• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice, těhulky

7. února 2013 
autor
Ahoj všechny,tak jsem se konečně dostala na PC abych Vám napsala :slight_smile: Tak kontrola dneska u Dr. poslední a v pondělí už valim na kontrolu a monitor do porodky,pokud se nic do té doby nepřihodí :dizzy_face: CS mám 3,ale já vlastně pořádně nevim co to znamená teda vim asi jen to,že se otvírám,ale nevim jestli je to moc nebo málo na muj stav,jsem trouba vždycky si říkám jak se zeptám na to a na to a vždycky vypálim z ordinace jak blesk :grinning:. Na monitor jsem zatim chodila ke svýmu Dr. Míkovi je na Jihu a má tam vlastně všechno po ruce takže ani na genetickej UTZ jsem nemusela k Čutkovi, nemůžu si vynachválit jak se o mě teď v těhu starali jak sestřičky tak Dr. tak je mi trošku smutno,že už tam nepůjdu až do porodu :cry: jo ještě na monitoru prej jsou zaznamenaný nepravidelný stahy,ale já jsem vlastně nic necítila teda spíš nic extra zvláštního přišlo mi,že se mimís jenom hejbe jako obvykle a občas mi trochu ztvrdne břicho podle toho kam se uvelebí,tak nevim jestli ty porodní bolesti vůbec poznám
:grinning: :grinning: :grinning: jinak já nakupovala taky v Tescu takový ty obyč. bodíčka pak v Kiku a hlavně v secondhandu,protože kolikrát mi přijde,že jsou tam moc hezký věcičky za pár kaček a takový ty hyg. potřeby (plínky,ubrousky...) jsem se snažila vždycky vyhlídnout v Globusu,pořídila jsem i tu jejich mimi kartu a občas to vyšlo opravdu levně...
A co vy jak se cítíte? Taky jsem se chtěla zeptat bodlaska jestli už cítí pohyby týdny už by na to měla :wink:
Zatim mizim manža dorazil z práce tak mu jdu nachystat něco k véče :slight_smile:
27. led 2010 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo Šáry ještě k tomu WC u nás je to podobný manža si taky dělá srandu,ale spíš,že buem platit pořádný stočný,jinak mě toaleťák nechybí snad v žádným nákupu :grinning: :grinning: :grinning: mám na něj nějakou těhotenskou úchylku :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
kasyma: jojo pohyby už sem tam cítím. Tuhle mě i pěkně kopl. Jsem dost zvědavá jaké to bude, mít kluka. Mám jen samé segry.
27. led 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bodlasku tak to je super já jsem taky cítila někdy kolem 20 tt to bylo jen tak lehce,že jsem nevěděla jestli mi kručí v břiše nebo se mi chce na záchod :grinning: ,ale krásný jak člověk tenhle pocit nezná tak si ho užívá no a teď je to spíš tak,že se mi tam jen tak vrtí a mění mi tvar břicha,že se kolikrát nestačim ani divit :grinning: a kdy jsi poprví cítila v jakým týdnu? A kolik máš séger předpokládám,že 2 slušnej babinec no tak to byl kluk už třeba ne? :slight_smile:
27. led 2010 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
kasyma: jojo je to zajímavé, ho občas cítit. Takové nějaké pohyby cítím už od konce 17. týdne. Sice se dost divím, vzhledem k tomu jaká jsme postav - prostorově významnější. Segry mám dvě, tak doufám, že můj táta bude mít radostr. Teď se nijak neprojevuje, ale doufám, že se to změní.
27. led 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to si piš,že se to změní,myslim,že bude radostí bez sebe oni to ty chlapi nedávaj tolik znát :dizzy_face:
27. led 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no snad jo....snad se to zlepší, ale je mi to tak nějak líto. Ale to bude v poho
27. led 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno.
Tak já nakupuju oblečení převážně v KIKu v Krumlově. Jezdím tam každých 14 dní k dr. tak se tam vždycky po cestě zaszavím. Teď bude KIK i v Prioru, tak snad tam budou mít taky hadříky. Jinak něco má taky z Tesca z výprodeje a něco z Bejbycentra, ale tam odtud jen málo oblečení. Tam to mají drahé a mlý výběr.
Jinak já mám pohyby asi od 19tt a teď už jsou to taky hlavně boule a vždycky se dohaduju, jestli na mě vystrkuje prdelku nebo hlavu. je to fakt sranda.
Včera jsem hledala info o tom CS a v mém týdnu je hraniční hodnota 4, tak 2 je snad OK. Při 7 se prej rodí.
28. led 2010 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky kdepak jste?
1. únor 2010 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tady to holky pěkně vázne.
Tak já dneska byla na kontrole a CS už 3. Čípek měkne, ale neotvírá se a mimís koncem pánevním. Tak snad se to ještě srovná.
Co Kasyma? Ještě je 2 v 1?
2. únor 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, tak se jdu pochlubit :slight_smile: 28.1. se nám narodila krásná holčička Barunka. A teď jak to všechno začalo :grinning: ve středu 27.1. jsemse koukala na topstar a zrovna tam byla reportáž s Belohorcovou (moc ji nemusim) jak fotila s bříškem no a tak jsem si u toho tak poskakovala na míči a najednou RUP praskla mi voda,začala jsem trochu zmatkovat letěla na záchod pak do sprchy manžel dobaloval poslední zbytky věcí co mě v tom zmatku napadly,že bych mohla potřebovat a to jsem ten den byla na kontrole s tim,že 1.2. se mám už objednat do porodky,ale to už jsme nezvládli :grinning: Manžel mě odvezl do porodnice a na příjmu si mě vyzvedla sestra s tim,že on tam nemůže no tak čekal ještě až mu zavolám co se bude dít. Na příjmu udělali monitor sepsali jsme údaje co potřebovali,ale zatim žádný bolesti prostě nic byla jsem ráda,že to nevyplňujem v olestech,ale cca v půlnoci se to začalo rozjíždět. Byla jsem předaná na čekací pokoj,kde jsem byla sama ticho jak v hrobě a na stěně jen hodiny co příšerně tikaly fakt hnusnej pocit a do toho kontrakce cca po 8 minutách,ale pokaždý jinde jednou do zad a podbřišku pak zas přímo do břicha tak jsem dejchala jak o život :unamused: Prohlídla mě Dr. Kožnarová mimochodem moc milá a říkala,že jsem otevřená jen pro špičku prstu a že to v blízký době nebude,pak mi udělala UTZ kde odhadovala hmotnost 2,5 - 3 kg trefila se skoro přesně malá měla 2,72 kg takže takovej drobeček :dizzy_face: volala jsem manželovi ať jede normál domu že to jen tak nebude. Ráno jsem dostala antibiotika proti infekci,sestřičky chodily poslouchat ozvi,do toho monitory a sprcha. Takhle celý den pak se kontrakce začali zvyšovat po 5 minutách,ale bylo mi řečeno,že musí být opravdu pravidelné a pořád stejné. Pak mě taky prohlížel Dr. Šacherl,který mi dělal před 3 roky konizaci a říkal,že se pořád neotvírám to bylo tak v 17,00 pak mi udělal nějaký hmat kolem čípku a už to šlo rychleji po cca půl hodině jsem byla otevřená na 3 prsty. Tak sestřička říkala,že bysme mohli dát klistýr a pomalu volat manžela. Tak jsem ho dostala a měla přeběhnout chodbu,kde byl porodní sál pro mě nadlidský výkon :grinning: málem jsem se po.... měla jsem co dělat abych dosedla na wc na porodním sále :grinning: tam jsem byla cca půl hoďky a pak už tam byl manžel,nádhernej pocit když jsem ho tam viděla a zjistila,že už na to nejsem sama :dizzy_face: byli jsme ve sprše on mi masíroval záda,což byla super úleva a pak jsem se přesunula na křeslo,kde mi napíchli oxitocin (nevím jak se to píše :grinning: ),který bolesti posílil fakt hnus,ale dalo se to,měla jsem střídat polohy aby jsem je otvírala ještě víc,pak mi asi po půl hoďce dali něco na bolest a že prý potom budu mírně oblblá a to jsem taky byla když se v 22,00 měnila směna sester a PA tak jsem se rozloučila i s Dr. a manža říkal,že jsem tam všechny dost pobavila. Man :sweat_smile: žel mě dost podržel. Pak jsem měla změnit polohu "na čtyři" připadala jsem si jak pes na výstavě,ale co pro naší malinkou všechno :slight_smile: no a pak přišla nová svěží směna a v 22,15 byla Barunka asi na 4 zatlačení venku. To byla úleva a ještě když řekli,že je to holčička tak jsem byla štěstím bez sebe... Holky musim mizet malá se probouzí takže asi tak !ve stručnosti" :grinning: tady zaberu snad celou stránku zatim papa a až bude čas zas sem zavítám, jinak Budějovická porodnice pro mě byla dobrá volba,bála jsem se když jsem četla některé příspěvky na netu,ale asi se to dost zlepšilo. Mě nevadili ani na šestinedělí,bylo to o tom slušně požádat,poprosit a poděkovat a nenašla se jedna jediná sestra,která by se chovala nějak hnusně,alespoň já takovou zkušenost mám. Upřímně je tam obdivuju já bych tam asi zešílela :grinning: maj toho hodně třeba v ten čtvrtek co jsem rodila se jenom před náma co jsem slyšela narodilo asi 7 miminek takže docela síla :slight_smile:
4. únor 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
kasymo veeeeliiiiká gratulace!!!! Tak jste to krásně zvládly holky! I když prďolka Barunka moc nechvátala, co? Hlavně si to užívej a odpočívej. Já se už docela teším, až budu taky rodit. Začíná to pro bát už docela náročný. :sweat_smile: Tak se brzy ukaž třeba i s fotečkama, ať se můžou tety koníkovky pokochat. :grinning:

U nás se pořád plácáme v chorobách. :angry: Včera jsem byla na prvním monitoru, prcek pořád usínal, tak jsme ho se sestřičkou museli budit. CS mám 1. Břicho mi ale posledních pár dní tvrdne o 106.
4. únor 2010 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasymo. Obrovská gratulace. to je super a ještě k tomu holčička.
Ale ten porod byl náročnej co?
Šárko CS 1? To nic není. Já už mám 3
4. únor 2010 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
berundo já měla CS 1 v den prvního porodu (dopoledne jsem byla v poradně a večer jsem rodila) :grinning: :grinning: :grinning:
4. únor 2010 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak snad ta 3 u mě nic neznamená. Ještě chci aspoň měsíc vydržet.
4. únor 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Budu držet palce. :dizzy_face: Ale když tě dr. nijak neupozornil, že by mohlo být něco v nepořádku, tak by to mělo být v pohodě. :wink:
4. únor 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
kasymo obrovská gratulace k holčičce. Ať je zdravá a dělá tobě i manželovi jen a jen radost.Taky už se těším až budu držet toho našeho prcka v náručí.
4. únor 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodlasku, jen si užívej těhu! Uteče to jako voda!!! :wink:
5. únor 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sarko, děkuju za palečky. Snad to ještě prďolka vydrží. Ale nemám ani nařízenej klidovej režim, tak asi dobrý.
Holky taky máte takovej tlak na hrudi. Mě jakoby tlačí něco zespoda nahoru a pod prsama to dost tlačí.Možná jestli to neni to, jak je prďolka hlavou nahoru, tak to tlačí. Mám to už asi 14 dní a je to dost nepříjemný.
5. únor 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
berundo, nic podobného nemám, možná že to bude ta hlavička. Spíš občas cítím tlak na žaludek, jak tam šťourá nožičkou a to mě pak pálí žáha jako čert! Stejně je to síla, jak se to špuntě v bříšku poskládá, co?
5. únor 2010 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!

Kampak jste se schovali?
10. únor 2010 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík... mohu se k vám přidat?
11. únor 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, bodlasku já už myslela, že tu je úplné mrtvo. :frowning2:

beruskanula vítej a určitě se přidej ať tu není tak pusto...
11. únor 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarka: díky za přivítání :slight_smile:

jsem koukala, že bodlasek chodí ke stejnýmu doktorovi :slight_smile: ....
11. únor 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vidíš beruskanula. A co jsi tam spokojená?

A jak vám je holky? :wink:
12. únor 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarka: jj, s doktorem jsem moc spokojená :slight_smile: , fakt moc.... je fajn, vše vysvětlí

já dnes od rána cítím jakoby tlak v levým podbřišku, nikdy dřív jsme to nezažila, tak mám trošku strach :pensive: .... jinak ještě před pár dny jsme měla nevolnosti, mám je stále, ale už né tak intenzivní :wink: , dá se to vydržet, co bychom pro ty naše broučky nevydržely :slight_smile:

a ty sarko? budeš rodit v budějkách?
12. únor 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
sarka_k: no je tu mrtvo, sleduji to každou chvíli, tak jsem alespoň napsala, jinak sem nikdo nejde.
Jinak se cítím celkem v poho, začala jsem malého cítit jak se tam točí, tak jsem ráda, vím že je v pořádku, ale taky je to nějaký lenoch dost spinká :slight_smile: A jak se cítíš ty?

beruskanula: vítej mězi námi. Stejný doktor, koukám, že jsi s ním spokojená. Já jsem taková z něj na rozpacích, vzhledem k tomu že jsem prostorově významnější a on to asi nemá rád tak s ním celkem bojuji. Ale jinak péče v poho. Teď tam jdu ve středu do poradny.
12. únor 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, jasně že budu rodit v Budějcích. Při prvním porodu jsem byla s péčí spokojená, navzrory všem možným recenzím.

beruska, tak si odpočiň, dej pod nohy polštář a bude to v pohodě. Nevolnosti jsem měla velké v prvním těhu, nejhorší to bylo první 3 měsíce, kdy jsem byla ještě v práci. Kolikrát se mi udělalo zle u klienta a to byl fakt docela problém. :sweat_smile: Ale docela mi pomáhaly ty lízátka. :wink:

No, já už se těším až budu mít po porodu. Už je to docela náročný. :sweat_smile: Ještě ale potřebuju něco pokoupit, ale v tomhle sněhu je to hrůza, nikam se nedostanu a MM má auto v práci, tak to budu muset nějak vymyslet.

Docela závidím takový to šťouchání mimíska v bříšku. Mě už moc nešetří, kolikrát to jsou kopance jako blázen! :rolling_eyes:
12. únor 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodlasek: já jsem silnější :unamused: , ted jsme těda v těhu schudla - díky nevolnostem, pan doktor mi akorát řekl, že by rád, abych určitou kilovou hranici překročila co nejpozdějc, to jo, asi má raději hubený holky :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: , ale co se péče týká jsme moc spokojení, partner se mnou chodí vždy do poradny, na utz :slight_smile:
já jdu do poradny v úterý :slight_smile: a rovnou na odběry na tripple...
bodlasku mne napadlo... kolik jsi celkem v těhu přibrala a co doktor teda na to?

sarka: jj, celý dny odpočívám, jsem na nemocenské.... jj, já jsem asi pro budějovickou taky rozhodnutá - kvůli neonatologii, nikdy člověk neví....

holky musí se v porodnici v budějkách rezervovat?
12. únor 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarka: jéé, kopance.... taky bych chtěl už cítit :slight_smile:
12. únor 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek