• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Českolipsko. Je tu nějaká těhulka nebo maminka?

10. ledna 2013 
Bobísku a Mori,tak snad se nám taky brzy zadaří :slight_smile:
28. kvě 2007 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pikuso, budu Vám držet pěsti, aby se zadařilo co nejdříve...
29. kvě 2007 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
perada - je to ono, že podvozek je jako golfáče? A barva hnědo/oranžová? Vypadá že je ta korba celkem prostorná - to je na zimu dobrý, kvůli fusaku. To stojí cca 12000,- jen hl. korba s podvozkem? Nějak jsem nenašla zda jde z toho udělat sporťák ... Pak musíš poreferovat, jak se tím jezdí v zimě (ve sněhu).

pikusa - to víš, že se vám taky zadaří :wink: :dizzy_face:
29. kvě 2007 v 08:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky chtěla jsem se zeptat jestli někkterá zvás nerodila v liberci a jaký to tam je a co sebou moc děkuji :slight_smile:
29. kvě 2007 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lucka28 - já jsem rodila v Liberci letos v únoru. Jaké to je přímo na šestinedělí Ti neřeknu, protože já jsem ležela po porodu (neměla jsem malou u sebe) na gynekologii a malá měla problémy, tak ležela na novorozeneckém JIPu. Tam to bylo výborný, protože malou zachránili a teď je zdravoučká.
Určitě se tam půjdeš přihlásit po 30 tt, tak Ti dají takový letáček s informacema a je tam napsáno i co s sebou. Ale tady to máš (je to opsané z toho seznamu):
- těhu průkazku
- průkaz zdrav. pojišťovny
- prohlášení o jménu dítěte (to Ti dají až se tam budeš přihlásit)
- hygienické potřeby (tak jako se obvykle do nemocnice berou)
- přezůvky, 2 noční košile, župan
- kojící podprsenku
- vložky (nevím jak na šestinedělí, ale na gyndě byli normálně k dispozici ty jejich)
- 1 bal. plenek (3 - 6 kg)
- vlhčené ubrousky (na zadeček)
- bepanthen (na případné ošetření bradavek a na opruzeniny miminka)
- neperlivou vodu
- pokud půjde partner k porodu, tak 100,- Kč na oblek a také přezůvky.
Oblečení pro miminko má přinést tatínek až při odchodu domů (k porodu to opravdu nenos, protože to není kam ukládat = malé skříňky).
29. kvě 2007 v 09:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nás proklepávali nejdřív doktoři tady v Lípě. Trvalo to asi 7 měsíců :unamused: . Neustále krevní testy, stěry a protilátky, spermiogrami a taky tu laparoskopii. Když jsme měli v ruce nějaký ty výsledky, tak nás poslali do Prahy a tam už to byla rychlovka. Pár hormonálních injekcí a tabletek a bylo. Ultrogestan jsem taky brala, ale až když jsem byla těhotná na udržení.

Jinak holky, držim palečky, aby se ty mimísci povedli. Brát to v klidu a říkat si, že se to povede. Žádný stresy a ono to vyjde. Když ne poprví, tak podruhý určitě :wink:
29. kvě 2007 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
mori dala jsem ho do alba, barva je oranžovo modro béžová a podvozek je golfáčový jen s většími kolečky, na obrázku vypadají jako malé. Uvažujeme ještě o koupi podvozku ergo bike, ale nevím nevím. Četla jsem na tenhle dobré reference a přední kolečka se dají zaretovat. Na hory nejezdíme a tady u nás jsou cesty udržované, takže se toho nebojím. Dá se na to dokoupit nacakávací autosedačka a později taky sporťák. ten ale dokupovat nebudeme, chceme jiný vzhled. Tohle je jen hlubokáč a korba je opravdu krásně prostorná.

Bobisku, krásně jsi to napsala, musí se to brát v klidu, bez stresů a ono to vyjde :wink:
29. kvě 2007 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
perada - tak barvičku jsem našla předtím správnou, ale podvozek jsem koukala na jiný :sweat_smile: Tak to je docela darda za hl. korbu s podvozkem :astonished:
29. kvě 2007 v 10:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak se opět ozývám po delší pauze. Já vůbec neměla čas stále nějaké návštěvy atd. Tak Adélka už váží 5060g a 55,5cm stále je moc hodná. Musím si dočíst co jste si psali! :slight_smile:
29. kvě 2007 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stanco ahoj, tak to je fajn, že Adélka takhle roste.
29. kvě 2007 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky, dneska jsme byli s Davídkem poprvé na návštěvě u doktorky. Od porodu, což je 24 dnů, mi ten prcík vyrostl o 7 cm. A už máme přes 4 kila. Je to takovej krásnej cvalík. :grinning:
Jen ať nám ty míma pěkně rostou. Za chvilku dohoníme i Adélku od Stanci :wink:
29. kvě 2007 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
mori moc děkuji za informaci mám v plánu se tam jet v brzké době jet podívat a taky do lípy pak se rozhodnu kam pujdu rodit,jsem ráda že malí už je v pořádku já jsem věděla že byli komplikace chodila jsem vás číst tak at karolínka pěkně roste :slight_smile:
30. kvě 2007 v 00:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lucka28 - děkuju! A odkud jsi?
30. kvě 2007 ve 12:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko, já bydlím u města Rumburk(porodnici tady máme, ale rozhodla jsem se pro Českou Lípu-přece jenom je o trochu blíž,člověk nikdy neví).

Bobisek, Davídek je delší o 7cm? To je ale rychlost...začínám mít strach, aby nám stačil kočárek, to je opravdu takový fofr(za 24 dní o 7 cm?)?
30. kvě 2007 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...tak jsem se tu dlouho neukázala, ale pročítám pozorně vaše diskuse.

Mori prozatím nijak zvlášť neplánujeme, ale nebráníme se :slight_smile:
Dnes jsem si pouze ze zvědavosti začala měřit bazální teplotu, abych zjistila co a jak a taky abych nemusela každý měsíc nemusela plašit, jestli náhodou když nemám chuť k jídlu to není těhotenstvím :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :grinning:

Přeju vám všem ať vám hezky miminka rostou ať už v bříškách nebo doma v postýlkách a taky pikuse, aby si brzo mimísek našel cestu na to správný místo :wink:
30. kvě 2007 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prada - fakt o 7 cm. Já jsem tomu taky nemohla uvěřit. Přišlo mi, že je větší. Ale o tolik? Bude to chlap jako hora. Chodidla má obrovský a taky prstíčky :slight_smile:
30. kvě 2007 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, zdravím vás.

stančo, teda Adélka se má k světu!! a bobiskuv Davídek koukám taky!! Tedy ty vám krásně rostou!! :slight_smile:

mori, je to darda ale je kvalitní a z druhé ruky. Chtěli jsme nový, jenže tahle barevná kombinace není už v prodeji, jsou vyprodané, tak jsem jen odkoupila od známé z Phy. Absolutně neponičený, po jednom dítěti a používaný chvíli. Tak jsme neváhali. Hlubokáč je stejně na chvilku, pak bude nový sporťáček, snad už Cortina. Ta byla vybraná původně.

laado, děkujeme :slight_smile:
31. kvě 2007 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lado moc ti dekuju :slight_smile:
Holky mimísci teda rostou jako z vody.A koukám,že jsou v tomto okrese jen hodné deti,tak to je super :slight_smile: taky budu mít jednou hodné,když jsem tady s váma :wink:
31. kvě 2007 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já jsem zvědavá jaké bude naše mimi, jesti hodné po mamince :dizzy_face:, nebo lumpík po tatínkovi :grinning:.

Co víkendík? Já doufám, že bude pěkné počasí. Zítra ráno jedeme k našim a budeme tam do neděle. Jsou tam Vartenberské slavnosti a večer jdeme s bráchovou holkou na zámek, bude tam koncert Petra Dobeše. Loni jsme tam ani nejeli, páč to poslední dobou bylo strašné, ale letos to má být jiné, tak jsme zvědavý. Jen to počasí ať je fajn!! Snad vydržím na ten koncert :sunglasses: jednou večer jsem spavá, podruhé zase aktivka do jedné :slight_smile: Ve středu jsme byli v Jindřichovicích zakončovat sezónu a večer jsem sotva vydržela ohňostroj :slight_smile: Ale stálo to za to, byl nádherný, dostal ho od nás dárkem odcházející trenér :cry: .

No jsem po obídku, od rána zase makám na smlouvách a do toho peru. Jdu se natáhnout, pak doufejme žehlení.

Vám přeji krásný víkend!! v neděli možná nakouknu od našich nebo pak z domova!!
Ahoooj :slight_smile:
1. čer 2007 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já se dnes pustila do úklidu. Kája dnes furt spí, tak jsem stihla už umýt 2 okna a vyprat 1 pračku. Potřebuju pak vyluxovat, tak snad bude taky odpoledne chvíli vzhůru. Možná si pro ní přijde mamka, tak to by bodlo. No nic, jdu prozatím žehlit, to ji neruší.

perada - třeba se tam potkáme :wink: Taky jsem zvědavá jak se letos ukážou ... snad to bude opravdu lepší, než v posledních letech.

laada - kdyby něco, tak dej hned vědět :dizzy_face: Známí taky mysleli, že jo a včera byla na gyndě a ono nic :frowning2: Ale nesnaží se zatím ani rok, tak to neřeší.

prada - jů, ty sis dala fotečku :dizzy_face: Ono se líp povídá, když na sebe všechny vidíme :wink: Jo a koukala jsem, že jedno z jmen máte vybráno Karolínku :dizzy_face:
1. čer 2007 ve 12:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mori, jo, konečně jsem nějakou fotečku našla.

No, my pořád nevíme, líbí se nám i Karolína i Anna, tak že bychom ali obě jména-Karolína Anna, ale teď se nám začíná líbit Pavlína a Michaela, tak uvidíme.
1. čer 2007 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky mori jsem ze stráže možná se tu jednou potkáme :slight_smile:
2. čer 2007 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se pořád rozhoduju mezi lípou a libercem tak uvidím v jaký porodnici nakonec skončím :slight_smile:
2. čer 2007 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,tak počasí nic moc,přítel jel na fotbal a mě se nechtělo tak vegetím doma.
Jinak je červen tak jsem si tak vzpoměla že v červnu před 2 lety jsme se hezky usilovně začali snažit o miminko a kdyby mi tehdá někdo řekl,že to bude trvat tak dlouho,tak mu nebudu věřit.Ale že to uteklo :frowning2:
2. čer 2007 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lucka28 - no nepovídej? :astonished: :grinning: Myslíš Stráž pod Ralskem? Jestli jo, tak Tě neznám ani od vidění. :unamused: Mě totiž zmátl ten okres Liberec, co máš u fotky ... tam je Stráž nad Nisou. A kde tady bydlíš? Dlouho už? Já od narození.
2. čer 2007 ve 21:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mori - prosím tě, psala jsi, že bohužel nekojíš. Mě to možná čeká taky :frowning2: . Napiš mi, prosím, čím malou krmíš a na kolik peněz to vyjde. Dneska jsem si musela odsát mlíko, protože prcek to nemohl vysát. Když jsem vyděla to vyždímaný množství, tak jsem se zhrozila. Další kojení už jen pár kapiček, tak jsem mu musela dát čaj, aby nebrečel. Děkuji
3. čer 2007 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
bobisek - od narození dostává Nutrilon Premium. To se dává do 4 - 5 měsíců. Kupuji si velké balení a to stojí skoro všude 289,- Do nedávna mi vydrželo na 10 dní, teď už jen na týden (baští už víc). Někdo kupuje Sunar, prý vyjde o něco levněji - ale netuším kolik stojí. Co jsem ale slyšela, tak Nutrilon je výživnější.
Taky jsem od holek z diskuse "únorovky" četla, že některé dr. mají od dodavatelů vzorky těchto výživ. Tak se zkus u svého pediatra zeptat, zda nemá na zkoušku. Každému dítěti taky chutná třeba něco jiného.
Nechci chytračit a ani nemůžu, neb jsem nikdy nekojila ... ale piješ dost? A co čaj pro Kojící matky, zkusila jsi to?
3. čer 2007 v 19:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mori - děkuji za info. Vůbec nechytračíš, to je dobře, že jsi se zeptala. Vypiju v klidu tak 3-4 litry denně. Hodně jim jogurty a mlíko. Taky čaj pro kojící maminy a polívky, jenže se to nějak bloklo.
Je to ještě horší, než jsem psala odpoledne. Malej sice cucá a spíš usne únavou než že je nasycenej. Zkoušela jsem odsád a jenom jsem pár kapkama zašpinila odsávačku. A to jsem to mačkala dobrejch 20 minut.
Jsem z toho zoufalá. Ještě před pár dny jsem machrovala, že můžu kojit v pohodě 3 děti najednou. Asi jsem to zakřikla :angry:
Doufám, že se to napraví, protože to poleze jinak pěkně do peněz :fearful:
3. čer 2007 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Tak jak se cítí nastávající maminky?? Já kojím stále dál a Adélka cucá jak o život. Je to moje zlatíčko.
Bobísku v každém případě malého přikládej k prsu co nejčastěji a tvorba mlíčka se opět rozjede tedy tak jsem to také měla. Oni mají tzv.růstový spurt a to více píjí. Já se také bála že mi mlíčko nebude stačit ale pak se to za pár dnů upravilo. Držím pěstičky!!! :slight_smile:
3. čer 2007 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsme zpět, slavnosti se vydařili a my se vrátili od rodičů spokojený...tam je vždy pohoda.
Prťouskovi jsme do pokojíčku vybrali 4 krásný obrázky a mami je zafinancovala, foto pak dám do albíka. Jsou fakt pěkný! :slight_smile:

Pikusko, teda to fakt letí...teď se snad ledy pohnou na správnou stranu :wink:

Bobisku, držím moc palce s kojením a slyšela jsem od kamarádek to samé, co píše Stanča, že najednou mlíčko přestalo téct, tak častěji přikládaly a zase se rozkojily...fakt držím palce!! :slight_smile:
3. čer 2007 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek