• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice, těhulky

7. února 2013 
Já ani nevím kolik jich dám. Podle toho kdy si vzpomenu. :grinning: A chutě nedělám. Ale ten štrůdl asi jo. A hodně skořice. :grinning: :grinning:
Já teď obědvám, ale celkem ošizeně.
2. srp 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsme taky po O :grinning: :slight_smile:

ja si dam tak vetsinou dva hnrky urcite- rano, vecer a nekdy i tri-odpoledne, ale to si vetsinou nevzpomenu :slight_smile:
2. srp 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
objevila sem vaší diskuzi, přečetla poslední stránku, a kdo má rodit v ČB, tak se nebojte těch pověr!!!
rodila sem minulý srpen, kdy se rodilo i 7,8 miminek denně, a za tu dobu , co jsem tam ležela, a to ještě 4 dny na riziku na vyvolávání, sem se nesetkala s jedinou "zlou" nebo nepříjemnou sestrou, doktorem! Byla jsem opravdu moc spokojená, sestry na riziku jsou zlatý, na příjmu byli taky okej, potom sem ležela dva dny přímo na sálech, a taky všichni milý..je jasný, že tam nebudou lítat jen kolem vás, když se tak rodí, ale nikdo nebyl nepříjemnej nebo tak! Bála sem se hodně klystýru a naopak tak byla tak zlatá sestra, že to bylo razdva! doktoři bud normální nebo hodný,vodu praskal Veleminský, ten byl bezvadnej, rodila mě jedna nová doktorka, dlouhej culík, byla taky super, a šila Šlaková, necítila sem od ní nic a taky byla milá...porodní asis.normální, ale ja tam nečekala, že budou se mnou všichni laškovat nebo tak, prostě ty byly normální :slight_smile: náká milejší, náká neutrální, ale ani jedna která by mi porod znepříjemnila..porod byl na prd, a když sem požádala, hned sehnali dr z Ara a dali epidurál, jinak bych asi neporodila, i přes oxytocin :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže ani to nebyl v čb problém! přiště už jedině s epi, to pak byl opravdu hezkej zážitek, když to začlo fungovat :slight_smile:
na šestinedělí i přes nával, se vždy místo našlo, když není problém, rychle s pouští domů, tam byly sestry taky normální, neměla sem žádnej problém, jedna tam byla taková "chytrá" a trochu nepříjemná, stačí se ozvat a byla hned jiná, ta nám to tam fakt neskazila, takový se najdou všude :grinning: všechno bylo k dispozici, košile sem si vůbec nemusela brát, můžete si měnit kdy chcete, a to já musela teda často :stuck_out_tongue_closed_eyes: vložky taky volně, kalhotky dávali každé ráno, nebo si řeknete a dají bez problému..jídlo taky ušlo. návštěvy pouštěil i o hodně dřív, byvali tam se mnou do 7 do večera :slight_smile: nadstandart nevyšle, ale byla sem nakonec i radši, byli tam fajn maminy, ty tři dny jsme tam prosmály :grinning:

já se príště do čb porodnice moc těším, nemám jedinou špatnou zkušenost, péče o miminko, kdyby nedejbože něco, je prostě nejlepší a nejrychlejší a i kdybych potkala nákou tu nepříjemnou sestru, nebo doktoru, tak mi tenhle pocit nic nevyváží! :slight_smile: já to zvládnu, nejsem malý dítě, komfort na ty 3 dny nepotřebuju, ale hlavně to nej pro mimi při porodu :slight_smile: ..tak se určtiě čb porodky nebojte, kdo se tam chystá rodit! :wink: :wink: v ten srpen tam rodily dvě mé kamarádky, ani jedna taky nemá špatnou zkušenost :slight_smile:
2. srp 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
hydricka, beruska: Já můžu jen potvrdit, že veškerej personál v porodnice výbornej. Všichni na mě byli hodný. A sama musim uznat, že po porodu jsem měla rozhozený hormony a je možný že jsem na sestřičkách chtěla kraviny nebo jsem jinak vnímala tón kterým mi něco řekly a tak jsem z toho brečela. Ale to bych nezazlívala sestrám, ale mým hormonům.
A stim, že je plno, bych to tak černě neviděla. Já když tam byla, tak bylo denně minimálně 10 porodů a ze začátku byl jeden pokoj vedle nás úplně prázdnej, a to nevim co zbytek. Je fakt, že se snažej maminky s miminkama co nejdřív propouštět domů, aby měli volný místa, ale to mi třeba vůbec nevadilo, naopak jsem byla moc ráda, protože jsem tam půl dne probrečela, že chci domu.
2. srp 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inna12 Moc hezky jsi to napsala, úplně s tebou souhlasím.
Jen bych dodala k tomu "zásobování" kalhotkama, vložkama atd.... Říkala nám sestra, že se zhoršily poměry a nejsou peníze,takže tohle všechno je na příděl. Kalhotky se dostávaj troje, vložek dva balíky Samu. Pokud chceš víc, musíš si říct někomu, aby ti koupil a přinesl. Taky když zašpiníš povlečení nebo takovou tu podložku na který ležíš, tak s tim je problém, to taky moc měnit nechtěj.
2. srp 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inna12 ,
@marcelkap : holky... vsak ja se do budejek nebojim :slight_smile: , sama jsme lezela na riziku nejakou dobu....

a s tim stavem....ona sestricka mela dobrou naladu, byla usmevava, jsme se bavily uplne vpoho a kdyz se ptala na muj termin porodu, tak mi prave rekla, ze maj plno, at si porod na nejaky dny jeste s mimcem rozmyslime a smala se :grinning: :slight_smile:....

Marcelko... co Linduska? princeznicka vase :slight_smile:

ja se uz nemuzu dockat, az budu drzet malyho v naruciiii :slight_smile: :wink:
2. srp 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelkap : si do porodky beru jak kalhotky, tak i vlozky :slight_smile: :slight_smile:
2. srp 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.

Ja čekala že jedna z Vás dvou se už s kontroly domu nevráti :grinning: plno, neplno, termíny jsou tady, nebo se blíží.....

Ja si taky nemám na co v čb stežovat. Ale určite se nedá čekat od každého človeka 365 dní v roce usmev..... Ja tam v noci chodila po chodbe, lebo malý nespal - spal celý den. a holkám zase nespali cez den a spali v noci, tak sme šli chvíli ven at je nevzbudí a sestry úplne v poho, at jdu teda na chvíli k nim....
2. srp 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
slavuska: no my se s Martou urcite v ty nemocnici sejdeme :grinning: , uz tomu zacinam verit :grinning: :grinning:

jj, presen 365 dni... kazdej ma pravo se jeden z tech nu neusmivat :slight_smile:
2. srp 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
berus: Linduška teď spinká, je to zlatíčko. Ale poslední asi dva dny se jí moc spát nechce. Mám pocit že málo baští. Strašně se u toho fláká a spí. Měli jsme totiž klobouček a teď už nám to jde bez něj a právě od tý doby co ho nepoužíváme mi přijde, že papá málo. No ale co...dávám jí častějc, hlavně že papá a bez toho kloboučku. Dneska v noci jsme se budili dokonce už jen na jídlo, poprvý neměla prdíky.

slavus: já tam k nim taky v noci chodila, když jsme nemohli spát :slight_smile:
2. srp 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcelko....tak to je zlaticko.. hlavne, ze papinka :slight_smile: a super, ze nemela prdiky :slight_smile: :slight_smile:

tak to je holky fajn, ze se da jit na pokec k sestrickam :slight_smile: :wink:

Marci... jakyho dr si mela vlastne u porodu?
:slight_smile:

2. srp 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inna12 To ale nejsou pověry :slight_smile: Ale jestli máš s nima dobrou zkušenost, jenom dobře. Možná už jdou do sebe, měly by, nebo se jim za chvíli odlifrujou rodičky jinam :grinning:

@marcelkap Já měla taky rozhozený hormony, a jak...si vzpomeň, ale ze sester jsem nebrečela, neměla jsem nejmenší důvod :wink:

A vůbec. Já a nejen já si o budějcký porodce myslím své. Možná by to chtělo dotáhnout sem kámošky a známé, které mě před budějcema varovaly a vyprávěly....nebo přečíst pár diskuzí. Jestli jste tam spokojené, v pořádku. Já ale vím, že jinde je to nesrovnatelně lepší :slight_smile: Když už i sami doktoři v místní porodnici řeknou "jestli vám nevadí hrubší zacházení, roďte tady", tak to už je co říct :grinning: A vůbec, je to vaše věc, roďte si kde chcete :grinning:
2. srp 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tohle mi nedělejte!! Já sem odbíhám a tady se pořád ještě nerodí??!! :slight_smile: :grinning:
2. srp 2010 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula Měla jsem Štěpánka.Je výbornej, strašně sympatickej a hodnej.

jaru: Já si myslim, že neni potřeba se bát, že rodičky půjdou jinam. Je tam pořád dost velkej nával, Já brečela asi kvůli všemu :slight_smile:... Mimochodem, jak můžeš řikat, že jinde je to lepší, když jsi v čb porodnici nerodila, hm? Kvůli vyprávění kamarádek? Tak to bys mohla brát v potaz i naše pozitivní hodnocení a ne jenom to negativní, což? :wink:
2. srp 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelkap
přesně tohle jsem čekala :slight_smile:
Ano, beru to podle toho, co mi vyprávěly kamarádky a co čtu v diskuzích. A že jsem toho před porodem přelouskala!. Vás spokojených je pár, drtivá většina na ní nadává. Takže tak. Prostě v porovnání s ostatníma porodnicema je na tom pořád dost blbě :slight_smile: Ona vůbec budějcká nemocnice je případ. Pár oddělení jsem zkusila na vlastní kůži a běhal mi mráz po zádech.
Mimochodem, to co my zažily v Krumlově, jste tady 100% nezažily :slight_smile: A piš si co chceš :slight_smile:

2. srp 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaru: No nic, nebudem se dohadovat :slight_smile: Já mám zase svůj názor na Krumlovskou nemocnici. Ale prostě mi přijde trochu hloupý porovnávat s soudit jen podle vyprávění, když jsi to sama nezažila.
2. srp 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jak ty můžeš mít tedy názor na Krumlovsku porodku, když jsi jí nezažila, co? :wink: :grinning:
Hele, já myslim, že tohle téma jsme si my dvě už dávno vyříkaly. Fakt už mě to nebaví.
2. srp 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
a hlavně, v Krumlově nepadaj sestrám miminka! A když už se to stane, tak by měla mít nemocnice aspoň trochu slušnosti a nesnažit se vyvléct z odpovědnosti a z odškodného. Z toho se mi chce zvcracet. To je teda přístup :angry:
2. srp 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelkap Tak já se přidávám k názoru, že Budějky už taky nikdy více, to by mi muselo přímo téct do bot kvůli malé v bříšku, abych si řekla, radši budu rodit v ČB :unamused: . I můj manžel říká všem známým, že to byla otřesná zkušenost přivést na svět potomka tady a to jsem rodila císařem a celkově před i po porodu dohromady 3 týdny strávila v Budějkách v nemocnici, takže já srovnávat pak budu moct... :wink: Samozřejmě bych mohla říct i pozitivní zkušenosti, ale celkově to hodnotím jako můj manžel - radši nikdy víc... :rolling_eyes:
2. srp 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy,tak jsem další, kdo byl v ČB porodnici spokojený (20.12.2009) a také nemohu potvrdit to co se o ní na diskuzích píše. Personál - sestry i lékaři standard, někdo se usmívá, jiný je neutrál, někdo možná nesympatický - ale to bude asi všude. Chtěla bych vidět pracoviště, kde budou všichni neustále vysmátí a pohodoví. Co se týká informovanosti, tak samozřejmě jako pacientovi mi ze strany lékařů i sester chybí trochu víc komunikace, ale zase z druhé strany je trochu chápu. Oni spoustu věcí již berou automaticky,že to jsou takové základní věci, které všichni musí znát :slight_smile:. Osobně jsem pobyt v ČB nemocnici také čekala mnohem horší - aneb když nevíš, tak se zeptej. Ale vůbec jse neuvažovala o tom, že bych rodila jinde - hlavně co se týká odbornosti lékařů a neonatologie si myslím, že ČB v tom 1.
Co se týká srovnávání nemocnic (zejména ČB a ČK) tak si myslím, že to jaksi nejde - už když porovnáte počty porodů tak ČB jich má ročně více než 2x tolik co ČK a to si myslím, že se na hodnocení dost podepíše. A co si budem dále povídat, spíš píší na diskuse ty, co maj nepříjmené zažítky než ty, co maj pozitivní. Ale vždy je to dost subjektivní.
2. srp 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale no tak holky nehádejte se.....každej se nám líbilo jinde...já kdybych do nemocnice nemusela tak tam ani nejdu :slight_smile:)...ale to asi každá z nás.....
2. srp 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem pro Krumlov :slight_smile:) bylo to tam úžasný, slzu jsem nepustila ani jednou, všichni byli mooc miloučký a snažili se aby tam bylo člověku dobře a byla pohoda... :wink: Další porod jedině tam, teda pokud by to nebylo nějak dříve nebo hrozili velké komplikace... :wink:
2. srp 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maceek Určitě se nechci hádat, ale právě proto, že Krumlov má o dost méně porodů než Budějky, tak může poskytnout daleko individuálnější přístup, podle potřeb rodičky a aktuální situace, PA je "při ruce" téměř pořád, co jsem četla a může se přetrhnout, aby nastávající mamince pomohla... Ať mi někdo napíše, že to zažil v ČB! :sweat_smile: Lékaři otřes, připadla jsem si tam skoro jako v kravíně, přišel doktor, kterýho jsem před tím nikdy neviděla, strčil do mě ruku, vyšetřil a odešel... Pak přišel jinej a opakovalo se to... Pak už mě vezli na sál na císaře...

No, i na blbé kontrole u mudr. Čutky na genetice, když přišel mladej mudr. Čutka, tak přišel, podal ruku, představil se a pak celý utz vyšetření komentoval a nakonec ještě vše shrnul a čekal, jestli nemám dotaz... A ten zrovna slouží v ČK... :slight_smile: Snad se mi poštěstí a třeba mě i odrodí, je moc milej a vstřícnej...
2. srp 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jjo v ČK jsem měla u porodu za celou dobu jen 3 lidi, PA která tam byla celou dobu kdy jsem ji potřebovala, a pak dr který byl pouze přímo na porod a v tom momentu přišla i dětská dr... jinak žádní další čumilové, prostě nic paráda, klídek celou dobu až do konce :sunglasses:
2. srp 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maceek Tak se jeď podívat právě do toho Krumlova. Tam jsou vysmátí a pohodoví furt :grinning:
2. srp 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaru30 Já nepsala na krumlovskou porodku, ale nemocnici :slight_smile: No jasný, necháme toho, dyť já to beru e srandy, jako takovej "sport" :slight_smile: Mám tě pořád ráda :dizzy_face:
2. srp 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
já chtěla taky do ČK, ale nakonec to byl takovej fofr, že jsem jela do Bu. Rodil mě dr. Diviš, naprosto senzační doktor. Velmi slušnej a pozornej, dokonce nám po porodu s manželem podal ruce, popřál štěstí a rozloučil se. Naíc tam s manželem dost laškovali ohledně šití a následných reklamací :grinning:. Bylo to docela fajn. Na sestry "ženské" si nemůžu stěžovat asi ani na jednu, co se týče "dětských" tak občas se vyskytla nějaká na tečku, ale jinak celkem ok. Čekala jsem to - podle některých příspěvků - mnohem ale mnohem horší.
2. srp 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kadlecka007 Nám taky dr. podal ruce a popřál :slight_smile: Z dětskejch sester jsem měla jednu oblíbenou, ta mi dost pomáhala a naopak tam byla (na mikádo černý vlasy), která mě moc nebavila. Snažila jsem se ignorovat její ne moc příjemnej výraz, protože když jsem něco potřebovala, tak to prostě udělala a konec.
2. srp 2010 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.

Nejvíc se mi líbi, že všichni vychvalovači krumlova řeknou ,,když by bylo komlikované tehu a jasný komplikovaný porod tak jdou rodit do čb. ,, - do otřesného čb. Nato jim je dobrá aj čb nemocnice. A hlavne když se to zvrtne u porodu a prevezu vám dite do čb a vás nechaji v čk????? to se taky stáva. Jak potom mužou byt v čk nervozny a neusmevavý když jim tam chodí rodit same nekomplikované jednoduché porody? Když tak najdite statistiku kolik % porodu bylo komnlikovaných v čb a kolik čk. Myslím že to je obrázek dobrej porodnice, že zachráni to co jinde nezachráni a radšej prevezou.....

Ja mela u porodu jenom jednoho dr. jednu PA a jednu nebo 2 sestry. A sestra byla skvelá, lebo jsem byla málo otevřená a Filda se pořád tlačil a v podstate nemel kam. Jediné so mi pomáhalo bylo, že meštípali do zatku, a sestra to ochotne delala. A došli sme k tej technike tak že šla kolem mne a ze srandy me štipla at to uvolním, tak jsem ji řekla at mne štípe pořád že sa ten tlak zvolnil..... a štipala. :grinning: ted mi to príde legrace...
3. srp 2010 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Tak jsem četla na jihočendách že hydricka nám dneska 7:56 porodila chlapečka Lukáše, 4250g.
3. srp 2010 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek