• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice, těhulky

7. února 2013 
Myslím, že má Zdeniiii pravdu. V Budějcích je fofr a není čas se věnovat každé rodičce individuálně. Doktoři mají nacvičenej za ta léta nějakej postup, kterej nemají potřebu měnit a jak píšu, ani není čas, aby každé rodičce masírovali hráz, věnovali se jí po celou dobu porodu apod. V Budějcích je to o tom: lehnout, střihnout, tlačit....a šup další rodička na řadu..
V Krumlově je mnohem míň porodů a ke každé mamince přistupují indivduálně, mají čas si tam s ní víc "hrát" a plnit to, co si při porodu přeje.
Jinak si myslím, že je důležitá i psychika. Když jde člověk někam, kde ví, že je tam klídek, příjemná atmoška a že se tam nerodí jak na běžcíím pásu, je to lepší. Aspoň já to tak cejtim. Stres, nervozní uštvaný personál těhulce moc nepřidá. Stres ztěžuje všechno, nejen porod.
Jinak koukám na fotky Zdeniiii a malá je fakt sladká :slight_smile: Vidím, žes rodila ve žlutým pokojíčku. Tam bych chtěla taky. Ta manželská postel mě tam baví :grinning: Mělas s sebou relax muziku a olejíček? :slight_smile: Nám to PA doporučovala....
22. dub 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale pustili tě domů docela brzy, že? :confused:
22. dub 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já malý nástřih měla, mě masáž hráze nedělaly...ale i tak jsem byla spoky... :wink:

pouští se 4. den po porodu......já rodila v ponděli ráno a v pátek ráno jsme šly domů.....
22. dub 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, taky chci zdeniii moc pogratulovat, mrnousek je nadhernej, opravdu krasna :slight_smile:
uz jsem si tu cetla drive, tez jsem hledala nazory na CB a CK porodnici, my to mame na pul cesty, a i pres to, ze na CB slycham tak z 90% sama negativa :frowning2: byla jsem porad rozhodnuta pro CB, hlavne kvuli malemu ... kdyby neco ... ale ted, kdyz te tu zdeniii vidim s malou, jak jste hrozne v pohode a po dnesni kontrole v CB v nem., protoze my uz to mame opravdu "za par" tak jsem zase nahryzla a fakt nevim kam jet :unamused: mate pravdu ze v CB je to jak na bezicim pasu, a je to jen o stesti zda se nas nesejde rodit zrovna moc ... :unamused:
22. dub 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
janie24: nu právě prototo jsem nechtěla být v Budějicích... ani personál mi tam nepřišel sympatickej... Klidně se neboj a jed do ČK a nebo to nechej na poslední chvíli, tedy jedná se o to jak dlouho tě nechají v ČB abys přenášela... Pokud budeš mít jít na příjem tak bych určitě volila Čk... ale nechci tě nijak odstrašovat, znám dost maminek které byly v ČB spokojené. Ale já jsem prostě chtěla rodit přirozeně, bez nástřihu a mít tam svou hudbu a klid... a to jsem měla právě v ČK. a hlavně opravdu ale opravdu nikdo nikam nechvátal a PA byla neustále k ruce i když tam být celou dobu nemusela...
22. dub 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdeniii diky ze si napsala, a ty si chodila na kontroly a na monitor do cb nebo uz do ck? s tim personalem a vsim mas pravdu, mam uplne stejne pocity ... hn :unamused:
hned jsem si do ck zavolala, cetla jsem na webu ze maji mit dnes prohlidku salu, tak uvidime, byla jsem se kouknout i v cb, ale nakonec se rodilo, tak nam ukazaly, jen tu starou cast, to bylo docela nic moc, sprchy v pryc ... ikdyz to cloveku je asi v danej moment uplne jedno ...
22. dub 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Janie,
v Krumlově to ani nejsou sály. Spíš pokojíčky :slight_smile: Žlutej a modrej. Vypadá to tam jak doma :grinning:
Ve žlutým máš velkou postel, porodní křeslo, masážní sprchu (myslim že jo), všechny ty pomůcky jako ribstole, míč atd. a taky aroma lampičku, nebo CD přehrávač :grinning:
V modrým pokoji máš místo sprchy masážní vanu. Prý tam můžeš i porodit. A hlavně všude jí klídek a pozitivní atmoška :dizzy_face:
Pak je tam vedle i klasickej sál, ale ten je pro "císařovny".....
22. dub 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky :slight_smile: hrozne jste me ted navnadili :slight_smile:
v cb to byl jeden velkej sal rozdelenej takovejma soupackama na 3 mensi saly ... sem si rikala, sejit se nas tu vic na porod, tak si budem pekne notovat .. ikdyz PA rikala, ze se na tech starych rodi minimalne ... nove jsem nevidela, tak nemuzu rict, ale na tech starych nebyl ani mic ...
22. dub 2010 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
janie24: do ČK se můžeš jít podíat kdykoliv chceš klidně i o víkendu... ;o) Já jezdila na monitory rovnou tam, ale to není podmínka určitě, spíš jde o to, že poznáš PA :slight_smile:
jjo je to tam jako v pokojíčku, parádní, celou dobu nám hrála moje oblíbená hudba a používala jsem si co jsem chtěla... :wink: Ale to bychom asi měli řešit v jiném tématu... :grinning:
22. dub 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janie, já rodila v ČB nejspíš na tom novém sále. Jen tam normálně sprcha, záchod. Ve sprše byl míč. :slight_smile:
22. dub 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky diky moc za reakce, tak uvidime ... doufam, ze se malymu bude brzy chtit na svet, cekame cvaldu ... :slight_smile:
22. dub 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neboj Janie. Určitě to všechno proběhne rychle a v pohodě a vy budete mít malého za chvilku u sebe. :wink:
22. dub 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
janie24: přesně tak, hlavně se neboj a bude to všechno v pohodě!
23. dub 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
dekujiii za podporu :slight_smile: dneska mame prvni termin a v nedeli druhy ...
23. dub 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni tak moooooc gratuluji mala je nadherna
23. dub 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdenii: malá je krásná ještě jednou moc gratuluji....
janie24: zrovna jsem koukala, že budete mít kluka se stejným jménem jako my :slight_smile:

Jinak zdravím z Brna...zítra z Boskovic a odpo zase hurá domu. V Brně jsme se byli v Ikee tak už mám pro malého konečně přebalovák a zase nějaké úlovky které se prostě vyplatili než kdybych je kupovala v ČB.
23. dub 2010 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkujuuuu!!!
23. dub 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky rada bych se k vam pridala, bydlim kousek od cb (cca 40 km) :slight_smile: mam doma 9ti mesicni holcicku nikolku a nyni jsem v 9tym tydnu :slight_smile: prckove od sebe budou cca 16 mesicu. budu rada, kdyz nekdo napise. pa nada, nikca a fazolka :grinning:
24. dub 2010 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Samanto. Vítám tě tu mezi námi. Gratuluji k Nikolce i fazolce. :slight_smile:
24. dub 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky moc dekuju :slight_smile: ty cekas prvni mimco? jinak i ja opozdene gratuluji k prckovi :slight_smile:
24. dub 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nene. Máme doma 2,5 letého Radečka. Děkuji za gratulaci.
Vy jste druhé mimi chtěli takhle brzy nebo náhoda? :slight_smile:
24. dub 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
na nikcu jsme cekali 3 roky, tak jsme chteli zacit co nejdriv, kdyby to nahodou zase neslo a ono to tentokrat vyslo napoprvy :slight_smile: ale jsme moc radi :slight_smile:
24. dub 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to gratuluji ještě víc. My na Radečka čekali rok a půl a dva potraty, tak jsme začali taky trošku dřív (my chtěli rozdíl tak ty 3 roky) a ono to taky vyšlo napoprvý. :grinning:
24. dub 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to taky moc gratuluju, ja jsem pred nikcou potratila v 16tym tydnu a to bych neprala ani nejhorsimu nepriteli :( a odkud jsi a kolik ti je, jestli se muzu zeptat?
24. dub 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to si neumím moc přestavit. Já potratila v 9 a 10 týdnu, tak to ještě bylo tak nějak k snesení. I když to bylo hrozné.
Já jsem přímo z ČB a je mi 28. A ty?
24. dub 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
nj, bylo to hodne narocny hlavne na psychiku, ale zensky zvladnou vsechno. ja jsem z horni stropnice ( asi 40 km od cb smer trhove sviny, nove hrady) a bude mi v cervnu 23 :slight_smile:
24. dub 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Horní stropnice vím kde je. My máme u Nových Hradů chalupu. :slight_smile: Tak to jsi ještě mlaďoučká. :slight_smile:
24. dub 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
je tak to je super :slight_smile: no zas tak mladoucka ne, kolikrat si pripadam jak kdyby mi bylo 90 :fearful: hlavne kdyz ma nikca svuj den a porad ji nosim na ruce :(
24. dub 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale pak se zase usměje a je ti hned o pár let míň, ne? :grinning: :grinning: Ještě jednou tě mezi námi vítám. Já už musím končit. Mám jí dělat hají. Z malého je teď takový náš malý komandér. :grinning:
24. dub 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj je to poklad, tak dobrou noc a uzivej si toho malyho komandera
24. dub 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek