• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice, těhulky

7. února 2013 
Já jsem to s mazáním také nepřeháněla. Malého jsem mazala jer párkár za týden ( i s tou masáží). Naštěstí netrpěl na suchou kůžičku. Kromě hlavičky. Tu jsem mazala denně, když se začala loupat. Takže já měla jeden krémík na hoooodně dlouho. :slight_smile:
A s dudlíkem v ČB. U mě na pokoji ležela paní, jejíž prcek taky hodně plakal, tak ho dávala občas k sestřičkám a ty ho jednou s dudlíkem přivezli. Takže bych v tom taky neviděla nějaký problém a vzala ho.Já ho měla pro jistotu přibalený taky.
21. kvě 2010 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
dudlik si do porodky taky beru :slight_smile: ..... jak pise hydricka... sestricky ho detem davaj nebo maminkam doporuci ho davat, kdyz neni zbyti :slight_smile:
21. kvě 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak do porodky pro sebe beru.... vlozky, sitovany gatky, rucniky, zupan, intimak, vlhcici ubrousky, obleceni - na spani, koj.podprdy, a kosile- beztak buud asi radeji pouzivat ty jejich erarni a samo zakladni hyg.potreby
a pro malyho- plenky, vlhcici ubrousky, kosmetiku, dudlik, mozna latkovou plenu...... urco se jeste neco najde... to mne trklo ako nejdulezitejsi
21. kvě 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooooooj,
já si do porodky přibalim ještě Yal gel. Místo klasickýho klystýru :slight_smile:
Jo a taky olej na masáže, olejíček do aromalampy a CD s oblíbenou muzikou (doporučila PA)
21. kvě 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já tentokrát do porodnice dudlík taky vezmu, při Emm jsem ho neměla, ani mě to nějako nenapadlo, že bych mohla takovému malému mímu cpát dudák,ale Emm byla "nehlučnější" v celé porodnici, tak teď ho pro sichr beru.... :grinning: :grinning: :grinning:

Beru a ty rodiš v ČB nebo ČK, ted nějako nevím.....
21. kvě 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tim dudlíkem v porodnici...možná se to změnilo. Já byla naposled na návštěvě na šestinedělí v lednu a to tam vyloženě bylo něco jako "provozní řád" a bylo tam, že se nesmí používat dudlík a maminky říkaly, že ho dětem sice dávají, ale nesmí to vidět sestra. Tak nevím... každopádně janie má určitě čerstvější zkušenosti :slight_smile:

Jste mě nějak vystrašili s tim balením do porodnice...já o tom teda ještě vůůůbec nepřemýšlela, ale jak to tu čtu, tak si z toho snad něco zapamatuju a pak to prostě někdy sbalim.

Dneska jsme byli na ultrazvuku a byl s náma i taťka. Všechno je v pořádku, dr. nám ukazoval snad všechny orgány - samozřejmě srdíčko, aortu, pak ledviny, žebra, páteř, plíce, slinivku (nebo slezinu - teď nevim), stehení kost, mozek...no malá je prostě celá :slight_smile: A měřil jí kvůli odhadu váhy, takže má prý 1540g. Patří prý mezi menší miminka, ale ještě to neni krizový, ale budeme muset za tři týdny na přeměření, jestli dobře roste. Ještě vtipkoval, že mám miminko pořádně vykrmit...smál se tomu a říkal, že to je sranda, že to samozřejmě nefunguje tak, že když se nacpu já, tak přibere i mimčo. Tak jsem mu řekla, že já jsem vykrmená dost, tak ať si to ze mě klidně vezme. Tak jsem byla ráda, že se mnou vtipkoval na tohle téma a že nemá blbý kecy jako maj jiný doktoři ohledně váhy maminky.

Jo a pak jsem si dala zastávku v Igy, že něco musim koupit manžílkovi k dnešním narozeninám. Sháněla jsem mikinu...a protože jsem natrefila na jednu strašně hezkou, tak jsem k tomu vzala i košili, tričko a kraťasy a nechala jsem tam skoro 3000,-. A na večeři pojeden na Hlubokou do lovecký chaty. Tak to by moh mít radost :slight_smile:
Jo a ještě teď dopejkám bábovku - můj první výtvor v životě, tak doufám, že bude poživatelná :grinning:
21. kvě 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabco: budu rodit v cb :slight_smile:
ten dudlik mne jen tak napadl, ale rozhodne nepatrim mezi ty, co hned diteti cpou do pusy dudanka :stuck_out_tongue_closed_eyes: , radeji ho vememe a kdyztak povezeme domu nepouzity :slight_smile:
21. kvě 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcel, jestli chceš, mám doma od jedné holčiny-koníkovky seznam. Je ověřenej maminama a je tam nejen základní výbavička, ale i potřeby do porodky....
Gratuluju k úspěšnému utz! To byl zážitek, viď? vidět všechno dopodrobna. Holčičky jsou vždycky menší, takže bych to neviděla zle. A hlavně, je to jen odhad, takže ve skutečnosti může mít klidně víc. A hlavně neboj se nic, poslední tejdny před porodem se miminka už jen doobalují tukem, takže to určo dežene. Máš fotečky? :slight_smile:
Hezky to oslavte a popřej za mě Leošovi vše nejlepší!! A hlavně zdravíčko, protože bez něj je celá budoucnost v háji.
Užijte si príma večer!!! :slight_smile:
21. kvě 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaru, já jsem nějakej seznam dostala na kurzu, tak to snad bude stačit.

Ultrazvuk super, fotky ale žádný nemáme. Koukala jsem na monitor, když dr.měřil a ono tam záleží na každým milimetru, kam klikne. Měřil to několikrát a byly tam rozdíly až 300g, takže myslim, že se neni čeho bát.

Díky za přání, vyřídim.
21. kvě 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
já vím, to jsem ti myslim i říkala, že stačí o milimetr kratší přímka přes hlavičku, nebo přes bříško a vyskočí tam úplně rozdílný tejdny i váha. Proto jsem taky v klidu :slight_smile: je to fakt jen odhad.
21. kvě 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, Jaru tak tos byla asi ty kdo mi to říkal, jsem si řikala, že jsem to už někde slyšela :slight_smile:
22. kvě 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. kvě 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Tak se hlásím ještě doma po dnešní návštěvě rizikové poradny.
Tak jsem zpátky z KO. První monitor se doktorce moc nelíbil, malej spinkal. Tlak jsme měli 140/110 to se taky moc nelíbilo. UZ proběhl celkem v poklidu, váhový odhad 2918 g. Pani doktorce se nelíbil monitor tak mě natáčeli znova to už bylo lepší a tlak klesl na 130/90. Tak nás ještě pustili domu, v pátek máme přijít znova na monitor a na tlak. No a v pondělí definitvině nastupujeme do nemocnice. Pani doktorka mi řekla, že vzhledem k mým protilátkám, budu rodit dřív než na termín, takže se domnívám že budou vyvolávat.
beruska: tak vidíš jak jsem dopadla....manža mi říkal že musíš opět k Tůmovi?
24. kvě 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodlasku: jsem si rikala, ze si od doktorky prchla nejak brzy a pak jsem te videla, ze jis znovu na monitoru....
takze v po nastup do nemocnice? :pensive: to mne mrzi, ale jak jsme se bavili, pokud je to pro blaho detatka, tak neni zbyti.... :pensive: kazdopadne na tebe budeme moc myslet a neboj, vse bude v poradku :slight_smile: a neboj, v nemocnici se o vas dobre postaraji :slight_smile:....
nas malej nastesti pribral a dokonce dohnal to, jak byl o dost mensi :slight_smile: , placenta se drzi a je jak minule, tak verim, ze uz neklesne potvora jedna.....mam se objednat normalne od poradny k tumovi s tim, ze ma mit nade mnou dohled a kdyby se mu cokoliv nezdalo, tak mne ma ihned poslat k nim do rizikovy....pak jsme se byla objednat u tumy, byla tm jen sestra- objednala mne na 1.cervna, byla desne mila, porad se ptala, zda mi problemy ustaly, zda mi je dobre.....
24. kvě 2010 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula : jojo v pondělí nastupujeme...ale je to kvůli prckovi, ale nechce se mi, nejsem zvyklá být bez manžela a on beze mě...bude to tvrdá zkouška :slight_smile: ale to zvládneme je to pro blaho malého....jsem docela zvědavá co z toho bude, jestli to budou vyvolávat a nebo budou čekat....
To je mi líto že tě nenechali v rizikovce, ale snad už to nějak zvládneš...jojo sestřičky jsou fajn, proti nic u něj fakt nic nemám...to jen proti němu
24. kvě 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bodlasku, tak držím pěsti, ať jde porod jako po másle a jste oba v pořádku!!! :slight_smile:
24. kvě 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodlasku: uvidis, zvladnete to!!!!! my s drahym taky nejsme zvykli byt bez sebe a delsi pobyt v nemocnici jsme obstali... jj, por blaho maleho, jak jsme se bavily, budes pekne pod kontrolou....uvidis.... v pripade, ze byse jim neco nezdalo, tak porod radeji vyvovalaji, a uvidis, utece to jako voda a budete malyho chovat v naruci a vse bude v poradku.... na oddd. jsou moc mily sestricky, cokoliv se ti nebude zdat, radeji jim rekni :slight_smile: a hlavne preji dobre spolulezici na pokoji
u doktora to zvladnu- pro nas je nejdulezitejsi, ze je malej v poradku, chodi tam se mnou tatka, tak kdyby neco :angry: :grinning:
24. kvě 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaru30 : děkuju moc, ale to bude určo v poho, a pokud to bude vyčerpávající tak s prvním pohledem na malého na vše určo zapomenu....
@beruskanula : Martin už vymýšlí, že mi tam vezme počítač, že si s vámi budu moct psát, ale nevíme jestli je tam wifina....jojo t se zvládne, ale raději bych aby se vyklubal tento týden sám a od sebe než aby to vyvolávali....tak uvidíme....
ty to u doktora hlavně zvládni a nenech si nic líbit...
24. kvě 2010 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodlasku: uvidis, zvladnes to tam :slight_smile: ... co se tyce wifi, tak moje jedna spoluleziic se na ni ptala, a sestra ji rekla, ze tam wifi nemaji, tak nevim, jak to je napr. s nadstandardem... kazdopadne bych se zeptala sestricky, at by jsi uz byla na klasic. nebo na nadst.

u doktora jsme si nenechala nikdy nic libit aani nenecham :sweat_smile: ... v tomhletom jsme po svym tatkovi :grinning: , kdyz se mi neco nelibi, tak se ozvu :slight_smile: ... samo mi je jeho chovani neprijemny, ale vydrzim to a hlavne, at je malej v poradku :slight_smile: ... nevis, jestli ma Tuma na utz i moznost 3D? ze by nam udelal jednu fotecku :sweat_smile: .... ten 4D utz jsme vzhledem k my hospitalizaci propasli...
25. kvě 2010 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jen malá otázečka - nechodíte některá k Míkovi? Nějak se nám nedaří otěhu, řekl, že když se nezadaří do půl roku, tak že mám přijít. Sice už je to 9 měsíců (pořád jsem to odkládala), ale chystám se už objednat. Nevíte, co se dějě potom? Co má se mnou v ůmyslu dělat?

Děkuju :slight_smile:
25. kvě 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mělo být ....v úmyslu....... :grinning:
25. kvě 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
beruskanula: Tuma 3D utz nemá...
25. kvě 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdenii: skoda :slight_smile:
25. kvě 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bodlasku držím palce ať je vše v pořádku. :wink:
Lulii, s Míkou ani s tvým problémem zkušenosti nemám, takže ti bohužel neporadím.
25. kvě 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík,

Bodlásku, držím palečky, aby bylo vše o.k., v pondělí na tebe budeme myslet.. :wink:

a v diskuzi Krumlov jsem četla, že Jaru dopadla vyborně kontrola, tak moc gratuluji !!!!!

Já byla dnes taky na kontrole a monitoru, ale Dr. teda nadšený nebyla, takže zítra jdu do porodnice na monitor znovu...tak snad bude všechno v pořádku !!!!!

Teda Hydři, koukám, jak ti ty týdny naskakují, to je mazec, jak to letííííí....... :fearful: :astonished: :wink:

A s Míkou nemám taky žádné zkušenosti,tak nevím....
25. kvě 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

gábi, budu držet palečky, ať je vše v pořádku :wink:

Holky, vám ostatním taky, sice mezi vás nechodím, ale přeju vše ok :dizzy_face:

Lulli, já sice Míku mám, ale tyhle zkušenosti ne, tak taky neporadím.
25. kvě 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík Oli,

děkuju..:slight_smile:

a jak je Tobě, taky to máš už za pár, vid?? Jak se cítíš???
25. kvě 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, ty na tom s těma týdnama nejsi o moc líp. Taky ti to pěkně přibývá. :grinning: Už jsi sbalená do porodnice? Já už musím pomalu dávat věci do kupy. Jinak zítra držím palce ať je vše v pořádku.
Oli, jak se cítíš? Pěkně ti to uteklo a za chvilku už vás bude o jednoho víc. :grinning:
25. kvě 2010 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
...tyjo, tašku do porodnice pořád nemám... :confused: :confused: ale včera jak mě Dr. poslal dnes na další kontrolu do prodnice jsem se vyděsila a říkala, že ji večer sbalím....ale nějako k tomu nedošlo....ale udělám to co nejdřív !!! :wink: :wink:

to počásko je hnus, co?? :angry:
26. kvě 2010 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj holky,
Gabčo, tak jak dopadl dnešní monitor? doufám, že už je všechno v nejlepším pořádku!!!!!
A koukej si tu tašku už sbalit, nikdy nevíš.... :wink: :slight_smile:
26. kvě 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek