• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Českolipsko. Je tu nějaká těhulka nebo maminka?

10. ledna 2013 
Holky díky za gratulace ke kojení, ale není to jen moje zásluha. Velké díky si zasloužej moje prsa :grinning: , někdy mi příjde, že mají svojí hlavu :sweat_smile:
Včera jsem si koupila záclony, protože musim mít nejhezčí okna v paneláku :grinning:
Ba ne, bubou nám dělat v pondělí plastový okna, tak aby to vypadalo pěkně celkově.

Držim mega palečky pro Pikusu :wink:
13. čer 2007 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky na ni myslím, jsem zvědavá s jakým pocitem přijede :slight_smile:

Jééé to bude náádhera bobisku :slight_smile: My už máme nasštěsí po plastovkách...fuj..do všeho jsem si nechávali ještě vyzdít balkon...hnůj, ale teď je to krásný :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. čer 2007 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
bobisek - pochlub se nám záclonkama :slight_smile: potřebuju inspiraci, chci si po stěhování koupit nějakou pěknou do obváku.
V ložnici máme takovou barevnou, každýmu se moc líbí. Tak zas chci něco aby to ladilo, bílý mě neba :wink:

My jdem po 14 h do poradny, tak jsem zvědavá kolik malá váží. A taky co nám řekne na jídlo, zda máme jít na Nutrilon 2 a zda mám začít s příkrmama.

Jinak Kája se pěkně otáčí na bříško, už si pod sebou ani nenechá ruku. Jak jí dáme na záda, v tu ránu je na bříšku. Už jí musíme furt hlídat, protože už to není takový, když položíte někam mimčo a zas ho tam najdete ve stejné poloze ...

perada - díky! :slight_smile: Já byla úplně hotová, když jsem je našla.
13. čer 2007 ve 12:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Mori-ty jsi porodila Karolínku císařským řezem,viď? Mě to taky čeká, chtěla jsem se tě zeptat jestli jsi byla v celkové narkoze nebo jsi měla epidurál? A nějaké rady?
13. čer 2007 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky,pocity z první návštěvy--doktorka je fajn,ale vypadá jako 20ti letá holčinka.Myslím,že jí víc jak 30 není.Takže jsem se ráno stavila v kartotéce a tam mi vystavili kartu.Pak jsme šli do té IVF poradny.Mě prohlídla,vypsala si kartu-nemoci,alergie,HA,léky,atd.Přítel šel na krev a musí se objednat na SPG a já 2-5 den cyklu na krev.Tak pak se zase uvidí :slight_smile:

Jinak stěna je vyděná,okna jsou a ted zedníci dodělávají,je tady bordel jako v tanku,no co se dá dělat.Musíme to provizorium ještě vydržet,než se vyštukuje a vymaluje.Pak podlaha a pooořřřřáááádnej uklid.
13. čer 2007 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pikuskoo, tak jsem tě tu zastihla akorát :slight_smile:)) No tak držím palce! Perfektní, že se přítel takhle zapojil a kdy další návštěva? :slight_smile:
Našli jste to v poho? :slight_smile: Na SPG půjde tady nebo zase do Phy? :slight_smile:

S pracema super :slight_smile: vy máte určitě dobrého zedníka a né jako my měli - lempla, že nakonec dodělávky dělal sám Petr :slight_smile:

Mori vy se budete stěhovat jo? :slight_smile: Fuj, to nezádivím... :angry:
13. čer 2007 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám, jsem si pěkně zasmajílovala :grinning:
13. čer 2007 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pikuso a k jake doktorce chodis?
13. čer 2007 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andaro,chodím v Lípě k dr.Branžovské.
Peradko,trochu jsme bloudili,ale ted už víme,kam a jak.Zpátky doma jsme byli za hodinu.Pepa má za 10 dní volat,jak dopadla jeho krev-je to kvuli pohlavním chorobám.A pak SPG-v Praze a já na ten profil taky tam.
Ale ted jsem se docela vyděsila,tady na diskusi ve snažilkách je upozornění na dr.tamaru Žáčkovou,co jsme u ní dnes byli a docela hustej článek a stížnosti,tak mě to vykolejilo.Ale nechám to byt-uvidíme jak to bude.
13. čer 2007 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jsem byli u pediatra a Kájuš váží 6140 g :dizzy_face: Přibýrá prý dobře. Před 4 týdny vážila 5340 g.

heave - byla jsem v celkové narkóze. Sice jsem měla epidurál, ale furt jsem to v podbřišku cítila, tak mě museli uspat. Rady nevím jaké bych Ti mohla dát ... bylo to jak po nějaké operaci. Takže hodně tu jizvu sprchovat (rychleji se to hojí) a až budeš bez stroupků, tak hodně mazat (doporučuje se hodně sádlo) - já na to dávala dětský olejíček (už s tím mám zkušenosti po jiných operacích).
Pokud Tě zajímá něco konkrétního, tak se zeptej - ráda odpovím :wink:

perada - pokud to vyjde, tak o prázdninách. Na samotné stěhování se taky netěším, si to vůbec nedokážu představit. Nikdy jsem se nestěhovala komplet. Když si představím zabalit každou skleničku apod., aby se to nerozbilo ... :astonished: V Praze jsem toho moc neměla, jen osobní věci a nějaké blbosti, takže se to pak vešlo do osobáku.
Ale už se moooc těším až budem zařizovat Kájince pokojík.
Koukala jsem, že se u vašich vyměňujou okna. Si taky mamka užije úklid, co? :confounded: :dizzy_face:

pikusa - já jsem tu dikusi taky četla. No docela mazec ... :astonished: No nevím jestli bych u ní zůstala ...
13. čer 2007 v 19:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si to Pikuso myslela,ja tam chodim taky :slight_smile: Je moc fajn opravdu.
14. čer 2007 v 00:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mori-já mám největší dilema jestli epidurál nebo celkovou, sice si to ve finále rozhodne anesteziolog.Jak jste byli dlouho v nemocnici? A za jak dlouho jsi viděla Karolínku?Jo a měla jsi nějaké speciální kalhotky?
14. čer 2007 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
heave - Kájuš se narodila v pátek ve 23 h a viděla jsem ji v sobotu odpoledne - když přišel manžel na návštěvu, tak mě za ní odvezl na vozíku. Kája ale byla na dětském JUPu (asi už víš jaké měla problémy) a já byla na JIPu na gyndě. Manžela k ní ale pustili ještě v noci, když jí ošetřili a byla v ikubátoru.
Mě propustili z gyndy ve čtvrtek (po císaři se propouští o trochu dýl) a to jsem šla na pokoje pro matky dětí, které jsou na JIPu (za malou jsem chodila každé 3 hodiny). Domů jsme šly po 10 dnech - ale podle toho se neřiď, to záleželo, jak na tom bude Karolínka. Když budeš Ty i mimčo v pořádku, tak po těch 6 -7 dnech půjdete domů.
Kalhotky jsem z počátku nenosila vůbec. Po pár dnech, když jsem začla za Kájou docházet po těch 3 hodinách, tak jsem nosila normálně svoje (volnější, aby neřezali do jizvy). Na pokoji jsem ale chodila bez nich (aby se to větralo) a furt jsem to sprchovala. Takže ty poporodní jednorázové mi tady ležej ... (mám je i tady v inzerátu). Jo a jak mě dali pak na ty pokoje pro matky, tak tam jsem je nosila už furt, protože tam se chodí v domácím oblečení - ale to už vlastně jiné maminky jdou domů, tak to je normální nosit.
14. čer 2007 v 11:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevim co bylo Karolínce,ale nás to čeká taky, protože až se Lukášek narodí tak se ho ujme neonatální centrum, kde z něj budou dostávat cukr aby neměl problémy, přesně nevím co nás po porodu čeká,ale určitě tam nějaký čas strávíme. Před týdnem jsem byla hospitalizovaná v nemocnici v ústí, kde byli maminky po císařském řezu-jedna po porodu dvojčátek ve 30.týdnu a druhá po porodu holčičky ve 30. týdnu tak jsem se s nima bavila, abych získala nějaké info a používali nějaké kalhotky, které jsou prodyšné s nohavičkama a myslím, že je měli do pasu, takže je nedželi do jizvy a krásně jim šel vzduch na jizvu-no moc si je chválili,ale nekoupila jsem si je uvidím jak na tom budu po zákroku-třeba budu ležet jako lemra a už se nezvednu-vím, že nutěj chodit,mám děsnej strach jak mi bude po tom zákroku no začínám propadat mírné depresi a ještě mám takové tušení, že o víkendu by mohlo něco propuknout, no snad ne, zítra jdu na kontrolu tak mě tam buď nechají a budem to mít zasebou a nebo budu další týden tahat tu krosnu a skučet když mě ten náš buclík nakopne.
Mori děkuji za info-jsem se nějak rozepsala :slight_smile:
14. čer 2007 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
heave - Kája taky ležela na Neonatologii. Chápu to dobře, že máš těhu cukrovku? Chodit nutěh co nejdřív. Myslím, že pár kroků jsem udělala už sobotu a v neděli jsem šla už za Kájou pěkně pěšo.
Po císaři to samozřejmě dost bolí, ale dávají léky pro utlumení bolesti. To vydržíš, neboj! :wink:
14. čer 2007 ve 13:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mori-já mám normální cukrovku. Někdo to popisuje jako něco strašný co nejde vydržet a někdo zase říká, že bolest zubů je horší.No nejsem nějaká cíťa tak snad to zvládnu-vlastně musím nic jiného mi nezbývá. :slight_smile: . A co bylo Karolínce?
14. čer 2007 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
heave - se zubama to porovnat nemůžu, nemám s nima problémy (ťuk ťuk, musím zaklepat :wink: ). Já jsem už byla na pár operacích a je to prostě jak po každé jiné operaci ...
Karolínka se narodila přidušená, museli ji křísit. Manžel ji viděl, když ji přenášeli na ošetření - byla prý úplně celá modrá (doslova!). Byla pak v inkubátoru a pomáhali jí dýchat přístroje. Ale brzo se z toho dostala - v neděli už dýchala sama. Je to naše šikulka. Ale první noc nevěděli co s ní bude ... Teď ji sleduje neurolog, tak musíme jezdit po 3 měsících na kontroli - zda se dobře vyvíjí a nemá to následky. Zatím je v pořádku a prý i malinko dopředu, tak z toho máme radost :dizzy_face: Jen má trošku ochablé svalstvo na rukou a zádíčkách, tak musíme svičit - to zas jezdíme na kontroli na rehabilitaci, ale v tom dělá taky krásný pokroky.
14. čer 2007 ve 14:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mori - Karolinka je sikulka,pry pridusene se rodi kazde treti dite,cim to muze byt?Ze by si ty mimca tak hraly s pupecni snurou? :confounded:

Heave - to zmaknes!Drzim ti pesti a vsichni na tebe porad myslime (i holky :wink: )
14. čer 2007 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslela jsem, ze je sikulka jak to vsechno zvladla :slight_smile:
14. čer 2007 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
andara - pochopila jsem :wink:
14. čer 2007 ve 20:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andaro,jo jo paní dr.je opravdu bezvadná,už tam chodí i sestra.
Jsem u ní spokojená,i když ted budeme jezdit do Prahy a ne chodit k ní.
Ale Peradka ji bude pozdravovat vid :wink:
14. čer 2007 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
No treba se tam nekdy potkame :wink:
14. čer 2007 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mori no je to hnus...ale nádherný je to zabydlování zkrášlování a tak :slight_smile: karolínka už bude mít svůj pokojíček? :astonished: To já jsem zvažovala, jestli postýlku dáme taky do pokojíčku,ale nakonec přeci jen bude lepší mít ji u sebe...a pokojíček budeme zvelebovat až to bude aktuální :slight_smile: Podle módy :wink:

Jojo Pikusko, dr. budu ráda pozdravovat :wink: na KO jdu 25.6

heave, držím palečky, ať je vše OK :slight_smile: Jistě bude..nebojky :wink:
14. čer 2007 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
perada - no nejdřív zařídíme vše ostatní a na konec Kájince pokojík. Ale jak to bude obyvatelné, tak ji tam asi už necháme spát (uvidíme). Máme chůvičky, tak by neměl být problém. Kdyby měla pokojík teď, tak bych ji tam asi už nechala. Ona jak usne, tak spí celou noc. Vzbudí se až po 6.30 h. Ale víš jak - se mi to kecá, ale kdyby to bylo reálný, tak nevím jak bych se nakonec zachovala ... :wink: Ale tam už asi opravdu bude chrnět ve svém, ať si zvyká co nejdřív. Né že se pak nevejde do postýlky a furt bude chtít být u nás.
Pokojík bude mít z nábytku jako mám tu skříň vyfocenou v 1 albu (je to nábytek v Mimoni). Mají strašně velký výběr skříněk apod., tak bude z čeho vybírat. Nechtěli jsme nic doslova "dětského", co by bylo jen na chvíli.
14. čer 2007 ve 23:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak jsme včera byli na kontrole a Adélka má 5500g doktroka más moc chválila. Jinak od včera má také náušničky a moc jí to sluší.
Jinak dnes jsem se úplnou náhodou potkala s Peradkou v OD Andy v Lípě. Nejdřív jsem na ní koukala zdála se mi povědomá a pak jsme se poznali navzájem. Musím říct že jí to MÓÓÓÓÓÓÓÓÓC slušelo!!!!
15. čer 2007 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Tak jsem dneska byla na kontrole v Mladé Boleslavi a už mám termín na císaře- Lukášek na nás vykoukne poprvé 29.6. Tak už jen 14dnů a budu mít toho uzlíčka v náruči, no už aby to bylo, jsem si dneska koupila šaty-teda měli to být šaty,ale je z toho triko pod zadek-to břicho je děsný. :slight_smile: ,ale asi mi bude chybět...
Tak hezký víkend všem!!!
15. čer 2007 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Heave chtelo by to nejake fotecky dokud jeste to "brisko" mas :wink:
15. čer 2007 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, jen nakuku před spaním co nového a koukám heave za pár dní bude mít Lukáška u sebe!! Tak si užívej to bříško ještě a jak píše adara, foť!! Rády se podíváme :slight_smile:

Stáni, ale no tak... taková chvála :dizzy_face:. Adélka krásně prospívá a ve skutečnosti je opravdu nádherňoučká. Spokojeně spinkala :slight_smile:

Pikusko tak co úklid, žiješ ještě?? :slight_smile: Ale ta nádhera co pak bude juuuu :slight_smile: Já si to užívám na pěkném novém balkóně :slight_smile: Dneska navečer jsem tam za deště popíjela kafíčko .. no balada.

Prada se tu dlouho neukázala, snad je OK. :wink:
No, my zítra ráno razíme do Phy k příbuzným, pak na ten 4D, možná se stavíme v nějakém obchůdku a jupí domů :slight_smile:
Mějte krásný víkend a opatrujte se, páááááá :dizzy_face:
15. čer 2007 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo prosím, prosím, maminy písněte mi jaké plenky používáte a těhule jaké nakupujete :slight_smile: Začínáme dělat zásoby :wink:
15. čer 2007 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pár dní se tu člověk neukáže a pak nestíhá číst :wink:

Peradko mi si taky dělali zásoby. Kupovali jsme Pampers a Haggísky. Hagísky se mi osvědčili víc, protože mají na zadní straně gumičku a tak miminko neškrtěj. Je to jen u malých velikostí, ty větší to už nemají.

Holky mamči, používáte na mazaní u miminek na zadeček rybí mast, co předepisujou doktoři? Nám to moc nevyhovuje. Mažu ho jen s tim 2 dny a hned se mi začíná u zadečku opruzovat, takže vysadíme. Přebaluju a otírám každou chvíli. Pak nastoupí Bepanthen. Po pár namazání jsou opruzeniny pryč, takže doporučuju. Mimčo je pak spokojený.

Trápí nás očíčko. Už asi 6 den po porodu se to rozjelo. Slzí a hnisá. Doktoraka nám předepsala kapky a když se to do 6ti nedělí nezlepší, tak půjdeme k očařovi. 6ti nedělí nám dnes končí, takže budeme lítat po doktorech. Má to fakt hrozný. Nic na to nezabírá. Zkoušela jsem převařenou vodu, odvar z řepíku, borovou vodu a kapky jsou taky na prd.
Kamarádka mě strašila, že její holčička to měla taky a hrozilo, že očař jí prošťouchne slzný kanálky, protože je měla ucpaný. Ale nakonec se jim to vyhlo. Nám se to těžko do úterý uzdraví, takže se bojim, co tý mojí chudince budou dělat :frowning2:
16. čer 2007 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek