se čile k světu, viď? Jsem ráda že sis to tak užila já z toho moc neměla, když nám ho opakovali měl to doktor natočené na sebe, takže jsem z toho moc neměla, jen mažel který stál za doktorem. Na tu cukrovku mi dával žádanku až při KO v 24 tt, takže buď v klidu, příště jí dostaneš, šla jsem na ní týden před KO, tažke 27 tt.

alen: buď ráda že malá v noci spinká, alespoň si můžeš taky dáchnout. Neboj ono se to časem určo srovná. Tak ať vám to dneska dobře dopadne.

hydricka: no tak to je fajn že se ti líbí...taky nás dostal tím jak je hezky veliký, a že by se do korbičky mohl malej vejít ještě na zimu ve fusaku :slight_smile: A jaká barva u tebe vede?
17. bře 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodlasku: jj, to víš, chodíme ke stejnýmu doktorovi a vždy se tam mineme, tak na tebe, resp. na vás myslím :slight_smile: .... s tím antigenem... není to kvůli Rh faktoru a protilátkám, když musí i manža??? uvidíš, vše bude dobré :slight_smile:

jj, je to super pocit když je malý v poho a má se čile k světu :slight_smile: .... tak s ou cukrovkou gratluji, že ji nemáš :slight_smile: a z těch plků, že je to paradox vzhledem k tvý postavě si nic nedělej :slight_smile: ....

ten prenatal box... včera v poradně jsme si jich všimla, měla je sestřička na zemi... a zrovna jsme si říkala, jestli ho třeba taky dostanu a nic :grinning: , takže asi až pozdějc :grinning: :slight_smile:

a ktěm 6kilo... si mylsím, že je to v poho, pomalu ukázkové přibírání :slight_smile:

hydricka: jj, je to paráda :slight_smile: :slight_smile:
17. bře 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
beruskanula: krevní skupinu jsem doktorovi hlásila, ale říkal že i tak musí že chtějí vyšetřit ty protilátky...tak to asi bude tak jak říkáš. No snad to bude v pohodě. Ptala jsem se doktora, jestli to může mít něco společného s tím že má manža hemofilii, říkal že si myslí že ne ale že takhle dalece to neví. Z plků už si dávno nic nedělám, nějak jsem se naučila to vypouštět, hlavní je že je malý v poho a na ostatním nezáleží.
17. bře 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, důležitý, že je Šimonek v pořádku :slight_smile: a ty taky :slight_smile:

a včera jsme byli v bejbycentru :grinning: ... a koukali na náš vybraný kočárek a taky videli ten camarelo Q12... a je fakt pěknej :slight_smile: , prostornej :slight_smile:
17. bře 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo to máš pravdu to je nejdůležitější.....

jo je hezký, už ani po jiném nekoukám, prostě je vybráno...v neděli jedeme ke tchýni tak se s ní musím domluvit kdy se tam vypravíme...a objednáme...akorát tak nějak furt řeším tu barvu :slight_smile:
17. bře 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodli: si chtěla červenou???... ta je pěkná a hodí se i pro chlapečka :slight_smile:
17. bře 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bodlasku neboj, určitě to nebude nic hrozného. Jen to udělají pro jistotu. :slight_smile:
Jinak z toho co Tůma říká musím podotknout, že je to blb. zajímalo by mě, co by říkal na mě při prvním těhu. Přibrala jsem 21 kg. Ale od svého Dr. jsem nikdy nic špatného neslyšela. A těch tvých 6 kg si myslím, že je naprosto v pořádku. Je dobře že si z něho nic něděláš. :slight_smile:
Líbí se mi ten co je v odkazu. Ten černý. Ale oni tam měli jen černý, modrý a oranžový. A v tomhle pořadí se mi i líbili. :grinning:
Beruska a jaký máš vlastně vybraný ty?
17. bře 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo chtěla jsem červenou a nebo zelenou...zatím tak nějak u mě vyhrává červená...říkám si že kdybych si nenechala říct pohlaví tak bych barvu takhle neřešila a koupila prostě to co se mi líbí a co může mít jak kluk tak i holka...

hydricka: jojo já vím, ale takový ten prvotní šok, je děsnej. Ale už jsem se s tím srovnala a říkám si že kdyby to bylo něco hodně špatného, tak mě ženou hned a ne až někdy v dubnu. My když jsme byli na kočárek prvně tak měli červený, oranžový, černý a zelený. Ono jak kdy natrefíš, docela se to tam střídá. Ten modrý je taky moc hezký, ale chci něco neutrál, vzhledem k tomu že to budeme nechávat asi i na druhé.
17. bře 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jestli tě posílají až v dubnu, tak to určitě nic hrozného nebude. :slight_smile:
Já jsem tam hlavně byla ztracená. Mají tam těch kočárů nějak moc. A taky tam nebyli moc sympatické prodavačky. Měřila jsem si šířku mezi zadníma kolečkama (jeden z hlavních požadavků) a hned jsem slyšela něco jako : "Co to tam dělá?" A ke všemu si stouply asi metrů ode mě a museli si tam hrozně moc povídat. Takže jsem se tam necítila příjemně. Ale to caramelo černý se mi líbilo.
17. bře 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
hydricka: my vybrali brio go

a bodlasku určo to nebude nic hroznýho a vážnýho :slight_smile: , tak do tý červený jdi, když se vám líbí :slight_smile:

ad bejbycentrum a prodavačky.... kdysi, když jsme tam byli, tak tam byla pohodová, ochotná, milá, sympatická, ale včera jsme narazili na kravku :stuck_out_tongue_closed_eyes: , byla nesympatická a navíc nám svým arogantním hlasem řekla, že příště nám kočárek sundá ona - byl postavený na zvýšeném schůdku.... tak jsme jí řekla, že by tam jako někdo musel být... nejprve jsme lítali, abychom někoho sehnali a když ne, tak jsme si kočárek sundali.... vím, že to asi nemaj rádi, ale dobře, at tam je vždy někdo k dipozici a ne že pak přiletí jak furie :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
17. bře 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kočky :wink:

Jak tady čtu ty vaše zážitky z kontrol a ultrzvuků, tak vám to tak závidím! :sweat_smile: A je mi strašně líto, že už to nikdy nezažiju :cry: :cry: :cry: Ten čas po dobu těhotenství tak rychle utekl, to je hrůza! Proto si užívejte každou minutu! :wink: A po porodu to letí snad ještě rychleji! Tomáškovi bude zítra 14 dní!!!! :astonished:

Dneska jsme byli konečně poprvé venku a bylo to moc fajn! Už jsem se potřebovala aspoň trošku vyvětrat. Teď mi obě dětičky spinkají, Anettka si dala mlíčko, udělala mi pápá vzala si dudlu a plínku a chní v postýlce. Tominka spinká pořád v tašce do kočárku, jen jsem ho trochu vysvlékla, aby mu nebylo horko. Taky ho dneska trápí bříško, tak masírujeme Pupíkem a mám nachystané gelové polštářky...
17. bře 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Šári, to je fajn že jste už mohli jít ven, dneska bylo docela hezky.

bodlasek: S tou cukrovkou je to suer, že jí nemáš. Já si právě myslim že já "vzhledem k mé postavě" jí mít budu a ještě k tomu si můj taťka píchá inzulin, takže zvýšený riziko tu je. Čeká mě to asi za měsíc.

beruska: My když jsme byli u Čutky, tak si myslim, že řikal, že malá má 400g a 15cm. Což mi teda přijde divný podle toho jaký máte vy míry u malýho. Asi bude někde něco špatně :slight_smile:

Chtěla jsem se zeptat, jestli máte zkušenosti nebo co si myslíte o těhotenským plavání. Přemýšlela jsem o tom, že bych chodila, hlavně kvůli tomu, že mě dost bolí záda. Ale trochu mám obavy z tý vody...jestli tam nemůžu něco chytit nebo tak něco. Ne že bych byla nějaká fajnovka, to vůbec, ale mám prostě strach o malou.
17. bře 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcelkap: nemusíš jí mít vůbec...nejsem žádný drobínek a nemám jí...proto taky ta poznámka od doktora....a neboj není to tak hrozný....

co se týče plavání, vím že na něj chodila kamarádka, a že měla pak dost problémy se záněty a musela toho nechat....ale asi je to člověk od člověka...i před těhu měla dost problémy se spodkem....

sarka_k: je fajn že už jste mohli dneska ven...je fakt že je to mnohem lepší než když je zima...
17. bře 2010 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcel: nestraš :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: .... my na předposlendí kontrole - 16.února měli 16cm a ted těch 25... ono záleží, zda ti říká jen CRL - od hlavičky k zadečku či i s nožičkama :slight_smile: , nám i snožičkama a to už od 15.týdne

sarko: paráda, že jste byli už prvně venku :slight_smile: , si to moc užívej :slight_smile:
17. bře 2010 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
berus: Tak to nevim jak to měřil, ale přijde mi to nepoměr - na 15cm 400g.

Já bych na to plavání právě zašla. Chodila jsem dřív na aquaaerobic a dost mě to bavilo a bylo to dobrý na ty záda právě a tohle je něco podobnýho, akorát ne tak náročný :slight_smile:
17. bře 2010 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek