• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Českolipsko. Je tu nějaká těhulka nebo maminka?

10. ledna 2013 
Ahoj holky!
snezenka 123 také vítám, to je fajn, že se takhle rozrůstáme, alespoň potom ty naše srazíky nebudou o tří členech, co holky?
takže plavčo by mělo být od září, no tak to zkusím s tím Libercem počkat, naštěstí je to tam až od října. To by se snad už něco tady v bazénu mělo vyvrbit. Ještě záleží od kolika měcíců, či let budou ty kurzy. Ale byla bych přeci jen raději v Lípě.
Dneska jsem byla u dr v Lbc na kontrole a při té příložitosti jsme se stavili v Globusu, na jak píše Míša, že utratili spoustu peněz, tak mi teda také, ale také jsem spokojená a na víc, konečně jsem koupila k noťasu myš, takže konečně udělám Elenčino album a baráčku taky, už jsem s tím hrozná, vy pořád přidáváte a já nic, tak to konečně napravím. :wink: :slight_smile:
Teda bobísku, no to ti nezávidím, to teploučko za krkem, jéje. :grinning: :grinning:
Ale my poslední dobou taky pořád někde ublinkáváme, prá vě, že taky děláme hlouposti a mlíčko v bříšku nevydrží. Pak to dopadá stejně. :confounded: :confounded:
16. čer 2008 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Snezenko, vítám Tě!!!!!
17. čer 2008 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsem byla včera v Praze na kontrole a po dlouhé době něco pozitivního :slight_smile:
Vše je v pořádku,ještě pojedu na jednu kontrolu 1.7.a když i ta bude v poho,jdeme do další stimulace.Tak se ted budu modlit,aby bylo.
19. čer 2008 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pikus tak drzime palecky a moc ti přeji, aby se to povedlo
19. čer 2008 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pikus taky moc moc držíme palečky!!!!
Dneska jsem se dozvěděla, že by v Lípě v bazénu mělo být plávání až pro roční děti, že na menší nemají uspůsobený bazén a lektory, tak nevím. To by mě docela mrzelo. :frowning2: :frowning2:
19. čer 2008 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pikus, budu Ti držet pěsti, aby bylo vše O.K. :wink:
20. čer 2008 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pikus... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Andílku, na MěU psali že tam je bazének pro takovýhle prťata...a plánují plavání. Dávají do dohromady a září/říjen se začne :slight_smile:

Sněženko ahoj :slight_smile:

Evunko Adámek je krásnej uzlíček :dizzy_face: :dizzy_face: Hned bych si pochovala zase miminečkooo :slight_smile:
20. čer 2008 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky,jste zlatý :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
20. čer 2008 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
Co je s Váma? No jo, je pěkně, tak jste všechny asi venku,co? My jsme s Míšou převážně doma-je to pro nás obě zatím lepší. Míša si leze kde chce, venku bych jí musela pořád tahat z pusy trávu a vůbec bych si to neužila.

O víkendu jedu s Míšou zase do Ostravy, tak už se těším na změnu.
23. čer 2008 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je fakt, semka nikdo nepíše. Je to takový smutný :cry:
23. čer 2008 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím holky, my vůbec nestíháme sem chodit. Víkend byl rozlítaný. Venku bylo hezky, tak jsme jezdili po návštěvách a domů se dostali až navečer a to bylo pak rychle vykoupat, napapat a šup do pelechu a i já pak šla brzo spát. V sobotu jsme byli dopo. omrknout neckyádu v Lípě u jezu. Bylo hezky, tak Áďa v kočárku chrupal. Zloběj nás prdíky, tak jsem se rozhodla že i když v porodnici říkají, žádný čaje do šesti měsíců, tak mu stejně fenyklový koupím a zkusím dát. Vyrostly jsme na něm i my se ségrou a nic nám není. Stejná věc je s přetahováním pindíků u kluků. Všude říkají a píšou, nepřetahovat! Jenže zase ti známí, kteří nepřetahovali, tak kluci šli na obřízku a to je podle mě mnohem větší zlo, takže přetahujeme. Sice to jsou nervy, ale každý den jsme kousek dál a dneska snad už bude dílo dokonáno. Perad, jak jste to dělali vy s Míšou a ty Bobí???
Pikus, že by ta dovča vážně zabrala??? :wink:
Pradi, i pejskové papaj trávu, čistěj si tím žaludek, třeba to Míša potřebuje? (to byl samozřejmě vtip) A co všechno se dá v trávě ještě najít?? :grinning: Je pravda, že když je venku tak šílený vedro, je lepší být doma, včera naštěstí pofukoval vítr, tak se to dalo.
Iren, už se těším na fotečky. Jinak Adámek už si na koupání zvyká a už nepláče. Ale to mazání zatím moc nedává :unamused: to si ještě pobrečí. Aspoň že ta voda se mu začíná líbit.
Jdeme dneska na kyčličky, tak jsem zvědavá co nám pan doktor poví. Jinak se mi chudák malej osypal potničkama, :sweat_smile: tak vypadá jak v pubertě :confounded:
23. čer 2008 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evunko já čumim jak blázen, vám už jde stahovat pindík?
Mě doktorka říkala, že na něj nemám do roka sahat. Bylo mi to divný a taky jsem měla divnej pocit a na roční prohlídce mi říkala, že pomalu můžu začít a dala mi takovou mastičku, kterou mu mám dávat na konec pytlíka.
Jenomže jak už má víc rozumu, tak řve jako kráva a pereme se o 106. Musí ho to bolet.
Při dalším mímu bych určo neposlechla a přetahovala od začátku.
Normálně závidim
23. čer 2008 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
my byli o víkendu v Lbc u mamky. Byl tam dětský den, teda tam je to brané jako loučení se školou,a le vždy je to moc fajn. Sejdeme se tam s kámoškama a jejich ratolestma, pak zalezem do hospůdky na terásku a drbeme a drbeme. No super.
perad, myslíš, že by se teda s plaváním mohlo zadařit, ju? No tak to se těším. :sweat_smile: :sweat_smile:
Evunko, já jsem Mišákovi co si vzpomínám taky hned tahle brzy a dostali jsme od dr. na to mastičku. Jo a s prdíkama u Elenky jsme si taky užili a fungoval na to buď BabyCalm, je to čistě přírodní olej a prodává se to v lékárnách, v Kauflandu to mají určitě a nebo co kdyby jsi ty zkusila pít ten fenykl, ale je to tak, že se koupí fenykl plod, vždy jedna plná lžička se rozdrtí a přelije se 150ml vody a nechá se minutu přejít varem a pak 10 minut odstavit a vypít, pije se 2x denně buď před jídlem, nebo po jídle. Nám to zabralo super a hlavně dělá se potom i mlíko a prý miminkům to mlíčko víc chutná.
A nás asi trápí zoubky, slintáme koušeme, to by ještě šlo, ale pořád kakáme, už mi přijde, že snad ani nemá co a špatně spinká a je protivná. No co vám mám povídat, tak každou chvilku koukám, jestli už. :confused: :confused:
23. čer 2008 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě k těm mimčo prdíkům. Já jsem kojila do 8,5 měsíce, ale s čajíkem fenyklovim jsem začala už první měsíc po porodu. Kupovala jsem ho v lékárně a tam píšou, že to můžou miminka od 2. týdne života. Myslim, že byl od HIPP a je granulovanej. Mě taky chutnal :slight_smile: Rychlá příprava. A proto, že jsem kojila přes klobouček, tak nebyl s flaškou problém. Některý děti nechtějí pak prso, ale Dáda to nerozeznal. Ale dávat na lžičku je taky řešení
Dadynkovi strašně chutnal a pije ho i dneska.
Musim to zaklepat, ale já vůbec nevěděla, co to je, když miminko pláče kvůli prdíkům.
24. čer 2008 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
My si kvůli prdíkům užili taky pěkně, ale já začla pít ten fenykl, protože jak píše Bobísek, že měla ten klobouček, to my neměli, tak Elenka neuměla pít z lahvičky a ze lžičky opravdu jen malinko, ale poradili mi ať piju neředěný fenykl a bylo po problému.
Bobísku, kdy jste začli dávat příkrmy a místo čeho? Nám teď bude 6, tak říkala dr. že máme začít zeleninkou, kamarádky říkaly, že je dobré třeba místo odpoledního krmení, že zbyde víc mlíčka na večer.
24. čer 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iren, doufám že vám to plavání tady v Lípě vyjde, taky se časem chystáme. A ten fenykl určitě zkusím. Koupila jsem granulovaný fenyklový od nějaké značky Bio co mi dali v lékárně, je to pro miminka od ukončeného prvního týdne a docela to zabírá. 100ml převař. vody a jednu čaj. lžičku a zchladit na 30´C. Pije z lahvičky a problém s kojením nemáme, nerozezná to. To se docela divím, protože musí mít občas honičku co to v té pusince vůbec má - dudlík, lahvičku nebo prso? :slight_smile: Dávám mu cucnout po kojení a divím se kolik toho vypije. Teď naposledy 35ml, což si myslím že je na něj dost. To musí být plno lžiček. Snad se brzo zoubky vyklubou a budete mít klid. Dáváš Elence to chladící kousátko?? To je taky tak blbě vymyšlený. Skončej prdíky a chvíli na to začnou zoubky. Iren, krásný fotky máte s Elenkou, je z nich hezky vidět jak je spokojená. :dizzy_face:
Jinak já vůbec nevěděla jak na pindíka. To mě pořád uháněla tchyně, jestli jsem to už zkusila přetáhnout. U dr. taky říkali nepřetahovat, ale co jsem po známých zjišťovala, tak u kluků, kterým to maminky nepřetahovaly, tak šli do osmi let na obřízku. My máme přetaženo, ale jen díky tchýni a to bylo řevu, ale pomalu jsme tak čtyři dny kousek po kousku udělali a teď už jsme za hlavičkou, tak to už dodělám časem sama. Vždycky to zkouším ve vaně a vždycky to o kousek jde. Pak mu ho namažu pantenolem a je klid. Ale hlavně když už mu ho přetáhnu a zkouším dál jestli to ještě trošičku půjde, tak už nebrečí. Ale ty záchvaty než jsme to přetáhli. Taky jsem ráda že jsem neposlechla doktry a knížky a přetáhli jsme to už teď. Uf, aspoň pak už bude klid.
26. čer 2008 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Zdravím Vás z Ostravy. :wink:
26. čer 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj maminy! Nějak se sem poslední dobou moc nedostávám :sweat_smile: Už je zas pěkný počásko, tak jsme většinou venku. Kája už toho i dost ujde, tak třeba do krámu, nebo někdy k babičce chodíme pěšky. Teď mě překvapila - stále jsem jí nosila do schodů a ona je už vyjde sama. Buď za ruku, nebo třeba ve vchodě se drží zdi či zábradlí. No šikulka, dělá mi radost :slight_smile:
Má teď takové období, že všechno po nás opakuje a hodně toho vypozoruje - dělá to co my. Člověk si myslí, že to jsou furt taková odrostlá miminka a ono prd - každodenně nás přesvědčuje o opaku, že už je to prostě velká holka, co všechno už zná a umí. No je to fajn už s takovým dítkem :grinning:

prada - to je fajn, když máš takhle kam jet a nemusíš sedět furt doma :slight_smile: Hezky si to tam užívejte holky :wink:

evunka - to je dobře, že si děláš něco podle sebe, jak uznáš za vhodné a nejen dle dr. :wink: Člověk taky nesmí dát úplně pokaždé na doktory :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já třeba jako jediná z "únorovek" jsem dávala od narození spát Karolínku na bříško - ani já, ani manžel bysme jí nenechali přes noc na zádech. Prostě máme ten názor, že se tak může udusit miminko zvratkama. Nikomu polohu na zádech nevyvracím, ale zas ani sobě nenechám vyvrátit názor lehu na bříšku :wink: Kája si tak zvykla a spí převážně na bříšku. Jasně že se i převrací, ale bříško u ní vede.

Jinak my teď intenzivně pracujeme na pokojíku. Chodí mi sem jeden mlaďas škrábat starý štuk (manža na to nemá bohužel čas), zítra by to měl už dodělat. O víkendu nám jeden kámoš vyštukuje. Jo a dnes jsem si vyzvedla lustr pro Kájinku do pokojíčku: http://www.modrastrecha.cz/album/view.php?vImageID=1545299&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F - ta růžová není tak křiklavá, takže barvičky super - mám z něj fakt radost :dizzy_face:
26. čer 2008 ve 23:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mori, určitě si to tady užijeme a já si možná i trochu odpočinu :dizzy_face:
Pěkný lustr, určitě to bude vypadat moc hezky.
Já jsem Míšu taky chtěla dávat spát na bříško, ale nechtěla(to byl vždycky řev-jenom jsem ji otočila na záda, tak spala),až te´d spí převážně na bříšku, jinak spala vždy na zádech.
Jinak to opravdu letí, taky mám pocit, že je to moje malé miminko, ale ona už budu za chvíli chodit :astonished: , takže žádné miminko. Roste jako z vody a mám z ní velkou radost.
27. čer 2008 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mori lustr je fakt hezounkej.

Andilekir -vracim se ještě k otázce od kdy jsem přikrmovala. Začala jsem obědem a najela jsem s malym na jabličkové pyré, protože jsme měli furt problémy se zácpou. A potom jsem dala brokolici. Měl jí rád a když se ksichtíkoval, že tu zelenou bezchuťovku nechce, tak jsem mu tam rozdrobila piškot a bylo vymalováno. Potom klasika mrkev a brambor a tak nějak jsem to střídala a dělala takový ty polívčičky
Začali jsme tim obědem a pak i první večeří, kterou jsme postupně stářím střídali i s kaší.
Ale je to individuální. Prošli jsme si obdobím, kdy nechtěl zeleninu a kaše a teď nenávidí přesnídávky. Díkybohu miluje šťavnatý ovoce, takže má vitamínků dost. Zboňuje melouny a třešně (prostě sezónní ovoce)
Úplně jsem přestala kojit od 9 měsíce, i přesto, že jsem moc chtěla, tak moje piraňa ukousaná se nedala rozdejchat. První 2 zuby mu vyrostli přesně na 5.měsíci a pak to bylo horší a horší. V noci to bylo fajn, cumlal z polospánku a tak nekousal, ale přes den to byl masožravec. A jak jsem kojila jen v noci, tak mlíka bylo míň a míň ....

Včera ve vaně jsem zasejc malýmu přetahovala pytlíka a najednou to tak trochu křuplo, tako když odloupnete šťopku z jabka. A šup.... skoro přetaženej
29. čer 2008 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Evunko no vidíš jak jste šikovný, alespoň nebudete mít potom s pindíkem problémy. Každej říká něco jiného a pak se v tom vyznej. :confused: :confused:
Mori ten lustr je opravdu hezonkej, vybrali jste moc pěkně. Kája spinkala na bříšku? Někdo to nedoporučuje kvůli náhlému umrtí, někde jsem to myslím četla, že nejvíc případů bylo ze spaní na bříška. nevím. Malá mi spala hodně na boku, nebo na zádíčkách s hlavičkou na stranu, takové to hezké miminkovské chrupkáníčko s pěstičkama a ručičkama nahoru, už to nedělá, jsme z toho vyrostly :frowning2: :wink:
pradi hrozně to utíká viď, nedávno se nám to narodilo a hele, vy už skorem chodíte.My už válíme sudy, místo aby večer chrupkala, tak se koulí po posteli, je to docela sranda.
Už jsem začli s příkrmama, mám pocit, že mi mlíka ubývá, tak trénujeme lžičku, co kdyby, no a dneska večer snědla skorem všechnu kašičku, měla jsem z ní opravdu velkou radost, je to moje šikulínka. A to trénujeme od pondělka a pořád nechtěla a nechtěla a až dneska se do toho nějak pustila. :dizzy_face: :dizzy_face:
Bobísku píšou i dr. to říkala, že se má začít zeleninou, že když se začne ovocem, tak potom zeleninu, která není tak sladká poitom nechtějí. Je to tak? My totiž máme zase poslední dobou problém s průjmíkem, na víc ho máme brčálově zelený, no opravdu nevím z čeho to měla, když měla jen mlíko ode mne. Dostali jsme na to od dr. kapky, ale jsou hnus. Dostat je do ní byla fakt síla. Naštěstí žádný nebezpečný vir to není. Dneska už to bylo dobré, tak snad je to pryč. Možná je to opravdu k zoubkum.
29. čer 2008 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
andilekir - jj, Kája spala opravdu na bříšku. My s manželem spaní na zádech v noci úplně zavrhli - prostě jsme se báli, že kdyby si blinkla, že se udusí - já vím, dnes všichni říkají, že spát se na zádech má. Leč ve všem prostě na doktory nedám - nám nic takového nikdo neříkal, spíš jsem to všude jen četla. Za nás jsme spali na bříšku všichni, že :wink: Zvykla si na to a spí na břiše dodnes.
30. čer 2008 v 10:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mori, kde jsi sehnala ten hezkej lustr pro Káju?? Takovej jsem ještě nikde nezahlídla?? Jinak jsem taky zaslechla aby miminka nespala na bříšku, ale jeden říká to a druhý tohle. Zkusila jsem dát Adíse na bříško, ale nelíbí se mu to a dává hlavičku nosánkem kolmo k matraci, tak jsem se docela lekla a když to neumí čudla malej, tak ho tak dávat spát raději nebudu. Jen jednou mi tak na deset minut usnul, ale to jsem byla u něj. Dokonce jsem si ho i rychle vyblejskla.
Bobí, no supr, vidíš to, i po roce to jde tak hezky přetáhnout. To je dobře. Nás už v porodnici strašili, že má hrozně úzkej otvůrek, že na devadesát procent bude stejně na obřízku muset a ono prdlajs. :dizzy_face: Kdybych je poslechla, tak by tam asi fakt šel.
Iren - dáváme od včera Baby Calm, dělám si fenyklovej odvar a myslím že to je lepší. Uvidím jak to bude vypadat zítra a pozítří. S tím průjmem jsem se teď nějak nedávno bavila s mamkou, že když i nám rostly zuby když jsme byly se ségrou malé, tak jediný co bylo, že jsme měly šílenej průjem. Určitě je to k těm zoubkům, neboj.
30. čer 2008 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
evunka - objednala jsem si ho na Netu. Je to od firmy Massive. Mají spoustu pěkných dětských svítidel, ale je potřeba koukat na kolik je to žárovek a na jak silné hlavně. Taky se mi líbil jeden lustr na 40 W a to je fakt do dětskýho pokojíku málo. Ty dětské mají označené jako "Kico" tak pokoukej, určo se ti něco zalíbí i pro kluka :wink:
30. čer 2008 ve 12:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauvec holky,
zítra jdu s malym do bazénu do Lípy. Jsem na to zvědavá a pak vám nahlásim zprávičku jaký jsme měli z toho dojem a zážitek.
Jenom vám musim říct, že ten můj velkej chlap je fakticky máslo. Poslala jsem mu mailem fotky domácího porodu. Je to teda fakticky do detailu nafocený a on ten hrdina odbíhal asi 3x od počítače a natahoval na zvracení. Je to ale vážně hrdina. Fakt díkybohu, že u našeho porodu nebyl, jinak by ho možná doktoři ani nevskřísili :sweat_smile:
30. čer 2008 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Evunko, to je super, že už je to lepší, uvidíš, že za chvilku si s tím malý poradí sám, jen ty začátky jsou těžší.
Mori taky pokouknu po nějakém hezkém svítítku pro Elenku do pokojíčku, už ho pomalu začínáme dávat dohromdy, teda jako teoreticky, jaké barvy, jak světlo, jaký nábytek a tak.
bobísku můj manža u porodu byl a teda nekácel se, ale okomentoval to, že jsem tam ležela jak vyvržená srna, dobrý co? Jo a mé kamrádky manžel byl taky u porodu a když to viděl, tak od té doby u nich doma ještě žádný sex nebyl, má z toho normálně trauma, malému už je skorem 9 měsíců a pořád nic. Takže ne každý mužský to zvládne. :confounded: :confounded:
30. čer 2008 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je fakt síla. Možná by měl ten mužskej popřemejšlet o nějakym psychologovi. Je to vážně dost velkej zážitek.

Jo a do bazénu dneska nejdu, sakriš. Dáda se mi ráno probudil s nudlema pod nosem a pěkně hnusným kašlem, takže jsme na Hedelixu. Určo mi prochladl ve spánku. Nesnese na sobě žádnou deku, furt se odkopává. Jen co ho přikreju a sama vlezu na postel, tak má nožky zase nahoře. Ale když ho víc oblíknu, tak se tak propotí, že mu musim převlíct polštář, jak je mokrej
1. črc 2008 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bobí a nepřemýšleli jste o spacím pytli?? Já mám teda dva, malej v tom ještě nespinkal, spíš ho vždycky najdu někde dole pod dekou než mimo ni, ale určitě až se mi začne odkopávat, tak ho do něj budu dávat spinkat. A podle mě jsou Hedelix nejlepší kapičky na kašel co můžou být. Hlavně jsou přírodní :slight_smile: Jsem zvědavá na reference z bazénu až se Dáda uzdraví.
Jinak můj manža by k porodu nešel. Přiznal to na rovinu že by to nezvládnul a než aby z toho měl trauma, tak jsem to všechno nechávala na něm a nenutila ho. Nakonec by se mnou šel, teda jen než bych šla úplně na kozu, ale protože jak jsme přijeli do porodnice, tak jsem nevěděla co se bude dít, tak jsem ho raději poslala pryč, no a ještě že tak, stejně jsme šli na císaře, ale jakmile se to dozvěděl, tak přifrčel zpátky a čekal na nás venku :slight_smile:
Iren, tak ta tvoje kombinace kapiček a fenyklu úžasně zabrala. Děkuju moc za radu. Včera jsem se nestačila divit. Byl celé odpoledne vzhůru a vůbec neplakal, to se mi stalo poprvé. Ležel a vůbec nikoho k sobě dvě hodinky nepotřeboval, vystačil si sám, to jsem zírala, ale čím mě dostal, poprvé se na mě tak nádherně usmál a usmívá se od té doby často když se probudí nebo když je po kojení. Včera to byl fakt nádhernej den, hezky jsem si ho užila, ale hlavně že už ho to bříško tolik netrápí. :dizzy_face:
1. črc 2008 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evunko, to je dobře, že üž Adámka bříško netrápí.
1. črc 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jdu nahlásit,že už mám doma léky na další stimulaci a až to dostanu,tak si zase začnu píchat injekce.Tak snad to ted dotáhneme do zdárného konce.
1. črc 2008 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek