• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice, těhulky

7. února 2013 
Ahoj holky!
Jedeme na chalupu, tak vám přeji krásné Velikonoce a ať vás chlapi pěkně vyšlehaj. :grinning:
2. dub 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdeni? Já myslela že Matoušová je pořád i na Máji...jsem se k ní chystala, tak doufám, že tam je. Ale stejně se tam asi střídá s nějakou jinou doktorkou ještě.

bodlasek: My byli včera taky na večeři, ještě s kamarádama, v Masných krámech a moc mě tam teda neuspokojili. Na chuť to bylo moc dobrý ale bylo toho strašně málo, tak po cestě domu jsme se pak stavili ještě pro pizzu kterou jsem doma zbouchala půlku :slight_smile:
A jak jsi psala o tom potkání se v nemocnici, tak jak koukám, tak já bych se tam teoreticky mohla potkat s hydrickou :slight_smile: Druhej termín máme 21.7. Teda jestli taky nebude rodit v Krumlově :slight_smile:
2. dub 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcelkap: my jezdíme na mňamku do Vráta do restaurace u Lucie...dělají tam pěkné porcičky...tak jsem si dala medvědí tlapu, hranolky, tatatrka a završila jsem to horkýma malinama a měla jsem v nbříšku jak v pelíšku...moc jsem si šmákla...

TeĎ jsem si dovezla od maminy beránka a 2x mazanec tak mám na velikonoce vystaráno....paráda...
2. dub 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcelkap: jjo je i na Máji neboj :slight_smile:) Je fajn, že bude k zastižení buď v Sucháči nebo na Máji :slight_smile: zrovna koukám na její ordinační hodiny...

Suché Vrbné - 387 204323
PO - 12:00 - 15:00 poradna
Út - 8:00-10:00 od 10:00 poradna
Pá- 15:30 - 16:30

Máj - 385 510 416
PO - 8:00 - 11:00
ÚT- 14:30 - 17:00
ST - 8:00 - 9:00 od 9:00 poradna
ČT - 14:30 - 17:00
Pá - 9:00 . 11:00
2. dub 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdeni: Tyjo, super, díky za ty ordinační hodiny :slight_smile:

bodlasek: Tak to neznám v tom Vrátu. Já jsem měla vepřový se slaninou a cibulkou na tmavém pivě. Dobrý, ale málo :slight_smile: Horký maliny já taky ráda. Ty si dávám, když jdeme na Pavlač. Celkově tam vařej moc dobře.
My dneska odjíždíme k manželovo rodičům do Vyššího Brodu a v neděli bude přesun k těm mejm do Soběslavi, takže doma velikonce vůbec neřešíme. Ale takovej mazanec a kakaem k snídani bych si teda dala :slight_smile:
2. dub 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcelkap: je to mého kamaráda a vaří tam tak dobře, že když máme fakt chuť tak jedeme nejraději tam, protože víme že si pochutnáme a i se najíme :slight_smile:
tak to si to moc užijte...my jedeme zítra na motokros do Kaplice, v neděli jde manža na den do práce a já pojedu asi k našim a v pondělí je oběd u našich....tak se taky celkem těším...
2. dub 2010 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky těhulky, tohle mě zaujalo (i když radši všechno nechávám na lékařích, ale zase jsem neměla standartní porody) a třeba by vás to mohlo zajímat nebo inspirovat :wink: http://www.modrykonik.cz/fotoblog/luckar/clanke/inspirace-porodni-plan/ :wink:
3. dub 2010 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jjo porodní plán dobrej, ale jak jsem mluvila s lidma v porodnici a tak v Krumlově, tak jsem si řekla že tam ho nepotřebuju... Ale do ČB bych ho určitě měla napsaný :slight_smile:
3. dub 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodlasku, vy jezdíte na motocross do Kaplice? Jéje, tam jsem kdysi dávno strávila něco času!!! :grinning:

Velikonoce neřeším, ne že bych je neměla ráda, ale prostě to nijak neprožíváme... Takže jsem nedělala ani žádnou výzdobu. Akorát dneska máme oběd s celou rodinou z manželovy strany, zítra pojedeme asi k našim.

zdeniii, tak u jakého pediatra jste se nahlásili? K té porodnici... Nevím a nechápu proč všichni ČB porodnici tak kritizují. Rodila jsem tam dvakrát a pokaždé jsem byla od začátku do konce maximálně spokojená. Jasně, že jsem před prvním porodem taky váhala po přečtení různých diskuzí na internetu. Při pobytu v porodnici, kde jsme se setkávala s ostatními maminkami jsem pochopila kdo asi takhle píše. Některé maminky byly opravdu hooodně nepříjemné, neustále jim něco vadilo. Ke mě se ani jendou NIKDO z personálu nechoval ani malinko arogantně, nikým jsem neměla nejmenší problém. Je to jen o lidech a to z obou stran. Kolikrát jsem se sestřičce divila, jak v klidu jednala s nespokojenou maminkou, já být na jejím místě, tak už dávno vypěním. :wink:
3. dub 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarka_k: ahojky, zatím ještě k žádnému :slight_smile:) asi budem volat z porodnice... ale zatím to vypadá na dr. A.Matoušovou.
K té porodnici, já mám bohužel ve svém okolí samé nespokojené maminky, kterým se opravdu v ČB nechovali moc nejlépe, jsou i ty dobré zkušenosti ale fakt málo malinko... na diskuze tolik nedám, spíše jsem opravdu lovila ve svém okolí... a prostě se rozhodnula pro Krumlov i z toho důvodu, že se mi tam prostě líbilo :wink: Tak uvidíme jaká bde osobní zkušenost, doufám, že již brzká... :sunglasses:
3. dub 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
MUDr.Matoušová je prý skvělá pediatrička, hodně známých k ní chodí.
3. dub 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky těhulky a maminky :slight_smile:
musim souhlasit se Zdeniiiii. Já mám kolem jen dvě maminky, co říkaly, že se to "dalo vydržet". Zbylých 6 je těžce nespokojených a některé dokonce uvažovaly o stížnosti, nejen na sestry ale i na lékaře, kteří ve fofru přehlédli, že se děje něco blbýho a pak z toho byly akorát porodní komplikace. A za své kamarádky dám ruku do ohně, nejsou to žádné protivné fifleny, ale naopak baby do nepohody. Jak už jsem psala Zdeniiii na jiné diskuzi....kdybych tady měla popsat, co všechno mi vyprávěly o budějcké porodnici, bylo by to na dvě A4 :slight_smile:
A další info mám od lidí, co ve zdravotnictví dělají a ví, jak to tam chodí. Nebudu se tu rozepisovat o systému barevných tužek, nebo o průserech, jaký v porodce měli, nebo o tom, jak si dokotoři řeknou o peníze, jinak nedostaneš k porodu odborníka, ale nějakýho ňoumu. To by fakt bylo na dlouho....Samozřejmě ale určitě existují i světlé výjimky! A pokud Sarko patříš k těm spokojeným, tak blohapřeju, mělas štěstí :slight_smile:
A v neposlední řadě. Já jako prvrodička budu ze všecho vyplesklá a budu potřebovat jejich pomoc a radu. A jsem si jistá, že to v budějcké porodnici nedostanu. Chápu to, je tam fofr, nesrovnatelně víc porodů a sestry nemají na starost jenom mě.....ale to můj problém neřeší. Proto chci jít tam, kde vím, že si ten čas najdou a všechno mi ukážou a naučí :slight_smile: I mě víc vyhovuje komornější prostředí, klídek a pohoda, než stres a protivný uštvaný personál :slight_smile:
A hlavně, svojí drahou polovičku chci mít u sebe úplně od začátku porodu, kdy mi bude nejvíc potřebnej ( proto aby namasíroval, donesl, došel, zavolal) a ne jako v Budějcích, kde by ho ke mě pustili teprve až na sále. A to nemluvím o tom, že často volají tatínka až na poslední chvíli, že i budějčák má problém to stihnout (zrovna náš soused měl smůlu a přitom to má do špitálu 5 minut autem).

Prostě, ať si každej rodí kde chce :slight_smile: Pokud budete spokojené, jen dobře :slight_smile:
3. dub 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarka_k: tak to jsem moc ráda, že jsme vybrali dobrou paní doktorku... :wink:
3. dub 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, trochu se vám do tý diskuze o nemocnicích vmíchám, jestli to neva :wink: já jsem teda rodila 2x v Budějcích a bohužel 2x hrůza (a to si taky myslím, že nejsem žádná fiflena a nedovolím si nic říct), poprvý hrozná PA a super doktor (Trnovec), podruhé v pohodě PA, ale doktor na odstřel (Ježek), bohužel jsem rodila 2x předčasně, takže zaplaťpánbůh za Budějce, podruhý jsem nastoupila v poledne do nemocky v Krumlově, a můj rozumnej doktor mě nechal houkačkou převézt do Budějc, abych měla místo s malým na neonatologii, protože je fakt, že kdyby mi ho tam vezli z Krumlova, tak bych za ním dojížděla a pravděpodobně by pro mě místo neměli :unamused: takhle to měla moje švagrová s neteří, která byla bez problémů donošená, narozená v Krumlově, ale druhej den po porodu začla mít problémy s dýcháním... podruhý jsem hrozně moc chtěla rodit v Krumlově (jsem z Krumlova), ale teď vím, že kdybych měla rodit potřetí, tak asi spíš do Budějc...
3. dub 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, a s šestinedělím v Budějcích zkušenosti nemám, protože jsem byla vždycky na neonatologii a tam teda super přístup :wink: a než jsem tam šla, tak jsem ležela na přízemí a tam sestřičky taky zlatý :slight_smile: jo a před Hynďou ještě na riziku a tam taky super :grinning:
3. dub 2010 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarka_k: jojo jnezdíme na motokros...bratránek jezdí závodně tak na čuměndu...zrovna jsme se vrátili...byla to paráda, jen jsme jeli dřív než bratránek odjel, už se udělalo zima tak abych nějak neprostydla...

J8 si říkám že ať tak a nebo tak tak to tam těch pár dní nějak vydržím....uvidím na co narazím...snad mě ČB moc nezklame...
3. dub 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Já musím co se nemocnice týká souhlasit se Šárkou. Já tam byla naprosto spokojená a nemůžu proti nic říct sebemenší kritiku. :slight_smile: Měla jsem tam super setry i doktory. Nikdo na mě nebyl hnusnej ani zlej. Jediné co je tam blbý je ta hloupá chodba kde se setkávají návštěvy. To by měli konečně nějak vymyslet.
3. dub 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Panterko, taky počítám s tím, že pokud to na mě přijde dřív, nebo budu nedej bože krvácet, tak pofičím rovnou do Budějc....ale pokud budu v pohodě a miminku se bude dařit dobře, tak nepotřebuju k porodu nic víc, než co nabízí každá okresní porodnice :slight_smile:
Samozřejmě se můžou objevit i poporodní komplikace, ale na to se snažím nemyslet, abych to ještě nepřivolala. Naše miminečko bude v pořádku a basta! :grinning: Věřim, že s řadou potíží si určitě dokážou poradit i doktoři v Krumlově, přeci to nejsou nějací veterináři, no ne? :slight_smile: Primář Shon i D.Čutka jsou prej děsně šikovní :slight_smile:
V opačném případě budu poučená pro příště :slight_smile:
3. dub 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hydricko, taky nechápu, proč tu chodbu nevyřešili :unamused:
Je to tam jak na nádraží. A hlavně nechápu ten smysl. Jestli návštěvy nesmí na pokoje jen proto, aby nenakazili miminka, tak na téhle chodbě, kde se sejde i několik desítek lidí najednou, je v tu chvíli tolik bacilů, že je tam úplně hustej vzduch a mnohem víc nebezopečno :grinning:
V Krumlově se na pokoje smí, což mě baví a návštěvy můžou de facto přijít kdykoliv (kromě doby vizity). To tady jen 3 hodiny denně, a zrovna když jsou všichni z rodiny a příbuzní v práci :sweat_smile:
3. dub 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jjo ono téma porodnice je vážně na dlouho... :sunglasses: :wink:
3. dub 2010 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: to joooo
3. dub 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaru a to tě tudy ještě vezou z porodního sálu. :frowning2: Tohle se jim opravdu nepodařilo. A to nemluvím o tom, jak tam v zimě táhne od těch starejch oken. Tohle pro mě bylo jediné mínus. To že tam nemůžou návštěvy celý den my absolutně nevadilo. Já na ně stejně neměla chuť. Stačilo mi, když tam přišla návštěva na 10 minut a už jsem se těšila na pokoj. :grinning:
3. dub 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fakt??? no to je mazec. Ještě že rodíš v červenci :wink: :grinning:
Mě třeba překvapilo, když mi kamarádka, která tam nedávno rodila, říkala, že bylo v porodce tak narváno, že ležela na chodbě u záchodů :confused:
3. dub 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě že rodíš v červenci, takže ti tam zima nebude....:grinning: Nějak zapomínam dopisovat věty :grinning:
3. dub 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Radečka jsem rodila v listopadu a zima mi nebyla. Všude bylo teploučko jen na té chodbě mají stará okna. :grinning: Ale aspoň chodili návštěvy brzo pryč. :grinning:
3. dub 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já se snad nerozpadnu... :grinning:
5. dub 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak na to s manželem vlítněte, pak si dejte dlooooouuuuhoooou procházku a pak ještě pro jistotu přelízni okna a vytři :grinning: Úspěch zaručen :grinning:
5. dub 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vytírám jako blázen a dělám všechno - schody a tak, prostě se jí mršce nechce.... :wink: Ještě jí dám chvilku a pak začnu s bylinkama a mačkat bodíky... Tak snad vyleze :grinning:
5. dub 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdenii nechci strašit, ale pár mých spolužaček zkoušelo fígl s oknama i podlahou, ale bylo jim to na nic. :grinning: Oni jsou ty mrňata strašně trvdohlavý. :grinning: :grinning:
5. dub 2010 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem,

Zdenii, já taky zkoušela všechno možný a Emm se ven nechtělo.. přenášela jsem týden, v pondělí jsem měla jít na vyvolání a v neděli v noci se mi porod rozjel sám od sebe..:slight_smile:
no zkuste ji s manželem trochu pošťouchnout, to zabírá dost... :grinning: :grinning:

já jdu dnes na kontrolu, bude mi dělat UTZ, tak se těšíím !! :slight_smile:
a má mi dorazit korbička !!!! :wink: :wink:
6. dub 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek