• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice, těhulky

7. února 2013 
@bodlasek já vím. Oni se pak pěkně pronesou. Ale hlavně že jsou ti "prcci" v pořádku. :slight_smile:
29. zář 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hydricka: no právě, neměnila bych hlavně že je šimon zdravej :slight_smile:
29. zář 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlasek přesně. Ony to ty maminy nějak zvládnou. :grinning: :grinning:
29. zář 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ahoj..

dne jsme byli na 6ti tydenni prohlicdce... Flori vazi 3,9 a meri 54 cm :dizzy_face: :slight_smile:
29. zář 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula krásný míry. :slight_smile:
29. zář 2010 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula Jéé, tak úplně ty samí míry jsme měli před 2 týdnama :slight_smile:
29. zář 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelkap _ ted na to koukam :slight_smile:
29. zář 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooj všem :slight_smile: Tak jak se máte pořád?
Nám už se zlepšilo spaní. Chodili jsme spát v 1-3 hodiny v noci a poslední týden už je to lepší. Po kojení si musí teda tak půl hodinky až hodinu pořvat, ale pak jí dáme do postýlky a je klid. Někdy se jí povede usnou za půl hodiny a někdy vydrží dudlat dudlíka a vrtět se 2 hodiny. Takže to je paráda. Co mě ale trápí, že už několik dní po sobě se mi malá večer při kojení strašně vzteká. Nejdřív normálně jí a max. po 5 minutách začně kopat nohama, mlátit rukama, škube sebou a přitom je pořád přisátá a nebo když jí to vypadne tak se chytí znova. A nakonec začne řvát. Jsem si myslela, že miminka u kojení usínaj a to naše u toho začíná brečet.
Nevíte čim by to mohlo bejt? Zkoušela jsem jí dát odkrknout a přiložit znova, dát jí z obou prsou a efekt žádnej.
1. říj 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a už nám taky přišlo pozvání na vítání občánků. Jdem 12.10.
1. říj 2010 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, po dlouhatánské době ahoj všem :slight_smile:
Jen se chci zeptat, zda nevíte něco o vítání občánků :confused: Ptali se mě naši, kdy půjdeme, a já nemám tušení... Rodila jsem v Krumlově, hraje to roli? Předpokládám, že ne, Matěj žije tady v ČB, ale nevím... Tak, pokud o tom něco víte, jestli se mám někde přihlásit nebo tak, dejte vědět, prosím! Děkuju :wink:
2. říj 2010 ve 02:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelkap : mne napadlo, zda mas dostatek mlicka, ale nevim, to mne napadlo jako prvni, pak treba, jestli ji netrapi prdiky, boleni briska...
2. říj 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcel, kolem toho 3.měsíce je to normální neboj, my jsme to měli zrovna tak :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: tenkrát u toho pěikně vyváděl :sweat_smile: taky se tomu říká bojkot kojení, pamatuji si, že to trvalo tak 2 týdny, než začal zase pít normálně :wink: takže vydrž!

sem ti zkopčila dotaz ze stránek,který jsou moc fajn, jestli neznáš...http://www.kojeni.net :wink:

Prosím o radu co mám dělat když mi tříměsíční dcerka začala přes den dělat scény u kojení, sotva vidí bradavku tak řve, teď už dvě hodiny se ji tu snažím marně nakrmit nechce se přisát, myslíte že mám začít myslet na přikrmování, nebo ji mám neště nechat trochu vyhladovět a ona si vezme? nevim, první dceru jsem bez problémů kojila 14 měsíců a tohle jsem nepoznala.díky předem za rady

odpověď: Vendulo, buď hlavně naprosto v klidu a na nějaké dokrm zapomeň. U prvního dítěte jsi to nepoznala, ale jinak je to věc zcela běžná. Prcek ve třech měsících je už velký a zvědavý a nějaké kojení ho dost zdržuje. Takže nejdůležitější je tvůj klid, trpělivéě nabízet prso. Kojit v klidné, tiché místnosti, můžeš slečnu dát jen do plínky a ty se svlékni do půl těla - kontakt kůže na kůži děti hodně uklidňuje. Můžeš při kojení popíjet teplý nápoj a před kojením prsa nahřát, mlíčko lépe poteče. Ten bojkot může být způsoben mnoha věcmi - třeba jsi snědla něco, co malé nechutnalo a změnilo to chuť mlíčka, taky možná máš ovulaci, menstruaci, bereš třeba antikoncepci - to také může chuť změnit. MOhlo se třeba při nedávném kojení něco přihodit, co dítěti vadilo. A nebo se taky nemusel stát nic, děti bojkotují kojení dost často. Netrap se, brzy to přejde, nejdůležitější je fakt klid, nenechat se vytočit. Pokud by bojkot byl urputnější, tak tedy prsa odstříkávej a pár dnů krm tím odstříkaným (ne z lahve). Ale neboj, opravdu to přejde, je to běžná věc.
2. říj 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásnou sobotu všem
já dnes vyvářím, peču dortík, manžel má narozky..:slight_smile:

@terryfox ty co rodí v Krumlově chodí později, stalo se to mě kamarádcx..nějako než jim sem dojdou papíry či co...no pozvali nás,ale se zpoždením..

@marcelkap taky mě napadlo zda máš hodně mlíčka, když pláče i po kojení... ale jinak to kroucení se můžou být prdíky...
2. říj 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabcos děkuju, já jen, jestli nás taky pozvou, moje mamča se na to děsně těší :sweat_smile:

@marcelkap mně to Matěj dělá od 3. týdne, myslela jsem, že to je tím růstovým spurtem (bývá ve 3. a 6. týdnu a ve 3. a 6. měsíci), ale trvá to vlastně od té doby, takže skoro měsíc :rolling_eyes: taky jsem se bála, zda mám dost mlíka, ale přibývá pěkně, jen pije chvilku a pak začne vztekání :confounded: i doktorka mi říkala, ať to vydržím, moc to neřeším, podstatný je, že přibírá... ale je to o nervy :frowning2: přisaje se, pár minut spokojeně polyká a pak se začne vrtět, vztekat, plakat, při tom prso hledá, pít jakoby chce, ale při každým dalším přisátí je to jen na pár sekund a zase pláč, odtrhávání od bradavky... v noci to máme lepší, jak je unavenej, tak se napije, trochu se navztekne a kašle na to, nebo dokonce u kojení usne :confused: :sweat_smile: nejhorší je to k večeru :unamused: myslím, že to je bříško, vlastně od tý doby, co tohle začal při kojení dělat, nás to břicho trápí :rolling_eyes: taky se u toho krmení prohýbá jako luk, což by mi opět poukazovalo na prdíky nebo bolest bříška...navíc se nám teď denně navečer právě po kojení (tedy začne to už při něm :grinning:) opakuje tak hodinka zoufalýho pláče, takže asi kolika... navíc nás trápí, že nekaká, jednou to trvalo týden, pak zase kadil pěkně několikrát denně sám, teď zase 9 dnů nic, pak tedy nadělení, ale po šíleném pláči při tlačení, to byla hrůza, myslela jsem, že mu ten bobek snad radši nějak vyndám :grinning:, fakt u toho trpěl a měl tvrdší hovínka, takže jakoby zácpu :rolling_eyes: no a opakuje se to :pensive: zase 6 dnů nic, pláč při usilovným tlačení, tak jsme zkusili rektální rourku, dlouho jsem se ji snažila nepoužít, ale už mi ho bylo příliš líto... výsledkem byly 4 menší bobky a v noci samostatný kakání bez rourky ovšem zase jen bobeček :unamused: No a dneska už je to zase druhý nekakací den, takže myslím, že našeho prcka prostě trápí břicho a jak se při kojen dají střeva do pohybu, rozbolí ho to :confounded: u vás to může být taky tak, i když kadíte třeba normálně :wink: prostě, jak to tam pracuje, tak je to bolí :pensive:

Konec elaborátu na téma bobky a zpět do kuchyně :slight_smile: máme tu moji mamču, tak dělám kuř. prsa na broskvích a ráda bych i buchtu upekla :wink:
2. říj 2010 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terryfox Ahoj, pokud má malej trvalý bydliště v ČB tak vám přijde pozvánka. Nám přišla a na vítání jdem, když malý budou přesně 3 měsíce.
2. říj 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula @gabcos Taky mě to napadlo, ale když se začne vztekat, tak jsem zkoušela si máčknout a mlíko ještě teče i po tom jejím vzteku, takže myslim, že v tom problém nebude.

@inna12 Díky moc za ten příspěvek. Když jsem to četla, tak jsem úplně vyskočila ze židle a zařvala "A mám to!" Předtim mě to nenapadlo, ale teď jak jsem to přečetla, tak mě napadlo, že před týdne jsem začala brát antikoncepci a asi tak nějak od tý doby se vzteká.
Ten růstový spurt jsme měli, přesně v tom 3. a 6. týdnu, a napadlo mě, že to může být teď zas v tom 3. měsíci. Říkala jsem si jako ty, hlavně, že přibývá...ale ty nervy u toho :confounded:
S kakáním jsme to měli taky horší, ze začátku jednou za 5-6 dní a za hroznýho řevu. Ale od pondělka kadí pravidelně ráno každej den, až jsme z toho v šoku.

2. říj 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelkap není vůbec zač, tak myslíš, že tou antiko? je to možný! maličká si zvykne, určitě to bude zase okej :wink:
2. říj 2010 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Budějačky,mám prosbu nevíte některá,kde by se dalo mrknout na kočárek Canu 2010 v Č.B.? Díky
3. říj 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamca8577 : zkus bejbycentrum :slight_smile: , tam maj velkej vyber a mivaji tam i novinky :slight_smile:
4. říj 2010 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem, mám dotaz (asi úplně blbej, ale já fakt nevím). Dneska jsem se zapsala na předporodní kurzy do Life studia a jaksi jsem se zapomněla zeptat, jestli si mám vzít sebou nějaký přezůvky a cvičební úbor nebo tak něco (prý je to v tělocvičně). Nechodila jste tam nějaká? A nevíte jestli pojišťovna ministerstva vnitra nedává nějaký příspěvky na kurzy? Hledala jsem to na jejich stránkách, ale nic jsem neobjevila. Děkuji všech za odpověď.
4. říj 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
hydricka ty jsi byla dneska u nás v Týně co?Jestli sem zase pojedte písněte a můžem se sejít s vámi,alespoň si klucí spolu pohrají :slight_smile:
4. říj 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sykorova66 si nas videla? :slight_smile: proc ses k nam neprihlasila :slight_smile: ?
4. říj 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamca8577 taky bych zkusila to bejbycentrum.
@lanami s tím ti neporadím. Já chodila na kurzy i s cvičením, ale to bylo jinam. Tady nevím jak to chodí.
@sykorova66 jakto, že jsi se nepřihlásila? Já jsem se nenápadně k berusce pozvala na rychlo včera večer. Tak příště to napravíme. :grinning:
4. říj 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula Radeček vytuhl hned jak jsme vyjeli. :grinning: Zato Lukášek byl celou cestu vzhůru. Ale naštěstí byl hodný. Jen tu teď pro změnu škytá on. :slight_smile:
4. říj 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hydricka : :grinning: jo Marta se nenapadne pozvala :grinning:
tak na Radecka :grinning: , unavila ho prochajda :slight_smile:
chudak Luky, skytavka jedna hnusna :stuck_out_tongue_closed_eyes:
nas Flori spinkal jeste hodinu v kocarku, pak se napakal, popovidal si se mnou a ted zase haja :slight_smile:
4. říj 2010 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula občas se člověk musí někam vnutit. :grinning: :grinning:
Tak to Lukášek je od té doby vzhůru a do večera už určitě spát nebude. :slight_smile:
4. říj 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hydricka : :grinning: tak se vnucuj :grinning: rada te s klukama zase uvidim :slight_smile:
4. říj 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamca8577 ten kočárek v bejbycentru mají, taky jsem se na něj dívala.
4. říj 2010 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak všechny ostatní zdravím, holky, chtěla jsem se zeptat, kolikátého vám chodí mateřská? já ještě nedostala ze sociálky ani nemocenskou za srpen, tak jsem zvědavá, kdy to dojde...
4. říj 2010 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
beruskanula já jsem Vás viděla jen z okna uklízela jsem nádobí do myčky :slight_smile: ,ale otáčeli jste se na náš barák.POznala jsem Vás podle kočárů

hydricka dobře,když tak mi písni na FB a domluvíme se kdyby jsi zase chtěla zavítat do Týna :slight_smile: třeba se příště sejdem u nás.Kluci si alespoň zařádí :slight_smile:

Jinak já jsem dneska byla na kontrole a dopadlo to dobře.Stále se mě drží zvracení a začlo mi tvrdnout břicho.Tak mi napsal nějaké prášky a mám být v klidu.
4. říj 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek