• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice, těhulky

7. února 2013 
@marcelkap Mateřská navazuje na rodičák :slight_smile:
Tak ať to všechno dobře dopadne a Lindušku máte brzy u sebe :slight_smile:

@kadlecka007 u mě to taky nevypadalo, že bych se měla rozsypat, třeba CS jsem měla teprve na 4 a ejhle :grinning:
30. čer 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
kurňa vobráceně, rodičák navazuje na mateřskou :grinning:
30. čer 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaru: CS teprve na 4? Já myslela že víc to nejde.
30. čer 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelkap já jsem to pak četla na netu, že to jde až do 8 nebo do 10, teď už si nejsem jistá :confused: :sweat_smile: Takže jsem byla v klidu.
Ale je fakt, že tam taky v diskuzi pod tím psali, že na stavu čípku až tak nezáleží. Prostě, když si mimi usmyslí, že jde ven, tak jde....ať máš čípek takovej nebo makovej.
30. čer 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě někdy přijde, že si malá myslí, že to půjde ven přes břicho :grinning:
Mě dneska napsal CS 2-3. Taky si moh vybrat jestli 2 nebo 3 :slight_smile:
30. čer 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
O mateřské mi ani nemluvte. Když jsem byla těhu s Radečkem, tak jsem dostala papír od Dr., dala ho do práce a odsud to poslali na sociálku a bylo. Teď si to musím oblítávat sama. Takže mateřskou mám od 13.6., ale kdy ji dostanu nevím, protože se to posílá na sociálku do Prahy a tam jim to trvá dlouho. To mi řekla i paní na pracáku. A to ani nevím, jestli mi daj nějak vědět či mi to pošlou či co. Ale mezitím mi stoprocentně z pracáku přijde papír, že jsem jim to ze sociálky nedodala, tak nemám nárok. Fakt super. :angry:
30. čer 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, rodičák navazuje na matersku.

Ale jako zamestankyne máme nárok na celoročnu dovolenu pokud jsme na materské dovolené v kalendárnom roce myslím 60 dní. To znamená príklad: v roce 2010 máš nárok na 20 dní, na matersku nastoupiš v srpnu, porodíš v záři nebo pozdeji. materská ti trvá cca do března roku 2011. jelikož v roce 2011 jsi na mateřské víc než 60 dní tak ti zo zákona vzniká nárok na celých 20 dní za rok 2011. ked ti končí materská, tak napíšeš do zamestnáni žádost o čerpání dovolené a oni jsou povinný ti ji dovolit vyčerpat a zaplatit.
Jelikož ste večina porodili dřív, nebo dřív porodíte, tak vám vlastne vzniká nárok na tenhle rok na celých 20 dní. Dovolená se kráti za neschopenku nad 28 dní. Takže tie čo ste boli na riziku, takjste na neschopenke, tak vám zamestnavatel mel pokrátit dovolenou. Ale jelikož jste nasoupili materskou tak vám zase vzniká. U tejto varianty neviem na 100% jak se to počíta......
ja rodila s Fildom 21.9. a materská mi trvala do 8.3. dalšího roku a platili mi celých 20 dní. Kolegyni jsme to letos delali stejne a mne to zase tahle vyjde.
Rozumíte vysvetlení? Budu tu až ráno tak kdyžtak dovysvetlím a prípadně napíšu §, a podobne.
30. čer 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takhle mi je těch 20 dní jasnejch :grinning:. Když to přecházíš do dalšího roku, to se nás jaksi už netýká :frowning2: . Dík za vyčerpávající info.
30. čer 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak už sem se vrátila z budějc z kontroly a všechno je v naprostým pořádku, malý roste jak má a váhu má prý 1700g, což odpovídá dannému tt! Na příští kontrolu jdu až 28.7. a půjdu na monitor už, A CS už mám 1 sem koukala. A pan dr. mi dovolil na svatbě si dát pivo,a nebo víno(2dcl) tak to já radši to pivo! A po půlnoci můžu třeba Víno,ale to asi nevydržím, si radši dám pak džusa.

A to jak se bavíte o těch přídavkách a mateřské,atd. Tak já mám zase nárok jen na ten rodičák co je po porodu a budu mít asi ten 3letý! Sem byla minulý týden na sociálce ale tam mi toho teda moc neřekli, a tak tam půjdu asi znova, aby mi to vše vysvětlili znova, jelikož se v tom nějak ztrácím. A asi nejdřív půjdu na pracák tam sem teď vedená a mám vystavený individuální plán!Tak uvidím jak to vše dopúadne!
30. čer 2010 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
denca: Tak to vám kontrola dopadla parádně, tak nic nebrání tomu si dát na svatbě pivko :slight_smile:
30. čer 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasně, že tomu nic nebrání, aspoň to oslavím. Sem zvědavá jak bude malýmu pak. No až budu mít fotky tak je sem dám i na Facebook. A až budu zpět doma tak poreferuji! Nemůžu vás přeci ochudit o zážitky a dojmy! Zítra dopoledne tu ještě budu, ale pak si pro mě a přítele přijede táta, a pojedem na chalupu vyzvednout další osazenstvo.
30. čer 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
denca: Malej bude v pohodě. Já si občas taky dávám skleničku nebo dvě vína, na začátku června jsem byli na pivních slavnostech, tak jsem si taky dala a všechno je v pohodě.
30. čer 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcelkap: No já moc nepiji, když si přítel koupí 10ks piva tak si 1 z toho vezmu, a to mi stačí, přijdu si i po něm trochu opilá, jak sem skoro nepila od začátku alkohol! Až teď na těch svatbách jinka ne, a sklínku vína sem si dala asi 2x během těch 7 měsiců co malýho čekám! No ale sám doktor mi řekl, že můžu kafe, víno, pivo, takže souhlas mám k pití,ale nesmím to zase přehnat, abych malýmu neudělala! to bych asi nepřežila!
30. čer 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
já bych s tím pivem byla naprosto v poho. Po jednom se mu nemůže nic stát. Já ho v Thajsku ládovala pivem pořád :grinning:. Pan doktor mi tehdy říkal pít z uzavřené láhve a nejlépe převařené :grinning:. Dělám si srandu. Ale jedno nikomu určo neuškodí.
30. čer 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.

@kadlecka007 - týka se vás to jenom v tom že máte nárok na celých 20 (25 ak je v smlouve) dní letos. Kámoška nastupovala MD v červnu a šéfová ji ješte v dobe když oznámila tehu řekla že sa jej dovča kráti. že odpracuje pul roku, tak má nárok na pul dovči. Tak to není pravda. Fotila jsem ji § a ani nemukla. Pritom to vedela, lebo rok zpátky mali taky MD. Takže nekterý šéfovci to zkusí, lebo spolíhají, že zamestnanec neví.... Kráti se jenom za neschopenku (za každý mesíc 1,66 dne). Akurát pak nevím jestli vzniká spátky celý nárok když v roku je na MD tých 30 dní.

Ja si taky občas dám sklenku, dve vínka. Akurát si kupuji slabší vína, kolem 8-10% ne tie 12% :grinning: . Tak jsem to praktikovala aj s Fildom. Pivo má ješte mín, ale to mi nechutná.
1. črc 2010 v 06:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No s tou dovo ... na mě taky vedení zkoušelo krácení dovolené. Pak mi šefová řekla, že nesnáší zaměstnance a bylo :grinning:. Ale už to nějak strávila. :wink:
1. črc 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak táto se taky tvárila jak keby ju snád o to okradla :grinning:
U nás to víme, ale zas máme problém že to pokaždé musíme dlouhosáhle vysvetlovat mejitelem do Rakoska a tí se pokaždé strašne diví že to nikdy neslyšeli, ale nakonec to stejne podepíšu, lebo je to v zákoně. Akurát to musí kolegyne pořád psát...

Denca - gratulka k uspešnej kontrole :wink:

co jinak? rodit nikdo nejde???
1. črc 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rodit? No dneska máme termín :grinning:. Ale moc to nevypadá, tak jedu za chvíli s manželem na výlet do Německa. Snad nás to nechytne po cestě. Tašku pro jistotu vezmu s sebou. :wink:
1. črc 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeee. obdivuju tvojí odvahu. :slight_smile: ješte do nemecka. Kdyby do krumlova, ale do nemecka. :grinning:
Tak držím palce at to v pořádku donsete naspátek. a užite si výlet. :wink:
1. črc 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj dík :slight_smile:
1. črc 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak cca za 2hod. odjíždím, chci vám popřát krásný dny a víkend! Má být krásně, tak ať si to pořádně užijete!

Kadecka: Přeji taky hezký výlet, a ať se malej cestou nerozhodne jít ven na svět,ale to asi ne! Tak kdyby tě to chytlo v době kdy ještě nebudu doma, tak když tak ať vše dobře dopadne a malej je v pořádku a ty taky!

A jinak děkuji za gratulace, sem taky ráda že je malý v pořádku, a to pivo na oslavu si dám!

Tak se měj te krásně, já jdu ještě balit nějaké věci a pak hurá do Jaroměře! Za strejdou, tetou, bratránkem a hlavně za mnou Sestřenkou ta je nejhlavnější, když se zítra v 11hod vdává! Papapa :grinning: :slight_smile: :wink:
1. črc 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak Německo proběhlo ok. Trochu jsme nakoupili pro tatínka :grinning:.
Jinak dneska jsem byla na monitoru a kontrole v nemocnici. Zatim to stále nevypadá, takže jdu ve středu ráno zas. To už mám ale asi raději dorazit i s taškou :unamused:, že by si mě tam nechali. Tak doufám, že Junior to nějak zváží a bude chtít na svět sám, než aby do mě cpali nějaký provokačky apod. No necháme se překvapit.
2. črc 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kadlecka, super že jste měli úspěšný výlet. I když já bych v tomhle nikam daleko nejela ani omylem. :slight_smile:
Neboj, do středy je času dost. Do té dobu budeš mít malého stoprocentně u sebe. :wink:
2. črc 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak my máme dneska za sebou taky návštěvu nemocnice. Monitor dobrej, ale nelíbil se jim tlak - 150/85. Radili se tří doktoři jestli si mě tam rovnou nechaj nebo ne. Naštěstí jsem vyvázla jen s práškama na ten tlak a v neděli jdu znova na kontrolu.

kadlecka: Ty jsi fakt odvaha takhle cestovat. Já se dneska vozila jen po budějcích a měla jsem toho plný kecky.
2. črc 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcel, doufám, že prášky tlak spraví a v neděli bude KO v pořádku.
2. črc 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tada kadlečka, takhle ještě cestovat, to koukám a smekám... :wink:

Marcel, taky veřím, že po práškách to bude ok. !!!

U nás je teď fakt živo, takže PC moc nestíhám...:frowning2:
2. črc 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelkap no, na tlak bacha :confused: Zrovna jsem to tady dočetla v maminkovským časáku, kterej jsem dostala v porodce :slight_smile: tak ať pilule zaberou a je v neděli všechno ok!!!

@gabcos umim si to živě představit. Taky chci cca do dvou let otěhotnět. To mě pak z toho asi mrskne, ukočírovat dvě děcka najednou :grinning:
2. črc 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.

@marcelkap snád bude po práškach vše ok. Ikdyž nasazovat prášky v 39tt.... to ta fakt mohli nechat tam, ale asi si ani moc nechtela, že?

Mne práve veze deta díte z chaty, že mel v noci zimnici a herečku. Tak si to sním dneska užiju. Snád bude chtít ležet a budeme si číst a hrát se v posteli. :wink:

A na život s dvoma som zvedavá. Včera som dospela k záveru že by som už v 25 tt bohla konečne kupit niečo prckovi v břiše, tak som sa stavila v tescu. Cez den nafitím a dám do albíka. A ešte som mu ani neodfotila briško :frowning2: Som ostuda :frowning2:
3. črc 2010 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak my pořád 2v1. Žádná změna.
Výlety já ráda a Junior asi taky, navíc v golfíku mám klimošku, tak je tam líp jak doma :grinning:.
Jsme na chalupě, jdu teď trochu zkulturnit trávník. A pak asi zahájíme odpolední siestu.
3. črc 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
slavus: Já jsem to četla na netu, že se můžou dávat prášky na ten tlak, ale moc jsem tomu nevěřila. Ale tak když mi je dali, tak asi věděj co dělaj, že to ublížit nemůže. A jsem za to ráda, aspoň tam nemusim ležet.
Ať je Filda v pořádku a nemáš s ním trápení.
3. črc 2010 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek