• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice, těhulky

7. února 2013 
oli: Ahoj a moc díky za pozitivní info. Já posledních pár dní začínám mít nějaký depky z porodu tak jsi mě teď trochu pomohla :slight_smile: Dík
14. čer 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcel, není třeba mít depky :slight_smile:
14. čer 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jee, Jaru, jsi tady...Prosimtě můžeš mi napsat co máš za ten sterilizítor, ohřívačku a jestli máš ještě něco takovýho? Jak jsme říkali, že to jsou blbosti, že to kupovat nebudem, víš :slight_smile: Mám sestřenici v Holandsku, tak že by se tam podívala na kolik to vychází tam. Ne že bych to nějak moc chtěla, ale kdyby to bylo za dobrou cenu, tak bych si to tam asi nechala koupit. Jsem hrozná co? :slight_smile:
14. čer 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, to jsem moc ráda, že si byla opět spokojená, to mě uklidňuje !!! :slight_smile:
na riziku jsem byla taky max. spokejná, hodné sestřičky, vše super !!

Marcel, přesně tak, uvidíš, že odrodíš ani nebudeš vědět jak... :wink:
14. čer 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejsi hrozná :slight_smile: Zrovna jsem si říkala, že ti písnu smsku, abys to pořídila, že se to fakt osvědčilo :slight_smile:
Mám sterilizátor do mikrovlnky od Chicca, stál necelých 600,- v bejby centru. Na netu ho seženeš za 470,- Vejde se tam 5 lahviček. Naleješ do něj trochu vody, šoupneš do trouby na cca 8 minut (podle výkonu mikrovlnky) a je hotovo!

Ohřívač mám Babymoov Expres, stál v bejbycentru myslim necelých 900,- ale na netu se dá koupit za i necelých 700,-.
Jdou do něj i široké lahve od Aventu,i pak přesnídávkové lahvičky... a je zároveň i cestovní. Lahvička je v něm ohřátá hrozně rychle, asi za minutku. A mám jistotu, že rovnoměrně, takže si prcek nespálí pusinu.
V porodce jsem ohřejvala v mikrovlnce a to bylo na prd. Nikdy jsem netrefila přesnej čas, takže jsem to většinou přehřála a musela pak zdlouhavě chladit pod vodou. A malej zatim naříkal hlady :-/ Z ohřejvače máš vždycky tu správnou teplotu :slight_smile:
Ale ty stejně budeš kojit, takže teď ho užiješ jen v případě, že budeš odstříkávat a schovávat v ledničce. Což ale taky není špatné, protože můžeš vyrazit do společnosti a Leoš doma v klidu nakojí sám :grinning:
14. čer 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaru, díky moc. Jsem zvědavá co vykoumá sestřenka.
14. čer 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemáš zač :slight_smile: Jo a mám pro tebe Yal gel, kdybys chtěla. Místo klystýru. V krabičce byli 2 kousky. Jeden zbyl... :slight_smile:
14. čer 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem zatím přesvědčená, že to nechám na tom klystýru.
14. čer 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Ja mám v pláne taky rodit v čb, ale až za dlouhooooo. :slight_smile:
Jaru30, co je Yal gel? Určite jste to tu řešili, ale ja to neznám a jsem zvedavá :grinning:
Marcelko porodu se neboj, každý to nejak zvládol a určite ti tam pomožu :slight_smile: Ja som zvedavá na druhý. Prvý bol v podstate pohodový, dobrý. Ale jelikož je druhé tehu úúúplne iné, tak si začínam myslet že teraz si to užijem se vším všudy :astonished:
15. čer 2010 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slavuš, Gábi, ahoj - ostatní zdravím taky, jen vás osobně neznám a holky už jsem dlouho neviděla, tak se omlouvám :grinning: :sunglasses: ...

holky, mně pomohl nápoj, který jsem našla tady na jedný diskuzi, hodím vám odkaz, kdybyste některá chtěla zkusit
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/napoj-k-vyvolani-porodu-podle-ingeborg-stadelma/

Marcel, z porodu má strach každá, i my, co jsme už rodily, to je normální a bude vše ok :wink:
15. čer 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slavu Yal gel se dá použít místo klystýru, má být šetrnější.... :wink:

Oli, o tom nápoji jsem slyšela , sma jsem ho doporučovala ZUzce-Dludli....a kde si sehnala ten ricinový olej?? a ád se to vypít, je to moc hnusný????? a za jak dlouho potom se Ti porod rozjel??????
15. čer 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, olej mi prodali normálně u nás v lékárně, paní i věděla, že je pro mě a bez problému. Vypít se to dá bez problémů, převáží tam ta chuť těch meruněk - já si dala šťávu z kompotu. První dávka mě pročistila a rozjela nepravidelné kontrakce v noci, do tý doby jsem je neměla - ani u Kájinky - tam jsme jeli, pže mi praskla voda a já pak trávila přes 6h na kapačkách, pže se mi kontrakce ztrácely, tak jsem ho chtěla zkusit...... Druhou dávku jsem zkusila 2 dni potom, vypila jsem ho ve 4h ráno, když jsem nemohla spát, před 10. jsem si sedla na míč, nebyla jsem na něm ani 2 min a praskla mi voda a jeli jsme a ve 14,10 se malý narodil, takže pohoda. Kdyby nebyl takový obřík, byl by porod náddhera.

Gábi, a kde budeš rodit nakonec ty? A kam dáte maličkou?
15. čer 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Slavus, jojo, Yal gel je šetrnější a je ho míň, takže ho sobě i dýl udržíš :slight_smile: Všude už s ním pracujou. Ptala jsem sestřičky na fámu, že tě tak nevyčistí jako normální klystýr a ona říkala, že to je hloupost. Já si radši dala Yal gel. Byl naprosto v pohodě :slight_smile: Ale každej chce něco jiného, někdo má rád klasiku :wink:

Gabi, o tom nápoji jsem hodně četla, ale našla jsem na netu dvě verze. Jednu s alkoholem, a druhou s minerálkou. Tak teď nevím....:slight_smile: ale je fakt, že hodně holek psalo, že jim to pomohlo.
15. čer 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, tak to byl porod na podruhé rychlovka... :wink:
Já pořád preferuji rodit v Krumlově,ale ještě tam nemám předpříjem, teď ve čtvrtek tam jedu na monitor...
no a na monitor mám jít ve čtvrtek v 7 ráno i sem do ČB, jak sjem byla na roziku, tak si mě tu kontrolují ...

takže to udělám tak, pokud bude porod nějaký fofr a já budu mít problém udat Emmoucha, pojedu do ČB, pokud to bude pozvolný, tak pojedu rodit do Krumlova, tak mi slíbila hlídání Olča - panterka... :wink: :wink:

A měla si manžu celou dobu u sebe???

Jaru, aha, tka já četl ajen vezri s alkoholem....s minerálkoou se mi to líbí více... :wink:
jenže nemám ricinový olej a do města se teď nedostanu......
navíc celou noc jsme nespala, tak se to třeba rozjede samo.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

yal gel sjem měla připravený na první porod a pak ho nechala nějako doma.... :sweat_smile:
15. čer 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabčo, tak třeba se to fakt rozjede :slight_smile: Držím pěsti!!! A hlavně moc ti přeju ten Krumlov :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: porod i ten týden poté = procházka růžovou zahradou :dizzy_face: super personál ale vždyť ty víš.......... :slight_smile:
15. čer 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky..tak mame za sebou dalsi kontrolu....vse v poradku.....
malej ma 1800gr, odpovida 32+0, srdicko v poradku, zasobeni mozkem taky v poradku a prutoky pupecnikem taky ok :slight_smile: ...... mame moc velkou radost....abych nezapomnela, Flori se pretocil, takze je hlavickou dolu :slight_smile:
monitor taky ok.....jo a placenta v poho- v ramci moznosti, proste neni zhorseni :slight_smile:

mame prvni fotecku, kdy je malej otocenej jakoby na nas :grinning: :slight_smile: , behem dne ji hodim do albika...

gabco: drzim palecky, aby se Sofinka rozhodla uz jit na svet :slight_smile:

olco: takze v cb porodnici v je vse k dispozici? :slight_smile: i ty sexy sitovky? :grinning:
15. čer 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, jj, byl celou dobu se mnou - krom příjmu, byla jsem ráda, jsem nestihla občas přejít ze sprchy na monitir, jak byly kontra rychlý, tak jsem se zavěsila :grinning:

beru, jj, vše k dispozici i síťovky, dostaneš, jakmile jde pro tebe sestra po těch 6h, kdy jdeš po porodu poprvé do sprchy a můžeš si říct o další nebo pak používat svoje,jak vyhovuje.
15. čer 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, neboj, tý kořaly je v tom nápoji opravdu malinko, já dávala asi kávovou lžičku :wink:
15. čer 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
oli: prosim te, a jaka detska kosmetika je v porodce k dispozici? :slight_smile:
15. čer 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Byl tam nějaký Johnsonś, tím sestra koupala, ale já ji poprosila, že malá je atopik a že mám svoje vyzkoušené a nebyl problém, vylila, řekla, že pokud Vojtíšek nebude moc suchý, že vykoupeme jen ve vodě a pokud bude potřeba, použijeme moje, ale musíme napsat, co to bylo, kdyby se osypal. Jinak kosmetiku nedávají, na prdelku doporučují ty utěrky + voda a na omytí, když koupeš= omýváš ty tam máš toho Johnsona. Jinak dostaneš mast na prdelku, která lze použít prý na celé tělíčko.
15. čer 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak vložky pro vás jsou k dispozici na chodbě ve skříni, kdykoli přístupné, oblečení na mimi u sester, jen zavinovaček prý je někdy nedostatek, tak se snažit neumazat. Anděla pro maminku taky k dispozici kdykoli, ale tam někdy nebývají ty šňůrky, tak mamky hodně používají hned svoje košile.
15. čer 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli: jsme prave slysela, ze davaj johnsona :rolling_eyes: .... takze si do porodky vemu sebamed, co jsme poridili :slight_smile: , tusim, ze mam nekde doma vzorek, tak abych netahala cely to velky baleni :grinning:
15. čer 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
wow... super podrobne info, ja zatim muzu davat tak akorat info o rizikovym.....
15. čer 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
oli: Taky se přidávám k díky za informace :slight_smile:
Jen mě napadá k těm kalhotkám síťovanejm nebo jaký jsou... žádný jsem si ještě nekoupila, protože mám strach z velikostí. Jsou nějak natahovací? Mám totiž dosti velkou velikost :unamused:
15. čer 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcel, není za co, jsen jsem vás chtěla povzbudit, vím že reference nejsou nejlepší a pamatuju si, jak mě to rozhodilo, když jsem je četla. A myslím si, že si to ty lidi tam nezaslouží, na blbce se dá narazit všude :wink:

Jsou natahovací, neboj. Holky, ještě mě napadlo, jedna paní si nechala přinést čaj pro kojící, pže bojovali s prdíkama, tak to taky není špatný nápad, podpoří to laktaci a ještě pomůže s prdíky. Já si ho dávala do jejich horkého hořkého :wink:
15. čer 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
oli: Já jsem si koupila čaj pro kojící matky od Teekane, ale je sáčkovej. Jakej jsi měla, že sis ho přidávala do toho jejich?
Já si taky myslim, že na protivnou sestru můžeš narazit kdekoliv a zrovna nám minele PA na kurzu říkala, že se dost střídaj, že na šestinedělí moc dlouho nevydržej. Já teda negativní reference slyšela jen od těch, co nerodily, ale měly to odněkud "z druhý ruky". Za poslední rok a půl rodily v ČB 3 kamarádky a ani jedna si nestěžovala a tak jsem ráda od tebe za další kladný hodnocení.
15. čer 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsme slysela na cb porodnici taky nejaky spatny reference, ale beru to tak, ze na spatnou sestru, doktora, muze clovek narazit kdekoliv.... jak jsme lezela na riziku, byla jsme se sestrama spokojena, akorat je pravda, ze prijem jsme nemela moc prijemnej- narazila jsem na neprijemnou doktorku, ale na zaklade toho neberu, ze je ta porodnice spatna :slight_smile:

a stim cajem dobrej napad :slight_smile:
15. čer 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
berus: Úplně s tebou souhlasim. Kvůli jedný sestře nebo doktorce nebudem přece odsuzovat celou nemocnici :wink:

J8 jsem před rokem ležela na gyn-por. oddělení a byli tam na mě všichni hodný. Počínaje sestrou v učení po primáře.
15. čer 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky já sice v ČB nerodila ale mám tam rodiče a dost často tam jezdíme.Za to tam rodila před necelými čtyřmi roky moje sestra a když jsme se za ní byly podívat tak nás k ní skoro nechtěly pustit ale jinak souhlasím s berus.
15. čer 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jen doufam, ze az pojedu rodit, bude na rpijmu nekdo milejsi :sweat_smile: .....

tak v Budejkach je pravda to, ze pokud nejsi na nadst. pokoji, navstevy se prevazne odehravaji na chodbe :slight_smile: ....

ty jo marcel: se ti to uz blizi
:slight_smile:
15. čer 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek