• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice, těhulky

7. února 2013 
gabcos: tak to je paráda, to jsi ráda, což? Já jsem taky zvědavá jak mi to dorazí. K 27.4. jsem končila neschopenku a od 28.4. mám mateřskou...tak jsem zvědavá jak to bude chodit....ale je fakt že nemocenská chodila v poho...vždy kolem 15 jednou jsem jí měla už 10.

Tak já razím na traumačku na kontrolu s kolenem. Už je to mnohem lepší, už jsem se včera i dneska vykoupala tak jsem jako jiný člověk. Sice mi do vany pomáhá manža (ještě že je teď doma), ale je to paráda. Tak jsem zvědavá co mi řeknou. Máme to teď v rodině veselé, druhý den po mě tam byl švagr, uřízl si kousek prstu. Jo když se to s..e tak se to s..e.
6. kvě 2010 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem už za vámi nebyla... Nějak nestíhám a snažím se chystat už pomalinku věci na Barunku. Zrovna budu věsit na sušák první várku miminkovských věciček. Pro jistotu, s Ondrou jsem ležela v porodnici už od 35. tt... :unamused:

Koukala jsem, že jste probírali těhu cvičení a plavání. Našla jsem si na netu nějaký těhu plavání, soukromější skupinky asi po 3-4 kouskách maminek :grinning: poblíž Polikliniky Jih. Jmenuje se to Pro baby. Ve středu jdu s těhu kamarádkou zkusit první lekci. Je to parádně v 18. hodin, takže to už je většinou manžel doma, abysme se vystřídali u synka. Tak dám pak vědět, jaký to tam je? Jestli máte nějaká zkušenosti, sem s nimi. Mají i cvičení a plavání dětí...
6. kvě 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Gábi, tak to byla opravdu příjemná rychlost. Většinou to bylo přesně naopak.
Bodlasku, tak co kontrola. Určitě to bylo v pořádku a Rentgen ti nedělali. Tím švagrem myslíš Aleše?
Tatarina, určitě dej vědět jaké to bylo. :slight_smile:
6. kvě 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky.
Tak my jsme byli včera na kontrole, všechno v pořádku. Za dva týdny, přesně na manželovo narozeniny jdu na ultrazvuk a za další dva týdny, přesně na moje narozeniny další kontrola :slight_smile: 4.6. mám nástup na mateřskou. Vám ty peníze chodí teda pěkně rychle. Mě za únor přišly ze ČSSZ 29.3. a za březen 3.5. Naštěstí máme rezervy, takže to moc nevadí.
6. kvě 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
já mám nemocenskou taky v pohodě. Chodí brzo. Koncem měsíce si dojdu na gyndu pro lístek na peníze, hned ho odnesu na sociálku a 11. v měsíci už mám peníze na účtě...pravidelně. Neumím si představit, kdybych na ně měla čekat takovou dobu. Teda já si to představit umim, ale banky asi nee.
Ale je fakt, že moje kolegyně s tím taky měla problémy. A pak se ukázalo, že chyba byla někde u zaměstnavaele, kterej měl sociálce něco včas posílat a neposílal...a tím se to všechno pozdrželo. Nevím.....
6. kvě 2010 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já neměla problém s mateřskou, ale s rodičákem. Ten chodil docela rozumně, ale asi 2x do roka přijde dýl minimálně o týden. :unamused:
7. kvě 2010 v 06:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak po 14 dnech jsem se dostala na net, uz to mame za sebou, rodili jsem presne na termin, coz jsem byla rada, kazdej rikal ze budeme mit cvalika pres 4 kg, a Simunek nakonec mel 3770g, krasy vyzehleny miminko, takovej uzlicek stesticka :slight_smile:
malej na sebe nechal docela cekat, voda mi praskla, v so rano, bolesti zacali v so vecer a rodila jsem az v ne od rana a v 15.04 byl malej venku, muzu rict ze bez pritele a jeho podpory bych to asi nedala ... na samotny porod uz jsem mela sil hodne pomalu ...
na konec jsme jeli do CB a mozna jeste ze tak, protoze jsme si jeste pobyt v nem. prodlouzili na neonatologii se zloutenkou :(
musim rict ze personal na porodnoim sale, na sestinedeli i na nepnatoligii uplne super, coz jsem pred porodem dost resila
az budu mit chvilku, hodim sem taky nejakou fotecku :slight_smile:
7. kvě 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky!
Tak kontrola dopadla dobře, rentgen nedělali. Stále máme klidový režim, odlehčovat a za týden máme jít na kontrolu na chirurgii na poliklinice. Noha je celkem v poho, jediný co mě teď trápí je řeavá bolest v pravým boku, to je tedy strašný. Teď jsem dala malému drobet sladkého a ten se boulí jako blázen.

janie24: moc a moc gratuluji k Šimůnkovi...to je paráda...no já už začínám taky počítat dny :slight_smile:
7. kvě 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janie, velká gratulace k Šimůnkovi. Ať vám dělá jen samou radost. Na fotky se těšíme. :slight_smile:
Bodlasku, to je super, že rentgen nakonec nebyl. :slight_smile:
7. kvě 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, taky moc gratuluju... Já už chci taky konečně rodit!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. kvě 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, holky, mně přišla mateřská až teď :grinning: Nějak mi to někde pokazili, nevím jestli v práci nebo kde... ale na MD jsem od 26.2. :grinning:
7. kvě 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem,
můžu se k vám přidat? Trochu jsem to tu pročetla, ale jen tak bleskově. :sunglasses:
S těma pěnezma mě trochu děsíte :grinning:, vzhledem k tomu, že se to odvíjí od zaměstnavatele, tak si asi na nemocenskou počkám pěkně dlouho :grinning:. No necháme se překvapit.
Začínám taky chytat trochu nervy, jestli mám nachystané všechno potřebné a jak to bude probíhat apod. Ve čtvrtek jdu na kontrolu, malej byl podle posledního UTZ prdelkou dolu, tak jsem zvědavá jestli se lumpík otočil nebo ne. No má ještě relativně čas.
Tak hezkou neděli.
9. kvě 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Kadlecko, já už zkolabovala a začala jsem dneska konečně prát všechny ty dětský oblečky. Ani na sušák se mi nevešly, to bude zase žehleníčko na celej den :sweat_smile: Už taky dávám do kupy tašku do porodky. Co kdyby.....
My už jsme několik tejdnů hlavičkou dolů. Tak sláva, aspoň něco se daří. A ty máš ještě skutečně čas, však on se Daník otočí :slight_smile:
9. kvě 2010 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
On byl už dobře, ale asi měl nějaké divoké sny nebo co, že se zas přetočil :grinning:. Praní a žehlení dělám průběžně. Na tašku do porodnice už taky pomýšlím. Sice je čas, ale při představě, že to pak honím na poslední chvíli, popř. že to nechám na tatínkovi ... :sweat_smile:, no nevím jak by to dopadlo. Popadl by to první co by mu přišlo pod ruku :grinning:.
9. kvě 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kadlecka!
Vítám tě. Neboj, malej si dá ještě říct. Času máte opravdu dost. :wink:
Já mám sice na tašku do porodnice ještě dost času, ale jelikož mám všechno od minule, tak se pak jen někdy sbalím a bude klid. Jen jsem si musela dokoupit poporodní kalhotky, ale to už mám taky z krku.
9. kvě 2010 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
To se ti to mluví, když víš do čeho jdeš :grinning:. No ono to nějak dopadne. Ve čtvrtek jdu na tu kontrolu, asi už mi napíše mateřskou. Dokoupím ještě nějaké maličkosti a pak budu jen relaxovat a čerpat síly. No ale to už říkám jakou dobu :grinning: a furt v jednom kole.
9. kvě 2010 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
To sice vím, ale pokaždé je to jiné, takže vlastně nevím. :grinning: :grinning:
Jen čerpej síly. Budou se hodit. Já bych je taky čerpala, ale nějak to nevychází.
9. kvě 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky ... odpocivejte :slight_smile: pak uz to pujde tezko, taky jsem si rikala ze jak budu na MD, tak zrelaxuju, ale taky to nejak nevyslo, porad
bylo co ... a ted uz to teda nedozenu :slight_smile:
10. kvě 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janie, gratuluju k miminku a těším se na fotky :slight_smile:
10. kvě 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile:) jjo přesně jak píše janie24 odpočívejte, pak už to půjde těžko.. :grinning:

Co se týká těch kalhotek do porodnice, kupte si raději více druhů ať se vám nestane to co mně, že jsem se do některých nevešla :grinning: a tak jsem byla ráda, že jsem jich měla vícere druhů. Ale nejvic se mi osvědčili kalhotky z lékárny od Hartmanu, myslím že jsou po třech kusech v takové šedivé krabičce, jsou fakt ze síťoviny a takové jako boxerky i když na první pohled vypadaj šíleně že nebudou držet, ale ty mi seděly nejlíp a vešla jsem se do nich :slight_smile:)) a hezky větrají :wink:
Ale nejlepší na tom bylo to, že prý jsem nebyla jediná kdo s tím měl problém vejít se do nich :sunglasses: tak si je raději vyzkoušejte doma ať nejste překvapené :slight_smile:
10. kvě 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeniii, já kupovala od Teny, ve zdravotnických potřebách. Vypadají jak když jsou udělaný z obvazů, ale jsou v krabičce jen patery. Snad to bude stačit... :slight_smile:
10. kvě 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaru30: Noo já jich měla víc. Přece jen se ti stane nehoda... :wink: Já měla asi celkem deset kousků...
10. kvě 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem si koupila ty z DM, doporučila mi je kamarádka, prý byla spokojená.
10. kvě 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kadlecka, ty z DM jsem měla při prvním porodu a byli super. Jenže teď nemůžu sehnat moji velikost, tak jsem šla do lékárny. Já měla dva balíčky (každý po 5 ks) a spotřebovala jsem jen jedny.
10. kvě 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
kadlecka007: ty jsem měla taky koupené, ale právě mi vůbec neseděly... tak si je raději vyzkoušej, ať pak nejsi bez... :wink:
10. kvě 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok, tak tedy na to mrknu :grinning:
Zítra se chystám do města, potřebuju si koupit nějakou košili a župan, udělat si trochu radost. Nemáte nějaký tip na šikovný obchůdek?
10. kvě 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsem si koupila ty z DM, ale ty sitove byly lepsi, v nem v CB jsem ty sitove dostala a pak jsem si jeste nechala koupit v lekarne, jsou pohodlnejsi a vic vetraji jak pise zdneniii
10. kvě 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si pyžámo koupila normálně u větnamců. Tedy pyžamo do nemocnice a na kojení. JInak to nenosím. Mám radši kalhoty. Ale tentokrát jsem si udělala radost a koupila si kojící košili Něco takovéhohttp://www.pyzamka.cz/tehotenske-kojici-nocni-kosile/product/655/. Ale koupila jsem si ji na netu, tak vyšla trošinku levněji.
10. kvě 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj pěkná :slight_smile:. Teď mi psali, že mi odeslali zboží. Takže juniorovi by snad měla zítra nebo pozítří dorazit postýlka :grinning:. Zas o jeden stresík míň. :wink:
10. kvě 2010 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já kupovala kojící košili tady: mrkněte i na další stránky, jsou moc pěkný a krásně barevný :slight_smile:
http://www.tehotne.cz/na-kojeni/kojici-nocni-kosile
10. kvě 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek