• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Českolipsko. Je tu nějaká těhulka nebo maminka?

10. ledna 2013 
Ahojky, zrovna sem jdu zase něco napsat, páč se tu nikdo neukázal a vidím Andilekira :slight_smile:
To věřím, že bylo hodně na psychiku :frowning2: ale hlavně že to všechno dobře dopadloooooooooooo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: GRATULACE VELIKÁ!! A holčička! Budete mít páreček! Krásný! Snad se i nám jako druhé povede holčička :slight_smile:
Já už jsem rozhodnutá rodit v CL. Nějaké problémy bych mít neměla a všichni si to tu chválí. Ve čtvrtek jdeme na kurzík, tak snad to bude v pohodě. PA které vedou cvičení jsou strašně fajn, tak jistě tomu tak bude i na sále. Už se mi to fakt krátí!!! :slight_smile:

Andilku, snad už žádné nervíky ohledně mimi nebudou a budeš si teĎ jen užívat těhotenství!! :dizzy_face:
7. srp 2007 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak vás zdravím :slight_smile: a přeji Andilekire aby už všechno bylo v pohodě a hezky vklidu si užívej těhotenství(já také čekám holčičku)už máte vymyšlené jméno? :dizzy_face: A co ty Radu jak se citíš-zase jsou vedra :sunglasses: ?Jasně že je v Lípě dobrá porodnice :dizzy_face: Tak zatím pa
7. srp 2007 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Taky jsem ráda, že je všechno v pořádku, ještě mě čeká test na cukrovku, snad ten bude v pohodě.Zatím žádné jiné potíže nemám a ani to vedro mi nedělá velké problémy, mám teplo ráda, takže větší teplo mi až tak neva, až na oteklé nohy, ale mám sedavé zaměstnání, tak je to i z toho.
Perado tak napiš jaký byl kurzík, co jste se tam dozvěděli.
Margaret taky se vám povedl páreček, že? To je hezký! Už jméno máte? Mně by se líbila Elen (Elenka, Elí) mám totiž dlouhé příjmení, takže krátké jméno se bude naší kočičce chvilku hodit. :wink:
Holky chodili jste nebo chodíte na cvičení? Ani nevím jestli v Lípě vůbec něco takového je.
7. srp 2007 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andilku no také budeme mít páreček,za 14dní jdu na Utz.,tak jsem zvědavá jestli nám tu holčičku potvrdí-ve 20 týdnu to nebylo 100%! :wink: Jméno?tak to ještě vůbec nemáme,počítali jsme totiž,že to zas bude kluk a tak jsme měli jméno jen klučičí,takže vubec netuším,ale už mám pár tipu a to Nela,Adéla nebo Natálie a mám stejný problém-to jes dlouhé příjmení!Na to cvičení jsem nechodila a ani nebudu,ale v nemocnici,je určitě.
7. srp 2007 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Markét vedro dobrý, jsem doma, nikam nemusím. Projdu se jen tady v lesíku se psem víc nic,nepokouším to :slight_smile:

Andílku, cukrovka bude určitě taky dobrá :wink:
Cvičení je v nemocnici vedle utz každé úterý od 13.00 hod a od 32tt ve středu od 13.00. Já jsem ze začátku chodila, bylo to bezva, ale pak jsem měla jen lehké problémy - špinění, otoky, pak ty vedra, tak mi to dr. nedoporučovala. Přemšlím, jestli nezajdu na cičení teĎ v tom třicátým..uvidíme :slight_smile: Dozvíš se tam i plno věcí okolo, můžeš se ptát PA a tak.
7. srp 2007 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek holky :slight_smile: jen se chci optat-na ten cukr se chodí ve kterém týdnu?Já jdu akorád na odběry,ale o cukru my doktor nic neříkal :frowning2: tak nevím :fearful:
8. srp 2007 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Markét,

tak já co mám papír od dr. tak jsem měla v 18 tt odběr krve z prstu na lačno 24 tt po jídle a když je to nevyhovující, tak pak jdeš na OGTT. Jak jsem ale sledovala holky v říjnu, každý dr. si to dělá podle sebe..některé nešly vůbec, některé automaticky rovnou na ogtt ve 28 tt ...
musíš se zeptat dr. Ja na OGTT byla dokonce ve 12 tt, jen proto, že jsem silnější a máme v rodině cukrovku, takže pro jistotu :slight_smile:
9. srp 2007 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Radu díky za odpověd,já jsem pak volala do poradny a setra my vzdělila,že oni to vyš. nedělají :confused: a v rodině se s ní léčí babča a strejda,tak ti nevim :confounded: Asi se na to ještě přeoptám!
9. srp 2007 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono by se to případně vidělo i na utz. Kdyby mimi bylo veliké. Mě vyděsil otázkou, jestli nemám cukrovku a já že ne..a pak hned viděl, že to špatně zaměřil :grinning:. Každopádně dr. to sand nic neudělá, když ti napíše žádanku na OGTT a ty se tam zajdeš objednat. Sice to není žádná dobrota, ale vydržet se to fakt dá a co bychom neudělali pro mimi :wink:
11. srp 2007 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Já myslela že se testy na cukrovku berou teď už u každého, no to je mi taky novina, že ne vždy. Ani nevím, že z prstu. Je to tak, že ráno na lačno vezmou krev, pak dostanete napít nějaký sladký roztok a pak po hoďce znovu krev.Hodně jsem o cukrovce četla, od těch kdo jí měli a byli to převážně ty co měli velikánsku chuť na sladké, že tělo nestačilo samo se zásobovat. Ale asi je to dost náročné, ještě mít těhotenskou cukrovku. :frowning2: :frowning2:
Představte si já si včera večer dala meloun, mám je moc ráda, ale! celou noc jsem prozvracela, to byla šílená noc, nic nepomáhalo, až někdy ke čtvrté hodině ranní mátový čaj. Jen jsem měla hrozný strach, aby to nebyla salmonela nebo tak něco,aby to neublížilo mimískovi.V úterý jedu do poradny, tak snad bude vše v pořádku.
11. srp 2007 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!
tak jsem zase na chvíli na netu(doma ho stále nemáme, snad neporodím dřív, než nás zase připojí :astonished: ).
Konečně máme vymalováno, uklizeno a od zítřka se vrhnu na úklid dětského pokoje, protože teď fungoval jako skladiště věcí z jiných pokojů.a taky potřebuju zjistit, co nám ještě chybí nebo zda už vše máme.
12. srp 2007 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prado ahojky! No já si říkala, jestli už se něco neděje, když jsi se tak dlouho neukázala :slight_smile: Vidím, že jsi pořád tak pilná a teĎ už tě čeká jen tak hodně příjemná práce ne? Zvelebování pokojíčku :wink: Já už jsem pomalu ve finiši co se týká příprav na mimi a začala jsem si pro jistotu balit tašku. Manžel je nerovzní z předčasného porodu a pravdou je, nachystaná být může, nic sev ní nezkazí :slight_smile:

Andilku, myslím, že je stanovená i nějaká věková hranice kdy jdeš na cukr automaticky, ale nejsem si jistá kolik je...myslím že 26 let..No ona dr. naše nejdříve bere krev z prstu na lačno a dvě hodiny po jídle a pak případně posílá na ten OGTT kde berou krev ze žíly, sladká voda a po dvou hodinách zase krev ze žíly. No a já ted amám poslední dobou šílenou chu=t na sladké, ale to je rozežraností :grinning:
S melounem je to divné... :frowning2: nebude to spíše z něčeho předtím? Já bych asi umřela, kdybych nesměla jíst melouny!! Denně ho sním kvanta...buDˇmísto oběda, nebo večeře!! :slight_smile:

Máta se v těhotenství může??

S poradnou držíme palečky andilku, ať je všechno OK. :slight_smile:
13. srp 2007 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky těhulky :tak o tom vyš.cukru je myto záhadné,všude to asi dělají,ale u mého gyn. nééé-chodím k Duškovi :rolling_eyes: př.týden tam jdu,tak se budu informovat :angry: Tak melouna-toho také mužu jíst na kila :sweat_smile: a Andílku lepší je medunkoví čajík,ten si dělám často a zabírá my!
13. srp 2007 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky kdepak všichni jsou,nějak to tu vázne? :frowning2: Radu jak bylo na předporodním kurzu-jsi nadšená?Vy těhule jste šikulky,že už máte skoro všechno nachystané :sweat_smile: to já ještě né-chystáme se na to až v září-to bude mít manžel dovču,tak půjdeme koupit kočárek,autosedačku....jinak postýlku,vaničku a oblečky mám po Tomíkovi,takže nemusím toho pořizovat tolik! :wink:
15. srp 2007 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se zase na chvíli hlásím...doma stále nemáme internet a vypadá to, že ještě nějakou dobu mít nebudeme.
Jinak tašku do porodnice už mám sbalenou (co kdyby) taky a mimi věci mám takiy nachystané.
15. srp 2007 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Jé vy už chystáte tašky, vlastně už se vám to všem krátí, že? A že ot uteklo. :wink:
Tak na cukrovku jdu druhý týden v září, musím se tam nejdřív objednat a jdu také na kultivaci.Myslím, že to jsou stěry, že?Máte s tím někdo zkušenost? Když jsem byla poprvé těhotná, tak jsem po takových vyšetření vůbec nechodila a teď jsme pod dozorem :slight_smile: Ale asi je to dobře :slight_smile:
Myslíte, že máta se v těhotenství nemůže? Já ji teda zas tolik nevypila, ale opravdu to zabralo, jinak mi bylinkové čajíky moc dobře nedělají, takže raděj ty ovovocné.
Holky nepálí, nebo nepálila vás žáha? Mně teď docela začíná, poradíte co je na to dobré a hlavně co můžu? Děkuju :sweat_smile:
15. srp 2007 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, nějak teĎ nestíhám :slight_smile: jsem ráda že zajdu alespoň na říjnovky. :wink:
Prado, no jo..ty už to máš opravdu zapár :slight_smile:

Andilku, kultivace jsou podle mě stěry, ty mě čekají ale až teď ve 34tt..předtím mi je dr. nedělala.
Já nevím. myslela jsem si že máta se nemůže. Asi jako zelený čaj..nevím. Já pila dost bylinky a s nástupem těhu mi řekli, že né všechny (většina) jsou zrovna vhodné a tak jsem přestala. DOkonce jem vypustila svojí tolik oblíbenou kávu a samozřejmě černý čaj a naučila se pít ovocné. Káva se prý může tak dva šálky denně, ale já jsem byla na kávě fakt závislá a tak jsem ji raději vypustila. Teď si jen občas dám ledovou kávu někde ve městě, ale to výjimečně :slight_smile:
Já musím zaťukat, mě za celé těhu žáha zapálila asi jen dvakrát ale hned to přešlo. Jak jsem tu četla, tak jak komu co pomáhá..doporučují mlíko, lžičku hořtice...no a jinak Rennie se může v těhotenství. Chce to taky vychytat z čeho tě tolik pálí a vyvarovat se toho :frowning2:
15. srp 2007 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj a copak pořád děláš Radko,že nestíháš? :confused: Tak holky mě žáha palí pořád a nejvíc večer když jdu spát-a bud si ohřeji hrnek mléka a nebo mám cucavé pastilky-TUMS a ty my naštěstí zaberou :wink:
16. srp 2007 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Markét to je různý...odpočívám (předemším teda poslední dva dny jsem příšerně ospalá furt a nechápu to) jinak dopoledne nákup - procházka po městě :slight_smile:, doma kuchtím jídlo, pak jdu něco poklidit, přijde návštěva nebo někam jdeme my...no různě :slight_smile:
17. srp 2007 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo tak to já jsem také přes den ospalá,protože se v noci každou chvilku budím a je to tím,žese my zdají různé sny,nebo musím jít na wc a pak nevím jak bych si lehla :unamused: no je to s tím spaním hrozný :angry: ale přes den si lehnout nechodím.Radko a nechtělo by seti nikdy semnou sejít?
17. srp 2007 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojda vespolek!!! Do dnešního dne jsme neměli zapojený PC. Manžel má ale od zítra noční, tak bych tu asi chcípla, tak jsme to provizorně postavili u Káji v pokojíku, kde je teď skladiště :sweat_smile: Už máme úplně hotovou ložnici - z barvičky na stěně mám radost - nádherná meruňková. Dnes jsme začali budovat obývák. Manžel tu dělal i nějakou elektriku, tak se to dost protáhlo. No a moc času na to taky nemá, když musí chodit do práce - dovču teď nedostal.

Minulý týden jsme byli s Karolínkou na kontrole u neurologa v Liberci - měl z ní velkou radost, jak je šikovná - to mě potěšilo. Cvičit tedy už nemusíme. Za 3 měsíce zas jedem na kontrolu.

andilekir - mě pomáhalo na pálení žáhy mléko, a pak mi gyndr. předepsala Anacid - ten zabral dost rychle.
19. srp 2007 v 19:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Moc děkuji za rady, ještě že vás mám :wink: :wink: :wink:
Ale teď to azse docela přešlo. Docela vám závidím, že jste doma, to já ještě chodím do práce a ještě asi chilku budu, ale už se moc těším až to tam zabalím.
mori jak jsem pochopila, tak jste se přestěhovali asi do většího, že? Tak to gratuluju,ale ten chaoz ti nezávidím. Mně to čeká taky, teda jestli "pan bůh dá" a dostaneme stavební povolení, abychom mohli začít stavět a miminko už přišlo do nového baráčku do Zahrádek. Máme teď malý byteček 1+1 a bydlíme v něm 3 a dva psi a s miminkem si to nedokážu představit, to by mě asi miglo :confounded:
Jé holky to já bych spala pořád, ale musím vstávát v 6.00 a kdyby jste viděli ty krize v práci,no naštěstí se vždy nějak dají zahnat :slight_smile: Tak se mějte krásně a opatrujte se, máte to přeci jen za pár :slight_smile:
Iren!
19. srp 2007 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
andilekir - měli jsme 2 + 0 a teď máme 3 + 1. Je celkově větší, nejen že bude mít Karolínka pokojík.
19. srp 2007 ve 21:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

markét noci jsou už teĎ strašný a ještě bude hůř :grinning:
Klidně, ale možná bych to už nechala nanějaký hromadný srazík..a asi nejlépe po porodu, mě se den ode dne hůř chodí..mimís mě už hrozně tlačí. Sotva nakoupím vedle a těžko odhadnou kdy mi bude OK, abych šla do města. Ještě tak 4 dýdny a chci rodit!!! :slight_smile:

andilku, teda to je fakt mazec...1+1 a 3 lidi + mimís...sand vámto stavební povolení dopadne...to stihnete postavit do prosince barák? :astonished:

mori to je paráda s Karolínkou a s bytem ještě hodně práce co? Ale je to krásný jak se to zvelebuje..a ty výsledky pak.

Já už se těším, až začneme budovat kuchyň!! tento víkend ji manžel ještě vymaluje a příští rok jak skončí stavebko, se na ni snad vrhneme :slight_smile:
20. srp 2007 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj já už se také valím jak kačena,ale zase si říkám žese nemužu jen válet na gauči,takže se snažím normálně pohybovat a dojít do města my zas takový broblém nedělá :wink: a navíc se ještě sama starám o Tomáška :confused:a kde bydlíte?
20. srp 2007 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
mori, tak to je super, že vám to tak hezky vyšlo,za chvilku se zabydlíte a bude to pohodička :slight_smile:
perado máme v úmyslu postavit si nízkoenergetický domeček, dřevstavbu, kterou mají za 21 dní postavenou k nastěhování. Jen nás trápí ty úřady :frowning2: :frowning2:
Holky tak hezky odpočívejte, pak vám to bude chybět :wink: :wink:
20. srp 2007 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
perada - teď uděláme ten obývák (jen drobné opravy a vymaluje se), na podzim chcem udělat chodbu - tam toho bude víc (snížíme strop sádrošem, dáme bodovky a postavíme vestavěné skříně). Pak pokojík a časem až se zas něco došetří, tak se udělá koupelna - ta je teda kritická!!!

andileir - tak to je fakt rychlovka :astonished: Tak ať vám to vyjde a s prckem jdete z porodnice do nového!

Dnes jsme Kájince uzavřeli Životní pojištění "Pastelka" od Allianz. Má to do 18 let. No jsem zvědavá, zda nám za to jednou poděkuje ... no nevím :sweat_smile:
20. srp 2007 ve 22:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak je, už máte vše připravené pro miminko? Já zrovna včera byla s kamarádkou na nákupech věciček, kamárádka teda rodí už za měsíc, ale vyrážíme vždy spolu a já najednou přišla na to, že vlastně nevím co všechno do toho začátku mám mít. Než se stihenm potom vypravit do krámu něco pokoupit dalšího. Poradíte prosím a ani pořád nevím jaký kočárek, jaké mate vy zkušenosti :confused:
mori to toho máte ještě před sebou dost naplánováno, tak ať vám to jde od ruky!
22. srp 2007 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
andilekir - hurá, že se tu taky někdo ukázal :slight_smile: Poslední dny to tu akosi vázne :frowning2:
Co koupit do začátku je docela na seznam, tak pokud budeš chtít, tak Ti písnu do IP (kdyžtak dej vědět, zda to chceš) - no kupovali jsme toho docela dost. Ale ty jsi zkušená mamina, tak to určo zvládneš. I když je mi jasný, že před 14 lety nebylo tolika věcí ...
My máme kočárek X-Lander XA (je tu i na něj diskuse). Jsme s ním nadmíru spokojeni, rozhodně bysme neměnili. I každý kdo si ho vyzkouší, tak ho chválí. Spoustě lidem se opravdu líbí. Teď je i tady vedle ve vchodě a známí co čekaj v únoru do něj taky šli :wink:
22. srp 2007 ve 22:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
mori taky se mi dá, že mají asi všichni hodně práce a nechodí sem, že? Nebo se připravují na porod,mají to přeci jen za pár :wink:
Určitě budu ráda, když mi napíšeš co asi na ty první dny, než se někam dostanu něco dalšího pokoupit budu potřebovat. Budeš moc hodná! :slight_smile: Právě si říkám, že před 14-ti lety bylo asi všechno jinak, na víc teď budu mít miminko na zimu, před tím bylo v květnu a hlavně budeme bydlet v Zahrádkách, ne že by to byla díra světa, ale pohotovostní krámky s věcičkama a podobnýma inštrumentama na miminko tam opravdu nemají :wink: :wink: Tak bych byla ráda připravená na všechno.
No a s tím kočárkem jelikož moc do města asi jezdit nebudeme, spíš více do okolních lesů, tak bych potřebovala nějakého stabilního tereňáčka. byl mi porazen krámek v Novém Boru za kostelem, tak se tam s kamarádkou chystáme.
Ale jinak jsou to moc hezké nakupovací starosti, že? :sweat_smile: :sweat_smile:
24. srp 2007 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek