• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Českolipsko. Je tu nějaká těhulka nebo maminka?

10. ledna 2013 
Srazík byl moc fajn holky :slight_smile: a tak mě zmohl, že jsem dvě hodiny chrápala. To ta cesta dolů a nahoru (zkrácená) pěšky :slight_smile:
19. zář 2007 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fajn jsme si popovídali :slight_smile:já jsem pak ještě běhala po uředech. :angry: Teď jsem hodila dotrouby zemlbábu a jsem pěkně ušmajdaná :unamused:takže si vyhodím kopejtka a budu jen odpočívat :dizzy_face:
19. zář 2007 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teeeda, koukám, že srazík vám bodnul byly jste tam všechny 3? :wink: a žemlovku úplně miluju, u nás jí nikdo nejí, tak si jí dělám soukromě sama pro sebe :unamused:
Jinak já jsem u doktora pochodila tak nějak rozpačně. Volal po genetikách aby se dozvěděl víc o tom očkování a všude mu zatím řekli že to nevadí, nechápu proč mě strašili s tím, že to vadí. Jinak Keňu mi nedoporučil, tak jsme se včera rozhodli že jí zrušíme, ale dneska ráno jsem se probudila a řekla si že tam prostě pojedu, protože nevidím zase tak extrémní riziko, zvlášť když jsme opravdu skoro na všechno dobře připraveni. Letadlo nevadí. Jinak mi potvrdil 3tt a viděla jsem i hrášek na ultrazvuku. Uvidíme co dál. Tak hezký večer. :slight_smile:
19. zář 2007 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Srazík byl super, já se pak ještě stavila v Kauflandu pro maso na zapečené špagety,ještě jsem potkala bývalého spolužáka ze základky, tak jsem s ním vytvrdla a na konec ani nestihla jet do Boru s manželem pro tu postýlku, takže zítra :sweat_smile:
Evunko, tak to je dobrá zpráva, ne? Moc gratuluju,ale asi tě pošlou na plodovou vodu, ne? Aby si byli jistí, že to nic není.S tou svatební cestu asi záleží na tobě, jinak já bych asi měla strach, abych nechytla nějakého baciláka, nebo vira, přeci jen jich tam je, a jsou trošku jiní, než máme my tady. Musíš na sebe dávat pozor :wink: Teď když jste 2 v 1.
Tak hezký večer Irča
19. zář 2007 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mňam, žemlovka, tu můžu!! Ale manžel ji taky nejí..a pro sebe se mi nechce dělat :frowning2:
Dopadla jsi dobře na úřadech? :fearful:

evunko, tak gratuluju k puntíčku :o))) Já bych bohužel Keňu jako extrémní riziko viděla..a určitě bych nejela. :confounded:

Iren, já ponakoupila v Andy a pelášila dom. Zkrátila jsem sit okousek busem a ještě že jsem tak udělala..půl kopce domů mi stačilo bohatě :sunglasses:. Malej se ale furt drží... :slight_smile:

Jdu si dát dávku maliníku :slight_smile:
19. zář 2007 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukám že jsem vám stou žemlovkou udělala chutě :confused: Kamil jí také nemusí a my jsme si s Tomíkem pěkně pošmákli :sweat_smile: Od zítřka už budu pobírat mateřskou,tak jsem ráda :slight_smile: Evi také ti přeji aby vše bylo vpořádku a souhlasím s holkama-také bych nikam neletěla :unamused:Tak pa těhulky
19. zář 2007 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě se chci optat-zítra tedy půjdu sepsat ten porodopis :confused:tak k tomu potžebuji občanku a oddací list?nebo ještě něco :cry: fakt si to už nepamatuji,tak prosím poraďte :fearful:
19. zář 2007 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Markét já měla s sebou raději i rodný list k občance a oddacímu listu. Chtěla po mě nakonec jen oddacé list, z něj to všechno opsala :slight_smile:
20. zář 2007 v 06:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Radu-díky moc :wink: my pádíme doškolky :slight_smile:
20. zář 2007 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!

Potřebovala bych poradit...mám úplně popraskanou bradavku a při kojení to bolí jako čert. Dr. mi poradila mlíko odsát a krmit flaštičkou, než se to nezahojí. Musí se mlíko, které odsaju a hned s ním budu krmit ohřívat?
20. zář 2007 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prado ahojky, já jen napíšu co jsem vyčetla na netu..

Mléko je možno při pokojové teplotě uchovat nezávadné několik hodin, v chladničce déle, nanejvýš však 24 hodin. Hluboce zmrazené mléko vydrží v mrazicím boxu bez rozmrazení po několik týdnů až 3 měsíce. Pro skladování v mrazicím boxu je třeba nalít mléka do láhve jen tolik, aby pod uzávěrem zůstalo trochu volného prostoru. Pro zmrazení je možno používat čisté umělohmotné nádobky na led, neboť tato umělá hmota je zdravotně nezávadná, určená pro styk s potravinami. Kuličky zmrazeného mléka pak lze uložit do mrazicího boxu v čistém mikrotenovém sáčku. Výhodou je možnost použití pouze části obsahu sáčku.

Jednou rozmrazené mléko už nesmí být znovu zmrazeno, musí se uchovávat v chladničce a spotřebovat nejpozději do 24 hodin.

Láhev s mlékem se rozmrazuje ve vodní lázni nebo při pokojové teplotě. Použití mikrovlnné trouby není pro nestejnoměrné prohřátí objemu láhve vhodné. Také negativní ovlivnění některých součástí mateřského mléka mikrovlnným ohřevem je nevýhodné.

Je to odsud ... http://www.stripky.cz/nemoci/kojeni/kojeni.html

A dr. ti doporučila krmit flaštičkou? Nemyslím, že je to dobré. Mimi se pak prý nechtějí přisávat a kamarádka to dělala tak, že krmila stříkačkou nebo lžičkou.
Pak jsou taky na popraskané bradavky kloboučky, ale to je myslím to samé, jako lahvička...té bych se snažila vyvarovat :frowning2:
20. zář 2007 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. zář 2007 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už mám porodopis sepsaný :wink: a jména jsou-Jan :dizzy_face: Nikolka,ale nevím jestli to zas nebudeme přpisovat :confused: A ptala jsem se na ten termín a opravdu mám ještě měsíc čas-takže mě včéra sestra zbytečbně vyplašila-určitě to o ten měsíc zblbla :confounded:
20. zář 2007 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Paráda! :slight_smile: Jména pěkný. Jsem včera manžela poškárlila, že se prý dají jména ještě přepsat až budeme "v akci" :grinning:

No ale dr. ti to potvrdil ne? :frowning2: Kdy jdeš na příští KO?
20. zář 2007 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Honzíka si vybral Tomášek :slight_smile: no a ta Nikolka mě napadla min.týden ato jsem se rozhodovala mezi-Adélou,Nelou a Natálkou,no a nokonec to bude asi ta Nikolka :confused:a manžel řekl,že to nechá na mě :slight_smile:Tak uvidíme
20. zář 2007 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Teda prado, hned takové problémy, tak to teda nic moc, ale koukám, že Ráďa to má vše pod kontorlou :sweat_smile: :sweat_smile:
Ale taky bych se přikláněla k tomu, že lahvička je až to poseldní, právě tak jak říká Radka, děti si navyknout na dudlík a pak nechtějí z prsu a to by byla odcela škoda, ne? Tak držím palečky ať se to rychle zahojí.Nám v porodnici na popraskané bradavky mazali fialovou vodičku, asi to pomáhalo, už si nepamatuju,ale vše bylo fialové.Ani Bepanthen nezabírá?
Markét, tak si klidnější a můžeš jeto do Lt hlídat pejsky, nebo nepojedeš? Hlavně holky buďte v klidu a šetřete se, ať si miminka užívají ještě břišní klídeček :wink: :wink: než přijde jejich časík.
Já dneska byla na sociálce a řekli mi, že tím, že jsem se vdala nemám nárok na přídavky a nechápu, proč po mně chtěli manželův roční příjem za rok 2005, to jsem ještě ani nevěděla, že bude můj manžel, prostě postavené na hlavu!!!!
20. zář 2007 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
markét, takže konečně nějaká jména? Aby jste se pak s manželem nedohadovali na porodním sále :wink:
20. zář 2007 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Irčo no klidnější jsem,ale i tak se nějak víc hlídám,ještě nevím jestli pojedu do Ltm :unamused: Ty jsou na té soc. nějací divný,ne?No a ty jména,ještě nevím-jestli to Kamil schválí :confused: Máte postýlku?
20. zář 2007 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Markét, když to nechal manžel na tobě, tak snad schválí ne? jsou to hezká jména, tak co. Já postýlku už mám, koupili jsme ji taky v Boru v tom obchůdku, rovnou i s matrací a s držákem na nebesa. Jenže nevím kam ji postavím, na stavebním úřadě nás ale vůbec nepotěšili a mně z toho asi šibne, nedokážu si to představit v tomhle našem malém bytečku. :cry: :cry:
20. zář 2007 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holčiny! Fajn že jste si srázek užily. Škoda že jste neudělaly nějaké společné foto bříškandy :wink:
My jsme včera stavěli tu lavici do kuchyně, tak dnes jsme už jedli normálně u jídelního stolu. Mám z toho radost, vypadá to pěkně. Teď přemýšlíme jak zrekonstruujeme chodbu. V té bude práce víc, protože se musí i vyštukovat (dost se loupe) a bude se předělávat osvětlení - no tady je totiž nad dveřma do bytu zářivka!!! To sem ještě neviděla :astonished: A taky sem chcem udělat nějaké skříně, protože tu dost chybí úložný prostor. no práce až nad hlavu ...

Koukám Radko, že se prcek furt drží tam kde má, to je dobře! Ale už to máš za pár :wink: Ale uteklo to co? :dizzy_face:
20. zář 2007 ve 21:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
evunka - to je krásný, že dr. mimi potvrdil!!! Moooc blahopřeju! S tou cestou se musíte rozhodnout sami ... my jsme loni měli jet na svatební cestu do Španělska, dost jsme to zvažovali a nakonec jsme zájezd zrušili a změnili ho na tuzemský. O mimi jsme se pokoušeli dost dlouho a kdyby se nedejbože něco stalo, do smrti bysme si to vyčítali.
Ale každý na to kouká jinak. Tak hlavně ať jste oba v pořádku!!!
Takže manžel už to ví, že :slight_smile: Tak povídej, jak reagoval?
20. zář 2007 ve 21:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsme zpět vše bylo OK, váha, tlak, moč... porodnice plná, dáme tomu prý víkend..jsem otevřená na 2-3 prsty jak čtu ve zprávě a odchází mi hlenová zátka. V pondělí nástup s taškou, kontrolní UTZ biometrie a na CTG+zátěžák.
Chjo...je to nekonečný :slight_smile:
21. zář 2007 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Radu :slight_smile: takže jestli jsem tě dobře pochopila,tak přes víkend Petulka ještě vtobě vydrží a v po. ti začnou vyvolávat porod??? :confused:
21. zář 2007 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jestli vydrží přes víkend tak v pondělí jdu na zátěžák a vyšetření jak to vypadá a pravděpodobně se bude vyvolávat. Přenášet mě prý určitě nenechají. Záleží taky na tom zátěžáku, jak bude malej a děloha reagovat..
21. zář 2007 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
:confused: jo takle,hm :confused: no tak to natebe budu moc myslet-jestli pak se bude chtít malýmu už ven o víkendu ?:wink: Tak kdyby jo,tak ti Radu přeji aby to bylo rychlé a vpohodě jste to všichni 3 zvládli-ale ty jseš šikulka,takže to bode vpohodě,viť :sweat_smile: Tak pa pa :dizzy_face:
21. zář 2007 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Ty vaďo Radu tak ty už to máš za pár :astonished: Nejlepší by bylo, kdyby k tomu došlo samo, že? Aby tě moc netrápili. Tak to taky držím moc palečky aby všechno šlo jak má a nebyly žádné problémy. Ale ty máš všechno pod kontrolou, takže to bude v poho! Jak to půjde, dej hnedle vědět! :sweat_smile:
21. zář 2007 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky!
jenom nakukuju, protože mám teplotu a měla bych ležet, ale manžel mi jel koupit paralen, tak jsem toho využila(jinak by mě od počítae hnal).

Radu, budu na Tebe myslet, aby vše proběhlo bez problémů.
22. zář 2007 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My jsme před chvílí přijely z České Lípy. Byly jsme tam s kamarádkou po nákupech. Teda to co jsme chtěly, to jsme bohužel nekoupily :unamused: Ale zašly jsme pak do Splitu na zahrádku na kafíčko (tam mě potěšili, protože tam mají mikrovlnku a ohřáli mi pro Karolínku jídlo) a viděly na námku 3 nevěsty :dizzy_face: - tak to bylo hezký.

perada - tak ať to hlavně dobře dopadne a ať se přihlásí prcek o příchod na svět sám. Vím jaké to je když porod vyvolávají ... :confounded:
22. zář 2007 v 15:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak jakpak jste si užili víkendu?My jsme včéra byli na výletě v Liberecké zoo :wink: teď jsou moji kluci venku a já jsem vyžehlila hromadu prádla :cry: tak jsem ráda,že už to mám hotové :dizzy_face:No a co ty Radko? Myslím natebe :fearful: Dej vědět jestli jste ještě doma :slight_smile:
23. zář 2007 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak se hlásím celá :slight_smile:
Včera mi snad komplet odešla hlenová zátka, večer pár kontrakcí a nic z toho. Zítra utz a pak zátěžák. Mám přijít i s taškou, tak uvidíme co z toho nakonec bude :slight_smile:

Jinak díky :slight_smile: Buď se tu zítra ukážu nebo zprávy o mě budou na říjnovkách :wink:

Markét, žehlení nezávidím..jsem ráda že to mám dávno za sebou a těch pár našich kousků mi teď bohatě stačí. Hodně mi pomáhá ale i Petr.
Víkendík jsme měli jinak taky príma. Včera odpo se na mě přijela ještě podívat mami s tati a pražákama. Byla zábava. Jen do odjeli my vyrazili na chatu za bandou je pozdravit. Zábava byla fakt úžasná, malej se musel pořádně natřásat :grinning:. Večer byl vegáč a dneska taky.
Počasí je jinak super! škoda že nemůžu ještě kočárkovat :sunglasses:
23. zář 2007 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek