• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice, těhulky

7. února 2013 
denca: Ono toho teď už na tom ultrazvuku moc vidět neni. To ti bude dělat ten velkej co se dělá cca v 31.tt nebo jen běžnou kontrolu srdíčka?
My jsme byli v tom 31.tt s manželem spolu, to nám malou měřil a podle toho se dělá odhad váhy a to bylo naposled co jsem něco viděla, ještě že nám k tomu dával dr. popisky co je co. Ale od tý doby na ten monitor brejlim a prd tam vidim. A teď už ani neni na co brejlit, pač se dělá jen monitor.

beruska: Cs3, tak to vypadá nadějně :slight_smile: Já měla minulej tejden CS1, tak jsem zvědavá jestli se něco změnilo. Už by mohlo sákriš :slight_smile:
29. čer 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcel: no pripada mi to u mne az moc ukazkove... dnes CS3, minule 2, predminule 1, predpredminule 0.... :grinning:
mne doktor dela utz vzdy... dnes teda malyho nemeril, ale musim priznat, ze my na tom utz vzdy vidime, co je co :sweat_smile:

a uvidis, zmeni :slight_smile:

a monitory jsou parada :slight_smile: :dizzy_face:
29. čer 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já tě Marcel můžu ujistit, že CS3 mám už od 35.tt. :grinning:
Jinak dneska konečně dorazily ty adaptéry k sedačce. Takže kočár je snad komplet. Kdyžtak zkusím přidat nějakou picture :wink:.
29. čer 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
beruska: Jo, tak to máš fakt pěkně ukázkový :slight_smile:
Mě taky dělal utz vždycky, ale teď při monitoru už ne.

Taky se tam zítra už těšim. Už aby bylo ráno. To jsou vždycky boje než usnu..hodinu se převaluju, nevim jak si lehnout, malá mě čutá kde může, tlačí mě břicho všude. PO tý hodině se mi začne chtít na záchod, tak si dojdu, pak teda nějak usnu a za dvě hodiny budíček znova na záchod. To mě fakt neba.

kadlecka: CS3 už dávno a malýmu se pořád nechce co?
To je dobře, že máte ty adaptéry, aspoň můžeš být v klidu, že máte všechno připravený.
29. čer 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcel: mne ho dela i pri monitoru :slight_smile: ....

neboj, za chvili se budes budit v noci skrz kojeni :slight_smile: :slight_smile: ....

tak co se tyce kocarku, mame tak akorat prebalovaci tasku, plastenku a slunecni clonu :grinning: :angry: ... ale jaksi je nam to k nicemu :rolling_eyes:
29. čer 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
beruska: Neboooj, on přijde ten kočárek :wink:

Taky si řikám, že jsem aspoň zvyklá v noci vstávat, že mi to třeba pak nebude tolik vadit při kojení.
29. čer 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcelkap: Bude mi dělat utz 31.tt jak se tam měří všechno,a taky mi toho moc nedělá mám fotečky z 3.měsíce, z 5 ale to je z genetiky a teď 7 bych měla mít, A to je vše, pak asi už budu chodit na ten monitor, nevím jistě.
A co je toto CS1,2,3, nějak tomu nerozumím?!
29. čer 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci: no urcoi prijde :grinning: , jen otazka kdy.... a jako mne hlavne stve, ze to je to posledni, co nam chybi... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jj, zvykla budess.... a nebo treba prvni dny v noci moc spat nebudes :slight_smile: , jak clovek porad mimi hlida, sleduje :slight_smile:

jo a chtela jsme ti pisnout, mate pekny kocarek :slight_smile:

kadlecko: sedacka uzasna :slight_smile:
29. čer 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem přihodila nějakou tu fotečku. Sedačka je sice červená, ale vypadá fakt moooc pěkně. Mám z ní radost. :slight_smile:
29. čer 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
denca: My máme poslední fotky z D utz od Čutky a to bylo v nějakým 26.tt. Ono to pak už moc nemá cenu, nevejde se tam celý mimčo. Švec už potom fotky nedává myslim.

Cs = cervix score - což je jakoby "stupeň připravenosti" - jak daleko máš čípek a jak jsi tedy připravená k porodu. Čim větší číslo, tim blíž k porodu.

beruska: Díky za pochvalu kočárku :slight_smile:
29. čer 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcelkap: Já mám taky naposled od Čutky, na toho nikdy nbezapomenu, strávila jsem tam asi 2hod, čekám a pak když už sem byla na řadě tak mu tam přišel známej a pak se mi celou dobu co mi dělal vyšetření, tak se mi omlouval + komentoval kde co malej má a co zrovna dělá! :grinning: :slight_smile: :grinning:
A děkuji moc za odpověď sem nevěděla, co to znamená tak sem se radši zeptala. No tak to můžu být zatím asi klidná co, ještě mi nic takového nehrozí.
29. čer 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
denca: No tak to muselo být super tam 2 hodiny čekat.
Jasný, lepší je vždycky se zeptat :wink: V průkazce máš kolonku CS a budeš tam mít asi zatim samý nuly.
29. čer 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
kadlecko: moc pekna sedacka :slight_smile:

marcel: nemas zac :slight_smile:
29. čer 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dík za chválu :grinning:
29. čer 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj koukala jsem se a je to skoro na začátku a jsou tam samý nuly!
A byla to sranda no, sem se s pár lidma seznámila, a docela to uteklo. Ale mají tam blbý židle dost mě bolel pak zadek! :grinning: :grinning: :grinning:
29. čer 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jdu zapadnout do postele.
Deni, ať je zítra všechno v pořádku a malej se pěkně ukáže. Pak dej vědět jak jste dopadli.
29. čer 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ určitě dám vědět co nejdříve, Měj se hezky a dobrou noc. Papapa
29. čer 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavuska1: už jsem se s přikrmováním nějak smířila, ze začátku jsem nad ním brečela že ani tohle nejsem schopna mu dát...dokrmuji jen večer, nějak nám to nestačí, přes den normálně kojím, ale občas mu musím tu 30 dát....
@jaru30: u nás jsou tyhle boje tak, ale už jsem se s ním naučila celkem statečně bojovat...no a když se nechce přisát, tak mu to seberu, položím ho na postel a on si to rozmyslí :slight_smile:
@beruskanula : tak gratuluji ke KO...jsem moc ráda že je vše OK...a co pan doktor?
@marcelkap : taky jsem byla v noci zvyklá vstávat a moc nespat....ale po pravdě...to vstávání k malýmu v noci je uplně něco jiného :slight_smile:

Holky tak ať vám KO dobře dopadnou.....

My dneska byli v poradně malej má 4080g a 54 cm....
Taky jdu zapadnout, malinkej už skoro hodinku spinká tak abych taky něco naspala...:slight_smile:
29. čer 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky.
kočárek a sedačka hezké... :slight_smile:
Ja jdu na kontrolu do poradny 20.7. - to už budou další mimina venku. Foto mám z 9+5tt a z 20tt od Čutky. Nejak mám pocit že Dr. už toho moc neříka jak jsem druhý krát tehu. Ted napr nevím kdy mám na cukr. žádanku mi dala, ekla že se dela od 24tt. Tomu rozumím, ale do knížky mi napsala 22tt a podle termínu MS jsem 25 a utz 24. Neřekla kterej tejden tam mám dojít. Tak jdu buduci a snád to tak bude správne. snád
Holky byli jste na neschopence v tehu? Uvažuju že se nechám na srpen vypsat a ušetrím dovču k preplacení - vyčerpání mezi materskou a rodičovskou. pak se penízky hodí.... :grinning: Síce se mne od začátku vyptávala či chci vypsat a ted nevím jak si o to říct :grinning:
A určite máte přehled jaká je cca materská a porodné? Ja vůbec nevím a nestíham to po netu hledat, tak se zeptám zkušených :wink:
30. čer 2010 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:

@slavuska1 já byla na neschopence hned, jak jsem otěhotněla. A jsem moc ráda, báječně jsem si to užila. Nemusela jsem vstávat ve 4 ráno do práce, nemusela jsem se nervovat, pěkně jsem odpočívala, v klidu nakupovala výbavičku a ještě jsem měla za to ve finále víc peněz, než kdybych chodila do práce. Ale to bylo tím, že jsem si předtím platila maximální nemocenskou (jsem totiž OSVČ). Zaměstnavatelé za tebe platí minimum, takže ta částka při marození nebude tak vysoká. Pak se taky kouká, jakej jsi měla doteď plat a na ještě na nějaké další ukazatele...no a pak se ti to podle toho vypočítá...takže každej má peníze na neschopence jiné :slight_smile:

Porodné je pro všechny stejné, 13 tisíc za jedno miminko :slight_smile:
Ale dlouho nebude, nová vláda (těm co zvolila bych s chutí nakopala prdel) ho hodlá zrušit. A taky zkrouhnout rodičovské příspěvky. Mě třeba částka 7 600,- při rodičáku na tři roky nepřipadá nějak vysoká (při dnešních cenách), a až jí ještě od příštího roku sníží (zatim to neschválili, ale určo schválí), tak asi maminy budou chodi s děckama na pastvu. :angry: :angry: :angry:
Třeba já půjdu kvůli tomu nakonec jen na dva roky, tam budu brát aspoň nějakých 11500,-. No a tuhle celou částku vezmu a odevzdám za hypotéku a poplatky :frowning2: A pěkně nás bude muset přítel živit. Se jen modlím, aby v té doě nepřišel o práci.........
30. čer 2010 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
já byla na neschopence asi od půlky března, ale jen z toho titulu, že vedení začalo šíleně prudit a vymejšlelo kraviny :grinning:. No ale dopadlo to nakonec tak, že jsem do práce stejně chodila, byla jsem tam ještě teď v pondělí :sweat_smile: . Ale ten pocit že člověk "nemusí" je fajn. Ta nemocenská jak píše Jaru je dost otřesná, ale dá se.
Co se dovolené týče, já si vyplácala dva týdny v lednu na to Thajsko, zbytek si chci vzít mezi mateřskou a rodičákem. Kdybych bývala tušila že do Thajska pojedeme tři :grinning:, tak jsme tam jeli na celej měsíc. Ale jsem to nevěděla a šetřila si nějakou dovo na podzim :frowning2: .
No a rodičák ... Jaru nestraš že to mají snižovat :astonished: .. Už takhle je to spíš almužna. Já přemýšlím min. o těch 3 letech.
30. čer 2010 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě jeden poznatek ... nevíte jak je to s tou mateřskou? Já zatím dostala jen za 11 dní v květnu, a přišlo mi to nějak málo. S někým jsem se bavila a bylo mi řečeno, že se snad pořád vylácí ta snížená varianta a že to budou doplácet zpětně někdy od října (myslím jak schválili to zvýšení na loňskou úroveň). Nevíte o tom něco?
30. čer 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kadlecka007 přesně tak, na loňskou úroveň se zvýšila od června (takže v červenci už nám přijde vyšší částka) a se zpětným doplácením za ty předchozí měsíce se začne od října.....
S tím rodičákem je to tak.....vážně o tom uvažujou, musí se přeci šetřit :angry: hlavně by měli páni politici začít nejdřív sami u sebe :angry: jako až uberou z těch 7600,- tak to bude hukot.
30. čer 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když jsem ještě 2v1 tak jsem se pustila do pečení, dělám dortík s ovocem a želatinou. Dá si někdo? :grinning:
30. čer 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty mlsoune :grinning:
30. čer 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak snád to porodné vydrží alespon do konce letošního roku. To by jsme to mali stihnout všechny :grinning:
S rodičákem to tedy funguje stejne jako když jsem byla s Filipem. Ja pujdu na 3 roky. Jestli plánujete druhé mimi a chcete ho do 3 let, nebo tak že to pak pokriješ neschopenkou v tehu, tak jdi do 2 let. Jinak Vám múžu říct že od 2 do 3 let je to s tím dítkem fakt nejhezčí. To bolo skvelé období, a to by mě mrzelo kdyby byl celý týžden v jeslých. A jsou 2 jesle na cele Budějky a samozrejme plné.......

K neschopence bych mela mít to maximum, lebo mi vycházi maximálny základ na den. a To myslím že bývalo nejak do 12ti. Tak si právě říkam že si dám v srpnu mesíc neschopenku, dostanu síce o pár korun míň, ale mezi materskou a rodičákem by mi zustalo cca 20 dní dovolené letošní + 20 dní nárok za matersku, tak tie penízky by sa hodili v tej dobe víc.
A jaká je cca nejvyší materská teď, a jaká byla tá lonská?
30. čer 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak tu čtu...ono je něco mezi mateřskou a rodičákem? Já myslela, že to navazuje a vy píšete, že si tam budete brát dovolenou...to jsem moc nepochopila.
Já jsem na nemocenský od konce ledna a napeníze si teda nemůžu stěžovat. Mám asi tak od 2-3000 míň než kdybych chodila do práce a pořád je to víc než maj některý lidi, který celej měsíc makaj.
Mateřskou mám od 4.6., tak jsem zvědavá kolik a hlavně kdy mi přijde.

No a taky jsme dneska byli na kontrole. Pan doktor už mě prej nechce ani vidět...ne, kecám :grinning: ale viděli jsme se dneska naposledy, příště prej až po šestinedělí :frowning2: Poslal mě totiž do nemocnice na "vyšetření, ev. hospitalizaci, ev. další sledování v rámci ambulance" - přesně tak to napsal do žádanky.
A to kvůli preeklampsii. Už dřív mi s tím vyhrožoval a teď řek, že nebude čekat a že mě do tý nemocnice radši pošle. A to kvůli tlaku 150/90, váha +2kg za týden, otoky, motání hlavy, mžitky před očima a tak...
Kvůli tomu tlaku by mohli chtít mi ukončit těhotenství. Což už by až tak nevadilo, malá už je dost velká na to, aby šla ven. Teď prej jde jen o moje zdraví, mimčo to prej neohrožuje.
Takže v pátek jdu do nemocnice a snad si mě tam nenechaj.
30. čer 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marci, v kolik tam jdeš v ten pátek? Já jsem objednaná na monitor a vyšetření na 8.30. Tak se tam možná potkáme. Nevypadá to, že bych se do tý doby rozsypala na dva kousky :grinning:.
30. čer 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavuska1 - 20 dní nárok za mateřskou? to nechápu, mohla bys prosím nějak osvětlit?
30. čer 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
kadlecka: Já tam jdu až na 12:30 tak to se nepotkáme.
30. čer 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek