• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Českolipsko. Je tu nějaká těhulka nebo maminka?

10. ledna 2013 
Ahoj holky,
Andaro,no super :slight_smile: mě sestra ten papír dávala,tak jsem z ní hned vymámila zkumavky na moč.
Dnes jsem volala na triple testy a prý je to v pořádku,protože tam ještě nic nemají,kdyby to bylo špatný,tak už to tam je.
No ale já jsem jí říkala,že byl den volna,tak to stejně raději zkusím ještě v pondělí.Pro klid duše.
Ladunko,vím,že amino neeeeeeeeeeeeee,když to slovo slyším vzpomenu si na tebe :frowning2:
Holky a ten velký UTZ ve 20 týdnu dělá branžovská??????
30. říj 2008 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andar, noo joo , je tam mimísek :slight_smile:
počkej na tom 12tt, to už bude zase o kousek větší a líp vidět :slight_smile:

na mě taky jednou,kde mám jako moč,že mi dávala přeci zkumavky . tak jsem jí říkala,že nedávala, tak hned jsem jich 10 koupila,abyhc měla na kontroly, ale někdy je důůležitá ... :grinning: :grinning:
30. říj 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
pikus dělala ti to projasnění šíje kombinovaný s odběrem?????
30. říj 2008 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Pikus, už jsem si to o tobě vyslídila jak jsi dopadla. viděla jsem,že jsi zrovn apřispívala někam do diskuse a psala jsi to :slight_smile:

já to taky tak měla, prý když to tam není během té doby,tak je to v poho, ale přesto při další kontrole jsem prošla kartu a ty výsledky jak ve skutečnosti byly ty hodnoty :slight_smile:

mě ten utz dělala branžovská,ale protože mi řekla že špatně vodím ( tak jako tobě) a že špatně vidí srdíčko,že tam nevidí nějka komory či co a že mě pošla raději na lepší utz do nemocnice. to bylo v pátek a šla jsme pak až ve čtvrtek do nemocnicie.
tam byl Volek a udělal mi kompletní screening, ona prosila jen o to srdíčko,aby zkontroloval. Já mu pak ještě řekla, jestli by se mi nepodívla na ledviny,že máme v rodině vrozenou vadu, tak hned řekl,že teda udělám ekomplet screening.

takže uvidíš jak jí půjde to všechno zkontrolovat. ale v nemocnci bylo více všechno vidět, byla zrovna tenkrát semnou mamča, jsem jí vzala,aby to viděla :slight_smile:
30. říj 2008 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
valentyko to co popisuješ mě jedině ujišťuje hledat jinou dr..... :frowning2: já sem z té Branžovské na nerva :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. říj 2008 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
laadu, já myslím,že v 16tt se odebírá jen krev na ty triply, utz mě nedělala.
měla jsme ho ve 12tt na NT a pak velký utz ve 20tt
30. říj 2008 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já sem se jí ptala na kombinovanej test prý ho dělá!!! Jak ho může dělat když není vybavená :astonished: :astonished: :astonished:

Nezbývá než se objednat do té Prahy a budu dojíždět stovky kilometrů.... a to sem si myslela že expert na rizikovky :rolling_eyes:
30. říj 2008 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laadu, je mi to líto, je jasné,že chceš ted mít nejlepšího doktora,aby tě uhlídal, doufám a přeju ti,aby jsi našla dobrého doktora u kterého budeš spokojená a budeš mu věřit, protože to je hodně důležitý.

Já jsme odešla od Farkaše právě k branžovské a jsem zatím moc spokojená, nemůžu si stěžovat, ale to vždy je u každé ženské jiné a záleží co má za problém.

s farkašem se tohle nedá srovnat,takže jsem ráda,že jsem po 13letech odešla
30. říj 2008 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já sem z té Branžovské docela rozčarovaná vždycky mi maluje čerty na zeď buhví co nemám za choroby a pak se nic neprokáže.. minule sem tam málem sebou řízla .... a to myslím, že vydržím hodně..... :pensive:
30. říj 2008 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten kombinovaný test to je ten triple test že ?
mě brali krev na tenhle test,ale utz jsem neměla,ani ho v těch papírech nemá psaný-ten co je jako tahák co se kdy bude dít.
dělala mi ten NT screening ve 12tt +krev atam mi naměřila projasnění 1,8NT
30. říj 2008 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
laadu a ty jsi přišla o mimčo po té amnio,to vím a ted nějak zase ? promin že se ptám :frowning2:
30. říj 2008 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
kombinovaný test není triple.... je to test, který se provádí na specializovaných prac. a provádí se od 10-13tt potom není nutný na 16tt dělat triple protože tenhle kombinovanej odhalí 98% vrozených vad (né samozřejmě všechny ale ty hlavní)....
30. říj 2008 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
to se nemusíš omlouvat...v pohodě ...

první těhotenství sem přišli o zdravé mimi práve po odběru .... 22tt :pensive:
teď sem měla zamlklé těhu v 8tt (nezačalo nám tlouct srdíčko) :pensive:
30. říj 2008 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahá,
noo tak oan dělá jen to NT projasnění asi ne?
ale když říkáš,že ti říkala,že ona ho provádí ,tak nevím.

já měla to NT ve 12 a pak triple v 16tt.

tak uvidíme co napíše Pikuska

ale taky mi jedna holčina psala,že je v republice málo rpacovišt co provádějí právě nějaké tyhle testy, musí být na to specializovaný, což myslím že asi Branžovská nemá tuhle specializaci :confused:
30. říj 2008 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak proč mi tvrdila že do Prahy jet nemusím a pak si není jistá zamlklým těhotenstvím a posílá mě na lepší UTZ do nemocnice.... :angry: :angry: :angry: :angry:
No nebudu se rozčilovat....teď nasazuju na rok antikoncepci tak bude čas poohlídnout se jinde... :sunglasses:
30. říj 2008 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
laadu, ahá.
já jsem o mimi přišla na 6tt, byl to tedy začátek,ale i tak to bolí,ale ted už je vše v pořádku.

dáváte si ted tedy pauzu ? asi dodržuješ šesti nedělí vid?
já si mylsím,že ted by to už mělo všechno být dobré, jsme v diskusi,kde jsme všechny přišly o mimi v určitých fázích těhotenství a při dalším se zadařilo a je všechno v pořádku
30. říj 2008 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
valentýnko mě právě točí i to že mi každej říká to byla náhoda ...nic vám není ...teď to prý zase byla náhoda, protože takto končí každé 4té těhotenství v součtu všech....

už mi přijde že těch náhod je nějak hodně.... :confounded:
30. říj 2008 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ted čtu o tom PAPP, tak si vybavuju,že sestra mi říkala,že se budou dělat odběry na PAPP, tak je asi dělají.

takže ona si nebyla jsitá,jestli je zamlklé joo? a v nemocnici to potvrdili hned?
30. říj 2008 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
valentýnko ale v tom 16tt je to pozdě a navíc triple vychází pomalu 50:50 to je jako hodit si korunou....
30. říj 2008 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
laadu, mě to taky říkal farkaš, co brečím,že se to stává u každé druhé ženské a takový bla bla.

pro tebe je nejhorší to, co se stalo v tom prvním těhu,že jsi musela na to amnio :frowning2: :frowning2:

jenže ty doktoři s tím nebudou nic dělat dokud ženksá nepotratí 3x za sebou,teprve pak se s tím někdo začne zabývat, je to šílený :frowning2:

a co si zajít někam na genetiku a nechat se nejdřív vyšetřit a pak se zase snažit.

jde vidět,že nemáš asi rpoblém otěhotnět
30. říj 2008 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ten PAPP mi říkala,že v tom 12tt, mě to teda dělali nějak 11+1tt

ty tripláky to je prý horší, že tam je ta falešná pozitivnost, že pak třeba ženou zbytečně na amnio,aniž by bylo potřeba.
kolikrát ty ženský ani na ten test v16tt nejdou,když jim vyšel dobře ten ve 12tt
30. říj 2008 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
no uvidíme...teď se musím dát do klidu protože na další těhotenství nemám momentálně sílu :frowning2:

Děkuju a opatrujte se :wink:
30. říj 2008 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladu, určo se musíš dát do pohody, tak ti přeju aby to bylo hodně brzy a začli jste se zase snažit a bylo vše v pořádku :slight_smile:
30. říj 2008 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě holky dělala projasnění a krevní testy a PAPP ve 12 týdnu a k tomu teda UTZ aby viděla mimi.
No a ted jsem byla v 16 týdnu jen na triplech bez UTZ.
No a rovnou mi dala žádanku na ten UTZ ve 20 týdnu,kdyby triple testy nebyly v pořádku,at tam pro ni nemusím.takže říkala bud UTZ třeba v Gennetu,když výsledky nebudou OK a nebo u ní 24.11,pokud to bude v pořádku.
Ale triple jsou v poho a dobře dopadly,tak teda Ko u ní na konci listopadu.
tak to mě VAL možná taky pošle do nemocnice vid........................nebo sestřičce řeknu,že využiju tu žádanku a nechám si ten UTZ udělat rovnou v LBC.
Jo a pro mě je pořád v poho Branžovská,byla jsem tady v Mimoni a děs a běs doktorka.
30. říj 2008 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laadu - mně minule doktorka taky vyšokovala diagnózou, brali mi znova krev na hcg a zdálo se jí moc vysoké, prý by tam mohlo být ještě jedno těhu mimoděložní a pak, že jak mám tu menší cystu, tak začla mluvit o rakovině atd. No a pak když jsem odcházela mi řekla :"vy jste nám teda zamotala hlavu" a já jí řikám:"néé víc, než vy mě". ještě jsem se držela,ale jen co jsem vyšla ven tak jsem začla brečet - vezl mě můj táta domů a celou dobu jsem řvala a pak mě viděla mamka a zhrozila se co se stalo - potom mě všichni uklidňovali, že je to blbost atd. Psala jsem i do Prahy a ten doktor mě taky uklidnil a pak když jsem byla na pohotovosti v nemocnici, tak jsem to říkala tomu Volkovi a on, že je to rarita mít jedno těhu normální a jedno mimo.Tak už jsem se pak uklidnila úplně.
A dneska v pohodě, ani zmínka o mimoděložním.
No a dostala jsem papír, kde podepisuju, že souhlasím s těma testama různejma a je tam i to PAPP a NT myslím za poplatek 250Kč.
Takže teď když tam jdu, tak cokoliv mi řekne neberu zas tak vážně a jsem v klidu, je to tak asi lepší.Jinak ona je fajn, dá se s ní mluvit, akorát občas přehání. :slight_smile:
30. říj 2008 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Našla jsem, že je členem nějaký perinatální medicíny a taky UZ diagnostiky: http://sud.gynpor.cz/seznam.htm
http://www.perinatologie.cz/seznam-clenu.php
30. říj 2008 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
andar to je fajn, že je vše v pořádku, doufám, že pořádně odpočíváš, ale takhle tě vystresnout doktoři, tak to je teda síla.
Já dnešní večer strávila s Elenkou na pohotovosti, po koupání, když jsem jí mazala jsem narazila na bouličku v tříslech a když jsem se dotkla, tak Elík hrozně plakala. No tak oblíct a hurá jet do nemocnice. Paní doktorka mi řekla, že je to pupeční kýla. Zamáčkla jí, ale nesmí Elík brečet, aby zase nevylezla a když ano, tak rovnou na chirurgii a naplánovat operaci. Tak jsem z toho na švestku. :frowning2: :frowning2:
Teď má Elenka dost velkou rýmu a když jí mám odsávat nudlíky a ještě kapat kapičky do nosánku, tak řve jak tygřik, tak je to asi z toho. Ach jo! :cry: :cry:
30. říj 2008 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem ale trdlo, už se mi to motá, Elenka má vystouplou tříselnou kýlu, né pupeční. No už mi z toho haraší.
30. říj 2008 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pikusko - opožděně vše nejlepší k narozeninám :slight_smile:

Andilekir - s kýlou mě to mrzí, máme taky zkušenost, ale s pupeční a Isi je už po operaci. Strašně jsem se toho bála, ale teď jsem ráda, že jí to udělali brzo, je teď spokojenější, nikde jí nic netlačí. Jestli ti můžu doporučit, tak si zavolej do Liberce, operuje tam dětský chirurg MUDr.Hájek, je to strašně příjemný doktor a má hromadu zkušeností. Jezdí k němu na operace dětičky ze širokého okolí. Každé pondělí má poradnu, stačí ti od dětského lékaře doporučení, pak se objednáš a on ti řekne, jestli je to na operaci nebo si vás pozve na další kontrolu http://www.nemlib.cz/web/index.php?menu=1_33_25_20 , teď koukám, že tam je i bez objednání :slight_smile: . Když bys chtěla nějaké další info, napiš.

Laada - s lékaři si člověk asi nevybere :frowning2: . Chodím k Rusové a měla jsem s ní docela velké rozepře, ale nechce se mi teď měnit doktor třeba na rok max. dva, když bychom se pak měli stěhovat. O Branžovské jsem slyšela jen samou chválu, ještě si jí pamatuji z dob kdy byla jenom v nemocnici, i ostatní doktoři si jí hodně chválili, že je opravdu odborník, na porody je prý machr. Ale pokud už k ní není důvěra, je lepší se poohlédnout po někom jiném, nebyl by třeba někdo v Liberci? Vím, že si tam hodně chválí doktora Hájka a Richtra, ještě pak je hodně vyhledávaná v Jablonci doktorka Jörgová, ale osobní zkušenost nemám. Určitě se miminka dočkáte. Máme známé a přišli nejdřív o tři (v 5,6 a 4měsíci) až 4 těhotenství bylo OK, všichni jim říkali, že druhé dítě mít nikdy nebudou, že by to bylo vysoce rizikové a po 6letech se jim naprosto bez komplikací narodil druhý kluk. Příroda se prostě umoudřila, určitě to všechno dobře dopadne :slight_smile: .
31. říj 2008 v 10:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek