• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Českolipsko. Je tu nějaká těhulka nebo maminka?

10. ledna 2013 
Heresta - tak to jsi na tom úplně stejně jako já. Malej taky po šestinedělí začal dost plakat - hlady, tak se Petr naštval a mazal pro Nutrilon. Koupil ten žlutej - na déletrvající zasycení a od té doby máme klid a už od šestinedělí přikrmujeme. Teď už kojím max. 2x denně a přes noc - tak 3x. A to ještě nakojím a do hodinky má zase hlad, tak to más píš na žízeň. :unamused: Jinak dneska jsem byla u našich, mamka říkala že tam byla tvoje mamka a je z malé úúúúplně pokakaná. Přesně jako byla moje mamka - už to znají obě :grinning: Mamka zrovna říkala že to bude sranda až se my dvě někde s prckama sejdeme. Kdybys jela do Lípy k babičce nebo někam, dej vědět, můžeme tam dorazit. Malou jsem vlastně krom fotek ještě neviděla. I když bez auta to bude docela mazec :frowning2: . Nebo jestli pojedeš k mamce, tak tam taky můžu někdy dorazit. Mám tam ještě fotky ze svatby. Adámek už začíná být v pohodě a dost vnímat, zajímalo by mě i jak by reagoval na Yvonku.
Jinak já jdu zítra konečně ke gyn. ( první kontrola od porodu ) První objednání bylo až po měsíci a pak do toho mého termínu byl dr. nemocnej, tak ten termín doskákal až sem :angry: Mamka bude hlídat.
Malej vymyslel dobrou zábavu - chytí si do ručičky plínku a mává s ní a jak se mu dostane přes obličej, tak jakoby se dusí - zadrží dech nebo jako by se leknul a chvilinku nedýchá a pak zase jak s ní mávne dolu, tak si jí shodí a tohle dělá pořád střídavě za sebou tak desetkrát, pak si jí nechá na bříšku a hrozně se tomu směje... no fakt nechápu, občas maj ty děti divnou zábavu :confused: A místo plínky dnes chytil chrastítko a pěkně si s ním namlátil :sweat_smile: Je s ním poslední dobou fakt sranda :dizzy_face:
5. říj 2008 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
mori - třeba ti to vypité množství pomůže ještě k tomu kurýrování. Už jsi se z toho pořádně dostala??? Já mám občas taky takové nutkání někam vyrazit, ale pak si vzpomenu na malého a jsem zase nervózní z toho že by ho měl někdo hlídat ( nevím jestli jsem divná, ale mám pořád takovej pocit, že co se týče malého, dělám to nejlepší já a když i třeba manža něco s ním dělá, tak mi příjde, že to dělá pořád tak nějak špatně :frowning2: ) S tím pocitem bojuju od narození prcka. Vím že to tak není, ale učím se toho pocitu zbavit. Dneska se jen mamka zmínila o tom, až malej půjde do školy, že to asi bude v šesti, nevím už ani jak na to přišla řeč, no a jak se o tom zmínila, tak se mi prostě z ničeho nic spustily slzy. :cry: Vždyť ještě ani neumí chodit a mamka už přemýšlí o škole - čudla jedna.
5. říj 2008 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
evunka - no od včera je mi už úplně OK, tak jsem tam vydržela i docela dlouho :wink: :grinning: Co vy, jak to vidíš se srazíkem ?
5. říj 2008 ve 22:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
evunka-ten pocit ohledně malého,že se o něj nikdo nepostará jako já mám někdy i ted ale už mám vyzkoušeno,že malý u našich už spal,ale byla jsem stále na trní,volala jsem a že tam byl oa soboty do neděle tak jsem se na něj v sobotu jela podívat a ikdyž jsem viděla že mu nic nechybí hned bych si ho vzala domu,ale zrovna jsme s manželem byli na večeři na oslavu mých narozenin,tak to byl jediný duvod jinak by jel hned s námi. :slight_smile:
heresta-s mlékem jsme na tom byli podobně,ale já už jsem s kojením a mlékem měla problémy už ve špitále.
Hlavně si z toho nic nedělej,znám plno holek co jen pro svou pohodlnost kojit přestali a mléka měli na rozdávání.Když jsem se jich zeptala proč nekojí když mají mléko,odpověd byla že přeci nebudou v noci vstávat každé dvě hodiny kojit,že umělé mléko je lepší,že se vyspí. :frowning2: Což já osobně nepochopím do dnes.I z finančních duvodu a i když někke jsi je problém aby ti mléko dneska někde ohřáli.
My jsme používali na doporučení dr. ze špitálu mléko BEBA,ale dnes používáme mléko od HAMI a stále Honzíkovi chutná a dokud mu chutnat bude tak mu ho budu kupovat. :slight_smile:
mori-jsem pro ten týden od 13.10. jen ještě kdy a určitě by to bylo zase odpoledne,že? :slight_smile:
Jinak zítra začínám podnikat nějaké kroky ohledně financí tak doufám,že když mám i vaší podporu tak to vyjde.Už jdu dneska spát nějak jsem to přetáhla,doufám že mě malý vzbudí až budeme papat. :slight_smile:
5. říj 2008 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jjj26 - já nechápu, proč někdo přestane kojit pro svou pohodlnost :confused: nemůžu si pomoct, ale pohodlnější je kojit - mlíko má furt mamina u sebe připravené :wink: Za to já v noci musela vstát, připravit, ohřát ... kojící matka vytáhne prsíno a je to :sweat_smile: Jinak my asi měli štěstí, ale mlíčko nám vždycky někde v restauraci ohřáli, v autě máme ohřívačku a na dovču jsme si vzali ohřívačku z domova ... teď tahat ty piksly s Nutrilonem :fearful: No nevím, kojení mi furt vychází pohodlněji :sweat_smile:

Jinak my jsme stále na Nutrilonu. Má ho od porodnice a k jiné značce jsem nepřešla, neboť jí chutná. Pije ho ještě dnes, ale už jen 1x denně (dopoledne, když jde spát).

Srazík určo odpo, asi tak jak minule od 14 h ne ??? Když nás bude víc, tak možná bude lepší zamluvit místo, aby to bylo zas hned u toho hracího koutku. Máte tam někdo tel.?
6. říj 2008 v 09:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evunka: no a ja uz prikrmuju a to ji jsou dva týdny fakt me to stve :frowning2: :frowning2: ale hlavne at pribira... Urco dam vedet, on by me tomik i k babicce hodil, a pak by pro me prijel, bude rad aspon si odpocine :grinning:
6. říj 2008 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
mori-ok já jsem pro ale číslo nemám.
My mlíčko pijeme hodně někdy od rána do večera i místo klasické štávy nebo čaje,ale když mu chutná at si dá.Já jsem Hami zkusila kvuli tomu,že bych řekla že je chutově lepší než ta Beba a hlavně je i lacinější a kvalita je lepší. :slight_smile:
6. říj 2008 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Super srazík beru, vykurýrovaný už jsme a čas máme. Jen prosím ne ten čtvrtek, to máme to plavčo, ale mori na nás myslí :wink: Čas 14.00 nám vyhovuje. Měla bych tam jít ve čtvrtek s kamarádkou po plavču, tak bych to buď mohla zamluvit, nebo vzít telefon.
S mlíkem to je potíž to ano, já měla to štěstí, že jsem dala na všechny babské rady svých zkušených kamarádek a pila jsem ještě před porodem čaj z fenyklu a Gravimilk a mlíko se mi udělalo hned druhý den po porodu, takže jsem ani nezažila hladovou Elenku, která by chtěla mlíčko a ono ještě nic a vlastně máme mlíčko ještě do teď. To jsem moc ráda. Protože přesně, vystrčit prso a dál spát je úžasné, nemuset chodit nikam nic ohřívat a být v pelíšku.
:dizzy_face: :dizzy_face:
6. říj 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak budu zkouset dal odsavat, pit caj pro kojici matky, a uvidime.. treba se mlicko vrati :unamused: doufam...
6. říj 2008 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
heresta-hlavně tomu věř a nenervuj se,to tomu taky nepřispívá.Zkus vše pro to aby mlíčko přišlo a když nepřijde tak budeš alespon vědět že jsi pro to něco udělala.Zkus si i prsa masírovat a nahřívat ve sprše i to je dobré alespon to už mi doporučovali v porodnici. :slight_smile: Malou zkus přikládat než jí nakrmíš z flašky protože když děti mají hlad více sajou a bud to přijde nebo ne,zvládli jsme to všechny nějak tak ty to taky zvládneš.
:wink:
6. říj 2008 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jsme zpatky od dr.. a musim prikrmovat po kazdem kojeni, a kdyz pry vypije vic jak 60ml tak nemam cenu dal kojit :cry:
6. říj 2008 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nedělej si z toho hlavu,zkoušej to dokud to pujde a ucítíš že ti malá něco saje,přestat mužeš kdykoliv. :slight_smile: :wink:
6. říj 2008 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
heresto a nechceš zkusit homeopatika na podporu kojení? Už jsem je doporučovala Evunce, mně je doporučila moje dr. a i tady holky na netu a i kamarádky. Je to ricinus communis 5th a opravdu zaručeně zabíraj, prsa se ti naplní, že i bude mlíčko téct. Myslím, že i s peradou jsme se o tom bavili, že fakt fungují. Mají je normálně v lékárně a homeopatika závadná nejsou můžeš je brát. Zkus to za to nic nedáš, halvně by bylo škoda, když se alespoň trošku mlíčko dělá, s kojením přestat. A chce to hlavně i hodně pít, nejmíň 2 litry denně.
6. říj 2008 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
andilekir-tak to je škoda že i já jsem o těch práškách nevědělaurčitě bych je koupila at stojí cokoliv. :frowning2:
Taky držím herestě palečky a určitě to dopadne dobře,hlavně aby malá neměla hlad a mamina mohla být v klidu. :slight_smile:
Koukám,že taky po večerech sedíš chvíli u pc.Manžel má ted noční takže je to přes den s amlým a večír jsem ráda že si sednu.Dneska už jdu spát včera jsem hledala na netu pro Honzíka kombinézu a snad se něco vyvrbí.Už jsem mu po netu jednu koupila a jsem spokojená.Jak na fotce tak i ve skutečnosti vypadá super,ale musím koupit ještě větší nebot ten náš kluk za chvíli dohoní i tátu.HA HA :slight_smile: :slight_smile:
6. říj 2008 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jjj26: A to chodi manzel do práce i kdyz ho ceka operace s rukou jo? :astonished:
7. říj 2008 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky nevím jak vy,ale mě dneska nešlo celý den připojení na koníka. :frowning2:

A kde se vubec všechny stále touláte,pak to tady vázne a nic se neděje. :wink:

Dnes jsem potkala venku na procházce herestu a má mlíčko uplně pryč,ale hlavně že malá baští ten nutrilon a chutná jí. :slight_smile:

Tak kdo se ozve já tu dnes budu ještě asi tak do deseti tak mužete psát aby bylo co číst a dozvědět se zajímavosti.

Jinak Homzík už spinká a já jen musím sdělat nádobí a vyžehlit a je to zase na chvíli uklizené,ale na šnuře venku mám ještě zbyek prádla. :unamused: takže ho budu zítra dožehlovat.Vařila jsem zeleninové rizoto a manžel ho bude mít i na zítra a já si s Honzíkem dáme polívčičku,jak říká Honzík HAM. :wink:
7. říj 2008 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jjj26 - mě taky celý den nešel :confounded:
ooo já teď sbaštila rybičky v tomatě a je mi fajně :grinning: jsem to hrooozně dlouho neměla, tak přišli k chuti :wink:
Mě psal teď manžel, že je na cestě z práce, ale jede ještě do ČL, takže dorazí až tak za hoďku počítám ...
7. říj 2008 v 19:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky holky, tak já jsem vykurýrovaná..chytil mě hroznej kašel, fuj a rýma, bolesti hlavy...tak mám snad zase na dva roky vystaráno...fakt marodím málokdy...

Heresto, s kojením mě to mrzí, ale určitě to nevzdávej..znám plno holek co přikrmovaly, překonaly období a kojí zase vesele dál...homeomatika opravdu zabírají. Mě zabrala taky...opravdu doporučuju. CHce to hlavně hodně jíst a pít...určitě to zvládnete. :slight_smile: Gravimilk prý taky zabírá (mě teda nechutnal) a kojící čaj mi pomohl už v porodnici. :wink:

Jinak holky náš brouk už parádně chodí..nepotřebuje nás..už častěji přechází a přichází sám :slight_smile: Je z toho vytlemenej fakt boží :slight_smile: Jen nějak bojujeme s nočníkem..snad se to vrátí zase do starých kolejí :slight_smile:

Mě čeká taky nádobí...ale vyndat z myčky..to mě neba :slight_smile: a pak tu mám horu žehlení..to ale nechám na zítra, dneska mě trochu ještě pobolívá hlava tak se natáhnu k TV a zítra musím být fit...manžel jede na celý den na Invex, takže si odpoledne nevezme draka na hlídání jako poslední dva dny...
7. říj 2008 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani hoď pak odkaz jakou kombinézu jsi pořídila? Já jednu mám ale je obří...takže možná v lednu Peťulín do ní doroste...i když pochybuju :slight_smile: Možná že až napřesrok :grinning:.

Chcji jen nějakou nalítačku, normálně v kočáru a na cesty bude mít vyteplený kalhoty.....no a hlavně bůh ví jestli bude pořádná zima... :sweat_smile:
7. říj 2008 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
mori.ahoj jak se máte dlouho jsem tě tu taky nepostřehla,ale máme každá práce dost tak se připojíme jak čas a chut dovolí,ale jsme tu většinou ve stejné sestavě. :slight_smile:
Kupuješ nějaké dárky a máš inspiraci? :slight_smile:
Já jsem s erozhodla že malému dám za dárky tak 1000 kč vždyt to uplně stačí,stejně to ještě moc brát nebude až tak příští rok ikdyž oproti lonsku to bude lepší,protože minulý rok o vánocích mu byli 4.měsíce a to byl opravdu ješět miminko,ale vánoce u našich super.
7. říj 2008 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pikus jména krásný :dizzy_face: Jak se jinak cítíš? Na srazík by jsi mohla dorazit co?? :slight_smile:
7. říj 2008 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
perada-je dobře že už jsi zdravá doufám že dorazíš na srazík,taky navrhni kdy by se ti to hodilo aby se mohl objednat stul.Velká gratulace k šikulovi,taky už je t něho velký kluk a ted už jen budeš běhat a chytat a zavírat šuplíky atd. :slight_smile:
Jak myslíš že bojujete s nočníkem?Já dávám Honzíka na nočník když vstane ,než jde spát po obědě a pak jak si vzpomenu ale ještě neví že má říct že chce dělat ee ale už jsme měli i uspěch a když se ho zeptám jestli jdeme dělat ee,tak jde pro nočník nechá si sundat věci chvíli sedí a pak se usměje a jde pryč. :slight_smile: :wink:
No ale věřím mu tak snad se to brzy naučí aby jsme těch plenek nemuseli tolik kupovat.Jinak jsem se tě chtěla zeptat jak ti jí malý ?A co mu vaříš?Já vařím jako pro nás jen ne moc ochucené aby to nemělo nějaký vliv na organismus.
7. říj 2008 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
perada-kombinézu určitě vyfotíma vložím a jinak na netu jsou bazárky a já už tam mám dvě vybrané ale ještě chci pokouknout.Jinak jsem taky v Lípě našla větnamce co mají kombinézky a stojí 350 kč což myslím že jde. :wink:
7. říj 2008 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, díky :slight_smile: Jo za zadkem mě má pořád...nějak neposlouchá nezbeda :grinning: a všechno shazuje, vyhazuje, zahazuje děs.
Na nočník taky dávám když vstane, po obědě ale najednou tam moc nechce být...začne brečet a sápat se na mě, tak ho tam zabavuju a stejně nic...jak byl marod, tak jsme ulítli z režimu, takže se pokazilo i nočníkování. Snad to brzo zmákneme zase. Býval šikula, při každém posezení se vyčůral a občas jsme chytili i bobek :slight_smile:

Jo plínky mi dochází...chjo, tesco akce nic. Musím prolízt zase letáky.

Péťa jí pěkně... :grinning: Je to na něm asi i vidět. Nic mu nedělá problém. Do 11 měs jsem vařila zvlášť a teď postupně zavádím další jídla..a už naše. Přesně jak píšeš, neochucuju to moc kořením apod. příp. mu odeberu a nám tu omáčku dochutím vedle nebo až na talíři. Naučili jsme se díky tomu jíst i zdravá jídla :wink: Zítra dělám věpřové v mrkvi s bramborem...včera a dnes bylo pečené kuře s bramborem :slight_smile:
7. říj 2008 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ad termín srazu..na příští týden nic zatím nemáme..takže dejte termín a bloknu si ho pro vás :slight_smile:

jo 350 Kč to jde...já hodně nakupuju přes mimibazar tak nakukuju tam :slight_smile: dneska jsem koupila konečně pěkněj župánek pro Peťulína, tak snad budu spokojená :slight_smile:
7. říj 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
perada-držím palečky náš Honzík to dělal ze začátku hodně že všechno vyhazoval nebo schazoval tak manžel sehnal svorky na dvířka a jsou zavřená a je klid.Taky se naučil odnášet po přebalení plínku do koše což je takové hezké. :slight_smile:
Nevím co používáš za pleny ale já když jsou nějaké v akci a vím o nich že jsou dobré tak je koupím.Ted mají v Prioru v drogerii akci na Pampers sleep and play a na nás velikost 7-18 kg je jich tam 50 ks stojí 199 kč.
Za kolik jsi koupila ten župánek,my už ho máme delší dobu a platila jsem 100 kč což mě překvapilo ale je silný a příjemný. :slight_smile:
7. říj 2008 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jjj26 - tipy na dárky ti ráda napíšu, máme už docela jasno a něco už i máme ...
Mě už dorazil manža, chce napsat fakturu, tak jdu na to. Buď se ukážu ještě později, nebo spíš zítra :wink:
7. říj 2008 ve 20:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani já Pampers ráda moc nemám...raději Huggies, ale cena za Sleep je to dobrá, zítra se tam snad dokopu..envíš do kdy je ta akce?
Měli jsme velkou zásobu Tesco, ty mám nejraději a teď když dochází, kde nic tu nic...no my jsme s nimi teĎ i dost zatočili. :slight_smile:

S odnášením plínky je to pěkný :slight_smile:

Župánek jsem koupila za 170 + poštovný. Když lepší tam nebyl..a když jo tak za 400,- a to se mi teda nechtělo dávat. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16948594
7. říj 2008 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky,
vůbec se mi nechce žehlit, tak jsem nakoukla sem k vám. Nevím, jak to u nás se srazem vyjde, že bych Vás taky osobně poznala, ale máme v úterý a středu doktory a hlavně je Isi nemocná. Nemá teda teplotu, ale chudinka ochraptěla a je z toho celá nervozní, špatně se jí spí, ale jinak je v pohodě, takže uvidíme podle situace.

Heresto - pokud kojení nejde, svět se nezboří. Mám pocit, že teď se na kojení klade velký důraz, ale když není dost mlíčka, tak přeci nenecháme děti o hladu. Kojila jsem taky jenom krátce. Nejdříve neměla Elli sílu sát, tím jak byla prťavá, takže jsem odsávala a krmila jí stříkačkou, pak už sílu měla, ale už jí to zase nestačilo. Prý to tak je, když se používá odsávačka. Od 3měsíců je dokrmovaná Nutrilonem a vše OK. A jak se říká, že kojené děti nejsou tak nemocné, tak to není taky pravda, záleží na každém dítěti. Taky nejsem kojená a žádné následky to snad nemá :wink: . Nic si z toho nedělej, nejsi v tom sama. Jinak jsem zkusila i Sunar a Bebu, ale Nutilon je pro nás nejlepší.

jjj26 - Koukám, že se to na vás pěkně hrne. Vždycky říkám, že pokud nejde o život, tak jde o prd, ale kdyby měl člověk dost peněz, tak by byl život jednodušší. Ušetřit se dá prý nejvíc na jídle, ale já to nějak neumím, takže ti moc neporadím. Vždycky se utěšuju, že ušetřím třeba na drogerii, protože tu kupuju zásadně v akcích :wink: . Včera jsem třeba vyhnala manžela do Intersparu pro přesnídávky 2+1zdarma, jenže ten můj megaloman, jich přitáhnul hned 30ks, když je to tak výhodné. Ještěže jsem tam s ním nebyla, musel vypadat jako exot :grinning: :grinning: :grinning: . On čas od času má takové nakupovací záchvaty a to pak valím oči.

mori - rybičky ty já můžu taky, teda jenom mořské, sladkovodní mi nechutnají, ať se udělají jakkoli, tak z nich vždycky cítím rybník. Teď mám strašnou chuť na masové kuličky z Ikea, budeme si muset udělat někdy rodinný výlet, stejně musíme na návštěvu ke tchýňákům, tak to spojíme s něčím příjemným.

perado - to máte doma pěkného draka a je moc šikovný, když už chodí takhle na nočník, prý bývají kluci línější.

Jdu se vrhnout na to žehlení, ale vůbec se mi teda nechce, nemám tušení, jak to děláme, ale to prádlo co čeká na žehličku se mi v tom koši snad samao množí a množí, a to jsme jenom tři. Máme známé a ti mají 4děti a když jsem viděla jenom připravené ponožky na skládání, tak jsem myslela, že to mají z celé vesnice :grinning: .
7. říj 2008 ve 20:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
perada-župánek je krásný mi máme podobný materiál i barvu jen tmavší.Jinak Huggies mají ted v akci u Schleckera drogerii a když máš kartu že máš dítě je to ještě lacinější
;
-)
verano-koukám,že máš podobného manžela jako já.Já už moc manžela do krámu nepouštím protože bud koupil co neměl a nebo si koupil dobrutky a byl schopný nechat v obchodě plno peněz třeba za sušenky a večer už žádné nebyli,takže dnes když opravdu potřebuji aby šel do krámu dostane akorát peněz aby ho nelákalo něco kupovat. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. říj 2008 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek